Siden er sidst opdateret 05. april 2018 - kl. 14:57

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Grænseløbet i Kruså - lørdag d. 19. september 2015 - kl. 14

"Grænseløbet #31"

Grænseløbet Kruså

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Grænseoverskridende motionsløb - den længste rute krydser grænsen.

- i 2015 afvikles Grænseløbet for 31. gang.

- der er fortræning til løbet hver mandag kl. 18 med start fra Grænsehallerne - første gang er mandag d. 4 maj.

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 14/9)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,15k DAF opmålt rute

9,7k DAF opmålt rute
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,15 km - se også 5,15 km - se også 11,7 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Plac. Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  By  Land  Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1256 Nicholas Vinther Skov     DEN M 1 0.16.56 0.16.53 Hurtigste mand
2 1728 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri og Motion Rødekro DEN M 2 0.18.35 0.18.31  
3 1634 Brian Otto GIG Løb & Motion Gråsten DEN M 3 0.19.24 0.19.18  
4 1573 Lucas Jeppesen Korsør løbeklub Skælskør DEN M 4 0.20.17 0.20.13  
5 1694 Mikael Petersen     DEN M 5 0.20.21 0.20.17  
6 1450 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa DEN M 6 0.20.27 0.20.23  
7 1005 Johnni Perschke   Aabenraa DEN M 7 0.21.26 0.21.21  
8 1564 Fabian Rieck TSV Lindewitt   GER M 8 0.21.28 0.21.23  
9
1707 Louise Pedersen   Sabro DEN K
1
0.21.48 0.21.43 Hurtigste kvinde
10 1626 Ejner Christensen GIG Løb & Motion Gråsten DEN M 9 0.21.51 0.21.46  
11 1615 Rasmus Henriksen   Rudkøbing DEN M 10 0.21.53 0.21.32  
12 1653 Henrik Lykkeskov Soll Team Butler   DEN M 11 0.22.05 0.21.58  
13 1710 Christian Petersen   Esbjerg DEN M 12 0.22.21 0.21.58  
14 1734 Søren Søby Jørgensen 10. Aabenraa   DEN M 13 0.22.23 0.22.12  
15 1127 Rasmus Due Hammershøy ITD/FDE Gråsten DEN M 14 0.22.25 0.22.13  
16 1571 Esben Uhd Wind     DEN M 15 0.22.29 0.22.08  
17 1563 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN K 2 0.22.30 0.22.26  
18 1668 Morten Møller team møller Skjern DEN M 16 0.22.39 0.22.31  
19 1295 Klaus Winther ogf motion Tommerup DEN M 17 0.22.42 0.22.33  
20 1237 Erik Pedersen Bylderup & Omegns Gymnastikfore. Tinglev DEN M 18 0.22.43 0.22.33  
21 1702 Jesper Mærsk Bov IF Kruså DEN M 19 0.23.04 0.22.32  
22 1273 Lasse Schuermann Fleggaard Flensburg DEN M 20 0.23.09 0.22.56  
23 1732 Toke Thomsen   Bov DEN M 21 0.23.15 0.23.02  
24 1579 Jørn Christensen   Tinglev DEN M 22 0.23.16 0.23.07  
25 1448 Johan Verner Blirup Kerteminde Motions Klub Kerteminde DEN M 23 0.23.18 0.22.49  
26 1683 Lars Klavsen   Aarhus DEN M 24 0.23.20 0.23.13  
27 1252 Michael Wissing Lyreskovskolen Padborg DEN M 25 0.23.21 0.23.16  
28 1638 Thomas Maschoreck GIG Løb & Motion Gråsten DEN M 26 0.23.21 0.23.08  
29 1277 Max Mohr Fleggaard Flensburg DEN M 27 0.23.21 0.23.09  
30 1260 Annie Høstgaard Fleggaard Haderslev DEN K 3 0.23.29 0.23.23  
31 1148 Michael Alnor Arla Foods Amba Kruså Mejeri Kruså DEN M 28 0.23.47 0.22.19  
32 1131 Jørgen Holt Hadsten trim   DEN M 29 0.23.52 0.23.42  
33 1204 Bjørn Roschek   Tønning GER M 30 0.23.56 0.23.50  
34 1043 Lis Aalling Brørup Løbeklub Brørup DEN K 4 0.24.10 0.23.22  
35 1091 Svend Erik Kramer Bov IF Løb & Motion Padborg DEN M 31 0.24.18 0.24.06  
36 1203 Mads R. Madsen Bolderslev løb og motion Tinglev DEN M 32 0.24.20 0.24.13  
37 1113 Marcel Vagt Ohl Logistics   DEN M 33 0.24.25 0.24.01  
38 1636 Margit Abramsen GIG Løb & Motion Gråsten DEN K 5 0.24.48 0.24.42  
39 1551 Thais S. Christensen Efterskolen Kildevæld Kolding DEN M 34 0.24.55 0.23.35  
40 1327 Mikkel Christensen     DEN M 35 0.24.59 0.24.40  
41 1466 Kresten Duus Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 36 0.25.00 0.24.17  
42 1007 Steen Hansen ynwa Rødekro DEN M 37 0.25.07 0.24.56  
43 1393 Aleksander Lind Pedersen Lyreskovskolen Kruså DEN M 38 0.25.08 0.24.05  
44 1536 Ebbe Clausen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 39 0.25.09 0.24.24  
45 1290 Sten Busk Calgros Flensburg DEN M 40 0.25.13 0.24.17  
46 1689 Kristian Toustrup   Guderup DEN M 41 0.25.17 0.25.09  
47 1699 Bjarke Karlsen   Kollund Østerskov DEN M 42 0.25.19 0.25.11  
48 1704 Morten Morsø   Vejle DEN M 43 0.25.23 0.25.00  
49 1612 Trine Feldstedt Müller 10. Aabenraa Aabenraa DEN K 6 0.25.24 0.25.00  
50 1080 Kurt Høybye OGF Motion Odense s DEN M 44 0.25.33 0.25.23  
51 1446 Ann-Jocelyn Pischel     GER K 7 0.25.45 0.25.41  
52 1111 Erik Bitsch Hadsten trim   DEN M 45 0.25.56 0.24.43  
53 1054 Michael Kammeyer   Rødekro DEN M 46 0.25.56 0.25.43  
54 1177 Bjarne Skovsbo OGF Motion Tommerup DEN M 47 0.25.59 0.25.43  
55 1317 Oliver Hinse-Lauridsen ITD/FDE   DEN M 48 0.26.02 0.25.23  
56 1195 Katrine Latter   Åbenrå DEN K 8 0.26.03 0.25.33  
57 1654 Sten Davidsen   Nordborg DEN M 49 0.26.05 0.25.41  
58 1706 Freja Jeppesen Korsøe Atletik Skælskør DEN K 9 0.26.11 0.26.05  
59 1650 Rasmus Beuchert Mediaworkers ApS Galten DEN M 50 0.26.12 0.25.45  
60
1323 Casper Perschke   Aabenraa DEN M
51
0.26.16 0.25.59  
61 1684 Sandrae Bidstrup     DEN K 10 0.26.16 0.26.00  
62 1297 Lewe Kuhn Interreg Deutschland-Danmark Kruså DEN M 52 0.26.20 0.24.55  
63 1724 Dirk Hanke Lyreskovskolen Bov DEN M 53 0.26.20 0.25.49  
64 1547 Mike Hübschmann Efterskolen Kildevæld Kolding DEN M 54 0.26.25 0.25.05  
65 1641 Morten Hansen Team 2XU   DEN M 55 0.26.33 0.26.12  
66 1639 Begitte Petersen Team Fahrrad Station / Rødekro . Rødekro DEN K 11 0.26.33 0.26.12  
67 1676 Otto Ejsing Run for Fun   DEN M 56 0.26.36 0.26.00  
68 1311 Bodil Sørensen Stubbæk Skole   DEN K 12 0.26.39 0.25.58  
69 1443 Lærke Jensen Stubbæk Skole 5.B   DEN K 13 0.26.41 0.26.00  
70 1690 Anette Christensen OGF Odense DEN K 14 0.26.45 0.26.36  
71 1614 Anders Sørensen   Rudkøbing DEN M 57 0.26.46 0.26.04  
72 1055 Lena Cathrine Boysen Bov IF Løb & Motion Padborg DEN K 15 0.26.47 0.26.24  
73 1637 Jakob Maschoreck GIG Løb & Motion Gråsten DEN M 58 0.26.49 0.26.35  
74 1601 Ann Nørgaard Sønderjyllands Revision Padborg DEN K 16 0.26.50 0.26.20  
75 1389 Mickei Jan Rosenberg van Zuidam Lyreskovskolen Padborg DEN M 59 0.26.55 0.25.57  
76 1553 Freya Jørgensen Julemærkehjemmet   DEN K 17 0.27.01 0.25.37  
77 1124 Hans Christian Larsen   Bevtoft DEN M 60 0.27.05 0.26.57  
78 1326 Jacob Skipper     DEN M 61 0.27.07 0.26.26  
79 1577 Werner Nissen   Rødekro DEN M 62 0.27.07 0.26.43  
80 1633 Michael Derry   Sæby DEN M 63 0.27.08 0.26.21  
81 1387 Frigga Bjørg Grünbaum Lyreskovskolen Padborg DEN K 18 0.27.09 0.26.46  
82 1449 Alexander Johannsen Kollund Skole Kruså DEN M 64 0.27.10 0.27.02  
83 1583 Ken Petersen Team PVG Sønderborg DEN M 65 0.27.12 0.26.49  
84 1164 Susanne Østergård Middelfart Motionsklub Nørre Aaby DEN K 19 0.27.12 0.26.57  
85 1667 Bo Højgaard Run for Fun Holstebro DEN M 66 0.27.13 0.26.37  
86 1186 Mia Jauernik     DEN K 20 0.27.20 0.26.21  
87 1411 Sune Dixen Søgaard Lyreskovskolen Padborg DEN M 67 0.27.21 0.26.24  
88 1580 Andreas Paulsen Sdr. Ønlev Rødekro DEN M 68 0.27.22 0.26.46  
89 1604 Michael Witt Sønderjyllands Revision Sønderborg DEN M 69 0.27.25 0.27.02  
90 1599 Torben Hansen Region Sønderjylland-Schleswig Aabenraa DEN M 70 0.27.28 0.27.03  
91 1605 Søren Carstensen Sønderjyllands Revision Kolding DEN M 71 0.27.34 0.27.09  
92 1733 Rasmus Thomsen   Bov DEN M 72 0.27.34 0.27.24  
93 1275 Mahmut Durak Fleggaard Flensburg GER M 73 0.27.39 0.26.38  
94 1559 Ella Due Jørgensen Kerteminde Motion Kerteminde DEN K 21 0.27.44 0.27.15  
95 1156 Betina Jensen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN K 22 0.27.48 0.27.28  
96 1725 Deltager 1725     DEN M 74 0.27.58 0.27.28  
97 1721 Michael Jack   Broager DEN M 75 0.27.58 0.27.28  
98 1051 Frank Jørgensen   Rødekro DEN M 76 0.28.05 0.27.53  
99 1194 Brian Latter   Aabenraa DEN M 77 0.28.08 0.27.38  
100 1349 Louise Adina Therkelsen H. P. Therkelsen A/S Kruså DEN K 23 0.28.09 0.26.40  
101 1390 Oliver Køhler Lyreskovskolen Padborg DEN M 78 0.28.11 0.27.15  
102 1140 Iwer Mørck Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN M 79 0.28.14 0.27.53  
103 1258 Andy Schumann Fleggaard Flensburg GER M 80 0.28.16 0.26.53  
104 1157 Gitte Petersen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN K 24 0.28.16 0.27.56  
105 1383 Bastian Kapela Lyreskovskolen Kruså DEN M 81 0.28.18 0.27.36  
106 1649 Sten Hymøller   Aabenraa DEN M 82 0.28.19 0.27.11  
107 1435 Hannah Hymøller Stubbæk Skole 5.B   DEN K 25 0.28.19 0.27.11  
108 1316 Alexander Hinse-Lauridsen ITD/FDE   DEN M 83 0.28.21 0.27.42  
109 1759 Peter Christensen     DEN M 84 0.28.24 0.26.43  
110 1562 Finja Mundt STV Sörup Großsolt GER K 26 0.28.26 0.28.22  
111 1108 Jan Jensen Hadsten trim   DEN M 85 0.28.28 0.28.06  
112 1401 Rasmus Justesen Lyreskovskolen Padborg DEN M 86 0.28.29 0.27.31  
113 1400 Noah Muusmann Lyreskovskolen Padborg DEN M 87 0.28.31 0.28.03  
114 1298 Patrick Köhler Interreg Deutschland-Danmark Kruså DEN M 88 0.28.33 0.27.08  
115 1189 Lena Kammeyer   Rødekro DEN K 27 0.28.33 0.28.20  
116 1272 Lars Ib Boskov Fleggaard Haderslev DEN M 89 0.28.35 0.28.21  
117 1161 Claus Ladelund Team PVG Sønderborg DEN M 90 0.28.37 0.28.00  
118 1588 Charlotte Hansen Team PVG Sydals DEN K 28 0.28.37 0.28.00  
119 1620 Henrik Sørensen Åkanderne fra Sæby Sæby DEN M 91 0.28.40 0.27.53  
120 1100 Dag Amund Helstad Hadsten trim   DEN M 92 0.28.41 0.27.55  
121 1717 Claus Fink Bov IF Padborg DEN M 93 0.28.46 0.28.02  
122 1374 Amalie Fink Lyreskovskolen Padborg DEN K 29 0.28.46 0.28.02  
123 1736 Martin Hansen     DEN M 94 0.28.48 0.27.51  
124 1447 Marie-Joe Pischel     DEN K 30 0.28.48 0.28.44  
125 1711 Anna Schlaikjer-Petersen   Kollund DEN K 31 0.28.48 0.28.18  
126 1616 Nadine Guth DTK A/S Padborg DEN K 32 0.28.57 0.28.12  
127 1301 Hann Holm Ravn OGF Motion Odense DEN K 33 0.28.58 0.28.49  
128 1253 Alice Pedersen OGF Motion Odense DEN K 34 0.28.58 0.28.49  
129 1362 Nicolai Køhler Lyreskovskolen Padborg DEN M 95 0.29.00 0.28.04  
130 1371 Patrick Hape Pedersen Lyreskovskolen Padborg DEN M 96 0.29.00 0.27.55  
131 1720 Camilla Claré Hansen Team Kruså Broager DEN K 35 0.29.06 0.28.54  
132 1215 Laila Ibsen Aabenraa Kommune Aabenraa DEN K 36 0.29.11 0.28.09  
133 1162 Anne Fabricius FysioFab Haderslev DEN K 37 0.29.13 0.28.58  
134 1086 Anette Schütt ITD/FDE Haderslev DEN K 38 0.29.17 0.28.54  
135 1593 Henrik Aagaard Efterskolen Kildevæld Kolding DEN M 97 0.29.18 0.28.31  
136 1407 Lasse Falk Petersen Lyreskovskolen Padborg DEN M 98 0.29.23 0.28.26  
137 1558 Karoline Henriksen   Rudkøbing DEN K 39 0.29.25 0.28.42  
138 1726 Helle Laursen HLLH Hedensted DEN K 40 0.29.27 0.29.10  
139 1587 Ulla Freiberg Lund   Sønderborg DEN K 41 0.29.30 0.28.38  
140 1749 Brian Nielsen   Kollund DEN M 99 0.29.32 0.29.02  
141 1057 Dorthe Rohde   Haderslev DEN K 42 0.29.32 0.28.55  
142 1748 Christina Christensen   Kollund DEN K 43 0.29.32 0.29.02  
143 1613 Uwe Andresen 10. Aabenraa   DEN M 100 0.29.34 0.29.09  
144
1016 Dan Jensen Danfoss Sønderborg DEN M
101
0.29.34 0.29.02  
145 1017 Ole Dief Danfoss Aabenraa DEN M 102 0.29.34 0.29.02  
146 1265 David Meinel Calgros Flensburg DEN M 103 0.29.35 0.28.16  
147 1110 Helle Rosenlund Jensen Hadsten trim   DEN K 44 0.29.36 0.28.40  
148 1376 Bastian Borring Simonsen Lyreskovskolen   DEN M 104 0.29.40 0.29.01  
149 1187 Vicky Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømr. Rødekro DEN K 45 0.29.44 0.29.07  
150 1497 Rasmus Beck Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 105 0.29.45 0.29.38  
151 1682 Torben Amdi   Skals DEN M 106 0.29.46 0.29.09  
152 1756 Rasmus Uhd Simonsen     DEN M 107 0.29.46 0.29.26  
153 1530 Casper Dahle Grænseegnens Friskole Padborg DEN M 108 0.29.47 0.29.23  
154 1606 Silke Tollgaard TSV Lindewitt   GER K 46 0.29.47 0.29.34  
155 1135 Claus Høst Arla Foods Amba Kruså Mejeri Kruså DEN M 109 0.29.48 0.28.34  
156 1242 Michael Olsson H. P. Therkelsen A/S Haderslev DEN M 110 0.29.48 0.28.47  
157 1092 Walther Nielsen Hadsten trim   DEN M 111 0.29.49 0.29.01  
158 1176 Christian Duus Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 112 0.29.49 0.28.25  
159 1134 Christian Lorenzen Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN M 113 0.29.50 0.28.55  
160 1350 Philip Brinkmann H. P. Therkelsen A/S   DEN M 114 0.29.51 0.29.46  
161 1575 Anika Nissen Kreisverwaltung SL-FL Schleswig GER K 47 0.29.51 0.29.23  
162 1168 Lars Thomsen   Tinglev DEN M 115 0.29.55 0.29.16  
163 1037 Tina Byrgesen ogf motion Odense C DEN K 48 0.29.57 0.29.34  
164 1207 Jan Bach   Holstebro DEN M 116 0.30.00 0.29.26  
165 1453 Jonas Deiters Grænseegnens Friskole Padborg DEN M 117 0.30.01 0.28.36  
166 1210 Bente Boysen   Flensborg GER K 49 0.30.01 0.29.12  
167 1592 Frederik Hoff Jørgensen Efterskolen Kildevæld Kolding DEN M 118 0.30.02 0.28.43  
168 1299 Melanie Kneip AK Trading Kruså DEN K 50 0.30.02 0.29.22  
169
1079 Karen Høybye OGF Motion Odense DEN K
51
0.30.04 0.30.04  
170 1104 Jes Kjærsgaard Nielsen Hadsten trim   DEN M 119 0.30.05 0.29.06  
171 1747 Oksana Lunderskov     DEN K 52 0.30.05 0.29.08  
172 1754 Pia Nørgaard Jørgensen Bov IF Padborg DEN K 53 0.30.05 0.29.24  
173 1651 Randi Schrøder Bov if løbeklub Padborg DEN K 54 0.30.05 0.29.24  
174 1539 Emil Lehné Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 120 0.30.07 0.29.17  
175 1280 Patrick Dorch Julius Fleggaard Flensburg DEN M 121 0.30.08 0.29.51  
176 1082 Tove Christensen Blovstrød Løverne Allerød DEN K 55 0.30.08 0.29.13  
177 1193 Mette Møldrup Hornbek Aabenraa kommune Tinglev DEN K 56 0.30.09 0.29.07  
178 1329 Adam Zogovic   Sønderborg DEN M 122 0.30.10 0.29.48  
179 1490 Miro Repo Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 123 0.30.11 0.28.47  
180 1415 Kasper Petersen Kalager Lyreskovskolen Padborg DEN M 124 0.30.12 0.29.54  
181 1719 Karsten Hansen Team Kruså Broager DEN M 125 0.30.16 0.30.03  
182 1257 Martin Møller Andersen   Aabybro DEN M 126 0.30.16 0.29.20  
183 1351 Rasmus Therkelsen H. P. Therkelsen A/S Kruså DEN M 127 0.30.20 0.28.51  
184 1224 Peter Therkelsen H. P. Therkelsen A/S Kruså DEN M 128 0.30.21 0.28.52  
185 1116 Lars Petersen Ohl Logistics   DEN M 129 0.30.22 0.30.06  
186 1584 Jane Frellesen   Sønderborg DEN K 57 0.30.23 0.29.59  
187 1760 Jacob Deigaard 10. Aabenraa   DEN M 130 0.30.32 0.30.06  
188 1244 Dina Rungstrøm Martinussen Kerteminde Tri Klub Kerteminde DEN K 58 0.30.32 0.29.37  
189 1635 Silvia Sørensen AAIG Atletik Aabenraa DEN K 59 0.30.35 0.29.19  
190 1403 Alexander Thomsen Lyreskovskolen Padborg DEN M 131 0.30.38 0.30.06  
191 1409 Rasmus Laursen Ballhorn Lyreskovskolen Padborg DEN M 132 0.30.38 0.30.07  
192 1687 Ernst Svensson   FL GER M 133 0.30.40 0.29.21  
193 1686 Mathias Hansen Lyreskovskolen Bov DEN M 134 0.30.40 0.29.54  
194 1731 Finn Jakobsen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 135 0.30.41 0.29.31  
195 1300 Lasse Jepsen DTK A/S Kruså DEN M 136 0.30.41 0.29.57  
196 1348 Rasmus Bech Schmidt ITD/FDE Aabenraa DEN M 137 0.30.42 0.30.08  
197 1698 Camilla Spapens   Gråsten DEN K 60 0.30.47 0.30.10  
198 1117 Kurt Schmidt Ohl Logistics   DEN M 138 0.30.50 0.30.33  
199 1344 Oliver Gnap holøgska Hobro DEN M 139 0.30.51 0.30.09  
200 1404 Freja Sofie Stenger Grünbaum Lyreskovskolen Padborg DEN K 61 0.30.51 0.30.28  
201 1596 Vivi Jørgensen Efterskolen Kildevæld Kolding DEN K 62 0.30.51 0.29.46  
202 1666 Ulla Thietje ITD/FDE   DEN K 63 0.30.52 0.30.15  
203 1245 Arne Pedersen OGF Motion Odense NV DEN M 140 0.30.53 0.30.43  
204 1445 Anne Sofie Gosvig Stubbæk Skole 9.A   DEN K 64 0.30.58 0.29.37  
205 1399 Nikolaj Jakob Jørgensen Lyreskovskolen Padborg DEN M 141 0.30.59 0.30.21  
206 1279 Morten Skjerning Calgros Flensburg DEN M 142 0.31.00 0.29.38  
207 1589 Marie Andresen Bov IF Løb & Motion Tinglev DEN K 65 0.31.01 0.30.22  
208 1306 Tanja E.Jørgensen pluskærgaard Padborg DEN K 66 0.31.03 0.30.23  
209 1441 Maria Andersen Stubbæk Skole 5.B   DEN K 67 0.31.05 0.30.05  
210 1050 Mona Hansen Lyreskovskolen Padborg DEN K 68 0.31.07 0.30.03  
211 1757 Christina Møller Krogh   Broager DEN K 69 0.31.14 0.30.28  
212 1670 Casper Bakowsky Klinik for Fodterapi Padborg DEN M 143 0.31.15 0.31.00  
213 1142 Kenneth Hadberg Arla Foods Amba Kruså Mejeri Kruså DEN M 144 0.31.17 0.29.53  
214 1073 Reza Sedighi     DEN M 145 0.31.21 0.30.40  
215 1396 Magnus Linnet Olesen Lyreskovskolen Padborg DEN M 146 0.31.21 0.30.54  
216 1158 Chralotte Kaspersen Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN K 70 0.31.24 0.30.42  
217 1416 Kevin Jauert Kock Lyreskovskolen Padborg DEN M 147 0.31.29 0.30.33  
218 1631 Morten Nielsen Bov IF Løb & Motion Padborg DEN M 148 0.31.30 0.30.52  
219 1346 Julie Nørhede Brink     DEN K 71 0.31.30 0.30.56  
220 1205 Lisbeth Nørhede   Kruså DEN K 72 0.31.31 0.30.57  
221 1126 Hanne Due Hammershøy ITD/FDE Gråsten DEN K 73 0.31.31 0.31.06  
222 1743 Jasmin Brüning Aabenraa Kommune Aabenraa DEN K 74 0.31.32 0.30.11  
223 1145 Malene Sommer Christensen Arla Foods Amba Kruså Mejeri Kruså DEN K 75 0.31.32 0.30.18  
224 1335 Victoria Widding Foged Søgård Friskole