Siden er sidst opdateret 28. juni 2020 - kl. 22:28

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 11. september 2016 - kl. 10

"Gendarmløbet #14"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Broager Hallen, Skolevej 5, 6310 Broager

- start og mål ved Broager Hallen - ruter i naturskønne Broagerland. 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

 

- info og tilmelding på My Race Result - (åbner 1/7 - online tilmelding senest d. 10/9 - OBS! prisen stiger efter 28/8)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 10,3k
Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 21,3k
29,1k powertrail
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AG Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 1048 Mikkel Schmidt Dybbøl Idræts SFO M 1 Dreng 1 0.09.13 0.09.13 Hurtigste dreng
2 1044 Nicklas Johannsen Dybbøl Idræts SFO M 2 Dreng 2 0.09.17 0.09.16  
3 1042 Johan Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo M 3 Dreng 3 0.09.57 0.09.56  
4 1026 Tristan Jensen   M 4 Dreng 4 0.09.58 0.09.56  
5 1053 Mikkel Kümpel Dybbøl Idræts SFO M 5 Dreng 5 0.10.00 0.09.58  
6 1041 Anders Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo M 6 Dreng 6 0.10.22 0.10.22  
8 1049 Malthe Vejling Andersen Dybbøl Idræts SFO M 7 Dreng 7 0.10.28 0.10.28  
7 1090 Signe Jensen   K 1 Pige 1 0.10.28 0.10.26 Hurtigste pige
10 1054 Oliver Küttel Dybbøl Idræts SFO M 8 Dreng 8 0.10.46 0.10.46  
9 1013 Kathrine Lassen   K 2 Pige 2 0.10.46 0.10.46  
11 1097 Agust Bent Gudjonsson   M 9 Dreng 9 0.10.56 0.10.54  
12 1046 Mikkel Damhøj Dybbøl Idræts SFO M 10 Dreng 10 0.11.09 0.11.09  
13 1059 Mika Bording Uhlmann Dybbøl Idræts SFO M 11 Dreng 11 0.11.09 0.11.09  
14 1047 Andreas Damhøj Dybbøl Idræts SFO M 12 Dreng 12 0.11.37 0.11.36  
15 1098 David Smari Gudjonsson   M 13 Dreng 13 0.11.40 0.11.38  
16 1101 Johannes Stuhr Christiansen Hansen Technologies M 14 Dreng 14 0.11.46 0.11.46  
17 1015 Ali Sarwari   M 15 Dreng 15 0.11.46 0.11.46  
18 1062 Mathias Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 16 Dreng 16 0.11.48 0.11.46  
19 1040 Sofia Strüssmann HSV K 3 Pige 3 0.12.22 0.12.22  
20 1072 Cecilje Andreasen   K 4 Pige 4 0.12.23 0.12.23  
21 1100 Freja Stuhr Christiansen Hansen Technologies K 5 Pige 5 0.12.29 0.12.29  
22 5 Maja Dam Lyngkilde   K 6 Pige 6 0.12.29 0.12.28  
23 1003 Theis Spapens   M 17 Dreng 17 0.12.40 0.12.33  
24 1011 Alfred Berg   M 18 Dreng 18 0.12.53 0.12.47  
25 1008 Karoline Dalsgaard Knudsen   K 7 Pige 7 0.13.02 0.12.58  
26 1081 Merle Jauert Duus   K 8 Pige 8 0.13.07 0.13.05  
27 1006 Asta Priske Lei Løbeklubben Tempo K 9 Pige 9 0.13.07 0.13.04  
28 1071 Sebastian Andreasen   M 19 Dreng 19 0.13.13 0.13.13  
29 1057 Emma Kjærgaard Dybbøl Idræts SFO K 10 Pige 10 0.13.22 0.13.22  
30 1106 Malte Elmelund   M 20 Dreng 20 0.13.29 0.13.24  
31 1067 Jeppe Illeborg Staal Dybbøl Idræts SFO M 21 Dreng 21 0.13.42 0.13.42  
32 1105 Lukas Vig Kjærgaard   M 22 Dreng 22 0.13.44 0.13.40  
33 1007 Viktor Dalsgaard Knudsen   M 23 Dreng 23 0.13.58 0.13.53  
34 1002 Kasper Pinnerup   M 24 Dreng 24 0.14.02 0.14.02  
35 1096 Karl Emil Hansen Team Vesterbakke M 25 Dreng 25 0.14.05 0.13.56  
36 1001 Signe Pinnerup   K 11 Pige 11 0.14.15 0.14.15  
37 1082 Sille Jauert Duus   K 12 Pige 12 0.14.24 0.14.17  
38 1051 Silja Andersen Dybbøl Idræts SFO K 13 Pige 13 0.14.47 0.14.41  
39 1091 Silas Karup Pedersen Dybbøl Idræts SFO M 26 Dreng 26 0.14.49 0.14.46  
40 1052 Emil P. Hartung Dybbøl Idræts SFO M 27 Dreng 27 0.15.04 0.15.00  
41 1039 Christian Strüssmann HSV M 28 Dreng 28 0.15.04 0.15.04  
43 1095 Mads Kristian Hansen Team Vesterbakke M 29 Dreng 29 0.15.07 0.14.58  
42 1050 Kamille Weber Kallesøe Dybbøl Idræts SFO K 14 Pige 14 0.15.07 0.15.02  
44 1075 Ellen Kirstine Philipsen Dybbøl Idræts SFO K 15 Pige 15 0.15.08 0.15.03  
45 1088 Frida Kou Jensen Dybbøl idræts SFO K 16 Pige 16 0.15.10 0.15.05  
46 1107 Silje Elmelund   K 17 Pige 17 0.15.11 0.15.05  
47 1045 Mikkel Johannsen Dybbøl Idræts SFO M 30 Dreng 30 0.15.12 0.15.11  
48 1055 Alfrida Andersen Dybbøl Idræts SFO K 18 Pige 18 0.15.30 0.15.30  
49 1064 Simon Frellesen Dybbøl Idræts SFO M 31 Dreng 31 0.15.32 0.15.26  
51 1014 Benjamin Wildbork Brüning Børnehuset Himmelblå M 32 Dreng 32 0.15.40 0.15.34  
50 1058 Kaisa Spilling Dybbøl Idræts SFO K 19 Pige 19 0.15.40 0.15.38  
52 1056 Oskar Andersen Dybbøl Idræts SFO M 33 Dreng 33 0.15.46 0.15.44  
53 1109 Naya Lumbye   K 20 Pige 20 0.15.57 0.15.52  
54 1069 Lilli Thun   K 21 Pige 21 0.16.08 0.15.58  
56 1099 Theis Kobberholm Børnegården Nejs M 34 Dreng 34 0.16.16 0.16.08  
55 1085 Maja Paulsen   K 22 Pige 22 0.16.16 0.16.07  
57 19 Elvira Senftleben   K 23 Pige 23 0.16.19 0.16.10  
58 1077 Eliza Andreasen Dybbøl Idræts SFO K 24 Pige 24 0.16.23 0.16.21  
59 15 Simon Hansen Børnegården Nejs M 35 Dreng 35 0.16.35 0.16.35  
60 7 Ida Lundgren   K 25 Pige 25 0.16.37 0.16.35  
61 1018 Mathias Jørgensen Broager skole M 36 Dreng 36 0.16.46 0.16.46  
62 1070 Jonas Thun   M 37 Dreng 37 0.16.53 0.16.44  
64 1078 Simon Pagaard Thrane Team Vesterbakke M 38 Dreng 38 0.17.12 0.17.05  
63 1043 Marie Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo K 26 Pige 26 0.17.12 0.17.10  
65 1010 Emil Hansen Børnehuset Himmelblå M 39 Dreng 39 0.17.17 0.17.05  
66 1111 Christian Philipsen Børnehuset himmelblå M 40 Dreng 40 0.17.18 0.17.07  
67 1113 Mathilde Larsen Børnegården Nejs/Nejs Børnehave K 27 Pige 27 0.17.19 0.17.08  
68 1115 Line Jensen   K 28 Pige 28 0.17.31 0.17.21  
69 1009 Emma K Rasmussen   K 29 Pige 29 0.17.32 0.17.28  
70 1104 Casper Paulsen BUI-motion M 41 Dreng 41 0.17.33 0.17.33  
71 1079 Laura Albrechtsen   K 30 Pige 30 0.17.37 0.17.24  
72 1016 Malou Schmidt Børnehuset himmelblå K 31 Pige 31 0.17.40 0.17.30  
73 1028 Freja Rossen Børnegården Nejs K 32 Pige 32 0.17.43 0.17.36  
74 1023 Klara Soll Hansen Børnehuset Himmelblå K 33 Pige 33 0.17.50 0.17.46  
76 1063 Nicklas Jensen Dybbøl Idræts SFO M 42 Dreng 42 0.17.51 0.17.45  
75 1089 Victoria Böhlers Dybbøl idræts sfo K 34 Pige 34 0.17.51 0.17.48  
77 1061 Emma Fosgrau Dybbøl Idræts SFO K 35 Pige 35 0.17.52 0.17.51  
78 18 Daniel Martin Lyck Thornhal   M 43 Dreng 43 0.17.54 0.17.49  
80 1024 Jonas Pedersen Børnehuset Himmelblå M 44 Dreng 44 0.17.56 0.17.55  
79 1037 Ida-Mathilda Sveistrup   K 36 Pige 36 0.17.56 0.17.41  
81 1029 Liva Petersen Adventure Race Als K 37 Pige 37 0.17.58 0.17.42  
83 2 Victor Schwarz   M 45 Dreng 45 0.18.07 0.18.01  
82 1074 Lærke Petersen Børnehuset himmelblå K 38 Pige 38 0.18.07 0.18.03  
84 1087 Anna Lena Holm   K 39 Pige 39 0.18.12 0.18.03  
85 1019 Jacob Hansen Børnegården Nejs M 46 Dreng 46 0.18.13 0.18.04  
86 1073 Villads Petersen Børnehuset himmelblå M 47 Dreng 47 0.18.14 0.18.10  
87 1035 Nikolaj Jepsen Børnegården Nejs M 48 Dreng 48 0.18.23 0.18.09  
88 1025 Dicte Kirstine Kiølseth Madsen Børnehuset Himmelblå K 40 Pige 40 0.18.27 0.18.15  
89 1017 Luca Fig Børnehuset himmelblå M 49 Dreng 49 0.18.39 0.18.29  
90 1080 Siff Scheel Andersen   K 41 Pige 41 0.18.45 0.18.43  
91 1094 Silke Hajdu Lindhardt Børnehuset Himmelblå K 42 Pige 42 0.18.50 0.18.39  
92 1076 Alexander Andreasen Dybbøl Idræts SFO M 50 Dreng 50 0.19.06 0.19.03  
93 1102 Caroline Jacobsen Børnegården Nejs K 43 Pige 43 0.19.15 0.19.04  
94 1068 Bjarki Rafi Dybbøl Idræts SFO M 51 Dreng 51 0.19.34 0.19.32  
95 1005 Jeppe Fogtmann Klub-Krumager M 52 Dreng 52 0.19.36 0.19.34  
96 23 Sebastian Butlav Bundgaard   M 53 Dreng 53 0.19.39 0.19.25  
97 1021 Nicoline Schottmann Svendsen   K 44 Pige 44 0.19.44 0.19.30  
98 1022 Viktor Soll Hansen Børnehuset Himmelblå M 54 Dreng 54 0.20.03 0.19.59  
99 1004 Freja Eriksen Klub-Krumager K 45 Pige 45 0.20.11 0.20.10  
100 1020 Silja Schottmann Svendsen Himmelblå K 46 Pige 46 0.20.36 0.20.23  
101 1060 Josefine Mortensen Dybbøl Idræts SFO K 47 Pige 47 0.20.44 0.20.37  
102 1112 Mathilde Gravenslund Dybbøl Idræts SFO K 48 Pige 48 0.20.44 0.20.36  
103 1030 Marie Petersen Adventure Race Als K 49 Pige 49 0.21.08 0.20.53  
104 3 Felix Schwarz   M 55 Dreng 55 0.21.35 0.21.30  
105 1036 Hector David Fairclough Børnegården nejs M 56 Dreng 56 0.21.59 0.21.49  
106 17 Freja Spilling   K 50 Pige 50 0.23.38 0.23.34  
107 1032 Sunny Skriver børnegården nejs M 57 Dreng 57 0.23.56 0.23.40  
108 14 Sofie Hansen Børnegården Nejs K 51 Pige 51 0.24.14 0.24.06  
109 1083 Laura Nittegaard Petersen Børnegården Nejs K 52 Pige 52 0.24.15 0.24.03  
110 1031 Isabella Skriver børnegården nejs K 53 Pige 53 0.24.48 0.24.33  
111 1092 Smilla Totaro Team Vesterbakke K 54 Pige 54 0.25.16 0.25.10  
112 1012 Asger Berg   M 58 Dreng 58 0.25.52 0.25.44  
113 1086 Magnus Steg Clausen Børnegården Nejs M 59 Dreng 59 0.26.06 0.25.51  
114 1038 Ida-Marie Holm Poulsn Børnehuset Himmelblå K 55 Pige 55 0.26.33 0.26.21  
115 1093 Noah Totaro Team Vesterbakke M 60 Dreng 60 0.26.47 0.26.40  
116 1084 Olivia Nittegaard Petersen Børnegården Nejs K 56 Pige 56 0.26.56 0.26.45  
117 1114 Magnus Larsen Børnegården Nejs/Nejs Børnehave M 61 Dreng 61 0.31.45 0.31.33  
118 22 Maliah Jensen   K 57 Pige 57 0.33.26 0.33.26  
119 1103 Andrea Jacobsen Børnegården Nejs K 58 Pige 58 0.33.32 0.33.21  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AG Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 1676 Rasmus Mohr   M 1 Mand 1 0.19.36 0.19.33 Hurtigste mand
2 1685 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo M 2 Mand 2 0.20.55 0.20.55  
3 1637 Sigurd Drasbek Broager Sparekasse M 3 Dreng 1 0.20.56 0.20.54 Hurtigste dreng
4 1532 Mathias Lassen   M 4 Dreng 2 0.21.14 0.21.14  
5 1674 Ida Bagge   K 1 Kvinde 1 0.21.29 0.21.27 Hurtigste kvinde
6 1683 Frederik Pryds   M 5 Dreng 3 0.22.25 0.22.25  
7 1617 Anders Paulsen   M 6 Dreng 4 0.22.27 0.22.24  
8 1618 Henrik Paulsen   M 7 Mand 3 0.22.27 0.22.24  
9 1688 Kim Meyer AAIG Aabenraa M 8 Mand 4 0.22.42 0.22.39  
10 1689 Thomas Prahl   M 9 Mand 5 0.22.42 0.22.40  
11 1602 Rikke Bonnichsen Mathiesen BUI-motion K 2 Kvinde 2 0.22.50 0.22.46  
12 1530 Nikolaj Berg   M 10 Mand 6 0.23.11 0.23.09  
13 1640 Ellen Jensen   K 3 Pige 1 0.23.37 0.23.36 Hurtigste pige
14 1680 Lisa A. Dynnweber   K 4 Kvinde 3 0.23.41 0.23.38  
15 1620 Bodil Nielsen AAIG Aabenraa K 5 Kvinde 4 0.24.08 0.24.07  
16 1580 Henrik Arnfred Snejbjerg Motion M 11 Mand 7 0.24.21 0.24.19  
17 1651 Mads Fruelund Larsen   M 12 Dreng 5 0.24.29 0.24.28  
18 1519 Johannes Priske Lei Løbeklubben Tempo M 13 Dreng 6 0.24.32 0.24.32  
19 1663 Magnus Noah Rerup GIG Gråsten M 14 Dreng 7 0.24.46 0.24.44  
20 1584 Leif Hesselvig Snejbjerg Motion M 15 Mand 8 0.24.46 0.24.43  
21 1664 Jonas Emil Rerup GIG Gråsten M 16 Dreng 8 0.24.47 0.24.45  
22 1548 Andreas Paulsen Bolderslev Løb & Motion M 17 Mand 9 0.24.56 0.24.48  
23 1518 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo M 18 Dreng 9 0.25.00 0.24.57  
24 1598 Martin Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo M 19 Dreng 10 0.25.01 0.24.56  
25 1571 Elliot Strange Fairclough Broager Skole M 20 Dreng 11 0.25.01 0.25.01  
26 1544 Loke Andersen Børnehuset himmelblå M 21 Dreng 12 0.25.01 0.25.01  
27 1670 Jarek Perzynski Broager Skole M 22 Mand 10 0.25.08 0.25.04  
28 1649 Dorota Kuettel   K 6 Kvinde 5 0.25.09 0.25.05  
29 1565 Daniel Thams   M 23 Mand 11 0.25.10 0.25.04  
30 1687 Lukas Rerup GIG Gråsten M 24 Dreng 13 0.25.17 0.25.16  
31 1677 Niels Mohr   M 25 Dreng 14 0.25.22 0.25.20  
32 1690 Andreas Möller AAIG Aabenraa M 26 Mand 12 0.25.27 0.25.23  
33 1658 Stefan Knutzen   M 27 Mand 13 0.25.30 0.25.28  
34 1644 Martin Winkler   M 28 Mand 14 0.25.37 0.25.35  
35 1577 Cecilie Bagge   K 7 Kvinde 6 0.25.40 0.25.34  
36 1628 Gitte Petersen AAIG Aabenraa K 8 Kvinde 7 0.25.42 0.25.39  
37 1639 Morten Drasbek Broager Sparekasse M 29 Mand 15 0.25.43 0.25.34  
38 1545 Kasper Jørgensen Broager skole M 30 Dreng 15 0.26.15 0.26.15  
39 1650 Randi De Claville Juhler Team Vesterbakke K 9 Kvinde 8 0.26.18 0.26.14  
40 1622 Jens August Christensen   M 31 Mand 16 0.26.18 0.26.12  
41 1608 John Cordes Thams   M 32 Mand 17 0.26.19 0.26.13  
42 1583 Mette Hesselvig Snejbjerg Motion K 10 Kvinde 9 0.26.25 0.26.22  
43 1534 Michael Witt   M 33 Mand 18 0.26.27 0.26.22  
44 2125 Jan Schmidt   M 34 Mand 19 0.26.28 0.26.21  
45 1636 Eskild Drasbek Broager Sparekasse M 35 Dreng 16 0.26.32 0.26.24  
46 1552 Else-Marie Hviid   K 11 Kvinde 10 0.26.47 0.26.44  
47 1567 Jonas Marcussen BUI-fodbold M 36 Dreng 17 0.26.53 0.26.52  
48 1645 Beck Morten   M 37 Mand 20 0.27.27 0.27.25  
49 1678 Lene Bladt   K 12 Kvinde 11 0.27.32 0.27.19  
50 1654 Ragna Hjördis Agustsdottir   K 13 Kvinde 12 0.27.42 0.27.38  
51 1546 Rune Svendsen   M 38 Mand 21 0.27.55 0.27.47  
52 1675 Bogi Mikkelsen   M 39 Mand 22 0.27.55 0.27.49  
53 1648 Patrick Schmidt Børnehuset himmelblå M 40 Dreng 18 0.27.58 0.27.57  
54 1604 Stefanie Dibbern   K 14 Kvinde 13 0.27.59 0.27.54  
55 2038 Katrine Lyck Petersen   K 15 Kvinde 14 0.28.11 0.27.57  
56 2119 Camilla Clausen   K 16 Kvinde 15 0.28.11 0.27.58  
57 1542 Bo Christiansen Maersk Drilling - GSS M 41 Mand 23 0.28.16 0.28.10  
58 1521 Annemette Priske Lei Løbeklubben Tempo K 17 Kvinde 16 0.28.22 0.28.05  
59 1528 Mathias K Rasmussen   M 42 Dreng 19 0.28.23 0.28.23  
60 1535 Christian K Rasmussen   M 43 Mand 24 0.28.27 0.28.24  
61 1529 Hanne Kjær IK Hellas K 18 Kvinde 17 0.28.33 0.28.25  
62 1538 Wictor Wildbork Brüning Børnehuset Himmelblå M 44 Dreng 20 0.28.35 0.28.33  
63 1539 Thomas Wildbork Brüning Børnehuset Himmelblå M 45 Mand 25 0.28.37 0.28.35  
64 1655 Bo Erichsen   M 46 Mand 26 0.28.44 0.28.36  
65 1626 Benthe Thomsen   K 19 Kvinde 18 0.28.45 0.28.34  
66 1679 Lena Flugt Jonasson   K 20 Kvinde 19 0.28.49 0.28.35  
67 1623 Maja Pabst   K 21 Pige 2 0.28.53 0.28.53  
68 1566 Bente Lyck Dall Løbeklubben Tempo K 22 Kvinde 20 0.28.54 0.28.39  
69 1502 Camilla Spapens   K 23 Kvinde 21 0.28.55 0.28.47  
70 1540 Tobias M. Jacobsen BUI Fodbold U9 M 47 Dreng 21 0.28.56 0.28.56  
71 1522 Birthe Baun Brodersen AaIG atletik og triatlon K 24 Kvinde 22 0.28.57 0.28.54  
72 1537 Anders Nielsen BUI fodbold U9 M 48 Dreng 22 0.28.59 0.28.59  
73 1578 Carsten Thybo Snejbjerg Motion M 49 Mand 27 0.29.06 0.28.59  
74 1558 Per Toft BUI-motion M 50 Mand 28 0.29.08 0.29.04  
75 1560 Helle Jørgensen Haderslev IF K 25 Kvinde 23 0.29.10 0.28.54  
76 1657 Christina Møller   K 26 Kvinde 24 0.29.12 0.29.04  
77 1541 Bettina Nørgaard Maersk Drilling - GSS K 27 Kvinde 25 0.29.15 0.29.10  
78 1543 Louise Harries Maersk Drilling - GSS K 28 Kvinde 26 0.29.18 0.29.12  
79 1573 Jonathan Paul Mc Burnie Broager Skole M 51 Dreng 23 0.29.27 0.29.21  
80 1666 Tyler Hall   M 52 Dreng 24 0.29.31 0.29.29  
81 1520 Dorthe Jessen Løbeklubben Tempo K 29 Pige 3 0.29.32 0.29.16  
83 1681 Henrik Hansen Løbeklubben Tempo M 53 Mand 29 0.29.33 0.29.15  
84 1599 Mads Søholm Petersen Løbeklubben Tempo M 54 Mand 30 0.29.33 0.29.15  
82 1614 Natasja Martensen Bolderslev Løb og Motion K 30 Pige 4 0.29.33 0.29.26  
85 1594 Elias Christiansen   M 55 Dreng 25 0.29.41 0.29.40  
86 1611 Alexander Bender Schlüter   M 56 Dreng 26 0.29.46 0.29.45  
87 1612 Tanja Albrectsen   K 31 Kvinde 27 0.29.51 0.29.45  
88 1641 Janne Jensen   K 32 Kvinde 28 0.30.03 0.29.53  
89 1630 Elisabeth Drewes IK Hellas K 33 Kvinde 29 0.30.05 0.29.54  
90 1619 Finn Torsten Jakobsen AAIG Aabenraa M 57 Mand 31 0.30.11 0.30.00  
91 1595 Tina Bang Odefey   K 34 Kvinde 30 0.30.22 0.30.17  
92 1662 Mogens Dall Tempo M 58 Mand 32 0.30.26 0.30.18  
93 1642 Oscar Møller   M 59 Dreng 27 0.30.41 0.30.40  
94 1643 Finn Møller   M 60 Mand 33 0.30.42 0.30.40  
95 1553 Kasper Pedersen BUI Fodbold U9 M 61 Dreng 28 0.30.44 0.30.44  
96 1533 Thomas Villadsen   M 62 Mand 34 0.30.50 0.30.35  
97 1597 Christina Bonefeld Løbeklubben Tempo K 35 Kvinde 31 0.31.02 0.30.45  
98 1559 Lucas Elias Andersen BUI-fodbold U9 M 63 Dreng 29 0.31.03 0.31.02  
99 1563 Brian Andersen   M 64 Mand 35 0.31.03 0.31.02  
100 1550 Carsten Nielsen a blansinger M 65 Mand 36 0.31.11 0.30.57  
101 1638 Liv Drasbek Broager Sparekasse K 36 Pige 5 0.31.18 0.31.09  
102 1610 Gustav Albrechtsen   M 66 Dreng 30 0.31.24 0.31.24  
103 1682 Sune Albrechtsen   M 67 Mand