Siden er sidst opdateret 10. september 2018 - kl. 13:29

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 14. september 2014 - kl. 10

"Gendarmløbet #12"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start og mål ved Broager Sparekasse - ruter i naturskønne Broagerland. Alle 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

- tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

10,3k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
21,3k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
1,5k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1,5 km børneløb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Brutto Netto Bemærkning
1 79 Mathias Lassen Team Stormtrooper M 1 dreng 0.06.46 0.06.45 Hurtigste dreng
2 129 Tobias Olling Thomsen   M 2 dreng 0.07.03 0.07.00  
3 89 Mikkel Schmidt Dybbøl Idræts SFO M 3 dreng 0.07.42 0.07.41  
4 91 Morten Feldstedt Team Feldstedt M 4 dreng 0.08.02 0.07.55  
5 104 Oliver M. Jacobsen   M 5 dreng 0.08.14 0.08.13  
6 141 Vincent Meijers Rinkenæs M 6 dreng 0.08.20 0.08.09  
7 66 Lukas Eskjær Dybbøl Idræts SFO M 7 dreng 0.08.25 0.08.23  
8 20 Christian Knag Tjørnelund Dybbøl Idræts SFO M 8 dreng 0.08.31 0.08.27  
9 94 Nicklas Johannsen Dybbøl Idræts SFO M 9 dreng 0.08.38 0.08.35  
10 52 Kasper Jørgensen   M 10 dreng 0.08.41 0.08.38  
11 31 Hauke Neumann Dybbøl Idræts SFO M 11 dreng 0.08.50 0.08.42  
12 53 Kathrine Lassen Run For Love K 1 piger 0.08.51 0.08.49 Hurtigste pige
13 113 Sebastian Andreasen   M 12 dreng 0.08.56 0.08.51  
14 70 Mads Christian Dueholm Nørgaard   M 13 dreng 0.09.16 0.09.04  
15 115 Silja Gylling   K 2 piger 0.09.19 0.09.12  
16 44 Josefine Dam Dybbøl Idræts SFO K 3 piger 0.09.23 0.09.21  
17 1 Adam Jepsen   M 14 dreng 0.09.34 0.09.31  
18 2 Adelina Lillquist Dybbøl Idræts SFO K 4 piger 0.09.45 0.09.41  
19 27 Freja Eskjær Dybbøl Idræts SFO K 5 piger 0.09.47 0.09.46  
20 110 Rune Bengtsen   M 15 dreng 0.09.49 0.09.34  
21 48 Karoline Christensen Team Vesterbakke K 6 piger 0.09.50 0.09.47  
22 14 Casper Lund   M 16 dreng 0.09.51 0.09.41  
23 98 Noah Lund Hansen RUIF M 17 dreng 0.09.57 0.09.55  
24 17 Cecilie Olsen   K 7 piger 0.10.02 0.09.46  
25 39 Jesper Rohwedder   M 18 dreng 0.10.04 0.10.02  
26 8 Anders Søholm Bonefeld Tempo M 19 dreng 0.10.07 0.09.59  
27 61 Line Jensen Dybbøl Idræts SFO K 8 piger 0.10.12 0.10.09  
29 123 Sofie Olesen Dybbøl Idræts SFO K 9 piger 0.10.12 0.10.10  
28 102 Oliver Hansen   M 20 dreng 0.10.12 0.10.10  
30 69 Mads Quitzau Familien Quitzau M 21 dreng 0.10.21 0.10.16  
31 109 Rasmus Færgemann   M 22 dreng 0.10.23 0.10.15  
32 135 William Poltan Dybbøl Idræts SFO M 23 dreng 0.10.29 0.10.27  
33 88 Mikkel Kümpel Dybbøl Idræts SFO M 24 dreng 0.10.30 0.10.20  
34 72 Magnus Lauritzen Dybbøl Idræts SFO M 25 dreng 0.10.33 0.10.31  
35 56 Klara Kathrine Hansen Team vesterbakke K 10 piger 0.10.34 0.10.30  
36 101 Oline Lade   K 11 piger 0.10.40 0.10.22  
37 159 Sebastian Horne   M 26 dreng 0.10.41 0.10.36  
39 150 Iben Zenk   K 12 piger 0.10.45 0.10.37  
38 83 Matias Frost Dybbøl Idræts SFO M 27 dreng 0.10.45 0.10.32  
40 62 Lise Bertelsen   K 13 piger 0.10.48 0.10.36  
42 114 Signe Petersen Dybbøl Idræts SFO K 14 piger 0.10.50 0.10.41  
41 22 Emil Ebbesen Børnehuset Himmelblå M 28 dreng 0.10.50 0.10.48  
43 116 Simon Frederiksen Dybbøl Idræts SFO M 29 dreng 0.10.54 0.10.43  
44 32 Ida Hartmann Poetzsch   K 15 piger 0.11.01 0.10.46  
45 59 Lilli Nesbigall Thun   K 16 piger 0.11.02 0.10.47  
46 151 Maja Lakjer   K 17 piger 0.11.03 0.10.52  
47 120 Sofia Strüssmann   K 18 piger 0.11.06 0.11.00  
48 18 Cecilje Andreasen   K 19 piger 0.11.08 0.11.03  
49 134 Villum Søndergaard Nielsen Børnehuset Himmelblå M 30 dreng 0.11.08 0.10.55  
50 81 Mathilde Christensen Team Vesterbakke K 20 piger 0.11.15 0.11.12  
51 128 Thomas Perzynski   M 31 dreng 0.11.22 0.11.07  
52 25 Frederik Thomsen Dybbøl Idræts SFO M 32 dreng 0.11.23 0.11.14  
53 670 Sille Marie Clausen   K 21 piger 0.11.24 0.11.12  
54 84 Merle Jauert Duus   K 22 piger 0.11.38 0.11.22  
55 133 Valdemar Bertelsen Dybbøl Idræts SFO M 33 dreng 0.11.39 0.11.31  
56 136 Christian Andresen Broager Sparekasse M 34 dreng 0.11.42 0.11.34  
57 5 Alfrida Andersen Dybbøl Idræts SFO K 23 piger 0.11.44 0.11.40  
58 65 Lucas Lauritsen Dybbøl Idræts SFO M 35 dreng 0.11.44 0.11.34  
59 107 Pernille Lyck   K 24 piger 0.11.49 0.11.39  
60 108 Philip Frederiksen Dybbøl Idræts SFO M 36 dreng 0.11.59 0.11.49  
61 6 Alma Lade   K 25 piger 0.12.00 0.11.41  
63 49 Karoline G. Nielsen   K 26 piger 0.12.06 0.11.55  
62 38 Jan Knudsen himmelblå M 37 herrer 0.12.06 0.11.48  
64 75 Malthe Pertersen himmelblå M 38 dreng 0.12.06 0.11.48  
65 139 Jonas Rasmussen   M 39 dreng 0.12.06 0.11.54  
66 36 Ida Matilde Norn   K 27 piger 0.12.13 0.12.02  
67 78 Mathias Jørgensen Broager Børnehave M 40 dreng 0.12.14 0.12.10  
68 105 Oscar Færgemann   M 41 dreng 0.12.15 0.12.05  
69 149 Jacob Zenk   M 42 dreng 0.12.15 0.12.07  
70 10 Anne Byllemos Børnehuset Himmelblå K 28 piger 0.12.16 0.12.01  
71 140 Madelene Dam   K 29 piger 0.12.25 0.12.11  
72 121 Sofia Lundstrøm Holm   K 30 piger 0.12.35 0.12.24  
73 74 Line Sofie Madsen   K 31 piger 0.12.37 0.12.30  
74 106 Patrick Christian Schmidt   M 43 dreng 0.12.39 0.12.22  
75 58 Laura C. Kenne Broager Børnehave K 32 piger 0.12.41 0.12.36  
76 16 Cecilie Olling Thomsen   K 33 piger 0.12.44 0.12.36  
77 112 Sarah Madsen Dybbøl Idræts SFO K 34 piger 0.12.47 0.12.41  
78 111 Sara Wind Dybbøl Idræts SFO K 35 piger 0.12.48 0.12.41  
79 73 Maja Paulsen   K 36 piger 0.12.56 0.12.42  
80 63 Liva Poltan Dybbøl Idræts SFO K 37 piger 0.13.00 0.12.51  
81 40 Johan Byllemos Børnehuset Himmelblå M 44 dreng 0.13.09 0.12.56  
82 137 Malte Elmelund Himmelblå M 45 dreng 0.13.13 0.12.53  
83 138 Silje Elmelund Himmelblå K 38 piger 0.13.14 0.12.54  
84 118 Sisse Reitz Lumbye   K 39 piger 0.13.15 0.12.59  
85 153 Mille Outzen Sønderlyng   K 40 piger 0.13.18 0.13.06  
86 30 Gustav Richardt Norn   M 46 dreng 0.13.20 0.13.08  
87 152 Freja Outzen Sønderlyng   K 41 piger 0.13.21 0.13.09  
88 45 Julian Faber Dybbøl Idræts SFO M 47 dreng 0.13.27 0.13.24  
89 12 Benjamin Wildbork Børnehuset Himmelblå M 48 dreng 0.13.35 0.13.35  
90 28 Freya Petersen   K 42 piger 0.13.36 0.13.18  
91 87 Mikkel Johannsen   M 49 dreng 0.13.39 0.13.29  
92 95 Nicolline Svendsen Himmelblå K 43 piger 0.13.50 0.13.34  
93 57 Lasse Damsgaard Sørensen   M 50 dreng 0.13.56 0.13.39  
94 60 Line Haase Jørgensen Broager Børnehave K 44 piger 0.13.58 0.13.52  
95 76 Marie Quitzau Familien Quitzau K 45 piger 0.13.58 0.13.49  
96 86 Mia Rohwedder   K 46 piger 0.14.08 0.13.54  
97 144 Victoria Schmidt   K 47 piger 0.14.12 0.13.53  
98 97 Noah Agerley Thomsen   M 51 dreng 0.14.18 0.14.12  
99 125 Sørine Lade Børnehuset Himmelblå K 48 piger 0.14.26 0.14.05  
100 7 Amalie Lund   K 49 piger 0.14.27 0.14.14  
102 55 Klara Soll Hansen Broager Børnehave K 50 piger 0.14.27 0.14.22  
103 119 Smilla D. Asmussen Broager Børnehave K 51 piger 0.14.27 0.14.22  
101 34 Johann Paulin Børnehuset Himmelblå M 52 dreng 0.14.27 0.14.06  
104 147 Sille Hallund-Tambor   K 52 piger 0.14.34 0.14.15  
106 92 Nanna Damsgaard Sørensen Børnehuset Himmelblå K 53 piger 0.14.36 0.14.18  
105 67 Maddox Nedergaard   M 53 dreng 0.14.36 0.14.33  
107 37 Jacob Lundstrøm Holm Himmelblå M 54 dreng 0.14.57 0.14.45  
108 100 Noah Popp Logie   M 55 dreng 0.15.07 0.14.51  
109 148 Tilde Hallund-Tambor   K 54 piger 0.15.08 0.14.49  
110 93 Naya Reitz Lumbye Børnehuset Himmelblå K 55 piger 0.15.23 0.15.06  
111 47 Karl Emil Hansen Team vesterbakke M 56 dreng 0.15.28 0.15.28  
112 146 Marie Svanberg   K 56 piger 0.15.30 0.15.15  
113 90 Milla Brage Bjerregaard   K 57 piger 0.15.31 0.15.14  
114 35 Ida Marie Haase Jørgensen Broager Børnehave K 58 piger 0.15.32 0.15.26  
115 51 Kasper Furtner Horne Broager Børnehave M 57 dreng 0.15.37 0.15.30  
116 71 Mads Kristian Hansen Team vesterbakke M 58 dreng 0.15.46 0.15.26  
117 82 Mathilde Magagola Hansen Børnehuset Himmelblå K 59 piger 0.16.28 0.16.22  
118 127 Tanja Jakobsen dybbøl idræts sfo K 60 kvinder 0.16.28 0.16.25  
119 126 Hans Jørgen Hansen Børnehuset Himmelblå M 59 herrer 0.16.29 0.16.22  
120 68 Mads Folkenæs Dybbøl Idræts SFO M 60 dreng 0.16.35 0.16.30  
121 80 Mathias Lund   M 61 dreng 0.16.35 0.16.21  
122 33 Ida Lyck Børnehuset Himmelblå K 61 piger 0.16.46 0.16.33  
123 19 Christian Strüssmann   M 62 dreng 0.17.20 0.17.13  
124 3 Alberte Magagola Hansen Børnehuset Himmelblå K 62 piger 0.17.21 0.17.13  
125 15 Casper Olling Thomsen Broager Børnehave M 63 dreng 0.17.32 0.17.28  
126 122 Sofie Nedergaard Børnehuset Himmelblå K 63 piger 0.17.55 0.16.35  
127 117 Simon Pagaard Thrane Team Vesterbakke M 64 dreng 0.17.56 0.17.34  
129 77 Marie Søholm Bonefeld Tempo K 64 piger 0.17.58 0.17.39  
128 41 Johan Søholm Bonefeld Tempo M 65 dreng 0.17.58 0.17.50  
130 42 Jonas Küseler   M 66 dreng 0.18.34 0.18.30  
131 143 Smilla Totaro Team Vesterbakke K 65 piger 0.19.11 0.17.47  
132 145 Karen Svanberg   K 66 piger 0.19.27 0.19.11  
133 64 Lucas Klaastad   M 67 dreng 0.21.32 0.21.12  
134 85 Mia Klaastad   K 67 piger 0.21.47 0.21.27  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Brutto Netto Bemærkning
1 303 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & motion M 1 herrer 0.18.36 0.18.34 Hurtigste mand
2 401 Simon Feldstedt Team Feldstedt M 2 dreng 0.19.45 0.19.43  
3 163 Peter Andreasen Danfoss Marathon Klub M 3 herrer 0.20.57 0.20.55  
4 447 Merete Lind Rødekro If-Motion/ Fitness Syd K 1 kvinder 0.21.17 0.21.15 Hurtigste kvinde
5 363 Mike Kock   M 4 herrer 0.21.43 0.21.39  
6 229 Darran Thomsen   M 5 herrer 0.21.49 0.21.47  
7 267 Holm Nielsen Jacob Broager Skole M 6 dreng 0.21.49 0.21.23  
8 282 Jens-H Jensen Dybbøl massage M 7 herrer 0.22.06 0.22.02  
9 248 Georg Rasmussen Aaig M 8 dreng 0.22.07 0.22.01  
10 373 Ole Rasmussen AAIG Aabenraa M 9 herrer 0.22.12 0.22.07  
11 164 Tobias Sibbesen   M 10 dreng 0.22.26 0.22.23  
12 243 Erik Sørensen   M 11 herrer 0.22.33 0.22.31  
13 191 Christoffer Bach Iversen Broager Skole M 12 dreng 0.22.40 0.22.14  
14 439 Rikke Bonnichsen Mathiesen BUI-motion K 2 kvinder 0.22.45 0.22.44  
15 398 Sean Douglas Thomsen   M 13 herrer 0.22.49 0.22.46  
16 260 Hans Jørn Lorenzen   M 14 herrer 0.22.50 0.22.39  
17 307 Kim Meyer AAIG Aabenraa M 15 herrer 0.22.52 0.22.47  
18 233 Derk Bernhardt Telebilling M 16 herrer 0.22.56 0.22.31  
19 409 Søren Byllemos   M 17 herrer 0.23.00 0.22.48  
20 319 Larsen Kevin Broager Skole M 18 dreng 0.23.02 0.22.49  
21 157 Malthe Quorp   M 19 herrer 0.23.17 0.23.08  
22 165 Thomas Sibbesen   M 20 dreng 0.23.21 0.23.19  
23 227 Daniel Rasmussen   M 21 herrer 0.23.23 0.23.22  
24 378 Palle Olesen   M 22 herrer 0.23.25 0.23.20  
25 437 Martin Widding Broager Skole M 23 dreng 0.23.32 0.23.05  
26 304 Kasper Nørgaard   M 24 herrer 0.24.08 0.24.01  
27 240 Elisabeth Auning AAIG K 3 piger 0.24.10 0.24.08  
28 315 Kristina Petersen   K 4 kvinder 0.24.20 0.24.17  
29 180 Andreas Möller AaIG M 25 herrer 0.24.25 0.24.20  
30 381 Peter Juelsgaard Rasmussen Dybbøl-Skolen M 26 herrer 0.24.27 0.24.18  
31 336 Lukas Jakob Rerup   M 27 dreng 0.24.42 0.24.41  
32 360 Michael Steg   M 28 herrer 0.24.59 0.24.38  
33 356 Martin Søholm Bonefeld Tempo M 29 dreng 0.25.08 0.25.03  
35 352 Marikka Kristiansen   K 5 piger 0.25.17 0.25.15  
34 232 Demian Pedersen Sønderborg Produktionshøjskole M 30 herrer 0.25.17 0.25.14  
36 392 Rasmus Ebbesen   M 31 dreng 0.25.19 0.25.18  
37 380 Jarek Perzynski Broager Skole M 32 herrer 0.25.59 0.25.56  
38 423 Thorvald Bertelsen   M 33 herrer 0.26.04 0.25.55  
40 173 Ragna Hjördis Agustsdottir Linak K 6 kvinder 0.26.07 0.26.05  
39 172 Claus Sisseck   M 34 herrer 0.26.07 0.26.00  
41 288 Jonas Emil Rerup   M 35 dreng 0.26.07 0.26.04  
42 342 Magnus Noah Rerup   M 36 dreng 0.26.07 0.26.06  
43 179 Anders Paulsen   M 37 dreng 0.26.11 0.26.10  
44 167 Oliver Smidt Hansen   M 38 dreng 0.26.12 0.26.10  
45 192 Rasmus Bach Lützen Broager Skole M 39 dreng 0.26.13 0.25.59  
46 295 Julie Pomykala   K 7 piger 0.26.16 0.26.14  
47 268 Holt Jensen Lasse Broager Skole M 40 dreng 0.26.17 0.26.03  
48 252 Gitte Petersen Rødekro Tri & Motion K 8 kvinder 0.26.19 0.26.16  
49 292 Josefine Schrøder Petersen   K 9 piger 0.26.27 0.26.26  
50 383 Petur Petersen   M 41 herrer 0.26.28 0.26.13  
51 370 Noah Krog Nielsen Telebilling M 42 dreng 0.26.30 0.26.26  
52 411 Søren Pomykala   M 43 herrer 0.26.31 0.26.28  
53 257 Hanne Hein   K 10 kvinder 0.26.37 0.26.29  
55 358 Mette Hesselvig Snejbjerg Motion K 11 kvinder 0.26.41 0.26.32  
54 290 Mathias Jørgensen Broager Skole M 44 dreng 0.26.41 0.26.27  
56 355 Martin Jørgensen   M 45 dreng 0.26.43 0.26.42  
57 340 Mads Fruelund Larsen   M 46 dreng 0.26.44 0.26.41  
58 327 Lis Brodersen   K 12 kvinder 0.26.45 0.26.40  
59 226 Dan Jensen   M 47 herrer 0.26.57 0.26.51  
60 175 Fie Odgaard-Paulsen   K 13 piger 0.27.00 0.26.58  
61 183 Anne Boutrup   K 14 kvinder 0.27.00 0.26.39  
62 209 caroline majlandt clorius   K 15 piger 0.27.02 0.27.00  
63 242 Emilie Franke   K 16 piger 0.27.02 0.27.00  
64 210 Caroline Sandager   K 17 piger 0.27.03 0.26.55  
65 347 Maria Kjærgaard   K 18 piger 0.27.03 0.26.55  
66 262 Per Haugener-Olsen Broager Skole M 48 herrer 0.27.12 0.26.56  
67 231 Delia Conradsen   K 19 kvinder 0.27.15 0.27.12  
68 414 Michael Stender Broager Skole M 49 herrer 0.27.15 0.26.59  
69 421 Thomas Thomsen   M 50 herrer 0.27.15 0.27.09  
70 443 Magnus Beck   M 51 dreng 0.27.15 0.27.09  
72 343 Maibritt Loebenstein   K 20 kvinder 0.27.17 0.27.11  
71 204 bogi mikkelsen   M 52 herrer 0.27.17 0.27.10  
73 171 Mads Sisseck   M 53 dreng 0.27.28 0.27.21  
74 166 Marlene Sibbesen   K 21 kvinder 0.27.35 0.27.33  
75 213 Carsten Thybo Snejbjerg Motion M 54 herrer 0.27.36 0.27.23  
76 429 Trine Brock-Faber   K 22 kvinder 0.27.48 0.27.38  
77 371 Ole Dief Danfoss M 55 herrer 0.27.54 0.27.47  
78 255 Gustav Jensen Telebilling M 56 herrer 0.27.56 0.27.35  
79 395 Sandra Bertelsen   K 23 kvinder 0.28.05 0.27.58  
80 259 Hans Jørgensen Vidar motion M 57 herrer 0.28.23 0.28.11  
81 196 Bente Lyck Dall løbeklubben Tempo K 24 kvinder 0.28.35 0.28.24  
82 212 Carsten Nielsen æ blansinger M 58 herrer 0.28.39 0.28.28  
83 278 James Doyle   M 59 herrer 0.28.39 0.28.15  
84 357 Mathias Küseler   M 60 dreng 0.28.39 0.28.23  
85 246 Flemming Johannsen Team Fuerteventura M 61 herrer 0.28.46 0.28.23  
86 410 Søren Iversen Team Fuerteventura M 62 herrer 0.28.50 0.28.26  
87 238 Egon Greve AAIG M 63 herrer 0.28.55 0.28.30  
88 216 Catarina Zeh Sønderjyllands Symfoniorkester K 25 kvinder 0.28.56 0.28.45  
89 1014 Pia Vestergaard Team Run2u.dk K 26 kvinder 0.28.58 0.28.53  
90 375 Oliver Franke   M 64 dreng 0.29.01 0.28.59  
91 168 Dennis Jespersen   M 65 herrer 0.29.03 0.28.57  
92 448 Louise Odgaard   K 27 kvinder 0.29.09 0.29.06  
93 792 Kenneth Friis   M 66 herrer 0.29.09 0.28.58  
94 346 Marco Madsen   M 67 dreng 0.29.17 0.28.57  
95 177 Amalie Damkjær   K 28 piger 0.29.24 0.29.22  
96 349 marianne hildebrandt eckersberg friskole K 29 kvinder 0.29.30 0.29.24  
97 341 Mads Søholm Petersen Tempo M 68 herrer 0.29.34 0.29.17  
98 277 Jakob Søren Jensen   M 69 herrer 0.29.36 0.29.26  
99 283 Jesper Grau-møller   M 70 herrer 0.29.36 0.29.24  
100 207 Britt Rerup   K 30 kvinder 0.29.39 0.29.28  
101 195 Bente Steen Vidar Motion K 31 kvinder 0.29.46 0.29.31  
102 258 Hanne Ludvigsen Augustenborg Løbeklub K 32 kvinder 0.29.52 0.29.40  
103 275 Jakob Küseler   M 71 herrer 0.29.53 0.29.37  
104 203 Bjørnlund van der Meer Oliver Broager Skole M 72 dreng 0.29.55 0.29.42  
105 399 Silas Glüsing   M 73 dreng 0.29.56 0.29.52  
106 396 Sanne Johannsen GKV K 33 kvinder 0.29.57 0.29.49  
107 367 Morten Høgh Telebilling M 74 herrer 0.29.59 0.29.35  
108 312 Kjeld Blichert jørgensen   M 75 herrer 0.30.03 0.29.45  
109 449 Jytte Fenger   K 34 kvinder 0.30.09 0.30.03  
110 351 Marie Foldager Snejbjerg Motion K 35 kvinder 0.30.14 0.30.06  
111 310 Kirsten Annette Enig KLOMK K 36 kvinder 0.30.24 0.30.15  
112 208 Camilla Petri Petersen   K 37 kvinder 0.30.25 0.30.08  
113 353 Mark Hartmann Poetzsch   M 76 dreng 0.30.30 0.30.27  
114 205 Brian Hartmann Poetzsch   M 77 herrer 0.30.31 0.30.27  
115 200 Birgit Bauer Sønderjyllands Symfoniorkester K 38 kvinder 0.30.35 0.30.15  
116 261 Marieanne Haugener-Olsen Broager Skole K 39 kvinder 0.30.39 0.30.24  
117 264 Heidi Pomykala   K