Siden er sidst opdateret 08. september 2019 - kl. 17:28

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 8. september 2019 - kl. 10

"Gendarmløbet #17"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Broager Hallen, Skolevej 5, 6310 Broager

- start og mål ved Broager Hallen - ruter i naturskønne Broagerland. 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

 

 

- info og tilmelding på My Race Result - (åbner 1/12 - online tilmelding senest d. 7/9 - OBS! billigst inden 31/1)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 10k
Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 21,1k
29,1k powertrail
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 6025 Andreas Lynge Jacobsen Dybbøl Idræts SFO M 1 Dreng 1 0.08.43 0.08.43 Hurtigste dreng
2 7908 Viktor Knudsen Dybbøl Idræts SFO M 2 Dreng 2 0.08.48 0.08.48  
3 7020 Tristan Duus   M 3 Dreng 3 0.09.01 0.09.01  
4 6147 Line Sofie Madsen   K 1 Pige 1 0.09.26 0.09.23 Hurtigste pige
5 7069 Christian Kreutz Olsen Dybbøl Idræts SFO M 4 Dreng 4 0.10.00 0.10.00  
6 6135 Jacob Hansen   M 5 Dreng 5 0.10.01 0.10.00  
7 7062 Jacob Zenk Danfoss Marathon Club M 6 Dreng 6 0.10.29 0.10.29  
8 7074 Eric Marian Maxim Dybbøl Idræts SFO M 7 Dreng 7 0.10.41 0.10.39  
9 6113 Askil Lolk Peters   M 8 Dreng 8 0.10.55 0.10.55  
10 7101 Magnus Bruun Sørensen Dybbøl Idræts SFO M 9 Dreng 9 0.11.00 0.11.00  
11 6146 Lauritz Kurzke   M 10 Dreng 10 0.11.04 0.10.53  
12 7104 Milo Andersen Dybbøl Idræts SFO M 11 Dreng 11 0.11.09 0.11.09  
13 7098 Lena Zukowska Dybbøl Idræts SFO K 2 Pige 2 0.11.12 0.11.12  
14 6137 Jacob Madsen   M 12 Dreng 12 0.11.23 0.11.20  
15 7059 Victor Christensen BUI-fodbold M 13 Dreng 13 0.11.24 0.11.21  
16 6130 Freja Duus   K 3 Pige 3 0.11.39 0.11.39  
17 7096 Laya Christensen Dybbøl Idræts SFO K 4 Pige 4 0.11.45 0.11.44  
18 7902 Sille Muurholm Dybbøl Idræts SFO K 5 Pige 5 0.11.48 0.11.48  
19 7081 Jacob Bruun Johansen Dybbøl Idræts SFO M 14 Dreng 14 0.11.48 0.11.48  
20 7075 Freja Heilesen Dybbøl Idræts SFO K 6 Pige 6 0.11.50 0.11.49  
21 7106 Nathaniel Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 15 Dreng 15 0.11.52 0.11.52  
22 6143 Kristian Kurzke   M 16 Dreng 16 0.12.12 0.12.00  
23 7010 Nikolai Kurzke   M 17 Dreng 17 0.12.13 0.11.59  
24 6126 Felix Schwarz   M 18 Dreng 18 0.12.17 0.12.16  
25 7022 Victor Schwarz   M 19 Dreng 19 0.12.26 0.12.26  
26 7025 Sigrid Koch-Hørlyck #teamrunningscouts K 7 Pige 7 0.12.30 0.12.30  
27 7002 Magnus Simonsen   M 20 Dreng 20 0.12.30 0.12.09  
28 6111 Alexander William Nørgaard   M 21 Dreng 21 0.12.32 0.12.11  
29 7076 Freja Spilling Dybbøl Idræts SFO K 8 Pige 8 0.12.38 0.12.35  
30 7905 Valentin Hjortnæs-Haslund Dybbøl Idræts SFO M 22 Dreng 22 0.12.39 0.12.39  
31 7049 Mikkel Petersen Broager Private Børnehus M 23 Dreng 23 0.12.52 0.12.26  
32 6148 Steffen Eyong Sommer   M 24 Dreng 24 0.12.57 0.12.35  
33 6134 Isak Christensen   M 25 Dreng 25 0.12.58 0.12.51  
34 7095 Laurits Bill Dybbøl Idræts SFO M 26 Dreng 26 0.12.59 0.12.59  
35 6145 Kristian Kjærgaard   M 27 Dreng 27 0.13.02 0.12.55  
36 7024 Gry Koch-Hørlyck #teamrunningscouts K 9 Pige 9 0.13.08 0.13.08  
37 7043 Laura Kenne Broager Private Børnehus K 10 Pige 10 0.13.18 0.12.54  
38 7079 Hugo Kalade-Miranda Dybbøl Idræts SFO M 28 Dreng 28 0.13.19 0.13.11  
39 6121 Daniel James Pearce-Hyllested Privat skolen Als M 29 Dreng 29 0.13.22 0.13.13  
40 7011 Noah Frøsig   M 30 Dreng 30 0.13.29 0.13.03  
41 6139 Johanne Lorenzen   K 11 Pige 11 0.13.32 0.13.23  
42 7035 Felix Videbæk Broager Private Børnehus M 31 Dreng 31 0.13.32 0.13.08  
43 7072 Elodie Nielsen Dybbøl Idræts SFO K 12 Pige 12 0.13.35 0.13.29  
44 7107 Nikola Milinkovic-Hansen Dybbøl Idræts SFO M 32 Dreng 32 0.13.38 0.13.38  
45 7099 Louie Petersen Dybbøl Idræts SFO M 33 Dreng 33 0.13.39 0.13.39  
46 7070 Elias Kampmann Dybbøl Idræts SFO M 34 Dreng 34 0.13.42 0.13.41  
47 7078 Helene Kreutz Olsen Dybbøl Idræts SFO K 13 Pige 13 0.13.46 0.13.46  
48 7916 Ejvind Poulsen   M 35 Dreng 35 0.13.46 0.13.46  
49 7084 Jonas Knudsen Baasch Dybbøl Idræts SFO M 36 Dreng 36 0.13.49 0.13.49  
50 7906 Valentin Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 37 Dreng 37 0.13.50 0.13.50  
51 6017 Alberte Benetso   K 14 Pige 14 0.14.00 0.13.59  
52 7015 Sofia Meyhoff   K 15 Pige 15 0.14.04 0.13.38  
53 6114 Asmus Bruhn Jørgensen   M 38 Dreng 38 0.14.04 0.14.02  
54 7082 Jeppe Autzen Dybbøl Idræts SFO M 39 Dreng 39 0.14.10 0.14.10  
55 7065 Balder Hartung Dybbøl Idræts SFO M 40 Dreng 40 0.14.11 0.14.09  
56 7921 Niels Bill   M 41 Dreng 41 0.14.12 0.14.06  
57 7094 Klara Larsen Dybbøl Idræts SFO K 16 Pige 16 0.14.28 0.14.23  
58 7108 Nikolaj Henricksen Dybbøl IDræts SFO M 42 Dreng 42 0.14.38 0.14.32  
59 7903 Thilde Thuesen Dybbøl Idræts SFO K 17 Pige 17 0.14.39 0.14.39  
60 7088 Julius Matthiesen Dybbøl Idræts SFO M 43 Dreng 43 0.14.39 0.14.38  
61 7056 Emil B. Hansen BUI M 44 Dreng 44 0.14.43 0.14.24  
62 6128 Frederick Moeskjær   M 45 Dreng 45 0.14.48 0.14.41  
63 6112 Anker Lolk Peters   M 46 Dreng 46 0.14.52 0.14.44  
64 6141 Jonathan Vinzent Nørgaard   M 47 Dreng 47 0.14.56 0.14.35  
65 7021 Ulf Lolk Peters   M 48 Dreng 48 0.14.57 0.14.49  
66 7029 Casper Kenne Broager Private Børnehus M 49 Dreng 49 0.14.57 0.14.33  
67 7103 Maya Maria Maxim Dybbøl Idræts SFO K 18 Pige 18 0.15.02 0.14.59  
68 6133 Ida Katborg   K 19 Pige 19 0.15.04 0.14.39  
69 7004 Mateo Andersen   M 50 Dreng 50 0.15.07 0.15.04  
70 6119 Christian Katborg   M 51 Dreng 51 0.15.12 0.14.46  
71 7919 Villads Hagensen Petersen   M 52 Dreng 52 0.15.14 0.14.54  
72 7036 Frej Falkenhagen Broager Private Børnehus M 53 Dreng 53 0.15.17 0.15.04  
73 7093 Katrine Mortensen Dybbøl Idræts SFO K 20 Pige 20 0.15.27 0.15.25  
74 7067 Camilla Freese Lorenzen Dybbøl Idræts SFO K 21 Pige 21 0.15.28 0.15.27  
75 6006 Lukas Nielsen   M 54 Dreng 54 0.15.28 0.15.21  
76 6124 Ella Sørensen   K 22 Pige 22 0.15.30 0.15.30  
77 7087 Josephine Frees Christensen Dybbøl Idræts SFO K 23 Pige 23 0.15.32 0.15.25  
78 7901 Silje Maj Yde Dybbøl Idræts SFO K 24 Pige 24 0.15.44 0.15.43  
79 7046 Magne Horne Broager Private Børnehus M 55 Dreng 55 0.15.48 0.15.30  
80 7090 Karoline Larsen Dybbøl Idræts SFO K 25 Pige 25 0.15.49 0.15.48  
81 7055 Xander Videbæk Broager Private Børnehus M 56 Dreng 56 0.15.49 0.15.23  
82 7100 Mads Jørgensen Dybbøl Idræts SFO M 57 Dreng 57 0.15.49 0.15.48  
83 7047 Malthe Nissen Broager Private Børnehus M 58 Dreng 58 0.15.50 0.15.43  
84 7003 Markus Aslak Petersen   M 59 Dreng 59 0.16.04 0.15.51  
85 7040 Karla Petersen Broager Private Børnehus K 26 Pige 26 0.16.05 0.15.40  
86 6127 Filippa Kleineder   K 27 Pige 27 0.16.11 0.15.55  
87 6149 Ilonka Nussbaumer   K 28 Pige 28 0.16.13 0.15.58  
88 6123 Dicte Vestergaard Jensen   K 29 Pige 29 0.16.15 0.16.08  
89 7041 Kristoffer Kenne Broager Private Børnehus M 60 Dreng 60 0.16.30 0.16.04  
90 6132 Hjalmar Pedersen   M 61 Dreng 61 0.16.30 0.16.20  
91 7086 Josefine Mortensen Dybbøl Idræts SFO K 30 Pige 30 0.16.38 0.16.38  
92 7019 Thit Pedersen   K 31 Pige 31 0.16.40 0.16.30  
93 7063 Akish Thavarajah Dybbøl Idræts SFO M 62 Dreng 62 0.16.45 0.16.45  
94 7914 Eline Kristensen   K 32 Pige 32 0.16.54 0.16.42  
95 6110 Agnes Tønder Pedersen   K 33 Pige 33 0.16.54 0.16.41  
96 7073 Emilie Zhou Dybbøl Idræts SFO K 34 Pige 34 0.16.57 0.16.57  
97 7058 Dan Olling BUI motion M 63 Dreng 63 0.17.00 0.16.56  
98 7052 Sofia Nyby Broager Private Børnehus K 35 Pige 35 0.17.05 0.16.52  
99 6138 Johan Aslak Petersen   M 64 Dreng 64 0.17.06 0.16.50  
100 7915 Anton Benjamin Kristensen   M 65 Dreng 65 0.17.09 0.16.57  
101 7080 Isabella Jørgensen Dybbøl Idræts SFO K 36 Pige 36 0.17.17 0.17.12  
102 7085 Josefine Kohls Dybbøl Idræts SFO K 37 Pige 37 0.17.18 0.17.13  
103 7033 Elvira Paulsen Broager Private Børnehus K 38 Pige 38 0.17.18 0.16.53  
104 7091 Karoline Sørensen Dybbøl Idræts SFO K 39 Pige 39 0.17.20 0.17.15  
105 7917 Lærke Hagensen Petersen   K 40 Pige 40 0.17.25 0.17.12  
106 6118 Christian Jonsson   M 66 Dreng 66 0.17.33 0.17.22  
107 6117 Catharina Jonsson   K 41 Pige 41 0.17.34 0.17.22  
108 7083 Jonas Karlskov Dybbøl Idræts SFO M 67 Dreng 67 0.17.36 0.17.34  
109 6116 Caroline Tønder Pedersen   K 42 Pige 42 0.17.45 0.17.31  
110 7038 Julie Petersen Broager Private Børnehus K 43 Pige 43 0.17.57 0.17.38  
111 7913 Silje Folsted-Lohmann   K 44 Pige 44 0.17.57 0.17.47  
112 7012 Simon Berthing   M 68 Dreng 68 0.18.05 0.17.56  
113 7050 Nanna Clausen Broager Private Børnehus K 45 Pige 45 0.18.06 0.17.41  
114 7032 Ella Ebbesen Broager Private Børnehus K 46 Pige 46 0.18.08 0.17.48  
115 7031 Ditte Clausen Broager Private Børnehus K 47 Pige 47 0.18.08 0.17.44  
116 7027 Anna Rasmussen Broager Private Børnehus K 48 Pige 48 0.18.09 0.17.46  
117 7089 Kaisa Spilling Dybbøl Idræts SFO K 49 Pige 49 0.18.11 0.18.11  
118 7039 Karla Horne Broager Private Børnehus K 50 Pige 50 0.18.18 0.18.01  
119 7907 Victoria Møller Bøhlers Dybbøl Idræts SFO K 51 Pige 51 0.18.18 0.18.18  
120 6122 Daniel Martin Lyck Thornhal   M 69 Dreng 69 0.18.25 0.18.16  
121 6129 Frederik Michaelsen Thornhal   M 70 Dreng 70 0.18.26 0.18.16  
122 7092 Kasper Eli Nielsen Dybbøl Idræts SFO M 71 Dreng 71 0.18.39 0.18.39  
123 7068 Cathrine Iversen Dybbøl Idræts SFO K 52 Pige 52 0.18.43 0.18.41  
124 6142 Julie Larsen   K 53 Pige 53 0.18.56 0.18.41  
125 7920 Felix Sønnichsen Friis   M 72 Dreng 72 0.18.57 0.18.41  
126 7023 Vincent Hollænder Villefrance   M 73 Dreng 73 0.18.57 0.18.40  
127 7014 Sofia Larsen   K 54 Pige 54 0.18.58 0.18.44  
128 7017 Sophie Moeskjær   K 55 Pige 55 0.19.00 0.18.52  
129 7051 Njord Falkenhagen Broager Private Børnehus M 74 Dreng 74 0.19.02 0.18.48  
130 7097 Lea Glock Dybbøl Idræts SFO K 56 Pige 56 0.19.06 0.19.02  
131 7013 Sofia Jonasson Bang   K 57 Pige 57 0.19.08 0.18.43  
132 7006 Mathilde Kraak   K 58 Pige 58 0.19.09 0.18.54  
133 6136 Jacob Lorenzen   M 75 Dreng 75 0.19.14 0.19.07  
134 7034 Emil Paulsen Broager Private Børnehus M 76 Dreng 76 0.19.24 0.18.59  
135 7000 Lykke Katrine Holm   K 59 Pige 59 0.19.36 0.19.21  
136 7044 Mads Bertelsen Broager Private Børnehus M 77 Dreng 77 0.19.58 0.19.47  
137 7102 Marie Jensen Dybbøl Idræts SFO K 60 Pige 60 0.20.03 0.20.02  
138 7109 Signe Thuesen Dybbøl Idræts SFO K 61 Pige 61 0.20.03 0.20.02  
139 7061 Maya Mendoza Villanueva BUI-motion K 62 Pige 62 0.20.09 0.19.55  
140 7054 William Asmussen Broager Private Børnehus M 78 Dreng 78 0.20.15 0.20.10  
141 7008 Mie Maja Jensen   K 63 Pige 63 0.20.19 0.20.09  
142 7910 Ellen Spliid Nissebanden K 64 Pige 64 0.20.42 0.20.26  
143 6120 Christian Ecklon Jepsen   M 79 Dreng 79 0.20.43 0.20.24  
144 7048 Mathias Wolf Broager Private Børnehus M 80 Dreng 80 0.20.48 0.20.39  
145 62 N.N. 610   M 81 Dreng 81 0.21.05 0.21.02  
146 7105 Myrto Bozopoulou Dybbøl Idræts SFO K 65 Pige 65 0.21.08 0.21.06  
147 6106 Felix Christensen   M 82 Dreng 82 0.21.11 0.21.11  
148 6131 Freja Mekawy   K 66 Pige 66 0.21.18 0.21.13  
149 7026 Alba Ebbesen Broager Private Børnehus K 67 Pige 67 0.21.31 0.21.12  
150 7042 Lærke Lorentzen Broager Private Børnehus K 68 Pige 68 0.21.33 0.21.19  
151 7904 Tobias Knudsen Baasch Dybbøl Idræts SFO M 83 Dreng 83 0.21.42 0.21.42  
152 7071 Ella Støve Dybbøl Idræts SFO K 69 Pige 69 0.21.51 0.21.51  
153 7007 Mattheo Hollænder Villefrance   M 84 Dreng 84 0.21.57 0.21.45  
154 6125 Ellen Nelleberg   K 70 Pige 70 0.22.11 0.21.57  
155 6140 Johannes Berthing   M 85 Dreng 85 0.22.55 0.22.51  
156 6115 Astrid Lundsgaard   K 71 Pige 71 0.23.05 0.23.02  
157 7009 Naomi Frøsig   K 72 Pige 72 0.23.24 0.22.55  
158 7005 Mathias Kalade-Miranda   M 86 Dreng 86 0.23.24 0.23.17  
159 7001 Magnus Schwarz   M 87 Dreng 87 0.24.05 0.24.00  
160 7028 Ask Falkenhagen Broager Private Børnehus M 88 Dreng 88 0.25.32 0.25.17  
161 7057 Signe B. Hansen BUI K 73 Pige 73 0.27.00 0.26.38  
162 7926 Jonas Vestergaard   M 89 Dreng 89 1.00.15 1.00.15  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 6284 Lene Dalgaard Agf Atletik K 1 Kvinde 1 0.17.58 0.17.58 Hurtigste kvinde
2 7415 Cecilie Marcimak   K 2 Kvinde 2 0.18.30 0.18.29  
3 7275 Oscar Ebbesen AAIG Aabenraa M 1 Herre 1 0.18.31 0.18.30 Hurtigste mand
4 7242 Morten Knudsen   M 2 Herre 2 0.19.13 0.19.13  
5 7279 Hanne Loff Agf Atletik K 3 Kvinde 3 0.20.03 0.20.02  
6 7928 Carsten Paulsen   M 3 Herre 3 0.20.40 0.20.39  
7 6254 Jonas Lindved Familien Lindved M 4 Dreng 1 0.20.46 0.20.46  
8 7243 Morten Aslak Petersen   M 5 Herre 4 0.21.07 0.21.03  
9 7936 Jakob Schiøhning   M 6 Dreng 2 0.21.35 0.21.34  
10 7935 Mads Sisseck   M 7 Dreng 3 0.21.43 0.21.42  
11 6287 Brian Hansen   M 8 Herre 5 0.21.59 0.21.58  
12 7356 Christian Petersen   M 9 Herre 6 0.22.05 0.21.58  
13 7277 Thomas Ebbesen AAIG Aabenraa M 10 Herre 7 0.22.27 0.22.26  
14 7354 Mikkel Holst   M 11 Dreng 4 0.23.09 0.22.42  
15 7195 Jan Schmidt Callesen   M 12 Herre 8 0.23.34 0.23.33  
16 7152 Alexander Bender Schlüter   M 13 Dreng 5 0.23.39 0.23.38  
17 7353 Gustav Uebel Søndergaard   M 14 Herre 9 0.24.00 0.23.54  
18 7274 Noah Schmidt AAIG Aabenraa M 15 Dreng 6 0.24.01 0.24.01  
19 7276 Rico Jessen AAIG Aabenraa M 16 Dreng 7 0.24.01 0.24.01  
20 7193 Ida Pedersen   K 4 Kvinde 4 0.24.08 0.24.07  
21 7258 Søren Steen Kindberg   M 17 Herre 10 0.24.15 0.23.58  
22 7281 Franz Hansen Augustenborg Løbeklub M 18 Herre 11 0.24.22 0.24.17  
23 7174 Cornelia Behre   K 5 Kvinde 5 0.24.43 0.24.39  
24 7350 Nicklas Johannsen BUI M 19 Dreng 8 0.24.45 0.24.44  
25 7331 Oliver Vejlø Snejbjerg Motion M 20 Dreng 9 0.24.59 0.24.55  
26 7163 Bent Rasmussen   M 21 Herre 12 0.25.11 0.24.50  
27 7159 Anne-Mette Kildegård Andersen   K 6 Kvinde 6 0.25.13 0.25.11  
28 7173 Christoffer Mau   M 22 Dreng 10 0.25.14 0.25.10  
29 7923 Tobias Abramsen   M 23 Dreng 11 0.25.18 0.24.59  
30 7229 Marianne Dalsgaard   K 7 Kvinde 7 0.25.19 0.25.16  
31 7246 Palle Ulrik Hansen Team Bodhi M 24 Herre 13 0.25.19 0.25.07  
32 7166 Bo Erichsen   M 25 Herre 14 0.25.24 0.25.06  
33 7315 Dietmar Behrens Der Inselläufer M 26 Herre 15 0.25.24 0.25.21  
34 7270 Iben Koch-Hørlyck #teamrunningscouts K 8 Kvinde 8 0.25.33 0.25.27  
35 7303 Victor Hønholt Hansen BUI-fodbold M 27 Dreng 12 0.25.37 0.25.37  
36 7340 Thyge Kraack BUI-fodbold M 28 Dreng 13 0.25.37 0.25.36  
37 7347 Laurits Krogh Jensen BUI-fodbold M 29 Dreng 14 0.25.50 0.25.49  
38 7360 Thor Buus   M 30 Dreng 15 0.26.03 0.25.57  
39 7227 Malthe Andersen   M 31 Dreng 16 0.26.10 0.26.08  
40 7178 Ditte Brix Horne   K 9 Kvinde 9 0.26.26 0.26.16  
41 7295 Benjamin Hagensen Petersen BUI-fodbold M 32 Dreng 17 0.26.38 0.26.32  
42 7221 Line Marie Holm   K 10 Pige 1 0.26.39 0.26.38  
43 7240 Mille Svendsen   K 11 Pige 2 0.26.41 0.26.39  
44 7198 Jesper Svendsen   M 33 Herre 16 0.26.41 0.26.39  
45 7297 Freya Nørgaard BUI-fodbold K 12 Pige 3 0.26.42 0.26.41  
46 7233 Max Simonsen   M 34 Dreng 18 0.26.50 0.26.42  
47 7929 Lars Mastrup   M 35 Herre 17 0.26.51 0.26.46  
48 7301 Rasmus Jessen BUI-fodbold M 36 Dreng 19 0.27.00 0.27.00  
49 7158 Anna Lena Holm   K 13 Pige 4 0.27.01 0.26.59  
50 7345 Birgitte Madsen   K 14 Kvinde 10 0.27.03 0.26.55  
51 7202 Joan Jørgensen   K 15 Kvinde 11 0.27.04 0.26.43  
52 6217 Alma Hohwü Rosenberg Mikkeller Running Club K 16 Kvinde 12 0.27.06 0.26.49  
53 7212 Lars Holm   M 37 Herre 18 0.27.20 0.27.18  
54 7299 Mads Quitzau BUI-fodbold M 38 Dreng 20 0.27.25 0.27.25  
55 7207 Justin Jørgensen   M 39 Dreng 21 0.27.30 0.27.29  
56 6250 Flemming Wildenradt   M 40 Herre 19 0.27.30 0.27.06  
57 7250 Poul Iversen   M 41 Herre 20 0.27.37 0.27.11  
58 7358 Eskild Ruby Theilgaard   M 42 Dreng 22 0.27.46 0.27.41  
59 7326 Flemming Wedell OGF motion M 43 Herre 21 0.27.49 0.27.48  
60 7313 Iben Zenk Danfoss Marathon Club K 17 Pige