Siden er sidst opdateret 19. marts 2017 - kl. 22:46

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Grænseløbet i Kruså - lørdag d. 17. september 2016 - kl. 14

"Grænseløbet #32"

Grænseløbet Kruså

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Grænseoverskridende motionsløb - den længste rute krydser grænsen.

- i 2016 afvikles Grænseløbet for 32. gang.

- der er fortræning til løbet hver mandag kl. 18 med start fra Grænsehallerne - første gang er mandag d. 2. maj

- den lange rute er i 2016 ændret p.gr.a. vejarbejde, så den i år er ca. 9,33k

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 15/9)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

DAF opmålt rute 5,15k

9,33k (ændret rute)

 

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,15 km - se også 5,15 km - se også 11,33 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  By  Land  Køn Pl. M/K Kategori Bruttotid  Nettotid  Bemærkning
1 1498 Nicholas Vinther Skov     DEN M 1 M30-39 0.16.40 0.16.38 Hurtigste mand
2 1473 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion Aabenraa DEN M 2 M15-19 0.17.50 0.17.49  
3 1316 Lars Rossen Hansen   Aabenraa DEN M 3 M15-19 0.18.07 0.18.03  
4 1279 Silas Stücher WST homeschooling Padborg DEN M 4 M15-19 0.19.28 0.19.25  
5 1546 Oscar Ebbesen Team Ebbesen Aabenraa DEN M 5 M10-14 0.20.13 0.20.10  
6 1278 Ralph Boas Stücher WST homeschooling Padborg DEN M 6 M15-19 0.20.43 0.20.40  
7 1194 Fabian Rieck     GER M 7 M10-14 0.20.50 0.20.48  
8 1469 Niels R Hansen Fam Hansen Aabenraa DEN M 8 M15-19 0.21.06 0.21.00  
9 1197 Lucas Jeppesen Korsør atletik og motion Skælskør DEN M 9 M10-14 0.21.20 0.21.17  
10 1572 Rasmus Harder Henriksen   Rudkøbing DEN M 10 M15-19 0.21.24 0.21.19  
11 1496 Morten Dixen Søgaard Strib idrætsefterskole   DEN M 11 M15-19 0.21.29 0.21.22  
12 1606 Toke Thomsen   Bov DEN M 12 M15-19 0.21.33 0.21.29  
13 1488 Ida Riedel Deutscher Alpenverein - Sektion.   GER K 1 K15-19 0.21.53 0.21.49 Hurtigste kvinde
14 1463 Louise Pedersen   Sabro DEN K 2 K30-39 0.22.00 0.21.57  
15 1394 Allan Hedegaard Christensen Fleggaard Holding A/S   DEN M 13 M30-39 0.22.28 0.21.31  
16 1014 Amos Stücher WST homeschooling Padborg DEN M 14 M15-19 0.22.46 0.22.42  
17 1324 Klaus Winther ogf motion Tommerup DEN M 15 M50-59 0.22.58 0.22.54  
18 1565 Morten Møller team møller Skjern DEN M 16 M30-39 0.23.08 0.23.02  
19 1375 Mads Brink Thomsen E3 Spedition Transport A/S Rønshoved DEN M 17 M15-19 0.23.11 0.22.58  
20 1185 Simon Maass Lyreskovskolen Padborg DEN M 18 M10-14 0.23.30 0.23.28  
21 1544 Malthe Hedegaard Nicolajsen Lyreskovskolen   DEN M 19 M10-14 0.23.30 0.23.28  
22 1575 Folke Filskov   Sæby DEN M 20 M60-69 0.23.34 0.23.27  
23 1269 Lars Klavsen Privat Aarhus C DEN M 21 M40-49 0.23.37 0.23.34  
24 1200 Lukas Dahl Lausen Sønderborg Cykle Klub Sønderborg DEN M 22 M15-19 0.23.43 0.23.22  
25 1226 Mads R. Madsen Bolderslev løb og motion Tinglev DEN M 23 M15-19 0.23.45 0.23.32  
26 1171 Noah Muusmann Lyreskovskolen Padborg DEN M 24 M10-14 0.23.47 0.23.36  
27 1597 Bjarke Karlsen   Kollund DEN M 25 M10-14 0.24.07 0.24.00  
28 1170 Nicko Fogt Nørgaard Lyreskovskolen Kruså DEN M 26 M10-14 0.24.15 0.24.04  
29 1180 Nicolai Køhler Lyreskovskolen Padborg DEN M 27 M0-9 0.24.15 0.24.12  
30 1308 Bjørn Roschek   Tønning GER M 28 M40-49 0.24.19 0.24.16  
31 1354 Gert Agerholm Daniit A/S Gråsten DEN M 29 M50-59 0.24.52 0.24.39  
32 1586 Daniel Langholm   Billund DEN M 30 M30-39 0.24.55 0.24.31  
33 1590 Juan Carlos Ospina CeQur Sønderborg DEN M 31 M40-49 0.24.57 0.24.53  
34 1596 Jakob Brander Karlsen   Kruså DEN M 32 M10-14 0.24.58 0.24.51  
35 1163 Ryan Fogt Nørgaard Lyreskovskolen   DEN M 33 M15-19 0.25.04 0.24.37  
36 1350 Marcel Vagt     GER M 34 M30-39 0.25.07 0.24.35  
37 1166 Aleksander Lind Pedersen Lyreskovskolen Kruså DEN M 35 M10-14 0.25.09 0.24.49  
38 1369 Martin Mortensen E3 Spedition Transport A/S   DEN M 36 M20-29 0.25.19 0.25.00  
39 1393 Svend Erik Kramer Bov IF Løb & Motion Padborg DEN M 37 M60-69 0.25.36 0.25.19  
40 1331 Kim Sandager Petersen lena_667@hotmail.com Egernsund DEN M 38 M30-39 0.25.40 0.25.02  
41 1219 Thomas Johannson   Næstved DEN M 39 M40-49 0.25.43 0.25.28  
42 1154 Mickei Jan Rosenberg van Zuidam Lyreskovskolen Padborg DEN M 40 M10-14 0.26.00 0.25.58  
43 1610 Jakob Stelter Fleggaard Holding A/S   DEN M 41 M20-29 0.26.05 0.25.46  
44 1570 Karoline Henriksen   Rudkøbing DEN K 3 K10-14 0.26.09 0.26.03  
45 1010 Oliver Hinse-Lauridsen ITD/FDE   DEN M 42 M10-14 0.26.11 0.25.36  
46 1388 Michael Petersen Arla Foods Amba Kruså Mejeri   DEN M 43 M40-49 0.26.13 0.25.43  
47 1221 Martin Lorenzen Region Sønderjylland-Schleswig Padborg GER M 44 M50-59 0.26.16 0.25.55  
48 1160 Lasse Falk Petersen Lyreskovskolen Padborg DEN M 45 M10-14 0.26.25 0.25.47  
49 1446 Ida Iversen   Padborg DEN K 4 K20-29 0.26.26 0.26.15  
50 1510 Thomas Ebbesen Team Ebbesen Aabenraa DEN M 46 M40-49 0.26.34 0.26.29  
51
1039 Noel Emil Grusgaard Holøgska Skagen DEN M 47 M10-14 0.26.42 0.26.03  
52 1521 Michael Witt   sønderborg DEN M 48 M40-49 0.26.47 0.26.31  
53 1486 Anders Johannsen Søgård Friskole Tinglev DEN M 49 M15-19 0.26.54 0.26.42  
54 1162 Kevin Jauert Kock Lyreskovskolen Padborg DEN M 50 M10-14 0.26.58 0.26.32  
55 1585 Claus Fink   Bov DEN M 51 M40-49 0.27.04 0.26.41  
56 1415 Tobias Sørring Damgaard Fleggaard Holding A/S   DEN M 52 M20-29 0.27.06 0.26.20  
57 1277 Christine Stücher WST homeschooling Padborg DEN K 5 K40-49 0.27.07 0.27.01  
58 1374 Katrine Schimann Hansen E3 Spedition Transport A/S Kollund DEN K 6 K15-19 0.27.07 0.26.18  
59 1435 Lucas Hammerich Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 53 M15-19 0.27.07 0.26.37  
60 1173 Amalie Fink Lyreskovskolen Padborg DEN K 7 K10-14 0.27.08 0.26.45  
61 1051 Casper Dahle Grænseegnens Friskole Padborg DEN M 54 M0-9 0.27.09 0.27.07  
62 1363 Jesper Schimann Hansen E3 Spedition Transport A/S   DEN M 55 M40-49 0.27.11 0.26.24  
63 1271 Anette Holm Christensen OGF Motion Odense DEN K 8 K50-59 0.27.14 0.26.41  
64 1183 Oliver Køhler Lyreskovskolen Padborg DEN M 56 M10-14 0.27.19 0.27.17  
65 1541 Per Møller   Sønderborg DEN M 57 M50-59 0.27.20 0.27.15  
66 1553 Paprika Møller   Sønderborg DEN K 9 K0-9 0.27.20 0.27.17  
67 1225 Torben Hansen Region Sønderjylland-Schleswig Aabenraa DEN M 58 M60-69 0.27.28 0.27.03  
68 1568 Bent Kramer Team Kramer Herning DEN M 59 M60-69 0.27.32 0.27.16  
69 1315 Kurt Jørgensen   Faaborg DEN M 60 M60-69 0.27.37 0.27.29  
70 1477 Stefanie Dibbern SV Enge-Sande   GER K 10 K50-59 0.27.37 0.27.21  
71 1167 Bastian Kapela Lyreskovskolen Kruså DEN M 61 M10-14 0.27.46 0.27.19  
72 1343 Martin Møller Andersen   Aabybro DEN M 62 M30-39 0.27.56 0.27.23  
73 1592 Liam Ospina Kegnæs skole Sønderborg DEN M 63 M10-14 0.27.59 0.27.57  
74 1458 Lars Jørgensen   Aabenraa DEN M 64 M40-49 0.28.05 0.27.32  
75 1031 Julika Främbs Lyreskovskolen   DEN K 11 K10-14 0.28.06 0.27.28  
76 1619 Kirsten Bechsgaard     DEN K 12 K50-59 0.28.10 0.27.21  
77 1584 Frank Nickelsen Region Sønderjylland-Schleswig   GER M 65 M50-59 0.28.17 0.27.56  
78 1489 Tina Dahl Lausen   Sønderborg DEN K 13 K40-49 0.28.23 0.28.02  
79 1244 Hans Christian Larsen   Bevtoft DEN M 66 M60-69 0.28.23 0.28.19  
80 1139 Bastian Borring Simonsen Lyreskovskolen   DEN M 67 M10-14 0.28.25 0.28.22  
81 1384 Brian Kaspersen Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN M 68 M40-49 0.28.27 0.27.58  
82 1539 Nanna Iversen   Padborg DEN K 14 K15-19 0.28.27 0.28.16  
83 1404 Janina Petersen Fleggaard Holding A/S   DEN K 15 K20-29 0.28.28 0.27.23  
84 1195 Finja Mundt STV Sörup Großsolt GER K 16 K10-14 0.28.29 0.28.26  
85 1181 Nikolaj Jakob Jørgensen Lyreskovskolen Padborg DEN M 69 M10-14 0.28.29 0.28.26  
86 1576 Tharmendran Muthukumar r2p Flensburg / r2pTracking Ap.   DEN M 70 M30-39 0.28.34 0.28.09  
87 1008 Victoria Widding Foged Søgård Friskole Tinglev DEN K 17 K10-14 0.28.36 0.28.24  
88 1447 Marleen Karlsen   Guderup DEN K 18 K20-29 0.28.38 0.28.28  
89 1365 Kenneth Melfsen E3 Spedition Transport A/S   DEN M 71 M50-59 0.28.40 0.28.08  
90 1009 Alexander Hinse-Lauridsen ITD/FDE   DEN M 72 M10-14 0.28.43 0.28.06  
91 1204 Camilla Spapens Teamz.dk Gråsten DEN K 19 K30-39 0.28.44 0.28.33  
92 1383 Henning Kristensen ScaravanS.dk Struer DEN M 73 M50-59 0.28.44 0.28.05  
93 1360 Benthe Thomsen E3 Spedition Transport A/S Kruså DEN K 20 K40-49 0.28.46 0.28.26  
94 1264 Anette Schütt ITD/FDE Haderslev DEN K 21 K20-29 0.28.47 0.28.42  
95 1600 Karsten Nicolaisen Hissel Holding Padborg DEN M 74 M40-49 0.28.59 0.28.20  
96 1542 Vicki Damgaard Madsen   Kruså DEN K 22 K20-29 0.29.01 0.28.38  
97 1151 Emil Alexander Jacobsen Lyreskovskolen Padborg DEN M 75 M10-14 0.29.04 0.28.08  
98 1582 Jakob Jørgensen Bov IF Løb & Motion Padborg DEN M 76 M40-49 0.29.06 0.27.44  
99 1122 Tobias Festersen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 77 M10-14 0.29.08 0.28.48  
100 1591 Shannon Ospina   Sønderborg DEN M 78 M40-49 0.29.13 0.29.07  
101
1262 Arne Pedersen OGF Motion Odense NV DEN M 79 (M) 70+ år 0.29.13 0.29.03  
102 1589 Lucas Ospina   Sønderborg DEN M 80 M0-9 0.29.14 0.29.10  
103 1503 Poul Erik Sørensen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 81 M50-59 0.29.14 0.28.26  
104 1306 Sven Jönsson OGF motion Haderslev DEN M 82 (M) 70+ år 0.29.16 0.29.03  
105 1352 Karin Jensen   Sønderborg DEN K 23 K40-49 0.29.22 0.28.58  
106 1588 Leah N.S. Andersen Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN K 24 K10-14 0.29.29 0.29.07  
107 1152 Henrik Legart Rittermann Hansen Lyreskovskolen Padborg DEN M 83 M10-14 0.29.32 0.28.35  
108 1605 Lasse Bo Kristensen   Bov DEN M 84 M30-39 0.29.35 0.28.31  
109 1512 Finn Gudmundsson Team G. Fredericia DEN M 85 M50-59 0.29.36 0.28.51  
110 1599 Torben S. Andersen Rødekro Tri & Motion Rødekro DEN M 86 M40-49 0.29.38 0.29.14  
111 243 Eva Bauer Frau Flensburg GER K 25 K50-59 0.29.39 0.29.13  
112 1320 Christian Duus Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 87 M50-59 0.29.40 0.29.01  
113 1516 Jacob Damsgaard Nielsen H. P. Therkelsen   DEN M 88 M30-39 0.29.41 0.28.31  
114 1548 Hjalte Damsgaard Nielsen H. P. Therkelsen   DEN M 89 M0-9 0.29.41 0.28.30  
115 1409 Morten Skjerning Fleggaard Holding A/S   DEN M 90 M30-39 0.29.51 0.29.00  
116 56 Inger Marie Christensen   Esbjerg V DEN K 26 K60-69 0.29.52 0.29.28  
117 1137 Patrick Hape Pedersen Lyreskovskolen Padborg DEN M 91 M0-9 0.29.54 0.29.51  
118 1583 Tanja Jørgensen Bov IF Løb & Motion Padborg DEN K 27 K40-49 0.29.55 0.29.22  
119 1481 Tove Christensen Blovstrød Løverne Allerød DEN K 28 K50-59 0.29.55 0.29.28  
120 1531 Eva Christiansen     DEN K 29 K20-29 0.29.57 0.29.10  
121 1552 Mai Nissen   Rødekro DEN K 30 K10-14 0.30.00 0.29.19  
122 1534 Marianne Sørensen   Rødekro DEN K 31 K40-49 0.30.01 0.29.19  
123 1386 Iwer Mørck Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN M 92 M50-59 0.30.03 0.29.09  
124 1403 Hans Borst Fleggaard Holding A/S   DEN M 93 M50-59 0.30.03 0.29.42  
125 1580 Christian Boy r2p Flensburg / r2pTracking Ap.   GER M 94 M30-39 0.30.05 0.30.05  
126 1484 Mona Hansen Lyreskovskolen Padborg DEN K 32 K30-39 0.30.07 0.30.03  
127 1508 Alice Pedersen OGF Motion Odense DEN K 33 K60-69 0.30.07 0.29.35  
128 1517 Lene Nielsen H. P. Therkelsen   DEN K 34 K30-39 0.30.09 0.28.58  
129 1380 Kirsten Skouw Kerteminde Motions Klub Dalby DEN K 35 K50-59 0.30.11 0.29.32  
130 1002 Amelie Petry ITD/FDE Rødekro DEN K 36 K10-14 0.30.17 0.29.14  
131 1157 Alexander Johannsen Lyreskovskolen Kruså DEN M 95 M10-14 0.30.19 0.30.05  
132 1522 Finn Torsten Jakobsen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 96 M60-69 0.30.20 0.29.34  
133 1346 Dennis Nissen   Padborg DEN M 97 M30-39 0.30.21 0.29.43  
134 1377 Cecilie Gnap holøgska Hobro DEN K 37 K15-19 0.30.22 0.29.41  
135 1172 Alberte Fink Lyreskovskolen Padborg DEN K 38 K10-14 0.30.22 0.29.57  
136 1402 George Jochimsen Fleggaard Holding A/S   DEN M 98 M50-59 0.30.23 0.30.13  
137 1464 Helga Nissen Bov IF Løb & Motion Kruså DEN K 39 K50-59 0.30.30 0.29.58  
138 1282 Hanne Due Hammershøy ITD/FDE Gråsten DEN K 40 K50-59 0.30.32 0.30.19  
139 1532 Claus Thomsen Sønderjyllands Revision Padborg DEN M 99 M50-59 0.30.33 0.30.19  
140 1267 Lene Kock lyreskovskolen Padborg DEN K 41 K30-39 0.30.34 0.29.53  
141 1202 Anne-Mette Kildegård Andersen   Kruså DEN K 42 K40-49 0.30.35 0.29.50  
142 1385 Chralotte Kaspersen Arla Foods Kruså Mejeri Kruså DEN K 43 K40-49 0.30.38 0.30.11  
143 1016 Prisca Stücher WST homeschooling Padborg DEN K 44 K10-14 0.30.40 0.30.37  
144 1514 Henrik Petersen Bolderslev løb og motion Bolderslev DEN M 100 M60-69 0.30.42 0.30.26  
145 1340 Helle Edvardsen Ngif Nyborg DEN K 45 K50-59 0.30.43 0.30.04  
146 1387 Lea Pedersen Arla Foods Amba Kruså Mejeri   DEN K 46 K30-39 0.30.46 0.30.40  
147 1462 Thorkild Dau Kfz-Service Dau Großenwiehe GER M 101 M50-59 0.30.46 0.30.36  
148 1349 Lars Petersen   Harrislee GER M 102 M40-49 0.30.49 0.29.53  
149 1348 Kurt Schmidt   Padborg DEN M 103 M60-69 0.30.49 0.30.16  
150 1283 Dorthe Rohde   Haderslev DEN K 47 K30-39 0.30.49 0.30.08  
151
79 Erling Uhrbrand Jensen OGF Motion Odense C DEN M 104 (M) 70+ år 0.30.50 0.29.55  
152 1230 Manuela Schiek Laufen gegen Leiden Oldenburg GER K 48 K30-39 0.30.51 0.30.10  
153 1142 Lukas Sølvbjærg Nissen Lyreskovskolen Padborg DEN M 105 M10-14 0.30.52 0.30.50  
154 1024 Marcus Christian Gosch Lyreskovskolen Padborg DEN M 106 M0-9 0.30.54 0.30.52  
155 1177 Sander Paridaen Lyreskovskolen Kruså DEN M 107 M10-14 0.31.01 0.30.36  
156 1406 Lis Thyregod Fleggaard Holding A/S   DEN K 49 K40-49 0.31.05 0.30.18  
157 1551 Jonas Nissen   Rødekro DEN M 108 M10-14 0.31.08 0.30.27  
158 1533 Florian Köppe   Rødekro DEN M 109 M40-49 0.31.08 0.30.26  
159 1550 Mads Ramlau-Hansen   Sønderborg DEN M 110 M0-9 0.31.11 0.30.48  
160 1454 Malene K. Wissing Lyreskovskolen   DEN K 50 K20-29 0.31.11 0.31.06  
161 1420 Michael Wissing Lyreskovskolen Padborg DEN M 111 M50-59 0.31.11 0.31.06  
162 1455 Maria K. Wissing Lyreskovskolen   DEN K 51 K20-29 0.31.11 0.31.06  
163 1037 Oliver Gnap holøgska Hobro DEN M 112 M10-14 0.31.12 0.30.30  
164 1530 Charlotte Kleinstrup Pedersen Vidar Motion Sønderborg DEN K 52 K40-49 0.31.12 0.30.49  
165 1581 Torben Sæderup Hesselager Løbeklub   DEN M 113 M50-59 0.31.13 0.30.12  
166 1218 Heinrich Schneider     DEN M 114 M30-39 0.31.17 0.30.20  
167 1500 Lena Cathrine Boysen Bov IF Løb & Motion Padborg DEN K 53 K30-39 0.31.17 0.30.38  
168 1140 Eline Marie Boysen Gosch Lyreskovskolen Padborg DEN K 54 K10-14 0.31.17 0.30.44  
169 1492 Tina Byrgesen ogf motion Odense C DEN K 55 K50-59 0.31.35 0.31.13  
170 1358 Andrea Schlechter E3 Spedition Transport A/S   DEN K 56 K30-39 0.31.43 0.31.19  
171 1332 Gitte Kramer   Odense C DEN K 57 K30-39 0.31.45 0.31.26  
172 1351 Carsten Festersen   Kruså DEN M 115 M40-49 0.31.46 0.31.07  
173 1077 Kristoffer Festersen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 116 M0-9 0.31.46 0.31.08  
174 1188 Jonas Christiansen     DEN M 117 M0-9 0.31.49 0.30.55  
175 1538 Svend Hvidsminde Madsen   Juelsminde DEN M 118 M50-59 0.31.51 0.31.28  
176 1256 Gitte Danielsen Kerteminde Motions Klub Kerteminde DEN K 58 K50-59 0.31.53 0.31.42  
177 1341 Lene L. Nielsen   Sønderborg DEN K 59 K50-59 0.31.54 0.31.08  
178 1036 Charlotte Nissen STV Sörup Großsolt GER K 60 K0-9 0.31.57 0.31.53  
179 1390 Susanne Hansen Arla Foods Amba Kruså Mejeri   DEN K 61 K40-49 0.31.57 0.31.19  
180 1057 Elias Rasmussen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 119 M0-9 0.32.04 0.31.39  
181 1175 Esben Perlewitz Lyreskovskolen Kruså DEN M 120 M10-14 0.32.04 0.31.50  
182 1192 Anders Perlewitz Lyreskovskolen Kruså DEN M 121 M10-14 0.32.05 0.31.50  
183 1288 Thomas Wellm     GER M 122 M50-59 0.32.05 0.31.09  
184 1193 Lasse Perlewitz Lyreskovskolen Padborg DEN M 123 M10-14 0.32.08 0.31.53  
185 1423 Linda F. Maron   Nordborg DEN K 62 K40-49 0.32.08 0.31.45  
186 1103 Samuel Hansen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 124 M0-9 0.32.09 0.31.43  
187 1342 Mette Maass   Padborg DEN K 63 K30-39 0.32.12 0.31.31  
188 1456 Tina Holm     DEN K 64 K40-49 0.32.13 0.31.20  
189 1328 Tanja Kjær Petersen   Sønderborg DEN K 65 K20-29 0.32.15 0.31.41  
190 1129 Lara Meyer Lyreskovskolen Padborg DEN K 66 K0-9 0.32.18 0.31.07  
191 1457 Peder Skodborg   6400 DEN M 125 M50-59 0.32.22 0.32.22  
192 1148 Bo Andersen Lyreskovskolen Padborg DEN M 126 M10-14 0.32.23 0.32.14  
193 1266 John Kock Lyreskovskolen Padborg DEN M 127 M40-49 0.32.23 0.31.42  
194 1325 Denice Lund Kalk   Sønderborg DEN K 67 K20-29 0.32.24 0.31.50  
195 1326 Kathrin Søderberg   Gråsten DEN K 68 K20-29 0.32.25 0.31.51  
196 1564 Svend Skødt   Kruså DEN M 128 M50-59 0.32.28 0.31.48  
197 1547 Christian Nielsen H. P. Therkelsen   DEN M 129 M10-14 0.32.31 0.31.19  
198 1156 Oskar Schindheim Petersen Lyreskovskolen   DEN M 130 M10-14 0.32.32 0.31.21  
199 1441 Simon Hansen Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 131 M10-14 0.32.35 0.32.05  
200 1255 Erling Laursen Kerteminde Motions Klub   DEN M 132 (M) 70+ år 0.32.36 0.32.30  
201
1178 Magnus Petersen Lyreskovskolen Kruså DEN M 133 M0-9 0.32.36 0.31.55  
202 1370 Randi List-Jensen E3 Spedition Transport A/S 6340 DEN K 69 K40-49 0.32.38 0.32.33  
203 1478 Dirk Dibbern SV Enge-Sande   GER M 134 M60-69 0.32.39 0.32.14  
204 1515 Marianne Lykke Hjortholm   Odense SV DEN K 70 K50-59 0.32.39 0.32.19  
205 1098 Oliver Lehné Grænseegnens Friskole Kruså DEN M 135 M10-14 0.32.44 0.31.48  
206 1274 Tanja Nissen   Padborg DEN K 71 K30-39 0.32.45 0.32.13  
207 1184 Simon Justesen Lyreskovskolen Padborg DEN M 136 M0-9 0.32.45 0.32.14  
208 1353 Michael Justesen   Padborg DEN M 137 M40-49 0.32.46 0.32.14  
209 1248 Keld Loft hansen Kerteminde Motions Klub Kerteminde DEN M 138 M60-69 0.32.47 0.32.12  
210 1376 Tina Bloch Petersen     DEN K 72 K40-49 0.32.47 0.31.59  
211 1507 Ellen Carstensen Bov IF Løb & Motion Kruså DEN K 73 K50-59 0.32.49 0.32.23