Siden er sidst opdateret 28. juni 2020 - kl. 22:28

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 13. september 2015 - kl. 10

"Gendarmløbet #13"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sporti - info samt tilmelding

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Storegade 27, 6310 Broager

- start og mål ved Broager Sparekasse - ruter i naturskønne Broagerland. Alle 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

- maks. 1200 deltagere

 

- info og tilmelding på Sporti - info samt tilmelding - (åbner 1/7 - online tilmelding senest d. 13/9 kl. 7.00 - OBS! prisen stiger jo senere man tilmelder sig)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 10,3k
Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 21,3k
1,5k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1,5 km børneløb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AG Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 62 Mikkel Schmidt Dybbøl Idræts SFO M 1 Dreng 1 0.07.15 0.07.15 Hurtigste dreng
2 95 Anders Søholm Bonefeld   M 2 Dreng 2 0.07.50 0.07.50  
3 93 Johan Søholm Bonefeld Tempo M 3 Dreng 3 0.08.10 0.08.08  
4 1112 Sebastian Paulsen   M 4 Dreng 4 0.08.15 0.08.05  
5 74 Aksel Kjeldsen Dybbøl Idræts SFO M 5 Dreng 5 0.08.19 0.08.19  
6 83 Gustav Detlefsen Albrechtsen   M 6 Dreng 6 0.08.33 0.08.32  
7 67 Mikkel Kümpel Dybbøl Idræts SFO M 7 Dreng 7 0.08.37 0.08.33  
8 47 mads Lehne wilkenskjeld Børnehuset Himmelblå M 8 Dreng 8 0.08.49 0.08.49  
9 4 Jakob Dulacz   M 9 Dreng 9 0.08.53 0.08.53  
10 1 Karoline Christensen Team Vesterbakke K 1 Pige 1 0.08.55 0.08.54 Hurtigste pige
11 1113 Noah Hansen   M 10 Dreng 10 0.08.56 0.08.54  
12 1030 Oliver Hansen   M 11 Dreng 11 0.08.56 0.08.54  
13 80 Sofie Olesen Dybbøl Idræts SFO K 2 Pige 2 0.09.02 0.09.00  
14 72 Malthe Vejling Andersen Dybbøl Idræts SFO M 12 Dreng 12 0.09.07 0.09.03  
15 88 Elias Cords Christiansen   M 13 Dreng 13 0.09.38 0.09.35  
16 5 celine matzon nordborg løbeklub K 3 Pige 3 0.09.42 0.09.38  
17 1071 Gustav Malthe Andersen Dyrkobbel129 M 14 Dreng 14 0.09.42 0.09.32  
18 70 Oliver Küttel Dybbøl Idræts SFO M 15 Dreng 15 0.09.43 0.09.43  
19 38 Lotte von Hacht   K 4 Pige 4 0.09.44 0.09.44  
20 26 Louise Lund Dalgaard   K 5 Pige 5 0.09.53 0.09.48  
21 19 Patrick Schmidt   M 16 Dreng 16 0.10.00 0.09.54  
22 54 Line Koch Hansen   K 6 Pige 6 0.10.02 0.10.01  
23 21 Alfred Berg   M 17 Dreng 17 0.10.04 0.09.58  
24 55 Alberte Schumann   K 7 Pige 7 0.10.13 0.10.13  
25 1018 Merle Jauert Duus   M 18 Dreng 18 0.10.16 0.10.15  
26 44 Iben Zenk   K 8 Pige 8 0.10.19 0.10.02  
27 66 Jonas Riisager Hansen Dybbøl Idræts SFO M 19 Dreng 19 0.10.19 0.10.09  
28 64 Emma Kjærgaard Dybbøl Idræts SFO K 9 Pige 9 0.10.25 0.10.16  
29 40 Lilli Thun Nesbigal   K 10 Pige 10 0.10.26 0.10.08  
30 71 Kamille Weber Kallesøe Dybbøl Idræts SFO K 11 Pige 11 0.10.26 0.10.24  
31 28 Line Sofie Madsen Børnegården Nejs K 12 Pige 12 0.10.26 0.10.24  
32 56 Freja Stærdahl Børnegården Nejs K 13 Pige 13 0.10.26 0.10.13  
33 1017 Emilie Meyer   K 14 Pige 14 0.10.27 0.10.14  
34 1066 Freja Eskjær Bustrupvej 46 K 15 Pige 15 0.10.30 0.10.26  
35 17 Simon Boysen   M 20 Dreng 20 0.10.36 0.10.35  
36 7 Frederik Jepsen   M 21 Dreng 21 0.10.41 0.10.41  
37 91 Anne Byllemos   K 16 Pige 16 0.10.45 0.10.45  
38 96 Emma Rasmussen   K 17 Pige 17 0.10.46 0.10.45  
39 43 Jacob Zenk   M 22 Dreng 22 0.10.47 0.10.29  
40 87 Casper Paulsen   M 23 Dreng 23 0.10.54 0.10.52  
41 85 Tina Richardt Norn   M 24 Dreng 24 0.10.55 0.10.55  
42 50 Malte Elmelund   M 25 Dreng 25 0.11.04 0.10.55  
43 1024 Sebastian Hajdu Lindhardt Børnehuset Himmelblå M 26 Dreng 26 0.11.11 0.11.01  
44 100 Sisse Lumbye   K 18 Pige 18 0.11.12 0.11.12  
45 78 Maria K. Andersen Dybbøl Idræts SFO K 19 Pige 19 0.11.13 0.11.12  
46 73 Ida Norn Dybbøl Idræts SFO K 20 Pige 20 0.11.17 0.11.14  
47 1007 Kasper Pedersen BUI fodbold, U8 M 27 Dreng 27 0.11.24 0.11.24  
48 1022 alma lade   K 21 Pige 21 0.11.25 0.11.11  
49 1002 Sofia Holm Himmelblå K 22 Pige 22 0.11.25 0.11.12  
50 61 Anna Nordstrøm Dybbøl Idræts SFO K 23 Pige 23 0.11.26 0.11.26  
51 86 cecilie Paulsen   K 24 Pige 24 0.11.30 0.11.27  
52 65 Lukas Kjærgaard Dybbøl Idræts SFO M 28 Dreng 28 0.11.34 0.11.25  
53 37 Malu von Hacht Børnegården Nejs K 25 Pige 25 0.11.38 0.11.33  
54 69 Victoria Aamann-Lykkegaard Dybbøl Idræts SFO K 26 Pige 26 0.11.53 0.11.47  
55 27 Daniel Lund Dalgaard   M 29 Dreng 29 0.11.57 0.11.52  
56 68 Mathias Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 30 Dreng 30 0.12.03 0.11.56  
57 8 Mathias Jørgensen   M 31 Dreng 31 0.12.10 0.12.09  
58 84 Laura Detlefsen Albrechtsen Børnegården Nejs K 27 Pige 27 0.12.21 0.12.16  
59 75 Villum Kjeldsen Dybbøl Idræts SFO M 32 Dreng 32 0.12.25 0.12.25  
60 1016 Signe Knudsen   K 28 Pige 28 0.12.32 0.12.26  
61 57 Nicoline Stærdahl Børnegården Nejs K 29 Pige 29 0.12.39 0.12.24  
62 1012 Lærke Oddershede   K 30 Pige 30 0.12.39 0.12.22  
63 77 Julian Brock-Faber Dybbøl Idræts SFO M 33 Dreng 33 0.12.45 0.12.45  
64 11 Liv Andrea Steger   K 31 Pige 31 0.12.48 0.12.30  
65 1013 Rasmus Oddershede   M 34 Dreng 34 0.12.48 0.12.31  
66 76 Victoria Bøhlers Dybbøl Idræts SFO K 32 Pige 32 0.12.51 0.12.45  
67 1072 Samuel Dulacz   M 35 Dreng 35 0.12.51 0.12.50  
68 1106 Emil Jakobsen   M 36 Dreng 36 0.12.54 0.12.51  
69 15 Noah Rybicki Veng Rybicki Veng M 37 Dreng 37 0.12.57 0.12.57  
70 89 Theis Spapens   M 38 Dreng 38 0.12.57 0.12.38  
71 92 Johan Byllemos Himmelblå M 39 Dreng 39 0.13.01 0.13.01  
72 90 Simon Ipsen Andresen   M 40 Dreng 40 0.13.17 0.13.11  
73 51 Silje Elmelund   K 33 Pige 33 0.13.25 0.13.16  
74 39 Ida Agerley Thomsen Børnegården Nejs K 34 Pige 34 0.13.25 0.13.11  
75 1107 Sofia Jakobsen   K 35 Pige 35 0.13.26 0.13.26  
76 1009 Mille Laue Vollertsen   K 36 Pige 36 0.13.29 0.13.15  
77 99 Naya Lumbye Børnehave Himmelblå K 37 Pige 37 0.13.39 0.13.30  
78 1064 Kamma Hindrichsen Bustrupvej 46 K 38 Pige 38 0.13.44 0.13.33  
79 12 Seir Christian Steger   M 41 Dreng 41 0.13.44 0.13.27  
80 79 Matthias Christensen Dybbøl Idræts SFO M 42 Dreng 42 0.13.46 0.13.39  
81 1001 Mikkel Lametsch Eskjær   M 43 Dreng 43 0.13.46 0.13.39  
82 1006 Maja Paulsen   K 39 Pige 39 0.13.47 0.13.31  
83 1003 Jacob Holm Himmelblå M 44 Dreng 44 0.13.50 0.13.38  
84 1029 Nikolaj Lorenzen   M 45 Dreng 45 0.13.54 0.13.44  
85 1004 Annesofie Lock Simonsen Nejs Børnehave K 40 Pige 40 0.14.04 0.13.44  
86 29 Ida Lyck Børnegården Himmelblå K 41 Pige 41 0.14.06 0.13.52  
87 24 frida killemose børnehuset himmelblå K 42 Pige 42 0.14.07 0.13.47  
88 59 Hector Fairclough Børnegården Nejs M 46 Dreng 46 0.14.21 0.14.05  
89 52 Dagmar Brouer   K 43 Pige 43 0.14.24 0.14.03  
90 49 Sofie Nedergaard   K 44 Pige 44 0.14.25 0.14.05  
91 1010 Alberte Magagola Hansen Børnehuset Himmelblå K 45 Pige 45 0.14.25 0.14.25  
92 1109 Noah Kristensen   M 47 Dreng 47 0.14.32 0.14.27  
93 1023 Sørine Lade   K 46 Pige 46 0.14.35 0.14.23  
94 1104 Auguste Therkelsen Kludt   K 47 Pige 47 0.14.37 0.14.18  
95 48 Christian Philipsen Børnehuset Himmelblå M 48 Dreng 48 0.14.49 0.14.34  
96 94 Marie Søholm Bonefeld Tempo K 48 Pige 48 0.14.53 0.14.49  
97 1026 victoria kastrup   K 49 Pige 49 0.14.56 0.14.36  
98 1067 Noah Mankongtiphan Frøsig Himmelblå M 49 Dreng 49 0.15.00 0.14.35  
99 18 Trine Boysen   K 50 Pige 50 0.15.02 0.14.57  
100 1005 Frederik Lock Simonsen Broager Skole M 50 Dreng 50 0.15.03 0.14.45  
101 13 Ayo Rybicki Veng Rybicki Veng K 51 Pige 51 0.15.14 0.15.13  
102 14 Lykke Rybicki Veng Rybicki Veng K 52 Pige 52 0.15.15 0.15.13  
103 41 Jonas Thun Nesbigal   M 51 Dreng 51 0.15.15 0.14.57  
104 81 Karl Emil Hansen Team Vesterbakke M 52 Dreng 52 0.16.06 0.15.51  
105 25 Astrid Lundsgaard   K 53 Pige 53 0.16.14 0.16.05  
106 2 Simon Pagaard Thrane Team Vesterbakke M 53 Dreng 53 0.16.16 0.16.02  
107 1108 Maja Juhl Kristensen   K 54 Pige 54 0.16.17 0.16.12  
108 42 Jonas Lyngs Børnegården nejs M 54 Dreng 54 0.16.47 0.16.36  
109 58 Ida Krabbe Gløtta Børnegården Nejs K 55 Pige 55 0.16.51 0.16.36  
110 36 Leander Petersen   M 55 Dreng 55 0.16.53 0.16.53  
111 63 Silas Munk Dybbøl Idræts SFO M 56 Dreng 56 0.17.01 0.16.36  
112 82 Mads Kristian Hansen Team Vesterbakke M 57 Dreng 57 0.17.03 0.16.48  
113 1011 Mathilde Magagola Hansen Børnehuset Himmelblå K 56 Pige 56 0.17.11 0.17.11  
114 1070 Bertil Drimer Pejstrup   M 58 Dreng 58 0.17.11 0.17.03  
115 1008 Jonas Pedersen Børnehuset Himmelblå M 59 Dreng 59 0.17.23 0.17.10  
116 30 Isabella Petersen Skriver Børnegården Nejs K 57 Pige 57 0.17.30 0.17.12  
117 98 Laura Nittegaard Petersen Børnegården Nejs K 58 Pige 58 0.17.34 0.17.19  
118 3 Emil Blavnsfeldt Hansen Børnehuset Himmelblå M 60 Dreng 60 0.17.34 0.17.10  
119 1068 Naomi Viktoria Mankongtiphan Frøsig Himmelblå K 59 Pige 59 0.17.42 0.17.18  
120 33 Vile Christian Lorenzen Meyer   M 61 Dreng 61 0.18.01 0.17.47  
121 1025 Silke Hajdu Lindhardt Børnehuset Himmelblå K 60 Pige 60 0.18.31 0.18.20  
122 1019 Victor Schwarz Børnehuset Himmelblå M 62 Dreng 62 0.19.20 0.19.10  
123 16 Louise Møller Jakobsen   K 61 Pige 61 0.19.24 0.19.10  
124 6 Julie Stokholm Diedrichsen   K 62 Pige 62 0.19.24 0.19.11  
125 35 Lærke Petersen Børnehaven Himmelblå K 63 Pige 63 0.19.50 0.19.31  
126 34 Villads Petersen Børnehaven Himmelblå M 63 Dreng 63 0.20.12 0.19.53  
127 1020 Noah Tobel Smedemand Børnehuset Himmelblå M 64 Dreng 64 0.20.15 0.19.52  
128 32 Frea Elise Lorenzen Meyer Børnegården Nejs K 64 Pige 64 0.21.44 0.21.30  
129 53 Simon Brask Jensen Nejs M 65 Dreng 65 0.21.56 0.21.40  
130 31 sunny skriver Børnegården Nejs M 66 Dreng 66 0.24.34 0.24.17  
131 1021 Josephine Tobel Smedemand Børnehuset Himmelblå K 65 Pige 65 0.24.37 0.24.16  
132 1069 Anton Drimer Pejstrup   M 67 Dreng 67 0.24.44 0.24.35  
133 1027 tristan kastrup   M 68 Dreng 68 0.25.25 0.25.04  
134 22 Asger Berg   M 69 Dreng 69 0.32.45 0.32.34  
135 46 Sofia Larsen Børnegården Nejs K 66 Pige 66 0.36.37 0.36.33  
136 45 Julie Larsen Børnegården Nejs K 67 Pige 67 0.36.39 0.36.36  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AG Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 1058 kasper Mikkelsen   M 1 Mand 1 0.18.37 0.18.36 Hurtigste mand
2 174 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo M 2 Mand 2 0.20.09 0.20.06  
3 1057 Christian Hindrichsen Bustrupvej 46 M 3 Mand 3 0.20.34 0.20.32  
4 203 Mika Lorenzen Adventure Efterskolen M 4 Mand 4 0.20.36 0.20.35  
5 151 Jens H Jensen Dybbøl M 5 Mand 5 0.20.38 0.20.36  
6 132 Thomas Sibbesen   M 6 Dreng 1 0.20.43 0.20.43 Hurtigste dreng
7 1041 John Olesen   M 7 Mand 6 0.21.13 0.21.05  
8 1038 Thomas Prahl   M 8 Mand 7 0.21.39 0.21.35  
9 233 Ida Bagge Nydam K 1 Kvinde 1 0.21.59 0.21.56 Hurtigste kvinde
10 118 Mathias Lassen   M 9 Dreng 2 0.22.09 0.22.08  
11 150 Rikke Bonnichsen Mathiesen BUI Motion K 2 Kvinde 2 0.22.16 0.22.14  
12 133 Bente Holm   K 3 Kvinde 3 0.23.18 0.23.16  
13 140 Lukas Jakob Rerup   M 10 Dreng 3 0.23.30 0.23.29  
14 230 Mads Rossen Bolderlev løb og motion M 11 Mand 8 0.23.54 0.23.47  
15 1118 Andreas Møller AAIG Aabenraa M 12 Mand 9 0.23.59 0.23.56  
16 171 Claus Sisseck   M 13 Mand 10 0.24.05 0.23.56  
17 197 Martin Thorøe   M 14 Mand 11 0.24.08 0.24.01  
18 1044 Jarek Perzynski   M 15 Mand 12 0.24.12 0.24.09  
19 144 Nikolaj Berg   M 16 Mand 13 0.24.15 0.24.06  
20 1034 Kasper Riisager Hansen   M 17 Dreng 4 0.24.20 0.24.15  
21 1036 Flemming Riisager Hansen   M 18 Mand 14 0.24.20 0.24.16  
22 220 Torben Prüss Kollund Løbeklub M 19 Mand 15 0.24.24 0.24.12  
23 232 Karsten Paulsen Nydam M 20 Mand 16 0.24.31 0.24.28  
24 142 Magnus Noah Rerup   M 21 Dreng 5 0.24.55 0.24.53  
25 60 Elliot Fairclough   M 22 Dreng 6 0.24.59 0.24.48  
26 223 Per Johannsen Kollund Løbeklub M 23 Mand 17 0.24.59 0.24.48  
27 421 benny matzon nordborg løbeklub M 24 Mand 18 0.25.00 0.24.54  
28 105 Dan Jensen Flipper M 25 Mand 19 0.25.03 0.24.57  
29 149 Andreas Paulsen Sdr. Ønlev M 26 Mand 20 0.25.04 0.25.03  
30 141 Jonas Emil Rerup   M 27 Dreng 7 0.25.10 0.25.08  
31 231 Suanne Bagge Nydam K 4 Kvinde 4 0.25.19 0.25.16  
32 106 Ole Dief Flipper M 28 Mand 21 0.25.22 0.25.15  
33 206 Emil Voss   M 29 Mand 22 0.25.23 0.25.16  
34 1105 Jens Christen   M 30 Mand 23 0.25.24 0.25.18  
35 186 Leif Hesselvig Snejbjerg Motion M 31 Mand 24 0.25.24 0.25.19  
36 245 Per Busch Givskov BUI-motion M 32 Mand 25 0.25.33 0.25.26  
37 173 Mads Sisseck   M 33 Dreng 8 0.25.47 0.25.38  
38 183 Mette Hesselvig Snejbjerg Motion K 5 Kvinde 5 0.25.48 0.25.43  
39 1040 Marikka Stokbæk Kristiansen   K 6 Pige 1 0.25.51 0.25.49 Hurtigste pige
40 196 Tom Erik Winther Reersdorff   M 34 Mand 26 0.25.58 0.25.52  
41 219 Henrik Clausen Kollund Løbeklub M 35 Mand 27 0.26.01 0.25.48  
42 156 Asta Gabriel   K 7 Pige 2 0.26.10 0.26.09  
43 1053 Karina Hansen   K 8 Kvinde 6 0.26.11 0.26.08  
44 117 Mikkel Holst T8600 M 36 Dreng 9 0.26.17 0.26.05  
45 214 dorota kuettel   K 9 Kvinde 7 0.26.24 0.26.20  
46 158 Benjamin Petersen   M 37 Dreng 10 0.26.42 0.26.41  
47 215 Ina Maria Andresen   K 10 Kvinde 8 0.26.46 0.26.31  
48 146 Henrik Lundsgaard   M 38 Mand 28 0.26.57 0.26.55  
49 205 Thomas Thomsen   M 39 Mand 29 0.27.03 0.26.56  
50 218 Per Rick Kollund Løbeklub M 40 Mand 30 0.27.14 0.27.00  
51 1102 Amalie Maria Andersen Dyrkobbel129 K 11 Pige 3 0.27.21 0.27.19  
52 167 bogi mikkelsen   M 41 Mand 31 0.27.26 0.27.20  
53 242 Carsten Nielsen A Blansinger M 42 Mand 32 0.27.33 0.27.24  
54 190 Carsten Thybo Snejbjerg Motion M 43 Mand 33 0.27.36 0.27.26  
55 1047 Ida Marie Paulsen De Fede Må Svede K 12 Kvinde 9 0.27.42 0.27.29  
56 221 Jesper Dyrvig-Pedersen Kollund Løbeklub M 44 Mand 34 0.27.48 0.27.34  
57 213 Rasmus Peter Roth   M 45 Dreng 11 0.27.49 0.27.34  
58 145 Bente Holm   K 13 Kvinde 10 0.27.55 0.27.50  
59 236 Pieter Meijers Meijers M 46 Dreng 12 0.27.56 0.27.46  
60 1039 Kjeld Blichert Jørgensen   M 47 Mand 35 0.27.58 0.27.45  
61 143 Birthe Baun Brodersen AAIG Aabenraa K 14 Kvinde 11 0.28.00 0.27.54  
62 307 Lisbeth Christiansen   K 15 Kvinde 12 0.28.10 0.28.06  
63 238 Mette Cassøe   K 16 Kvinde 13 0.28.17 0.28.14  
64 1037 Finn Torsten Jakobsen AAIG Aabenraa M 48 Mand 36 0.28.43 0.28.34  
65 207 Camilla Spapens   K 17 Kvinde 14 0.28.45 0.28.37  
66 120 kasper Jørgensen   M 49 Dreng 13 0.28.53 0.28.43  
67 1051 Finn Pedersen   M 50 Mand 37 0.29.00 0.28.42  
68 1050 klaus kyhn langendorff   M 51 Mand 38 0.29.00 0.28.45  
69 208 sanne bonnichsen   K 18 Kvinde 15 0.29.02 0.28.49  
70 225 Mathias Rasmussen   M 52 Dreng 14 0.29.05 0.28.56  
71 226 Christian Rasmussen   M 53 Mand 39 0.29.05 0.28.56  
72 212 Louise Ludvigsen   K 19 Kvinde 16 0.29.06 0.28.54  
73 193 Zywia Brouer   K 20 Kvinde 17 0.29.07 0.29.02  
74 1117 Tina Rasmussen   K 21 Kvinde 18 0.29.17 0.29.03  
75 187 Marie Foldager Snejbjerg Motion K 22 Kvinde 19 0.29.17 0.29.03  
76 234 Eline Meijers Meijers K 23 Pige 4 0.29.26 0.29.16  
77 210 Jens Thygesen   M 54 Mand 40 0.29.38 0.29.24  
78 263 Jette Palmelund Samsøe Lego run K 24 Kvinde 20 0.29.40 0.29.25  
79 1473 Pia Vestergaard Team Run2u.dk K 25 Kvinde 21 0.29.41 0.29.37  
80 1116 Randi Petersen   K 26 Kvinde 22 0.29.47 0.29.33  
81 192 Gustav Jessen Snejbjerg Motion M 55 Dreng 15 0.29.59 0.29.58  
82 224 Stefan Mumm Kollund Løbeklub M 56 Mand 41 0.30.00 0.29.54  
83 191 Oliver Thomsen Snejbjerg Motion M 57 Dreng 16 0.30.01 0.29.58  
84 239 May-Brit Andresen Aaig Aabenraa K 27 Kvinde 23 0.30.02 0.29.55  
85 249 Mette Schumann Clausen BUI-motion K 28 Kvinde 24 0.30.14 0.30.10  
86 163 Elias Killemose bui fodbold u10 M 58 Dreng 17 0.30.19 0.30.09