Siden er sidst opdateret 10. september 2017 - kl. 21:28

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 10. september 2017 - kl. 10

"Gendarmløbet #15"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Broager Hallen, Skolevej 5, 6310 Broager

- start og mål ved Broager Hallen - ruter i naturskønne Broagerland. 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

 

- info og tilmelding på My Race Result - (åbner 1/7 - online tilmelding senest d. 9/9 - OBS! prisen stiger efter 28/8)

- se også 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 10k
Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 21,1k
29,1k powertrail
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 4025 Oliver Küttel Dybbøl Idræts SFO M 1 Dreng 1 0.09.41 0.09.41 Hurtigste dreng
2 4040 Malthe Heilesen Dybbøl Idræts SFO M 2 Dreng 2 0.09.51 0.09.51  
3 4055 Martin Vejling Andersen Dybbøl Idræts SFO M 3 Dreng 3 0.10.19 0.10.19  
4 4075 Gustav Valentin Lorenzen Dybbøl idræts sfo M 4 Dreng 4 0.11.29 0.11.29  
5 4034 Viktor Knudsen Dybbøl Idræts SFO M 5 Dreng 5 0.11.34 0.11.34  
6 4017 Emma Kjærgaard Dybbøl Idræts SFO K 1 Piger 1 0.11.39 0.11.38 Hurtigste pige
7 4049 Anders Albæk Dybbøl Idræts SFO M 6 Dreng 6 0.11.46 0.11.40  
8 4048 Gustav Albæk Dybbøl Idræts SFO M 7 Dreng 7 0.11.54 0.11.48  
9 4092 Mads Kristian Hansen Team vesterbakke M 8 Dreng 8 0.12.09 0.12.08  
10 4023 Malte Lauridsen Dybbøl Idræts SFO M 9 Dreng 9 0.12.10 0.12.10  
11 4060 Villas Viborg Kronika Dybbøl Idræts SFO M 10 Dreng 10 0.12.20 0.12.19  
12 28 Gustav D. Albrechtsen   M 11 Dreng 11 0.12.24 0.12.15  
13 4039 Emil Hartung Dybbøl Idræts SFO M 12 Dreng 12 0.12.30 0.12.30  
14 1037 Malte Elmelund   M 13 Dreng 13 0.12.30 0.12.23  
15 4085 Sebastian Hajdu Lindhardt   M 14 Dreng 14 0.12.31 0.12.25  
16 4028 Oline Brandgaard Dybbøl Idræts SFO K 2 Piger 2 0.12.32 0.12.29  
17 4059 Mikkel Johannsen Dybbøl Idræts SFO M 15 Dreng 15 0.12.36 0.12.34  
18 24 Madelene Dam Dybbøl Idræts SFO K 3 Piger 3 0.12.44 0.12.43  
19 4006 Jacob Zenk   M 16 Dreng 16 0.12.53 0.12.53  
20 4022 Mikkel Damhøj Dybbøl Idræts SFO M 17 Dreng 17 0.12.58 0.12.52  
21 1016 Sofia Eriksen   K 4 Piger 4 0.13.03 0.12.57  
22 33 Noah Juhl Kristensen   M 18 Dreng 18 0.13.03 0.13.03  
23 4099 Annesofie Schüter broager skole 1.A. K 5 Piger 5 0.13.04 0.12.58  
24 4056 Freja Madsen Dybbøl Idræts SFO K 6 Piger 6 0.13.17 0.13.16  
25 4079 Milo Vejling Andersen   M 19 Dreng 19 0.13.17 0.13.14  
26 4014 Anker Lolk Peters løbekluBulkebøl M 20 Dreng 20 0.13.22 0.13.13  
27 26 Liva Petersen AR-Als K 7 Piger 7 0.13.29 0.13.21  
28 4019 Jeppe Staal Dybbøl Idræts SFO M 21 Dreng 21 0.13.45 0.13.44  
29 4053 Andreas Hartmann Lorenzen Dybbøl Idræts SFO M 22 Dreng 22 0.13.58 0.13.58  
30 4087 Adam Jepsen   M 23 Dreng 23 0.14.13 0.14.02  
31 4095 Walter Secher Battlefeld Dybbøl Idræts SFO M 24 Dreng 24 0.14.20 0.14.20  
32 4054 Anna Alberte Nordstrøm Dybbøl Idræts SFO K 8 Piger 8 0.14.21 0.14.21  
33 4052 Fia Petursdottir Dybbøl Idræts SFO K 9 Piger 9 0.14.21 0.14.21  
34 4030 Mathias Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 25 Dreng 25 0.14.23 0.14.23  
35 4042 Nikola Milinkovic-Hansenq Dybbøl Idræts SFO K 10 Piger 10 0.14.34 0.14.32  
36 4058 Eliza Andreasen Dybbøl Idræts SFO K 11 Piger 11 0.14.36 0.14.34  
37 4061 Sille Vogt Muurholm Dybbøl Idræts SFO K 12 Piger 12 0.14.42 0.14.40  
38 4041 Jacob Bruun Johansen Dybbøl Idræts SFO M 26 Dreng 26 0.14.44 0.14.44  
39 4033 Victoria Aamann-Lykkegård Dybbøl Idræts SFO K 13 Piger 13 0.14.51 0.14.51  
40 4065 Emma Brag Eriksen Dybbøl Idræts SFO K 14 Piger 14 0.14.55 0.14.49  
41 4073 Nikolaj Jepsen Børnegården Nejs M 27 Dreng 27 0.14.55 0.14.50  
42 4057 Nikolaj Thomsen Dybbøl Idræts SFO M 28 Dreng 28 0.14.59 0.14.57  
43 4015 Askil Lolk Peters løbekluBulkebøl M 29 Dreng 29 0.15.01 0.14.53  
44 4008 Jonas Thun   M 30 Dreng 30 0.15.05 0.14.55  
45 4027 Kamille Weber Kallesøe Dybbøl Idræts SFO K 15 Piger 15 0.15.26 0.15.25  
46 4068 Viktor Soll Hansen   M 31 Dreng 31 0.15.29 0.15.18  
47 4091 Villads Hagensen Petersen Børnehuset Himmelblå M 32 Dreng 32 0.15.32 0.15.22  
48 4020 Katrine Østergaard Dybbøl Idræts SFO K 16 Piger 16 0.15.33 0.15.33  
49 4082 Emil Eggen Dybbøl Idræts SFO M 33 Dreng 33 0.15.38 0.15.35  
50 4031 Arthur Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 34 Dreng 34 0.15.39 0.15.35  
51 4069 Klara Soll Hansen   K 17 Piger 17 0.15.44 0.15.33  
52 4005 Line Jensen   K 18 Piger 18 0.15.49 0.15.45  
53 4011 Jacob Hansen   M 35 Dreng 35 0.16.06 0.16.06  
54 4084 Sofia Malina Meyhoff   K 19 Piger 19 0.16.09 0.16.04  
55 4067 Anna Lena Holm   K 20 Piger 20 0.16.10 0.16.08  
56 4088 Ida Katborg   K 21 Piger 21 0.16.10 0.16.05  
57 4024 Ida Halle Dybbøl Idræts SFO K 22 Piger 22 0.16.24 0.16.22  
58 4070 Line Haase Jørgensen   K 23 Piger 23 0.16.34 0.16.21  
59 4051 Kristoffer Steenbjerg Dybbøl Idræts SFO M 36 Dreng 36 0.16.39 0.16.36  
60 4018 Lukas Kjærgaard Dybbøl Idræts SFO M 37 Dreng 37 0.16.40 0.16.36  
61 4093 Oscar Esbjerg Dybbøl Idræts SFO M 38 Dreng 38 0.16.40 0.16.37  
62 4026 Dicte Weber Kallesøe Dybbøl Idræts SFO K 24 Piger 24 0.16.41 0.16.41  
63 21 Annesofie Lock Simonsen Broager Skole K 25 Piger 25 0.16.46 0.16.35  
64 4037 Marie Louise Schulz Jensen Dybbøl Idræts SFO K 26 Piger 26 0.16.57 0.16.51  
65 4038 Gustav Hummel Bertelsen Dybbøl Idræts SFO M 39 Dreng 39 0.16.57 0.16.50  
66 4089 Johanne Olesen   K 27 Piger 27 0.17.07 0.17.03  
67 4109 Mathilde Larsen broager skole 1.A. K 28 Piger 28 0.17.11 0.16.58  
68 1058 Silje Elmelund   K 29 Piger 29 0.17.12 0.17.04  
69 4021 Josefine Mortensen Dybbøl Idræts SFO K 30 Piger 30 0.17.15 0.17.10  
70 1034 Silas Nicolaisen broager skole 1.A. M 40 Dreng 40 0.17.18    
71 1100 Andreas Hjorth Olling   M 41 Dreng 41 0.17.20 0.17.06  
72 4086 Silke Hajdu Lindhardt Børnehaven Himmelblå K 31 Piger 31 0.17.22 0.17.12  
73 20 Victor Schwarz   M 42 Dreng 42 0.17.28 0.17.24  
74 4032 Balder Harting Dybbøl Idræts SFO M 43 Dreng 43 0.17.38 0.17.34  
75 4103 Ida Krabbe broager skole 1.A. K 32 Piger 32 0.17.42 0.17.34  
76 4100 Benjamin Hartmann broager skole 1.A. M 44 Dreng 44 0.17.44 0.17.40  
77 4104 Ida Jørgensen broager skole 1.A. K 33 Piger 33 0.17.47 0.17.36  
78 4050 Silje Mai Yde Dybbøl Idræts SFO K 34 Piger 34 0.17.48 0.17.48  
79 4010 Asger Berg   M 45 Dreng 45 0.18.00 0.17.51  
80 4003 Freja Eriksen Team krumager K 35 Piger 35 0.18.10 0.18.09  
81 4080 Noah Totaro Team Vesterbakken 1 M 46 Dreng 46 0.18.14 0.18.10  
82 4047 Frida Kou Jensen Dybbøl Idræts SFO K 36 Piger 36 0.18.16 0.18.15  
83 4043 Sanja Milinkovis-Hansen Dybbøl Idræts SFO K 37 Piger 37 0.18.16 0.18.15  
84 4101 Casper Paulsen broager skole 1.A. M 47 Dreng 47 0.18.16 0.18.15  
85 4013 Emil Hansen Børnehuset Himmelblå M 48 Dreng 48 0.18.18 0.18.01  
86 19 Felix Schwarz   M 49 Dreng 49 0.18.29 0.18.10  
87 1033 Victoria Oduro broager skole 1.A. K 38 Piger 38 0.18.37 0.18.29  
88 4107 Laura Kenne broager skole 1.A. K 39 Piger 39 0.18.39 0.18.31  
89 4035 Nathaniel Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 50 Dreng 50 0.18.44 0.18.37  
90 1079 Laura Albrectsen broager skole 1.A. K 40 Piger 40 0.18.46 0.18.39  
91 4076 Silja Svendsen Himmelblå K 41 Piger 41 0.18.50 0.18.41  
92 4090 Lærke Hagensen Petersen Børnehuset Himmelblå K 42 Piger 42 0.18.50 0.18.39  
93 4077 Svendsen Nicoline   K 43 Piger 43 0.18.55 0.18.44  
94 4009 Merle Thun   K 44 Piger 44 0.19.03 0.18.49  
95 4016 Valdemar Nordstrøm Dybbøl Idræts SFO M 51 Dreng 51 0.19.10 0.19.08  
96 4001 Tilde Pallesen   K 45 Piger 45 0.19.12 0.18.56  
97 1102 Maliah Jensen   K 46 Piger 46 0.19.13 0.18.57  
98 1108 Tino Mikkelsen broager skole 1.A. M 52 Dreng 52 0.19.13 0.19.13  
99 1101 Dan Hjorth Olling   M 53 Dreng 53 0.19.13 0.18.59  
100 4002 Daniel Martin Lyck Thornhal   M 54 Dreng 54 0.19.17 0.19.02  
101 4081 Smilla Totaro Team Vesterbakken 1 K 47 Piger 47 0.19.22 0.19.18  
102 4046 Anton Kou Jensen Dybbøl Idræts SFO M 55 Dreng 55 0.19.24 0.19.23  
103 4036 Mattis Kurz Andresen Dybbøl Idræts SFO M 56 Dreng 56 0.19.33 0.19.26  
104 4029 Mikkel Kaare Hansen Dybbøl Idræts SFO M 57 Dreng 57 0.19.34 0.19.26  
105 4064 Alexander Andreasen Dybbøl Idræts SFO M 58 Dreng 58 0.19.55 0.19.54  
106 4074 Simon Brask Jensen Børnegården Nejs M 59 Dreng 59 0.20.13 0.20.09  
107 4000 Alberte Magagola Hansen   K 48 Piger 48 0.20.17 0.20.17  
108 4072 Sunny Skriver Børnegården nejs M 60 Dreng 60 0.20.30 0.20.18  
109 1091 Olivia Nittegaard Petersen Børnegården Nejs K 49 Piger 49 0.20.31 0.20.18  
110 4105 Julie Hansen broager skole 1.A. K 50 Piger 50 0.20.34 0.20.26  
111 31 Bertil Pejstrup   M 61 Dreng 61 0.20.46 0.20.39  
112 4108 Mathilde Hansen broager skole 1.A. K 51 Piger 51 0.20.50 0.20.50  
113 34 Maja Juhl Kristensen   K 52 Piger 52 0.20.51 0.20.51  
114 4083 Iben Bruun Jørgensen Børnegården nejs K 53 Piger 53 0.21.22 0.21.05  
115 4062 Andreas Larsen-Ledet Dybbøl Idræts SFO M 62 Dreng 62 0.21.30 0.21.21  
116 4096 Marta Secher Battlefeld Dybbøl Idræts SFO K 54 Piger 54 0.22.01 0.21.57  
117 4102 Ida Thomsen broager skole 1.A. K 55 Piger 55 0.22.29 0.22.21  
118 4097 Sofia Larsen Børnegården Nejs K 56 Piger 56 0.22.32 0.22.17  
119 4106 Julie Larsen broager skole 1.A. K 57 Piger 57 0.22.33 0.22.24  
120 1031 Johan Jakobsen Aaig Aabenraa M 63 Dreng 63 0.22.40 0.22.30  
121 32 Anton Pejstrup   M 64 Dreng 64 0.23.12 0.23.02  
122 4098 Alexander Petersen broager skole 1.A. M 65 Dreng 65 0.23.23 0.23.18  
123 29 Tristan Schmidt   M 66 Dreng 66 0.23.45 0.23.33  
124 30 Mira Eriksen   K 58 Piger 58 0.23.46 0.23.35  
125 27 Victoria Schmidt   K 59 Piger 59 0.23.48 0.23.34  
126 4063 Lea Larsen-Ledet Dybbøl Idræts SFO K 60 Piger 60 0.24.01 0.23.50  
127 4071 Isabella Skriver Børnegården nejs K 61 Piger 61 0.24.14 0.24.03  
128 1032 Magnus Larsen Børnegården Nejs/Nejs Børnehave M 67 Dreng 67 0.24.33 0.24.18  
129 1103 Karen Fibieger-Kønig Børnegården Nejs K 62 Piger 62 0.24.37 0.24.23  
130 4045 Magnus Steg Clausen   M 68 Dreng 68 0.25.04 0.25.00  
131 4078 Mateo Vejling Andersen   M 69 Dreng 69 0.25.05 0.24.55  
132 4044 Victoria Dam Petersen   K 63 Piger 63 0.26.16 0.26.03  
133 4007 Anna Rasmussen   K 64 Piger 64 0.28.05 0.27.48  
134 25 Marie Petersen AR-Als K 65 Piger 65 0.28.52 0.28.44  
135 4094 Valentin Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 70 Dreng 70 0.30.53 0.30.48  
136 4012 Signe Hansen Børnehuset Himmelblå K 66 Piger 66 0.31.33 0.31.15  
137 4004 Elias Eriksen Team krumager M 71 Dreng 71 0.34.58 0.34.56  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 4224 Mathias Lassen   M 1 Dreng 1 0.21.11 0.21.11 Hurtigste dreng
2 4326 Ida Bagge   K 1 Kvinder 1 0.21.31 0.21.31 Hurtigste kvinde
3 4255 Nikolaj Berg   M 2 Herrer 1 0.22.24 0.22.23 Hurtigste mand
4 4262 Loke Fig Andersen   M 3 Dreng 2 0.22.51 0.22.51  
5 4229 Kim Meyer AaIG atletik og triatlon M 4 Herrer 2 0.22.54 0.22.53  
6 4310 Rasmus Schumann Jepsen Broager Sparekasse M 5 Herrer 3 0.24.05 0.23.58  
7 4307 Bodil Nielsen AAIG Aabenraa K 2 Kvinder 2 0.24.35 0.24.34  
8 1576 Alex Clausen   M 6 Herrer 4 0.25.06 0.25.02  
9 4293 Anders Nielsen   M 7 Dreng 3 0.25.28 0.25.27  
10 4275 Mads Faghtmann   M 8 Herrer 5 0.25.37 0.25.33  
11 4286 Jarek Perzynski Broager Skole M 9 Herrer 6 0.25.45 0.25.36  
12 1581 Jessica Lange   K 3 Kvinder 3 0.25.52 0.25.52  
13 4265 Paulsen Karsten Tempo M 10 Herrer 7 0.25.53 0.25.52  
14 4292 Randi Juhler Team Vesterbakken 1 K 4 Kvinder 4 0.25.58 0.25.57  
15 4311 Trine Johannsen Beck Broager Sparekasse K 5 Kvinder 5 0.26.02 0.25.55  
16 4264 Susanne Bagge Tempo K 6 Kvinder 6 0.26.03 0.26.01  
17 4291 Mads Quitzau Broager Skole M 11 Dreng 4 0.26.08 0.26.08  
18 4329 Mikael Lassen AAIG Aabenraa M 12 Herrer 8 0.26.10 0.26.08  
19 4233 Gitte Petersen AAIG Aabenraa K 7 Kvinder 7 0.26.15 0.26.14  
20 4325 Else-Marie Hviid   K 8 Kvinder 8 0.26.22 0.26.20  
21 4254 Alice Heilesen   K 9 Kvinder 9 0.26.28 0.26.25  
22 4266 Katrin Rimer Sønderjyllands Symfoniorkester K 10 Kvinder 10 0.26.38 0.26.35  
23 4223 Magnus Albæk Team Østergade M 13 Dreng 5 0.26.42 0.26.38  
24 4234 Betina Jensen   K 11 Kvinder 11 0.26.44 0.26.42  
25 4247 Morten Fenger   M 14 Herrer 9 0.26.45 0.26.41  
26 1551 Signe Jensen ROI K 12 Piger 1 0.26.47 0.26.47 Hurtigste pige
27 4274 Trine Clausen   K 13 Kvinder 12 0.26.58 0.26.55  
28 1564 Mie Abild   K 14 Kvinder 13 0.27.18 0.27.12  
29 4323 Maria Nedergaard Broager løbeklub K 15 Kvinder 14 0.27.26 0.27.18  
30 4270 Catarina Zeh Sønderjyllands Symfoniorkester K 16 Kvinder 15 0.27.39 0.27.35  
31 4201 Jane Kraak   K 17 Kvinder 16 0.27.40 0.27.38  
32 4294 Rasmus Holst Poetzsch   M 15 Dreng 6 0.28.33 0.28.21  
33 4302 Susanne Garbrecht AAIG Aabenraa K 18 Kvinder 17 0.28.37 0.28.35  
34 4288 Mette Rasmussen Broager Skole K 19 Kvinder 18 0.28.44 0.28.35  
35 4287 Kjeld Hansen Broager Skole M 16 Herrer 10 0.28.44 0.28.31  
36 4276 Line Marie Holm   K 20 Piger 2 0.29.09 0.29.09  
37 4295 Christine Holst Poetzsch   K 21 Piger 3 0.29.15 0.29.04  
38 4320 Anne Møller   K 22 Kvinder 19 0.29.20 0.29.12  
39 4230 Birthe Baun Brodersen AAIG Aabenraa K 23 Kvinder 20 0.29.25 0.29.22  
40 4217 Hanne Luscombe   K 24 Kvinder 21 0.29.28 0.29.19  
41 4281 Karoline Christensen Team Vesterbakke K 25 Piger 4 0.29.30 0.29.30  
42 4267 Jette Skovbakke Steensen Sønderjyllands Symfoniorkester K 26 Kvinder 22 0.29.32 0.29.28  
43 4272 Kristjan Orri Sigurleifsson Sønderjyllands Symfoniorkester M 17 Herrer 11 0.29.37 0.29.32  
44 1592 Pia Flugt Jonassen   K 27 Kvinder 23 0.29.45 0.29.42  
45 4240 Karsten Thybo Snejbjerg motion M 18 Herrer 12 0.29.58 0.29.51  
46 1507 Emil Ebbesen   M 19 Dreng 7 0.30.00 0.30.00  
47 4211 Randi Eskildsen   K 28 Kvinder 24 0.30.05 0.29.54  
48 4212 Jette Nelleberg   K 29 Kvinder 25 0.30.05 0.29.54  
49 4256 Jens Jørgensen   M 20 Herrer 13 0.30.06 0.30.01  
50 4242 Oliver Thomsen Snejbjerg motion M 21 Dreng 8 0.30.07 0.30.00  
51 4241 Ole Thomsen Snejbjerg motion M 22 Herrer 14 0.30.07 0.30.00  
52 4238 Thomas Pørksen   M 23 Herrer 15 0.30.07 0.29.57  
53 1686 Filip Ludvigsen   M 24 Dreng 9 0.30.08 0.30.04  
54 1694 Vincent Meijers   M 25 Dreng 10 0.30.17 0.30.13  
55 4283 Thorkild Hansen   M 26 Herrer 16 0.30.22 0.30.12  
56 1625 Benjamin Schmidt   M 27 Dreng 11 0.30.28 0.30.24  
57 4278 Ditte Soll Hansen   K 30 Kvinder 26 0.30.30 0.30.23  
58 4277 Tina Holm   K 31 Kvinder 27 0.30.39 0.30.30  
59 4327 Micas Kjær Meyhoff   M 28 Dreng 12 0.30.42 0.30.34  
60 4222 Per Toft Team Østergade M 29 Herrer 17 0.30.44 0.30.36  
61 4324 Anne Jonsson   K 32 Kvinder 28 0.30.54 0.30.46  
62 4257 Julie Hansen   K 33 Piger 5 0.31.00 0.31.00  
63 4297 Oscar Møller   M 30 Dreng 13 0.31.03 0.31.02  
64 4290 Caroline Yao   K 34 Kvinder 29 0.31.05 0.31.01  
65 4296 Simon Duus Boysen BUI-fodbold M 31 Dreng 14 0.31.05 0.31.05  
66 4298 Finn Møller   M 32 Herrer 18 0.31.06 0.31.04  
67 4317 John Klietsch   M 33 Herrer 19 0.31.20 0.31.09  
68 4259 Jørgen Weber Jacobsen   M 34 Herrer 20 0.31.25 0.31.19  
69 4261 Helene Wolfsen   K 35 Piger 6 0.31.46 0.31.35  
70 4263 Thor Fig Andersen   M 35 Dreng 15 0.31.49 0.31.49  
71 4304 Karl Emil Hansen Team vesterbakke M 36 Dreng 16 0.32.38 0.32.38  
72 4280 Mathilde Christensen Team Vesterbakke K 36 Piger 7 0.32.39 0.32.36  
73 4305 Klara Kathrine Hansen Team vesterbakke K 37 Piger 8 0.32.44 0.32.41  
74 4306 Jens Hansen Team vesterbakke M 37 Herrer 21 0.32.44 0.32.44  
75 4279 Christina Lyshøj   K 38 Kvinder 30 0.32.45 0.32.32  
76 4316 Mette Heissel Klietsch   K 39 Kvinder 31 0.32.48 0.32.37  
77 4301 Louise Ludvigsen   K 40 Kvinder 32 0.33.08 0.32.59  
78 4289 Hanne Mathiesen Vidar motion K 41 Kvinder 33 0.33.09 0.32.57  
79 4284 Anne Dorte Bentsen Broager Skole K 42 Kvinder 34 0.33.22 0.33.12  
80 4204 Andreas Herrlitz Polizei SV Flensburg M 38 Herrer 22 0.33.24 0.33.21  
81 4269 Liana Sindvald Sønderjyllands Symfoniorkester K 43 Kvinder 35 0.33.26 0.33.21  
82 4235 Jakob Bache Nicolaisen   M 39 Herrer 23 0.33.27 0.33.15  
83 4226 Anita Thornhal   K 44 Kvinder 36 0.33.34 0.33.30  
84 4300 Lonni Ludvigsen   K 45 Kvinder 37 0.33.43 0.33.34  
85 4299 Jette Soll   K 46 Kvinder 38