Siden er sidst opdateret 26. december 2017 - kl. 15:43

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Tønderløbet - lørdag d. 5. september 2015 - kl. 14 (første start)

"Tønderløbet"

Tønderløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 14.00 (første start) fra adressen: Torvet, 6270 Tønder

- Danmarks gladeste og fladeste løb skriver Tønderløbet på sin hjemmeside.

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 30/8 - eftertilmelding på dagen +50 kr)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

DAF opmålt rute Halvmarathon

DAF opmålt rute 10k
5k og 1,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1
2 Nicklas Frikke Thomsen   Esbjerg DEN M
1
0.08.07 0.08.04 Hurtigste dreng
2 705 Rasmus Petersen   Tønder DEN M 2 0.08.13 0.08.11  
3
48 Alberte Iversen Sapa Precision Tubing Tønder DEN K
1
0.08.40 0.08.37 Hurtigste pige
4 21 Ebbe Jordt Tønder Kommune Tønder DEN M 3 0.09.10 0.09.02  
5 55 Mads Lund Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN M 4 0.09.15 0.09.08  
6 59 Noah Christensen Rødekro Tri & Motion   DEN M 5 0.09.15 0.09.12  
7 263 Mathias Duborg Tønder Kommune   DEN M 6 0.09.25 0.09.17  
8 797 Ditte Paulsen   6780 Skærbæk DEN K 2 0.09.34 0.09.31  
9 34 Lukas Orri Høier Tønder Kommune Tønder DEN M 7 0.09.43 0.09.38  
10 23 Hans Ove Høier Tønder Kommune Tønder DEN M 8 0.09.44 0.09.39  
11 49 Ida Bilge Atiser Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 3 0.09.48 0.09.45  
12 790 Sander Hylle   8355 Solbjerg DEN M 9 0.09.58 0.09.54  
13 24 Iben Jordt Tønder Kommune Tønder DEN K 4 0.09.58 0.09.51  
14 788 Bertil Hylle   Solbjerg DEN M 10 0.10.00 0.09.56  
15 62 Asta Reedtz     DEN K 6 0.10.08 0.10.05  
16 780 Thor Fynbo   Rødekro DEN M 11 0.10.11 0.10.08  
17 267 Mette Schlüter Tønder Kommune   DEN K 5 0.10.12 0.10.04  
18 7 Signe Juul ECCO Running Tønder DEN K 7 0.10.19 0.10.14  
19 33 Lina Holst Thimsen Tønder Kommune Tønder DEN K 8 0.10.25 0.10.23  
20 52 Villads Zeberg Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN M 12 0.10.33 0.10.30  
21 46 Anna Langmaack Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 9 0.10.33 0.10.30  
22 51 Flemming Zeberg Sørensen Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN M 13 0.10.34 0.10.30  
23 793 Kamilla Simonsen   Skærbæk DEN K 10 0.10.37 0.10.31  
24 792 Laura Simonsen   Skærbæk DEN K 11 0.10.44 0.10.37  
25 22 Frida Helt Høyer Tønder Kommune Tønder DEN K 13 0.11.02 0.11.00  
26 45 Silje Kühl Tønder Kommune Tønder DEN K 12 0.11.03 0.10.55  
27 28 Kalle Helt Høyer Tønder Kommune Tønder DEN M 14 0.11.06 0.11.04  
28 10 Bjørn Garder Rønde   København SV DEN M 15 0.11.13 0.11.05  
29 50 Liv Gönul Atiser Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 14 0.11.17 0.11.14  
30 744 Iben De Blanck   Tønder DEN K 15 0.11.31 0.11.29  
31 725 Mathias Nielsen     DEN M 16 0.11.36 0.11.31  
32 3 Lasse Thomsen   Bredebro DEN M 17 0.11.53 0.11.49  
33 35 Lærke Keller Buhrkal Tønder Kommune Tønder DEN K 16 0.11.53 0.11.49  
34 16 Alfred Nim Franciere Tønder Kommune Tønder DEN M 18 0.12.01 0.11.58  
35 758 Bille Kolbeck Andersen   Tønder DEN M 19 0.12.14 0.12.04  
36 56 Milla Lund Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN K 17 0.12.17 0.12.09  
37 767 Samuel Mousing   Tommerup DEN M 20 0.12.28 0.12.23  
38 27 Josephine Mynthe Brøns Sejersen Tønder Kommune Tønder DEN K 18 0.12.30 0.12.24  
39 724 Mikkel Nielsen     DEN M 21 0.12.38 0.12.32  
40 8 Søren Juul Ecco Running Tønder DEN M 22 0.12.49 0.12.43  
41 15 Agnes Bogh Christensen Tønder Kommune Tønder DEN K 19 0.13.11 0.13.06  
42 42 Marianne Bogh Tønder Kommune Tønder DEN K 20 0.13.11 0.13.06  
43 60 Benjamin Gram Skytte   Bramming DEN M 23 0.13.23 0.13.16  
44 63 Villads Rude Reedtz     DEN M 26 0.13.35 0.13.31  
45 40 Malte Lasse Carstensen Tønder Kommune Tønder DEN M 27 0.13.41 0.13.31  
46 13 Tarje Morten Carstensen Tønder Kommune Tønder DEN M 24 0.13.42 0.13.30  
47 41 Marco Bødewadt Carstensen Tønder Kommune Tønder DEN M 25 0.13.42 0.13.30  
48 43 Marius Øvlisen Brun Jannsen Tønder Kommune Tønder DEN M 28 0.13.52 0.13.44  
49 54 Frederik Andersen Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN M 29 0.14.11 0.14.00  
50 707 Stine Friis Thomsen Campus Tønder Tønder DEN K 21 0.14.14 0.14.05  
51 706 Stine Friis Thomsen Campus Tønder Tønder DEN K 22 0.14.19 0.14.10  
52 762 Mikkel Friis-Thomsen   Tønder DEN M 30 0.14.20 0.14.10  
53 47 Elise Langmaack Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 25 0.14.33 0.14.25  
54 39 Mai Høeg Tønder Kommune Tønder DEN K 23 0.14.34 0.14.20  
55 25 Ida Høeg Tønder Kommune Tønder DEN K 24 0.14.34 0.14.20  
56 37 Mads Anton Nim Franciere Tønder Kommune Tønder DEN M 31 0.14.56 0.14.42  
57 26 Irene Nim Hansen Tønder Kommune Tønder DEN K 26 0.14.56 0.14.42  
58 6 Villads W. Mortensen   Gråsten DEN M 32 0.15.39 0.15.28  
59 5 Marius W. Mortensen   Gråsten DEN M 33 0.15.40 0.15.29  
60 1 Maja Thomsen   Bredebro DEN K 27 0.15.53 0.15.49  
61 58 Oliver Ottsen Conrad   Almind DEN M 34 0.16.08 0.16.01  
62 32 Liam Conrad Kjeldsen Tønder Kommune Tønder DEN M 35 0.16.08 0.16.02  
63 57 Nicolai Conrad   Almind DEN M 36 0.16.08 0.16.02  
64 12 Susanne Conrad Tønder Kommune Tønder DEN K 28 0.16.08 0.16.02  
65 729 Amanda Müller Abrahamsen     DEN K 29 0.16.19 0.16.07  
66 757 Vilda Kolbeck   Tønder DEN K 30 0.17.39 0.17.29  
67 61 Kristoffer Gram Skytte   Bramming DEN M 38 0.18.30 0.18.23  
68 11 Rune Garder Rønde   København SV DEN M 37 0.18.31 0.18.23  
69 14 Thomas Nybo Tønder Kommune Tønder DEN M 39 0.18.35 0.18.28  
70 18 Astrid Nybo Tønder Kommune Tønder DEN K 31 0.18.35 0.18.29  
71 30 Kristian Kyndi Laursen Tønder Kommune Tønder DEN M 40 0.18.53 0.18.49  
72 17 Anna Dorthe Kyndi Laursen Tønder Kommune Tønder DEN K 32 0.18.54 0.18.49  
73 31 Laila Kyndi Laursen Tønder Kommune Tønder DEN K 33 0.18.54 0.18.50  
74 4 Lucas Thomsen   Bredebro DEN M 41 0.19.33 0.19.31  
75 20 Dicte Merle Brøns Sejersen Tønder Kommune Tønder DEN K 34 0.19.55 0.19.49  
76 19 Christina Brøns Sejersen Tønder Kommune Tønder DEN K 35 0.19.55 0.19.49  
77 36 Mads Øvlisen Brun Jannsen Tønder Kommune Tønder DEN M 42 0.22.41 0.22.33  
78 704 Magnus Hansen   Tønder DEN M 43 0.32.39 0.32.16  
79 38 Magne Øvlisen Brun Jannsen Tønder Kommune Tønder DEN M 44 0.32.53 0.32.41  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 330 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & motion Rødekro DEN M 1 0.17.29 0.17.26 Hurtigste mand
2 224 Johannes Peter Jepsen Tønder Kommune Tønder DEN M 2 0.18.13 0.18.11  
3 156 Claus Skjold Qvist Christensen Øster Lindet Idrætsforening Øster Lindet DEN M 3 0.18.44 0.18.41  
4 811 Ebbe Bagge Paulsen Bagge Pigerne Århus C DEN M 4 0.19.58 0.19.55  
5 136 Magnus Meine   Vamdrup DEN M 5 0.20.26 0.20.23  
6 108 Michael Carstensen   Gråsten DEN M 7 0.20.34 0.20.28  
7 205 Emil Møller Jørgensen Tønder Kommune Tønder DEN M 6 0.20.35 0.20.26  
8 259 Mathias Petersen Tønder Kommune Tønder DEN M 8 0.20.35 0.20.33  
9
327 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN K
1
0.20.54 0.20.51 Hurtigste kvinde
10 180 Anette Holst Andersen Tønder Kommune Tønder DEN K 2 0.20.59 0.20.55  
11 723 Mogens Hede Nielsen     DEN M 9 0.21.22 0.21.18  
12 116 Nanna Louise Waller   Aabenraa DEN K 3 0.21.39 0.21.36  
13 814 Ida Bagge Bagge-pigerne Sønderborg DEN K 4 0.21.55 0.21.51  
14 329 Steen Nicolaisen Rødding-Brørup Cross Rødding DEN M 10 0.22.06 0.22.03  
15 217 Jesper Brøns Sejersen Tønder Kommune Tønder DEN M 11 0.22.19 0.22.13  
16 149 Hans-Henrik Stryhn   Tønder DEN M 12 0.22.21 0.22.15  
17 160 Freja Degn tønder løbeklub Skærbæk DEN K 5 0.22.22 0.22.19  
18 833 Troels  Løgumkloster Løgumkloster DEN M 13 0.23.00 0.22.57  
19 133 Jette Vejs-Petersen   Vejen DEN K 6 0.23.09 0.23.06  
20 337 Leah Nyby Strandby Andersen Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN K 7 0.23.46 0.23.44  
21 172 Theis Nielsen Tønder Kommune Tønder DEN M 14 0.23.48 0.23.45  
22 331 Lene Juhl   Bredebro DEN K 9 0.23.57 0.23.54  
23 154 Klaus Michael Hartwig     DEN M 16 0.24.01 0.23.56  
24 315 Stine Reifling Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 8 0.24.02 0.23.51  
25 316 Jeppe Lyng Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder DEN M 15 0.24.03 0.23.47  
26 334 Hanne Garder   Hellerup DEN K 10 0.24.18 0.24.13  
27 813 Susanne Bagge Baggepigerne Sønderborg DEN K 11 0.24.23 0.24.18  
28 144 Andreas Paulsen Sdr. Ønlev Rødekro DEN M 17 0.24.33 0.24.28  
29 271 Mikkel Dahlmann Tønder Kommune Tønder DEN M 18 0.24.54 0.24.38  
30 314 Ida Fey Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 12 0.24.57 0.24.51  
31 332 Aníta Björk Stefánsdóttir   Sønderborg ISL K 13 0.25.10 0.25.01  
32 715 Søren Priisholm Campus Tønder Tønder DEN M 19 0.25.18 0.25.07  
33 223 Johanne Haahr Bogh Tønder Kommune Tønder DEN K 14 0.25.26 0.25.20  
34 216 Jan Dahlmann Tønder Kommune Tønder DEN M 20 0.25.29 0.25.13  
35 741 Bjarne Outzen   Tønder DEN M 21 0.25.39 0.25.23  
36 822 Lene Bargum Petersen   Løgumkloster DEN K 15 0.25.41 0.25.36  
37 279 Ole Ottosen Tønder Kommune Tønder DEN M 22 0.26.08 0.25.46  
38 261 Mathias Jørgensen Tønder Kommune Tønder DEN M 24 0.26.21 0.26.12  
39 175 Torben Jørgensen Tønder Kommune Tønder DEN M 23 0.26.22 0.26.11  
40 130 Trine Tanggaard Esbjerg Atletik og Motion Årre DEN K 16 0.26.23 0.26.13  
41 129 Henriette Tanggaard Multiatleterne Årre DEN K 17 0.26.28 0.26.17  
42 298 Nicolai Langmaack Sapa Precision Tubing Tønder DEN M 26 0.26.32 0.26.29  
43 277 Nikolai Bruhn Christensen Tønder Kommune Tønder DEN M 25 0.26.33 0.26.27  
44 146 Dorthe Juul ECCO Running Tønder DEN K 18 0.26.36 0.26.20  
45 147 Iben Juul ECCO Running Tønder DEN K 19 0.26.36 0.26.21  
46 128 Maria Boy Birck Tønder Motel Apartments Aabenraa DEN K 21 0.26.51 0.26.46  
47 127 Betina Iversen Tønder Motel Apartments Aabenraa DEN K 20 0.26.52 0.26.46  
48 135 Sophie Vejs-Petersen   Vejen DEN K 22 0.26.59 0.26.54  
49 824 Phillip Brinchmann   Bylderup-Bov DEN M 28 0.27.03 0.26.58  
50 802 Arne Nicolaisen Løgumkloster Løgumkloster DEN M 27 0.27.04 0.26.55  
51 152 Laura Matzen   Gråsten DEN K 23 0.27.11 0.27.07  
52 151 Freja Komischke   Gråsten DEN K 24 0.27.12 0.27.08  
53 719 Keld Hansen Tønder Kommune Tønder DEN M 29 0.27.33 0.27.08  
54 323 Per H. Juhl Nordborg Løbeklub Nordborg DEN M 30 0.27.37 0.27.32  
55 756 Janus Matzen   Tønder DEN M 31 0.27.45 0.27.34  
56 162 HansChristian Krog   Skærbæk DEN M 32 0.27.50 0.27.48  
57 747 Marie Louise Kleffel   Sønderborg DEN K 25 0.27.50 0.27.44  
58 115 Lukas Thaysen     DEN M 33 0.28.02 0.27.54  
59 303 Mette Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 26 0.28.03 0.27.54  
60 155 Stine Rasmusen Bjatech APS Bredebro DEN K 28 0.28.10 0.28.04  
61 170 Søren Dahlmann Tønder Kommune Tønder DEN M 34 0.28.18 0.28.01  
62 113 Frank Jørgensen Waller   Aabenraa DEN M 35 0.28.20 0.28.03  
63 111 Emma Sofie Waller   Aabenraa DEN K 27 0.28.20 0.28.03  
64 288 Signe Kühl Tønder Kommune Tønder DEN K 29 0.28.27 0.28.16  
65 194 Carl-Erik Ploug Tønder Kommune Tønder DEN M 36 0.28.34 0.28.11  
66 755 Carina Matzen   Tønder DEN K 30 0.28.34 0.28.22  
67 275 Myrna Day Tønder Kommune Tønder DEN K 32 0.28.34 0.28.25  
68 274 Monika Bruhn Christensen Tønder Kommune Tønder DEN K 34 0.28.39 0.28.34  
69 212 Helle Vibeke Hansen Tønder Kommune Tønder DEN K 31 0.28.47 0.28.24  
70 204 Dorthe Dahl Bertelsen Tønder Kommune Tønder DEN K 33 0.28.48 0.28.31  
71 112 Erik Thaysen   Tønder DEN M 37 0.28.52 0.28.43  
72 226 Jonas Fjord Bundsgaard Tønder Kommune Tønder DEN M 38 0.28.55 0.28.52  
73 812 Conny Christensen Tønder Kommune Løgumkloster DEN K 37 0.28.55 0.28.49  
74 222 Joan Arentoft Jordt Tønder Kommune Tønder DEN K 36 0.28.57 0.28.49  
75 776 Liane Holm JEnsen AAIG Agerskov DEN K 42 0.29.09 0.29.05  
76 157 Line Jefsen Christiansen     DEN K 35 0.29.11 0.28.49  
77 132 Hans Vejs-Petersen   Vejen DEN M 40 0.29.21 0.29.17  
78 265 Mette Fjord Bundsgaard Tønder Kommune Tønder DEN K 38 0.29.22 0.28.54  
79 250 Lærke Fjord Bundsgaard Tønder Kommune Tønder DEN K 39 0.29.22 0.28.54  
80 230 Jytte Bohsen Tønder Kommune Tønder DEN K 40 0.29.24 0.29.04  
81 164 Anne Thomsen   Rømø DEN K 44 0.29.25 0.29.19  
82 173 Tina Vejen Tønder Kommune Tønder DEN K 41 0.29.27 0.29.05  
83 101 Martina Muller Holst Herlevløberne Herlev DEN K 43 0.29.28 0.29.13  
84 169 Søren Boysen Tønder Kommune Tønder DEN M 39 0.29.30 0.29.05  
85 158 Laura Abild Christiansen     DEN K 45 0.29.38 0.29.22  
86 159 Frederik Abild Christiansen     DEN M 41 0.29.47 0.29.24  
87 268 Michael Hansen Tønder Kommune Tønder DEN M 43 0.29.54 0.29.47  
88 245 Lisbeth Rose Tønder Kommune Tønder DEN K 46 0.29.59 0.29.45  
89 260 Mathias Øvlisen Brun Jannsen Tønder Kommune Tønder DEN M 42 0.30.11 0.29.47  
90 105 birtha kristensen   tønder DEN K 49 0.30.16 0.30.13  
91 832 Marianne Søndergaard Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN K 47 0.30.18 0.30.08  
92 188 Betina Jensen Tønder Kommune Tønder DEN K 48 0.30.20 0.30.10  
93 221 Jette Nybo Tønder Kommune Tønder DEN K 50 0.30.32 0.30.23  
94 227 Jonna Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 52 0.30.36 0.30.33  
95
311 Anja Jensen Sapa Precision Tubing Tønder DEN K
51
0.30.41 0.30.30  
96 291 Simon Kühl Tønder Kommune Tønder DEN M 44 0.30.46 0.30.36  
97 114 Jytte Thaysen     DEN K 53 0.30.46 0.30.35  
98 179 Amanda Nim Franciere Tønder Kommune Tønder DEN K 54 0.30.53 0.30.44  
99 249 Lykke Nybo Tønder Kommune Tønder DEN K 55 0.30.54 0.30.51  
100 335 Elise Rude Reedtz     DEN K 56 0.30.59 0.30.54  
101 336 Helene Rude Reedtz     DEN K 57 0.30.59 0.30.54  
102 325 Camilla Mørch Pedersen   Rødekro DEN K 58 0.31.00 0.30.56  
103 319 Lotte Weinecke Sapa Extrusion Tønder Tønder DEN K 59 0.31.19 0.31.10  
104 317 Dorthe Høeg Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 60 0.31.27 0.31.18  
105 242 Lene Heissel Tønder Kommune Tønder DEN K 61 0.31.28 0.31.20  
106 727 Christian Mensel Møller   Tønder DEN M 45 0.31.31 0.31.27  
107 312 Mona Madsen Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 62 0.31.46 0.31.36  
108 297 Lene Langmaack Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 63 0.31.50 0.31.45  
109 257 Marlene Roost Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 65 0.31.59 0.31.54  
110 176 Vibeke Appel Sørensen Tønder Kommune Tønder DEN K 66 0.32.01 0.31.55  
111 183 Antje Mathiesen Tønder Kommune Tønder DEN K 68 0.32.08 0.31.58  
112 106 Finn Holst   Herlev DEN M 46 0.32.09 0.31.52  
113 215 Inger Løn Tønder Kommune Tønder DEN K 64 0.32.14 0.31.49  
114 292 Sine Rose Poulsen Tønder Kommune Tønder DEN K 69 0.32.14 0.32.03  
115 251 Mads Pedersen Tønder Kommune Tønder DEN M 47 0.32.17 0.32.13  
116 272 Mikkel Pedersen Tønder Kommune Tønder DEN M 48 0.32.17 0.32.14  
117 236 Kristine Haahr Bogh Christensen Tønder Kommune Tønder DEN K 70 0.32.20 0.32.14  
118 290 Sigrid Bogh Christensen Tønder Kommune Tønder DEN K 71 0.32.20 0.32.15  
119 276 Niklas Kjeldsen Tønder Kommune Tønder DEN M 49 0.32.21 0.32.17  
120 189 Birgit Petersen Tønder Kommune Tønder DEN K 67 0.32.23 0.31.56  
121 214 Henrik Kjeldsen Tønder Kommune Tønder DEN M 50 0.32.24 0.32.20  
122 182 Anne Bjerggaard Nielsen Tønder Kommune Tønder DEN K 72 0.32.26 0.32.17  
123 777 Oliver Toft Andersen Tønder Kommune Tønder DEN M 52 0.32.33 0.32.30  
124
300 Erling Nielsen Sapa Precision Tubing Tønder DEN M
51
0.32.36 0.32.27  
125 721 Lisbeth K. Linnet     DEN K 75 0.32.39 0.32.33  
126 817 Pernille Bagge Bagge-pigere Sønderborg DEN K 73 0.32.45 0.32.31  
127 816 Inga Bagge Bagge-pigerne Sønderborg DEN K 74 0.32.46 0.32.31  
128 104 Pia Diana Schmidt Kolding Motion Kolding DEN K 76 0.32.55 0.32.38  
129 103 Lajla Jacobsen Jyndevad motion Bylderup-Bov DEN K 77 0.32.56 0.32.39  
130 306 Flemming Thomsen Sapa Precision Tubing Tønder DEN M 53 0.33.00 0.32.44  
131 246 Lise B. Kristensen Tønder Kommune Tønder DEN K 79 0.33.00 0.32.47  
132 305 Bende Toft Schrøder Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 80 0.33.00 0.32.49  
133 238 Lars Rytter Tønder Kommune Tønder DEN M 54 0.33.02 0.32.51  
134 231 Kamma Rytter Tønder Kommune Tønder DEN K 81 0.33.02 0.32.53  
135 296 Susanne Bekker Tønder Kommune Tønder DEN K 78 0.33.06 0.32.44  
136 326 Mie Nørgaard     DEN K 82 0.33.18 0.33.14  
137 748 Vera Mou Kleffel   Sønderborg DEN K 83 0.33.21 0.33.16  
138 283 Rie Gleerup Tønder Kommune Tønder DEN K 84 0.33.22 0.33.18  
139 178 Wiebke Stoffel Tønder Kommune Tønder DEN K 86 0.33.38 0.33.26  
140 310 Bettina Stork Sapa Precision Tubing Tønder DEN K 85 0.33.40 0.33.25  
141 730 Claus Rasmussen Rend og Hop Tønder DEN M 55 0.33.58 0.33.37  
142 333 Henriette Bronée   Kolding DEN K 89 0.33.58 0.33.53  
143 121 Lena Bysted Bossen   Tønder DEN K 87 0.34.05 0.33.49  
144 738 Jacob Holst Rend og Hop Tønder DEN M 56 0.34.10 0.33.50  
145 737 Viola Holst Rend og Hop Tønder DEN K 88 0.34.10 0.33.50  
146 29 Kasper Nielsen Tønder Kommune   DEN M 59 0.34.16 0.34.07  
147 184 Asbjørn Soberra Tønder Kommune Tønder DEN M 57 0.34.17 0.34.00  
148 244 Lisa Hansen Tønder Kommune Tønder DEN K 90 0.34.18 0.33.57  
149 202 Dan Nielsen Tønder Kommune Tønder DEN M 60