Siden er sidst opdateret 17. februar 2017 - kl. 17:55

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Tønderløbet - lørdag d. 3. september 2016 - kl. 14 (første start)

"Tønderløbet"

Tønderløbet

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 14.00 (første start) fra adressen: Torvet, 6270 Tønder

- Danmarks gladeste og fladeste løb skriver Tønderløbet på sin hjemmeside.

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(20-06-12)

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 1/9 - eftertilmelding på dagen +50 kr)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

DAF opmålt rute Halvmarathon

DAF opmålt rute 10k
5k og 1,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  Køn Plac. Brutto Netto Bemærkning
1
13 Rasmus Petersen     DEN M
1
0.08.06 0.08.06 Hurtigste dreng
2 5 Malthe Lander Christensen Ingen Højer DEN M 2 0.08.13 0.08.12  
3
7 Alberte Iversen Tønder Tønder DEN K
1
0.08.14 0.08.14 Hurtigste pige
4 646 Jacob Mensel Møller   Tønder DEN M 3 0.09.08 0.09.07  
5 20 Frederik Andersen Sapa Extrusion Denmark   DEN M 4 0.09.21 0.09.18  
6 22 Therese Kristensen Sapa Extrusion Denmark   DEN K 2 0.09.32 0.09.31  
7 16 Liv Gönül Atiser     DEN K 3 0.09.49 0.09.47  
8 12 Silje Maria Kühl kastaniebo Tønder DEN K 4 0.09.49 0.09.48  
9 655 Ditte Paulsen   Skærbæk DEN K 5 0.10.20 0.10.19  
10 38 Lasse Jakobsen tønder kommune   DEN M 5 0.10.59 0.10.58  
11 39 Frida Helt Høyer tønder kommune   DEN K 6 0.11.09 0.11.08  
12 40 Kalle Helt Høyer tønder kommune   DEN M 6 0.11.46 0.11.45  
13 623 Caroline Christensen   Bredebro DEN K 7 0.11.57 0.11.54  
14 622 Jesper Christensen     DEN M 7 0.11.58 0.11.55  
15 35 Stefan Østerby-Jørgensen Tønder Kommune Tønder DEN M 8 0.12.02 0.11.57  
16 34 Laurits Østerby-Jørgensen Tønder Kommune   DEN M 9 0.12.02 0.11.57  
17 19 Martin Høeg Æ Høeg klan Tønder DEN M 10 0.12.26 0.12.24  
18 638 Mille Hem Tygesen Square Tønder DEN K 8 0.12.26 0.12.23  
19 30 Marianne Haahr Bogh Tønder Kommune   DEN K 9 0.12.32 0.12.30  
20 17 Agnes Bogh Christensen   Tønder DEN K 10 0.12.33 0.12.31  
21 619 Smilla Lopdrup Tygesen Square Tønder DEN K 11 0.12.33 0.12.30  
22 1 Amanda Müller Abrahamsen   Løgumkloster DEN K 12 0.12.36 0.12.29  
23 2 Maja Thomsen   Bredebro DEN K 13 0.12.38 0.12.36  
24 11 Sarah Hammer   Vejen DEN K 14 0.12.41 0.12.37  
25 6 Elise Langmaack   Nordborg DEN K 15 0.12.46 0.12.45  
26 27 Maja Jordt     DEN K 16 0.12.56 0.12.50  
27 29 Liam Kjeldsen     DEN M 11 0.13.03 0.12.59  
28 18 Mai Høeg Æ Høeg Klan Tønder DEN K 17 0.13.06 0.12.59  
29 23 Michaela Zabel Højer Efterskole   DEN K 18 0.13.14 0.13.08  
30 24 Frida Zabel Højer Efterskole   DEN K 19 0.13.14 0.13.09  
31 8 Mathias Bronée   Kolding DEN M 12 0.13.30 0.13.26  
32 633 Villads Reedtz     DEN K 20 0.13.46 0.13.45  
33 4 Anne Lander Christensen Ingen Højer DEN K 21 0.13.49 0.13.48  
34 15 Isabell Behnke Sapa precision Tubing Tønder a..   DEN K 22 0.13.55 0.13.45  
35 25 Benjamin Skytte     DEN M 13 0.14.07 0.14.01  
36 32 Astrid Østerby-Jørgensen Tønder Kommune   DEN K 23 0.14.17 0.14.10  
37 33 Klara Østerby-Jørgensen Tønder Kommune   DEN K 24 0.14.18 0.14.11  
38 31 Line Østerby-Jørgensen Tønder Kommune Tønder DEN K 25 0.14.18 0.14.10  
39 21 Jasmin Tambor Sapa Extrusion Denmark   DEN K 26 0.14.30 0.14.27  
40 14 Benjamin Behnke Sapa precision Tubing Tønder a..   DEN M 14 0.14.37 0.14.37  
41 10 Kamille Dreier Tønder Kommune Løgumkloster DEN K 27 0.14.38 0.14.35  
42 26 Kristoffer Skytte     DEN M 15 0.15.47 0.15.41  
43 9 Augusta Dreier Tønder Kommune Løgumkloster DEN K 28 0.17.33 0.17.27  
44 28 Nicklas Jordt     DEN M 16 0.17.39 0.17.30  
45 639 Louise Hansen Rasmussen   Tønder DEN K 29 0.23.04 0.22.54  
46 632 Magnus Hansen   Tønder DEN M 17 0.23.27 0.23.24  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  Køn Plac. Brutto Netto Bemærkning
1 205 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion Aabenraa DEN M 1 0.17.04 0.17.03 Hurtigste mand
2 195 Jakob Nielsen Agerskov Ungdomsskole   DEN M 2 0.18.53 0.18.53  
3
666 Sara Bang-Hansen     DEN K
1
0.20.00 0.19.59 Hurtigste kvinde
4 273 Kaleeraq Aron Agerskov Ungdomsskole   DEN M 3 0.20.14 0.20.13  
5 126 Michael Carstensen   Gråsten DEN M 4 0.20.16 0.20.13  
6 120 Silje Noe   Børkop DEN K 2 0.21.26 0.21.26  
7 186 Simon Galsgaard Agerskov Ungdomsskole   DEN M 5 0.21.28 0.21.27  
8 193 Henrik Leth Agerskov Ungdomsskole   DEN M 6 0.21.41 0.21.40  
9 652 Mikkel Dahlmann     DEN M 7 0.21.46 0.21.29  
10 268 Mogens Madsen Zabel   Tønder DEN M 8 0.21.51 0.21.49  
11 613 Deitmar Behrens TIB 1848   DEN M 9 0.22.30 0.22.27  
12 162 Troels Larsen løgumkloster løbeklub Løgumkloster DEN M 10 0.22.43 0.22.37  
13 102 Nicklas Frikke Thomsen   Esbjerg DEN M 11 0.23.07 0.23.06  
14 103 Bo Thomsen Bo Bedre Erverv Esbjerg DEN M 12 0.23.07 0.23.05  
15 285 Janik Mentrup SG Poing Poing GER M 13 0.23.39 0.23.35  
16 213 Christina Plum Munke Mose Motion Odense DEN K 3 0.23.49 0.23.45  
17 602 Caroline Christensen     DEN K 4 0.23.54 0.23.52  
18 242 Stine Reifling Sapa Precision Tubing   DEN K 5 0.23.56 0.23.44  
19 165 Carsten Dyhre Hansen HAGI   DEN M 14 0.24.03 0.23.51  
20 210 Michael Longerich Tønder Løbeklub Tønder DEN M 15 0.24.21 0.24.19  
21 672 Lucas Andersen     DEN M 16 0.24.35 0.24.32  
22 239 Laurits Rasmussen Højer Efterskole   DEN M 17 0.24.41 0.24.36  
23 141 M. Krogh Tønder Kommune Højer DEN K 6 0.25.15 0.25.11  
24 271 Jens Clausen Ludwig-Andresen-Schule Aabenraa DEN M 18 0.25.17 0.25.11  
25 135 Jan Dahlmann   Randerup DEN M 19 0.25.31 0.25.20  
26 230 Mads Lund Sapa Extrusion Denmark   DEN M 20 0.25.58 0.25.53  
27 228 Imme Lund Sapa Extrusion Denmark   DEN K 7 0.25.58 0.25.53  
28 267 Torben Dall Hansen   Haderslev DEN M 21 0.26.24 0.26.20  
29 104 Torben Thomsen   Bredebro DEN M 22 0.26.30 0.26.30  
30 159 Mathias Jørgensen Jørgensen   Tønder DEN M 23 0.26.40 0.26.36  
31 607 Viggo Bach Nielsen   Egtved DEN M 24 0.26.40 0.26.30  
32 129 Christina Carstensen   Tønder DEN K 8 0.26.41 0.26.36  
33 229 Laura Andersen Sapa Extrusion Denmark   DEN K 9 0.26.50 0.26.40  
34 644 Mette Wind Nielsen Sapa   DEN K 10 0.26.50 0.26.41  
35 212 Niels-Jacob Brinkvang   Tønder DEN M 25 0.26.57 0.26.56  
36 211 Josefine Thiemer Brinkvang   Tønder DEN K 11 0.26.59 0.26.57  
37 269 Finn Torsten Jakobsen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 26 0.27.12 0.27.02  
38 605 Michael Breitenkamp   Aabenraa DEN M 27 0.27.26 0.27.18  
39 149 Else Bunszey Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN K 12 0.27.27 0.27.23  
40 131 Trine Tanggaard Esbjerg Atletik og Motion Årre DEN K 13 0.28.00 0.27.55  
41 648 Kamilla Simonsen   Skærbæk DEN K 14 0.28.03 0.28.02  
42 658 Steffen Paulsen   Skærbæk DEN M 28 0.28.18 0.28.06  
43 649 Louise Kiholm   Tønder DEN K 15 0.28.20 0.28.04  
44 157 Malene Christesen   Kolding DEN K 16 0.28.21 0.28.16  
45 601 Peter Bøgh Kerstens     DEN M 29 0.28.24 0.28.17  
46 240 Emil Petersen Højer Efterskole   DEN M 30 0.28.31 0.28.26  
47 236 Lasse Nikolajsen Højer Efterskole   DEN M 31 0.28.39 0.28.34  
48 278 Sander Hylle   Solbjerg DEN M 32 0.28.49 0.28.42  
49 140 Malthe Johannsen   Tinglev DEN M 33 0.28.50 0.28.43  
50 139 Jannick Johannsen Tønder Kommune Tinglev DEN M 34 0.28.53 0.28.46  
51 121 Nikolaj Husband   Haderslev DEN M 35 0.28.58 0.28.53  
52 122 Randi Husband Opstrammeren Haderslev Haderslev DEN K 17 0.29.02 0.28.57  
53 231 Martin Nielsen Sapa Extrusion Denmark   DEN M 36 0.29.10 0.28.57  
54 232 Mathilde Nielsen Sapa Extrusion Denmark   DEN K 18 0.29.10 0.28.57  
55 199 Merete Krakau Tønder Kommune Tønder DEN K 19 0.29.11 0.28.53  
56 227 Christina Bundegaard Sapa Extrusion Denmark   DEN K 20 0.29.32 0.29.18  
57 287 Lene Blume Jepsen Tønder GYmnasium Tønder DEN K 21 0.29.33 0.29.30  
58 217 Uwe Christiansen     GER M 37 0.29.35 0.29.35  
59 604 Anne Behr Jacobsen   Tønder DEN K 22 0.29.36 0.29.34  
60 101 Martina Müller Holst Herlevløberne Herlev DEN K 23 0.29.37 0.29.31  
61 245 Kamma Rytter     DEN K 24 0.29.37 0.29.35  
62 209 Ella Mølgaard Tønder Løbeklub Tønder DEN K 25 0.29.37 0.29.34  
63 253 Elly Pedersen   Toftlund DEN K 26 0.29.38 0.29.30  
64 266 Ulla Lillebæk   Toftlund DEN K 27 0.29.43 0.29.39  
65 270 Heiner Clausen Ludwig-Andresen-Schule Aabenraa DEN M 38 0.29.45 0.29.38  
66 133 Kirsten Andresen Tønder Kommune Tønder DEN K 28 0.29.48 0.29.38  
67 206 Tina Bloch Petersen     DEN K 29 0.30.09 0.29.59  
68 115 Kirsten Silberg   Sønderborg DEN K 30 0.30.16 0.30.08  
69 116 Marcel Silberg   Sønderborg DEN M 39 0.30.17 0.30.09  
70 154 Mette Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN K 31 0.30.26 0.30.21  
71 669 Fazail Yosufi     DEN M 40 0.30.27 0.30.26  
72 279 Søren Hylle   Solbjerg DEN M 41 0.30.32 0.30.32  
73 277 Bertil Hylle   Solbjerg DEN M 42 0.30.32 0.30.25  
74 147 Anne-Mette Christiansen Sapa precision Tubing Tønder a..   DEN K 32 0.30.34 0.30.28  
75 215 Barbel Andersen     GER K 33 0.30.42 0.30.31  
76 153 Lars Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN M 43 0.30.50 0.30.40  
77 611 Heidi Hasfeldt Larsen Team Vornæs Rundt 5700 DEN K 34 0.30.51 0.30.45  
78 146 Anja Jensen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN K 35 0.30.51 0.30.39  
79 134 Dorthe Dahl Bertelsen   Bredebro DEN K 36 0.30.56 0.30.45  
80 614 Meike Ewaldsen   Niebüll DEN K 37 0.31.02 0.30.54  
81 615 Konny Sodann   Niebüll DEN K 38 0.31.02 0.30.54  
82 163 Liane Holmjensen aaig Agerskov DEN K 39 0.31.16 0.31.12  
83 237 Marc Wettendorff Højer Efterskole   DEN M 44 0.31.17 0.31.12  
84 664 Mette Schultz   Haderslev DEN K 40 0.31.17 0.31.06  
85 214 Andreas Deidert     GER M 45 0.31.20 0.31.09  
86 612 Marita Bayer     DEN K 41 0.31.28 0.31.16  
87 251 Kirsten Bjerring   Tønder DEN K 42 0.31.28 0.31.20  
88 204 Karl Kristian Kristensen Jels IF Løbemotion Jels DEN M 46 0.31.42 0.31.26  
89 651 Pia Paulsen     DEN K 43 0.31.50 0.31.38  
90 143 Jytte Thaysen     DEN K 44 0.31.55 0.31.46  
91 631 Asta Reedtz     DEN K 45 0.32.00 0.31.50  
92 265 Kirsten Christiansen Sæd AutoService Tønder DEN K 46 0.32.01 0.31.43  
93 634 Helene Reedtz     DEN K 47 0.32.07 0.31.58  
94 111 Marlene Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 48 0.32.09 0.32.07  
95 110 Anette Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 49 0.32.09 0.32.07  
96 112 Vibeke Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 50 0.32.16 0.32.14  
97
130 Henriette Bronée   Kolding DEN K
51
0.32.35 0.32.30  
98 216 Otto Wilke     GER M 47 0.32.38 0.32.26  
99 158 Louise Jørgensen hjemmepleje Tønder Tønder DEN K 52 0.32.41 0.32.36  
100 151 Flemming Thomsen Sapa precision Tubing Tønder a..   DEN M 48 0.32.46 0.32.35  
101 255 Jes Peter Christensen Bolderslev Løb & Motion Bolderslev DEN M 49 0.32.47 0.32.33  
102 124 Anna Langmaack   Nordborg DEN K 53 0.33.20 0.33.17  
103 280 Camilla jakobsen Jakobsen tønder kommune   DEN K 54 0.33.21 0.33.08  
104 113 Thorkild Abrahamsen   Løgumkloster DEN M 50 0.33.22 0.33.09  
105 220 Claus Rasmussen     DEN M 51 0.33.28 0.33.13  
106 624 Winnie Lorenzen   Tønder DEN K 55 0.33.32 0.33.28  
107 249 Kirsten Clausen Rend og Hop Ravsted DEN K 56 0.33.33 0.33.16  
108 235 Sofie Nielsen Sapa Extrusion Denmark   DEN K 57 0.33.38 0.33.25  
109 156 Rikke B. Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a.. Tønder DEN K 58 0.33.39 0.33.26  
110 202 Line Jessen   Tønder DEN K 59 0.34.00 0.33.51  
111 201 Iben Hansen-Bruhn   Aabenraa DEN K 60 0.34.00 0.33.51  
112 166 Julia Hartmann AAIG Aabenraa   DEN K 61 0.34.06 0.34.01  
113 647 Mie Nørgaard Randerup Løbeklub Bredebro DEN K 62 0.34.16 0.34.06  
114 283 Ulla Kier Frisk Tønder Løbeklub Højer DEN K 63 0.34.45 0.34.37  
115 150 Erling Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN M 52 0.34.54 0.34.48  
116 264 Vinnie Aaby Svendsen Tinglev IF Tinglev DEN K 64 0.36.47 0.36.44  
117 123 Nicoline Christensen Ingen Højer DEN K 65 0.36.55 0.36.42  
118 207 Claus Bogh Christensen   Tønder DEN M 53 0.37.03 0.36.48  
119 208 Sigrid Bogh Christensen   Tønder DEN K 66 0.37.04 0.36.49  
120 259 Enamullah Abdulrahimzai     DEN M 54 0.37.26 0.37.24  
121 272 Jonas Carstensen Agerskov Ungdomsskole   DEN M 55 0.37.27 0.37.18  
122 191 Kasper Nissen Agerskov Ungdomsskole   DEN M 56 0.37.29 0.37.21  
123 194 Theresa Godskesen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 67 0.37.33 0.37.29  
124 127 Lærke Fjord Bundsgaard Tønder kommune Tønder DEN K 68 0.37.53 0.37.42  
125 128 Mette Fjord Bundsgaard Tønder kommune Tønder DEN K 69 0.37.58 0.37.47  
126 663 Laura Simonsen   Skærbæk DEN K 70 0.38.27 0.38.26  
127 286 Sabine Mentrup SG Poing Poing GER K 71 0.39.07 0.38.57  
128 160 Kurt Petersen Leos Plejecenter Bredebro DEN M 57 0.39.15 0.39.03  
129 244 Karen-Mette Rytter   Tønder DEN K 72 0.39.26 0.39.11  
130 138 Simon Kühl kastaniebo Tønder DEN M 58 0.39.27 0.39.21  
131 247 Signe Rytter   Tønder DEN K 73 0.39.28 0.39.13  
132 171 Josefine Gregersen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 74 0.39.45 0.39.43  
133 107 Silas T.D. Dall     DEN M 59 0.40.00 0.39.57  
134 169 Emma Styrbak Agerskov Ungdomsskole   DEN K 75 0.40.04 0.40.00  
135 170 Maria Mogensen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 76 0.40.08 0.40.04  
136 161 Frederik Sandholdt Asp Laursen   Tønder DEN M 60 0.40.19 0.40.13  
137 164 Inge Paulsen Bolderslev løb og motion Rødekro DEN K 77 0.40.21 0.40.15  
138 642 Nanna Jørgensen   Tønder DEN K 78 0.40.31 0.40.27  
139 641 Sofia Jørgensen   Tønder DEN K 79 0.40.31 0.40.27  
140 136 Margrethe Konstmann Ansat Tønder kommune Løgumkloster DEN K 80 0.40.33 0.40.30  
141 188 Marie Hansen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 81 0.40.36 0.40.32  
142 187 Julie Toft Agerskov Ungdomsskole   DEN K 82 0.40.36 0.40.32  
143 198 Kristian Krakau Tønder Kommune   DEN M 61 0.41.40 0.41.22  
144 200 Thomas Krakau Tønder Kommune Tønder DEN M 62 0.41.40 0.41.22  
145 137 Lise Lotte Petersen   Tønder DEN K 83 0.42.04 0.41.53  
146 223 Anna Dahlmann Kristensen Tønder Kommune   DEN K 84 0.42.17 0.42.09  
147 224 Kristiane Vangsgaard Dahlmann Tønder Kommune Skærbæk DEN K 85 0.42.28 0.42.20  
148 241 Christian Sørensen Emmerske Efterskole   DEN M 63 0.42.53 0.42.47  
149 252 Maren Petersen Ludwig-Andresen-Skole Tønder DEN K 86 0.42.56 0.42.48  
150 274 Anders Bladt Agerskov Ungdomsskole   DEN M 64 0.43.02 0.42.54  
151 181 Johanne Hansen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 87 0.43.26 0.43.17  
152 180 Melanie Pedersen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 88 0.43.26 0.43.17  
153 108 Lone Foged   Sønderborg DEN K 89 0.43.39 0.43.25  
154 105 Bjørk TD Dall   Odense DEN K 90 0.43.59 0.43.58  
155 218 Alex Poulsen     DEN M 65 0.44.00 0.43.44  
156 106 Magnus Dall Fuzzy Film Odense DEN M 66 0.44.01 0.43.58  
157 152 Klaus Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN M 67 0.44.37 0.44.32  
158 148 Elin Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder a..   DEN K 91 0.44.37 0.44.27  
159 167 Ida Bilge Atiser     DEN K 92 0.47.41 0.47.38  
160 168 Randi Atiser   Tønder DEN K 93 0.47.55 0.47.52  
161 257 Arian Ismail     DEN M 68 0.50.25 0.50.25  
162 261 Mahdi Heidari     DEN M 69 0.50.25 0.50.25  
163 258 Darbaz Khdeir     DEN M 70 0.50.26 0.50.26  
164 185 Lau Møller Agerskov Ungdomsskole   DEN M 71 0.51.48 0.51.46  
165 172 Pernille Woller Agerskov Ungdomsskole   DEN K 94 0.51.48 0.51.46  
166 174 Josefine Madsen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 95 0.51.48 0.51.46  
167 173 Katrine Jørgensen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 96 0.51.49 0.51.46  
168 225 Rune Dahlmann Kristensen Tønder Kommune   DEN M 72 0.52.22 0.52.13  
169 222 Søren Hansen     DEN M 73 0.57.25 0.57.08  
170 250 Mette Hansen Rend og Hop Tønder DEN K 97 0.57.25 0.57.08  
171 276 Rico Lindgaard Agerskov Ungdomsskole   DEN M 74 0.58.01 0.58.00  
172 177 Ditte Phillipsen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 98 0.58.01 0.58.00  
173 176 Thomas Bonnichsen Agerskov Ungdomsskole   DEN M 75 0.58.02 0.58.01  
174 175 Oliver Lind Agerskov Ungdomsskole   DEN M 76 0.58.02 0.58.01  
175 275 Mads Fejfer Agerskov Ungdomsskole   DEN M 77 0.58.03 0.58.01  
176 281 Doris Abrahamsen tønder kommune Løgumkloster DEN K 99 1.00.06 0.59.52  
177 282 Stephanie Kolbeck Kolbeck tønder kommune Tønder DEN K 100 1.00.06 0.59.53  
178
178 Mathilde Nielsen Agerskov Ungdomsskole   DEN K
101
1.07.25 1.07.23  
179 183 Nicole Nissen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 102 1.07.29 1.07.27  
180 184 Camilla Schou Agerskov Ungdomsskole   DEN K 103 1.07.30 1.07.27  
181 182 Augusta Lauesen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 104 1.07.30 1.07.27  
182 254 Anette Okholm Tønder Gymnasium Tønder DEN