Siden er sidst opdateret 16. september 2017 - kl. 11:35

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Tønderløbet - lørdag d. 2. september 2017 - kl. 14 (første start)

"Tønderløbet"

Tønderløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 14.00 (første start) fra adressen: Torvet, 6270 Tønder

- Danmarks gladeste og fladeste løb skriver Tønderløbet på sin hjemmeside.

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(20-06-12)

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 31/8 - eftertilmelding på dagen +50 kr)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

DAF opmålt rute Halvmarathon

DAF opmålt rute 10k
5k og 1,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  By  Land  Køn Pl. M/K AK Brutto Netto Bemærkning
1 47 Silas Andersen Tønder Kommune   DEN M 1 - 0.08.18 0.08.15  
2 5 Silje Maria Kühl kastaniebo Tønder DEN K 1 K7-8 0.08.31 0.08.29 1. K 7-8 år
3 539 Laura G Simonsen     DEN K 2 K7-8 0.08.32 0.08.28  
4 40 Jacob Mensel Møller   Tønder DEN M 2 M7-8 0.08.55 0.08.51 1. M 7-8 år
5 22 Mikkel B. Thomsen     DEN M 3 M7-8 0.09.06 0.08.58  
6 656 Mikkel Pedersen     DEN M 4 M0-6 0.10.02 0.09.55 1. M 0-6 år
7 655 Bastian Pedersen     DEN M 5 M0-6 0.10.02 0.09.56  
8 32 Paul Sembritzki Ludwig Andresen Schule Løgumkloster DEN M 6 M7-8 0.10.22 0.10.17  
9 19 Søren Juul   Tønder DEN M 7 M7-8 0.10.36 0.10.30  
10 20 Emil Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder DEN M 8 M7-8 0.11.08 0.11.05  
11 8 Agnes Bogh Christensen Tønder kommune Tønder DEN K 3 K0-6 0.11.19 0.11.15 1. K 0-6 år
12 1 Lærke Fjord Bundsgaard Tønder kommune Tønder DEN K 4 K9-11 0.11.21 0.11.19  
13 42 Mathis Jessen Rüdiger     DEN M 9 M7-8 0.11.41 0.11.36  
14 41 Merle Sophie Jessen Rüdiger     DEN K 5 K0-6 0.11.42 0.11.37  
15 14 Liam Conrad Kjeldsen   Tønder DEN M 10 M0-6 0.11.45 0.11.42  
16 9 Ester Bogh Christensen Tønder kommune Tønder DEN K 6 K0-6 0.11.49 0.11.39  
17 45 Frederik Dau Carstensen   Tønder DEN M 11 M0-6 0.11.49 0.11.37  
18 3 Linda Knudsen Tønder Kommune Neukirchen GER K 7 (K) 12 år + 0.11.57 0.11.53  
19 627 Noél Carstensen   Tønder DEN M 12 M0-6 0.11.57 0.11.54  
20 4 Mikkel Knudsen   Neukirchen DEN M 13 M0-6 0.11.57 0.11.54  
21 26 Cornelius Toft   Tønder DEN M 14 M0-6 0.12.19 0.12.09  
22 24 Dicte Mellergaard SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN K 8 K0-6 0.12.31 0.12.23  
23 18 Noah Steensen   Tønder DEN M 15 M0-6 0.12.31 0.12.20  
24 27 Isabell Behnke Sapa Precision Tubing   DEN K 9 - 0.12.32 0.12.20  
25 633 Bente Clausen   Toftlund DEN K 10 (K) 12 år + 0.12.32 0.12.24  
26 630 Anna Mellergaard   Tønder DEN K 11 (K) 12 år + 0.12.32 0.12.23  
27 37 Mathias Bronée   Kolding DEN M 16 M0-6 0.12.32 0.12.26  
28 634 Conny Christensen     DEN K 12 (K) 12 år + 0.12.33 0.12.26  
29 28 Benjamin Behnke Sapa Precision Tubing   DEN M 17 M0-6 0.12.33 0.12.21  
30 15 Frida Madsen Zabel   Tønder DEN K 13 K0-6 0.12.41 0.12.38  
31 25 Hector Toft 1962 Højer DEN M 18 M7-8 0.12.45 0.12.37  
32 610 Jesper Lorenzen   Tønder DEN M 19 M0-6 0.12.48 0.12.41  
33 48 Lauritz Lindholm Severinsen   Løgumkloster DEN M 20 M7-8 0.12.54 0.12.48  
34 31 Lisbeth Kittel Ludwig anderen schule Flensburg GER K 14 K0-6 0.13.04 0.12.56  
35 38 Bertram Thøstesen   Tønder DEN M 21 M0-6 0.13.07 0.13.03  
36 35 Maj Silberg   Tønder DEN K 15 K0-6 0.13.26 0.13.16  
37 43 Laura Sandholdt LAS Tønder DEN K 16 K0-6 0.13.26 0.13.15  
38 2 Cecilie Knudsen   Neukirchen DEN K 17 K7-8 0.13.57 0.13.53  
39 626 Nikole Carstensen   Tønder DEN K 18 (K) 12 år + 0.13.58 0.13.54  
40 33 Martin Høeg   Tønder DEN M 22 M0-6 0.13.58 0.13.52  
41 7 Mads Øvlisen Brun Jannsen   Løgumkloster DEN M 23 M0-6 0.14.48 0.14.44  
42 36 Lana Silberg   Tønder DEN K 19 K0-6 0.15.44 0.15.34  
43 21 Anton Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder DEN M 24 M0-6 0.15.46 0.15.38  
44 663 Johan Apeormose     DEN M 25 M0-6 0.15.50 0.15.50  
45 34 Mai Høeg   T'ønder DEN K 20 K0-6 0.16.15 0.16.09  
46 44 Bine_Marie Carstensen   Tønder DEN K 21 K0-6 0.16.23 0.16.13  
47 46 Johan Stærk Jakobsen   Aabenraa DEN M 26 M0-6 0.17.03 0.16.54  
48 10 Noah Lorenz calender     DEN M 27 M0-6 0.17.49 0.17.44  
49 11 Emil calender     DEN M 28 M0-6 0.17.54 0.17.49  
50 17 Michaela Madsen Zabel   Tønder DEN K 22 (K) 12 år + 0.18.00 0.17.56  
51
16 Kalle Madsen Zabel   Tønder DEN M 29 M0-6 0.18.00 0.17.56  
52 30 Katrine S. Ilum-Lanzani Sapa Precision Tubing   DEN K 23 K0-6 0.20.18 0.19.48  
53 29 Magnus Manu Hansen Sapa Precision Tubing   DEN M 30 - 0.21.30 0.21.20  
54 6 Magne Øvlisen Brun Jannsen   Løgumkloster DEN M 31 M0-6 0.27.17 0.27.12  
55 659 Gunnar Jensen   Bredebro DEN M 32 (M) 12 år + 0.28.11 0.28.04  
- 39 Maja Thomsen   Visby DEN K - K0-6 - -  
- 612 Poul Erik Lorenzen   Tønder DEN M - (M) 12 år + - -  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  By  Land  Køn Pl. M/K AK Brutto Netto Bemærkning
1 337 Claus Skjold Qvist Christensen Øster Lindet Idrætsforening Øster Lindet DEN M 1 M18-29 0.17.26 0.17.25 Hurtigste mand
2 293 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa DEN M 2 M13-17 0.17.54 0.17.53  
3 292 Mathias Petersen HFT Løgumkloster DEN M 3 M13-17 0.18.02 0.18.01  
4 307 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN K 1 K13-17 0.18.06 0.18.04 Hurtigste kvinde
5 290 Jens Laasholdt Aarhus 1900 Triathlon Aarhus DEN M 4 M18-29 0.20.16 0.20.13  
6 320 Silvana Stief Spiridon Schleswig Schleswig GER K 2 K40-49 0.20.20 0.20.18  
7 291 Mads Laasholdt KTK 86 København DEN M 5 M18-29 0.20.36 0.20.34  
8 667 René Jørgensen Torvets Pølser Tønder DEN M 6 M30-39 0.20.49 0.20.47  
9 338 Jens Mejrup Esbjerg Atletik og Motion   DEN M 7 M13-17 0.20.54 0.20.51  
10 304 Zakaria Saibi Emmerske Efterskole   DEN M 8 M13-17 0.21.47 0.21.29  
11 646 René Nielsen Agerskov Ungdomsskole Rødding DEN M 9 M13-17 0.22.14 0.22.12  
12 262 Allan Hansen Sapa Precision Tubing   DEN M 10 M0-12 0.22.27 0.21.57  
13 324 Theis Andersen Tønder Kommune   DEN M 11 M0-12 0.22.31 0.22.27  
14 325 Anette H. Andersen Tønder Kommune   DEN K 3 K0-12 0.22.34 0.22.30  
15 639 Jonas Sørensen Petersen Agerskov Ungdomsskole   DEN M 12 M13-17 0.22.34 0.22.31  
16 155 Mogens Madsen Zabel Tønder Kommune Tønder DEN M 13 M40-49 0.22.38 0.22.32  
17 301 Martin Jørgensen Emmerske Efterskole   DEN M 14 M13-17 0.22.44 0.22.26  
18 181 Carl Andersen KKB   DEN M 15 M13-17 0.22.55 0.22.48  
19 336 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening Øster Lindet DEN M 16 M50-59 0.23.03 0.23.00  
20 537 Chloe Tauzin   Viby DEN K 4 K30-39 0.23.16 0.23.13  
21 225 Frederik Jacobsen KKB   DEN M 17 M13-17 0.23.16 0.23.11  
22 334 Gerda Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN K 5 K50-59 0.23.44 0.23.42  
23 288 Timo Mathiesen Amt Südtondern   GER M 18 M13-17 0.23.54 0.23.49  
24 331 Søren Bentin Riis AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 19 M13-17 0.24.06 0.24.04  
25 651 Amy Bucka Agerskov Ungdomsskole Agerskov DEN K 6 K13-17 0.24.19 0.24.15  
26 218 Sofus Hansen KKB   DEN M 20 M13-17 0.24.19 0.24.11  
27 553 Claus Gaarde Sapa Exstrution   DEN M 21 M18-29 0.24.19 0.24.08  
28 648 Mathilde Sebelius Jansen Agerskov Ungdomsskole   DEN K 7 K13-17 0.24.20 0.24.15  
29 132 Malthe Lander Christensen Ingen Højer DEN M 22 M0-12 0.24.25 0.24.23  
30 647 Emil Kristiansen Agerskov Ungdomsskole Agerskov DEN M 23 M13-17 0.24.26 0.24.22  
31 604 Oliver Richter Agerskov Ungdomsskole   DEN M 24 M13-17 0.24.27 0.24.23  
32 245 Oliver Sloth KKB   DEN M 25 M13-17 0.24.37 0.24.33  
33 223 Ea Madsen KKB   DEN K 8 K13-17 0.24.39 0.24.35  
34 285 René Jørgensen Tønder Kommune   DEN M 26 - 0.24.41 0.24.32  
35 137 Niels Bruun   Tønder DEN M 27 M30-39 0.24.46 0.24.38  
36 650 Freja Kyndesen Agerskov Ungdomsskole Agerskov DEN K 9 K13-17 0.24.56 0.24.51  
37 61 Jan Dahlmann Randerup løbeklub Bredebro DEN M 28 M50-59 0.25.05 0.24.54  
38 542 Alberte Iversen     DEN K 10 K0-12 0.25.07 0.25.04  
39 286 Patrick Jørgensen Tønder Kommune   DEN M 29 M0-12 0.25.13 0.25.04  
40 191 Iben Juul KKB   DEN K 11 K13-17 0.25.45 0.25.35  
41 192 Ida Tygesen KKB   DEN K 12 K13-17 0.25.46 0.25.38  
42 175 Morten Fenger   Aabenraa DEN M 30 M40-49 0.25.48 0.25.46  
43 93 Markus Thorslund     DEN M 31 M0-12 0.26.08 0.25.50  
44 305 Torben Thomsen   Bredebro DEN M 32 M40-49 0.26.08 0.26.01  
45 94 Martin Thorslund     DEN M 33 M40-49 0.26.09 0.25.51  
46 644 Anne Cathrine Behr Jacobsen   Tønder DEN K 13 K0-12 0.26.19 0.26.17  
47 233 Mathias Keinicke KKB   DEN M 34 M13-17 0.26.26 0.26.22  
48 266 Jonas Thomsen Sapa Precision Tubing   DEN M 35 M0-12 0.26.27 0.26.11  
49 130 Oliver Toft Andersen   Tønder DEN M 36 M0-12 0.26.36 0.26.30  
50 129 Niels Toft Andersen   Tønder DEN M 37 M30-39 0.26.36 0.26.30  
51
159 Trine Tanggaard Esbjerg Atletik og Motion Årre DEN K 14 K13-17 0.26.37 0.26.32  
52 105 Mia Krogh Tønder Kommune Tønder DEN K 15 K13-17 0.26.37 0.26.33  
53 268 Bente Nielsen Sapa Precision Tubing   DEN K 16 - 0.26.48 0.26.48  
54 271 Aksel Vilhelmsen Sapa Precision Tubing   DEN M 38 - 0.26.51 0.26.48  
55 219 Thomas Hansen KKB   DEN M 39 M13-17 0.27.04 0.26.57  
56 608 Halfdan Pedersen Riis   Tønder DEN M 40 M13-17 0.27.04 0.26.49  
57 607 Mikkel Pedersen   Tønder DEN M 41 M30-39 0.27.07 0.26.52  
58 239 Jannik Plotnikof KKB   DEN M 42 M13-17 0.27.11 0.27.06  
59 227 Kasper Clausen KKB   DEN M 43 M13-17 0.27.16 0.27.12  
60 326 Clara Marie Hansen   Tønder DEN K 17 K0-12 0.27.18 0.27.16  
61 131 Siri Toft Andersen   Tønder DEN K 18 K0-12 0.27.18 0.27.16  
62 294 Esben Thøstesen   Tønder DEN M 44 M30-39 0.27.18 0.27.06  
63 203 Patrick Løtzsch KKB   DEN M 45 M13-17 0.27.20 0.27.11  
64 302 Mike Christensen Emmerske Efterskole   DEN M 46 M13-17 0.27.21 0.27.02  
65 185 Daniel Paulsen KKB   DEN M 47 M13-17 0.27.22 0.27.12  
66 138 Beate Greve Auswählen Holzbunge GER K 19 K40-49 0.27.26 0.27.15  
67 51 Susanne Løsche Tønder Kommune Løgumkloster DEN K 20 K40-49 0.27.31 0.27.09  
68 158 Henriette Tanggaard Multiatleterne Årre DEN K 21 K40-49 0.27.33 0.27.29  
69 55 Sofie Jepsen Kjær Tønder Kommune 6520 Toftlund DEN K 22 K0-12 0.27.36 0.27.11  
70 274 Malene Christesen   Kolding DEN K 23 K18-29 0.27.38 0.27.09  
71 168 Jonas Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder DEN M 48 M0-12 0.27.42 0.27.41  
72 335 Arne Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN M 49 M50-59 0.27.53 0.27.31  
73 269 Else Bunszey Sapa Precision Tubing   DEN K 24 K0-12 0.27.58 0.27.50  
74 259 Mathilde Nielsen SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN K 25 K0-12 0.27.59 0.27.44  
75 329 Birthe Jensen 1958 Svendborg DEN K 26 K50-59 0.28.00 0.27.56  
76 86 Simon Kühl kastaniebo Tønder DEN M 50 M0-12 0.28.09 0.27.44  
77 167 Ida Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder DEN K 27 K0-12 0.28.11 0.28.10  
78 220 Tobias Roth KKB   DEN M 51 M13-17 0.28.14 0.28.06  
79 258 Martin Nielsen SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN M 52 M40-49 0.28.14 0.27.59  
80 264 Anja Jensen Sapa Precision Tubing   DEN K 28 K0-12 0.28.22 0.28.05  
81 250 Stella Svenson KKB   DEN K 29 K40-49 0.28.22 0.28.15  
82 602 Helene Fuglbjerg Agerskov Ungdomsskole   DEN K 30 K13-17 0.28.24 0.28.19  
83 100 Sigrid Bogh Christensen Tønder kommune Tønder DEN K 31 K0-12 0.28.27 0.28.09  
84 309 Kamma Rytter     DEN K 32 K0-12 0.28.27 0.28.25  
85 284 Gunde M Skak Jensen Tønder Kommune   DEN K 33 K0-12 0.28.43 0.28.35  
86 157 Signe Juul ECCO Running Tønder DEN K 34 K0-12 0.28.48 0.28.38  
87 273 Dorthe Høeg Sapa Precision Tubing   DEN K 35 - 0.28.51 0.28.47  
88 267 Marilyn Hansen Sapa Precision Tubing   DEN K 36 K0-12 0.28.51 0.28.47  
89 49 karen karlsen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN K 37 K40-49 0.28.55 0.28.41  
90 135 Randi Outzen Dransfeldt   Kolding DEN K 38 K30-39 0.29.05 0.28.54  
91 136 Mads Outzen Dransfeldt   Kolding DEN M 53 M0-12 0.29.05 0.28.54  
92 133 Kay Lander Christensen   6280 DEN M 54 M40-49 0.29.06 0.29.03  
93 88 Marius Øvlisen Brun Jannsen   Løgumkloster DEN M 55 M0-12 0.29.09 0.29.06  
94 76 Nikolai Bruhn Christensen   Rødekro DEN M 56 M13-17 0.29.15 0.29.12  
95 251 Line Ravn   Toftlund DEN K 39 K30-39 0.29.16 0.29.05  
96 260 Christina Andersen SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN K 40 K30-39 0.29.16 0.29.05  
97 113 Isabel Gugolka     DEN K 41 K18-29 0.29.18 0.29.12  
98 306 Pia Møller   Sønderborg DEN K 42 K40-49 0.29.34 0.29.23  
99 60 Dorthe Dahl Bertelsen   Bredebro DEN K 43 K50-59 0.29.38 0.29.27  
100 59 Jonas Fjord Bundsgaard   Tønder DEN M 57 M0-12 0.29.41 0.29.40  
101
580 Meta Vestkjær ANdersen   Toftlund DEN M 58 M50-59 0.29.43 0.29.38  
102 617 Sarah Jakobsen   Tønder DEN K 44 K0-12 0.29.45 0.29.44  
103 108 Kirstine Kosegarten Knudsen   Bredebro DEN K 45 K13-17 0.29.48 0.29.42  
104 619 Lene Jepsen     DEN K 46 K60-69 0.29.53 0.29.44  
105 83 Ulla Lillebæk   Toftlund DEN K 47 K40-49 0.29.54 0.29.44  
106 173 Niels-Jacob Brinkvang   Tønder DEN M 59 M40-49 0.29.58 0.29.26  
107 257 Hans-Jørgen Jessen SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN M 60 M50-59 0.29.58 0.29.26  
108 321 Anders Provstgaard løgumkloster løbemotion Løgumkloster DEN M 61 M50-59 0.30.06 0.29.54  
109 166 Liane Holm Jensen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN K 48 K13-17 0.30.17 0.30.11  
110 287 Nickolai Jørgensen Tønder Kommune   DEN M 62 M0-12 0.30.18 0.30.09  
111 299 Mads Petersen Emmerske Efterskole   DEN M 63 M13-17 0.30.21 0.30.01  
112 74 Frederik Bruun Schmidt Tønder Kommune Skærbæk DEN M 64 M0-12 0.30.29 0.30.15  
113 555 Jürgen Lorenzen PTI   DEN K 49 K50-59 0.30.31 0.30.08  
114 170 Maja Olesen   Skærbæk DEN K 50 K0-12 0.30.32 0.30.05  
115 318 Kamilla Gabelgaard Simonsen   6780 Skærbæk DEN K 51 K0-12 0.30.36 0.30.20  
116 295 Katrine Thøstesen   Tønder DEN K 52 K18-29 0.30.39 0.30.28  
117 73 Gustav Bruun Schmidt Tønder Kommune Skærbæk DEN M 65 M0-12 0.30.42 0.30.28  
118 197 Karen Lund KKB   DEN K 53 K13-17 0.30.43 0.30.34  
119 623 Simon Lassen   Skærbæk DEN M 66 M0-12 0.30.44 0.30.15  
120 128 Betina Toft Andersen   Tønder DEN K 54 K40-49 0.30.52 0.30.46  
121 71 Anette Schmidt Tønder Kommune Skærbæk DEN K 55 K40-49 0.30.56 0.30.42  
122 256 Simon Mellergaard SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN M 67 M0-12 0.31.13 0.31.12  
123 624 Emilia Lassen     DEN K 56 K0-12 0.31.14 0.30.37  
124 625 Camilla Lassen     DEN K 57 K0-12 0.31.14 0.30.38  
125 622 Holger Lassen   Skærbæk DEN M 68 M40-49 0.31.14 0.30.38  
126 255 Heidi Mellergaard SAPA EXTRUSION DENMARK A/S Tønder DEN K 58 K30-39 0.31.15 0.31.13  
127 98 lisbeth kok   jejsing DEN K 59 K50-59 0.31.20 0.30.57  
128 66 Eva Andresen Tønder Kommune, Borgerservice Tønder DEN K 60 K40-49 0.31.39 0.31.17  
129 649 Songyot Sriravlkhiao Agerskov Ungdomsskole Vojens DEN M 69 M13-17 0.31.47 0.31.44  
130 246 Sine Poulsen KKB   DEN K 61 K13-17 0.31.50 0.31.45  
131 636 Pia Meyenburg Paulsen   Aabenraa DEN K 62 K50-59 0.32.04 0.31.47  
132 638 Jacob Jensen   Tønder DEN M 70 M13-17 0.32.19 0.32.16  
133 174 Ejner Lund   Sommersted DEN M 71 M50-59 0.32.22 0.31.58  
134 82 Magnus Luca Pedersen   Bredebro DEN M 72 M0-12 0.32.24 0.31.57  
135 172 Mads Olesen   Skærbæk DEN M 73 M0-12 0.32.26 0.31.58  
136 298 Kim Boisen Emmerske Efterskole   DEN M 74 M13-17 0.32.29 0.32.11  
137 81 Henrik Hansen   Bredebro DEN M 75 M18-29 0.32.30 0.32.03  
138 332 Frederikke Lindholm Rennekamp   Løgumkloster DEN K 63 K13-17 0.32.36 0.32.22  
139 333 Dorthe Lindholm Olesen   Løgumkloster DEN K 64 K40-49 0.32.36 0.32.22  
140 50 Dorte Lausten Jordt Tønder Kommune Tønder DEN K 65 K40-49 0.32.59 0.32.38  
141 330 Helle Hartmann   København DEN K 66 K50-59 0.33.18 0.33.15  
142 323 Christina Sindbjerg Team Snuden Kolding DEN K 67 K40-49 0.33.32 0.33.08  
143 322 Thomas Sahl Team Snuden Kolding DEN M 76 M30-39 0.33.33 0.33.09  
144 122 Marianne Haahr Bogh   Tønder DEN K 68 K50-59 0.33.45 0.33.27  
145 171 Ida Olesen   Skærbæk DEN K 69 K0-12 0.33.46 0.33.18  
146 169 søren olesen   Skærbæk DEN M 77 M40-49 0.33.46 0.33.18  
147 275 Mie Nørgaard     DEN K