Siden er sidst opdateret 22. september 2019 - kl. 22:18

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Grænseløbet i Kruså - lørdag d. 21. september 2019 - kl. 14

"Grænseløbet #35"

Grænseløbet Kruså

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Grænseoverskridende motionsløb - den længste rute krydser grænsen.

- i 2019 afvikles Grænseløbet for 35. gang.

- der er fortræning til løbet på mandage kl. 18 med start fra Grænsehallerne - første gang er mandag d. 5. august

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (online tilmelding åbner 1/4 og er billigst inden 30/6)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

5,15k

11,33k

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,15 km - se også 5,15 km - se også 11,33 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 507 Peter Vestergaard Jensen (Sønderborg) M 1 0.16.45 0.16.45 Hurtigste mand
2 87 Nicholas Vinther Skov Århus 1900 M 2 0.16.59 0.16.59  
3 260 Lucas Jeppesen Korsør atletik og motion M 3 0.18.52 0.18.54  
4 82 Oscar Ebbesen AAIG Aabenraa M 4 0.18.54 0.18.57  
5 515 Niels Asbjørn Schuldt (Harrislee) M 5 0.19.39 0.19.39  
6 504 Cecilie Marcimak Team Meins RUNning K 1 0.19.47 0.19.48 Hurtigste kvinde
7 505 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Team Meins RUNning M 6 0.19.47 0.19.49  
8 14 Dennis Hansen (Padborg) M 7 0.21.41 0.21.44  
9 659 Anne Katrine Edemann   K 2 0.21.39 0.21.45  
10 484 Ralf Urbschat (Schleswig) M 8 0.22.05 0.22.08  
11 22 Fabian Rieck TSV Lindewitt M 9 0.22.11 0.22.12  
12 477 Ron Amos Stücher (Padborg) M 10 0.22.13 0.22.14  
13 385 Marcel Quehl TriAs Flensburg e.V. M 11 0.22.33 0.22.35  
14 278 Ebbe Krogh Lyreskovskolen M 12 0.22.47 0.22.52  
15 476 Torben Nielsen (Padborg) M 13 0.22.57 0.23.02  
16 123 Søren Ø. Jensen Fredericia Triathlon Team M 14 0.23.13 0.23.15  
17 483 Silvana Stief (Schleswig) K 3 0.23.14 0.23.16  
18 277 Dirk Hanke Lyreskovskolen M 15 0.23.13 0.23.20  
19 684 Paprika Møller DSS K 4 0.23.30 0.23.31  
20 78 Kevin Holm-Jensen AAIG Aabenraa M 16 0.23.57 0.24.03  
21 395 Bolette Fridmann Kerteminde Motions Klub K 5 0.24.04 0.24.04  
22 269 Anna Møller Hjermitslev Lyreskovskolen K 6 0.23.59 0.24.06  
23 85 Tove Grevsen AAIG Aabenraa K 7 0.24.09 0.24.17  
24 689 Jacob Thorsen   M 17 0.24.05 0.24.23  
25 480 Frauke Werlein TriVelos Flensburg K 8 0.24.43 0.24.49  
26 686 Lucas Ospina DSS M 18 0.24.50 0.24.50  
27 176 Kristoffer Nim Festersen Grænseegnens Friskole M 19 0.24.57 0.25.01  
28 683 Patrick Møller DSS M 20 0.25.17 0.25.19  
29 685 Per Møller DSS M 21 0.25.17 0.25.19  
30 307 Marcus Gosch Lyreskovskolen M 22 0.25.16 0.25.21  
31 29 Ida Pedersen (Sønderborg) K 9 0.25.20 0.25.26  
32 511 Felix Wetcke-Brask -- M 23 0.25.29 0.25.30  
33 400 Henrik Kyndal Rødekro Tri & Motion M 24 0.25.12 0.25.32  
34 304 Lukas Nissen Lyreskovskolen M 25 0.25.31 0.25.34  
35 80 Maria Vendelbo Madsen AAIG Aabenraa K 10 0.25.40 0.25.42  
36 104 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 11 0.25.40 0.25.43  
37 13 Christian Rasholt (Hørning) M 26 0.25.39 0.25.54  
38 510 Simon Horn (Harrislee) M 27 0.25.54 0.25.56  
39 146 Elias Sander Rasmussen Grænseegnens Friskole M 28 0.25.54 0.25.57  
40 132 Aske Jessen Grænseegnens Friskole M 29 0.25.57 0.25.57  
41 39 Kenneth Hadberg (Kruså) M 30 0.24.46 0.25.58  
42 35 Jonas Østerballe Mortensen (Asaa) M 31 0.25.57 0.26.03  
43 65 Thomas Johannson (Næstved) M 32 0.26.02 0.26.13  
44 660 Anne Frisk Hejnsvig Runners K 12 0.25.54 0.26.14  
45 287 Hans Henrik Hjermitslev Lyreskovskolen M 33 0.26.15 0.26.23  
46 524 Fabienne Sellmer (Flensburg) K 13 0.26.31 0.26.33  
47 440 Daniel Langholm (BILLUND) M 34 0.26.16 0.26.41  
48 676 Nicklas Paridaen Lyreskovskolen M 35 0.26.35 0.26.56  
49 512 Leam Ospina -- M 36 0.26.56 0.26.57  
50 682 Christian Hallingstad Cousin Lyreskovskolen M 37 0.27.05 0.27.07  
51 276 Christian Nielsen Lyreskovskolen M 38 0.26.58 0.27.15  
52 218 Sebastian Nielsen Grænseegnens Friskole M 39 0.27.12 0.27.21  
53 110 Fred Fridjof Albrecht ECMI - European Centre For Minority Issues M 40 0.26.21 0.27.31  
54 302 Line Jacobsen Lyreskovskolen K 14 0.27.26 0.27.33  
55 292 Jeppe Post Lyreskovskolen M 41 0.27.17 0.27.33  
56 275 Casper Jo Nicolaisen Lyreskovskolen M 42 0.27.18 0.27.34  
57 52 Martin Møller Andersen (Aabybro) M 43 0.26.33 0.27.42  
58 344 Thea Kümmel-Pedersen Lyreskovskolen K 15 0.27.44 0.27.46  
59 308 Maria Krab Wissing Lyreskovskolen K 16 0.27.47 0.27.51  
60 312 Michael Wissing Lyreskovskolen M 44 0.27.47 0.27.51  
61 457 Markus Ottesen-Mikaelsen Efterskolen Kildevæld M 45 0.27.38 0.27.57  
62 447 Frederik Ringe Efterskolen Kildevæld M 46 0.27.38 0.27.57  
63 240 Noel Emil Grusgaard Hovibska M 47 0.27.34 0.28.00  
64 392 Frøya Gildberg (Flensborg) K 17 0.27.48 0.28.04  
65 265 Gesa Sturm LTV Kiel-Ost K 18 0.27.40 0.28.05  
66 474 Jan Bo Rasmussen Kerteminde Motionsklub M 48 0.27.52 0.28.09  
67 670 Jens Duus Grænseegnens Friskole M 49 0.27.54 0.28.12  
68 306 Magnus Ejby Petersen Lyreskovskolen M 50 0.28.08 0.28.24  
69 478 Tim Zierke (Flensburg) M 51 0.27.44 0.28.32  
70 289 Henrik L. R. Hansen Lyreskovskolen M 52 0.28.26 0.28.38  
71 214 Samuel Grube Hansen Grænseegnens Friskole M 53 0.28.17 0.28.38  
72 371 Bent Kramer Team Kramer M 54 0.28.21 0.28.40  
73 518 Kai Hensen Dansk Håndboldklub Flensborg M 55 0.28.14 0.28.40  
74 137 Carsten Festersen Grænseegnens Friskole M 56 0.28.21 0.28.46  
75 45 Lene Berndsen (Padborg) K 19 0.28.01 0.28.57  
76 6 Annie Petersen (Sønderborg) K 20 0.28.31 0.29.04  
77 211 Rasmus Lykkeskov Grænseegnens Friskole M 57 0.29.03 0.29.06  
78 67 Victor Rasholt (Hørning) M 58 0.28.51 0.29.07  
79 355 William Nielsen Lyreskovskolen M 59 0.29.05 0.29.09  
80 84 Sofie Grevsen AAIG Aabenraa K 21 0.28.30 0.29.10  
81 141 Christian Duus Grænseegnens Friskole M 60 0.28.23 0.29.20  
82 359 Jimmie Wind OHL M 61 0.28.22 0.29.21  
83 73 Emilie Vendelbo Madsen AAIG Aabenraa K 22 0.29.22 0.29.24  
84 101 Svend Erik Kramer Bov IF Løb&Motion M 62 0.29.10 0.29.24  
85 56 Niels Mortensen (Asaa) M 63 0.29.15 0.29.30  
86 250 Jeppe Nielsen ITD/FDE Løb&Motion M 64 0.28.15 0.29.34  
87 79 Kristine Grevsen AAIG Aabenraa K 23 0.29.19 0.29.41  
88 229 Thomas Dohrmann Petersen Grænseegnens Friskole M 65 0.29.12 0.29.43  
89 403 René Gosch Lyreskovskolen M 66 0.29.22 0.29.46  
90 522 Morten Nielsen Falk Bov IF Løb&Motion M 67 0.29.22 0.29.46  
91 438 Hans Christian Larsen (Bevtoft) M 68 0.29.40 0.29.46  
92 264 Charlotte Nissen LG Geltinger Bucht K 24 0.29.19 0.29.48  
93 486 Tanja Espersen Jørgensen (Pluskær) K 25 0.29.18 0.29.51  
94 513 Claus Petersen (Kollund) M 69 0.29.22 0.29.53  
95 488 Thorvald Bertelsen (Sønderborg) M 70 0.29.34 0.29.54  
96 103 William Ginnerskov Bov IF Løb&Motion M 71 0.29.29 0.30.00  
97 479 Kim Hansen Grænseegnens Friskole M 72 0.29.45 0.30.00  
98 198 Milian Kutsch Grænseegnens Friskole M 73 0.30.02 0.30.03  
99 50 Line Thomsen (Hjortshøj) K 26 0.29.54 0.30.12  
100 394 Frank Muusmann Lassen (Bojskovskov) M 74 0.29.56 0.30.12  
101 95 Jerker Bruun Bov IF Løb&Motion M 75 0.29.43 0.30.13  
102 32 Iwer Mørck (Kruså) M 76 0.29.45 0.30.21  
103 23 Frederik Ertner Mortensen (Vammen) M 77 0.29.55 0.30.22  
104 109 Alisha Plambeck ECMI - European Centre For Minority Issues K 27 0.29.19 0.30.30  
105 667 Tommy Jensen AAIG Aabenraa M 78 0.29.16 0.30.30  
106 77 Jesper Steffensen AAIG Aabenraa M 79 0.29.16 0.30.30  
107 62 Rasmus Elsborg (Bjerringbro) M 80 0.30.04 0.30.32  
108 205 Niklas Hansen Grænseegnens Friskole M 81 0.30.35 0.30.36  
109 661 Sofie Møller Team Møller K 28 0.30.44 0.30.52  
110 506 Lasse Bo Kristensen (Padborg) M 82 0.30.21 0.30.56  
111 342 Susanne Nielsen Lyreskovskolen K 29 0.30.18 0.31.01  
112 321 Oliver Nielsen Lyreskovskolen M 83 0.30.16 0.31.01  
113 26 Hans Henrik Hesse (Padborg) M 84 0.30.04 0.31.02  
114 120 Maia Ehmke Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 30 0.30.22 0.31.04  
115 491 Tove Christensen (ALLEROED) K 31 0.30.43 0.31.09  
116 81 Mikkel Vendelbo Madsen AAIG Aabenraa M 85 0.31.11 0.31.13  
117 284 Friis Kasper Koch Lyreskovskolen M 86 0.31.12 0.31.17  
118 152 Emily Solhøj Dahle Grænseegnens Friskole K 32 0.30.56 0.31.18  
119 241 Oliver Gnap Hovibska M 87 0.30.51 0.31.18  
120 25 Hans Borst (Kruså) M 88 0.30.39 0.31.28  
121 829 Torben Lykke AAIG Aabenraa M 89 0.31.00 0.31.29  
122 263 Mia Peters LC grøn K 33 0.30.58 0.31.34  
123 453 Lone Aagaard Efterskolen Kildevæld K 34 0.31.24 0.31.35  
124 262 Hark Geuke LC grøn M 90 0.31.03 0.31.39  
125 441 Fiffi Jørgensen (Ulfborg) K 35 0.30.55 0.31.43  
126 399 Sunn Karing (Tinglev) K 36 0.31.07 0.31.47  
127 261 Gesa Peters LC grøn K 37 0.31.13 0.31.49  
128 74 Gitte Petersen AAIG Aabenraa K 38 0.31.22 0.31.52  
129 509 Jeppe Iversen (Kollund) M 91 0.31.16 0.31.53  
130 508 Jonas Iversen (Kolllund) M 92 0.31.15 0.31.53  
131 155 Filippa Cathrine Vilholm Henriksen Grænseegnens Friskole K 39 0.31.00 0.31.54  
132 106 Randi List-Jensen E3 Spedition-Transport A/S K 40 0.31.54 0.32.02  
133 319 Nikolina Lorenzen Lyreskovskolen K 41 0.32.06 0.32.07  
134 663 Tilde Møller Team Møller K 42 0.32.02 0.32.09  
135 398 Camilla Meyer Jensen -6330 K 43 0.31.30 0.32.09  
136 662 Morten Møller Team Møller M 93 0.32.01 0.32.09  
137 279 Eline Gosch Lyreskovskolen K 44 0.32.06 0.32.11  
138 366 Elisabeth Funk-Schlaffke Optimisten K 45 0.31.44 0.32.17  
139 157 Frederik Schubert Grænseegnens Friskole M 94 0.31.56 0.32.19  
140 339 Sif Grünbaum Lyreskovskolen K 46 0.32.07 0.32.24  
141 393 Kirsten Bollmann Vidar motion K 47 0.32.02 0.32.25  
142 43 Lars Kristensen (Bov) M 95 0.31.50 0.32.25  
143 668 Marianne Stenger (Padborg) K 48 0.32.13 0.32.30  
144 327 Patrick Pedersen Lyreskovskolen M 96 0.31.19 0.32.31  
145 679 Stephani Irid LG Norderbrarup K 49 0.32.05 0.32.32  
146 57 Niklas Petersen (Harrislee) M 97 0.31.40 0.32.37  
147 354 Waldemar Nelausen Lintrup Lyreskovskolen M 98 0.32.44 0.32.44  
148 83 Signe Grevsen AAIG Aabenraa K 50 0.32.10 0.32.49  
149 316 Mille Paridaen Lyreskovskolen K 51 0.32.33 0.32.53  
150 335 Sander Gustav Michel Lyreskovskolen M 99 0.32.16 0.32.53  
151 238 Kaisa Malou Grusgaard Hovibska K 52 0.32.28 0.32.54  
152 5 Anni Kristiansen (Kirke Hyllinge) K 53 0.32.20 0.32.54  
153 231 Tobias Nim Festersen Grænseegnens Friskole M 100 0.31.34 0.32.54  
154 177 Lars Flemming Boldt Grænseegnens Friskole M 101 0.31.59 0.32.54  
155 671 Allan Andersen Lyreskovskolen M 102 0.32.08 0.32.55  
156 475 Anne Nissen (Padborg) K 54 0.32.22 0.32.56  
157 183 Lykke Nielsen Grænseegnens Friskole K 55 0.32.36 0.32.57  
158 136 Bjarke Nielsen Grænseegnens Friskole M 103 0.32.37 0.32.58  
159 387 Tobias Rieck TSV Lindewitt M 104 0.32.20 0.32.58  
160 54 Mia Rasholt (Hørning) K 56 0.33.01 0.33.06  
161 223 Stella Arnold Sørensen Grænseegnens Friskole K 57 0.33.13 0.33.13  
162 169 Jonas Karschulin Grænseegnens Friskole M 105 0.33.26 0.33.29  
163 494 Jørn Elgaard Nielsen Grænseegnens Friskole M 106 0.32.27 0.33.30  
164 489 Verner Christensen Aaig Aabenraa M 107 0.32.39 0.33.35  
165 320 Noah Kretschmer Lyreskovskolen M 108 0.33.37 0.33.40  
166 340 Signe Møller Hjermitslev Lyreskovskolen K 58 0.33.36 0.33.44  
167 296 Karl Ballhorn Lyreskovskolen M 109 0.33.36 0.33.44  
168 247 Birgitte Krause ITD/FDE Løb&Motion K 59 0.32.36 0.33.54  
169 107 Sönke Ross E3 Spedition-Transport A/S M 110 0.33.45 0.33.54  
170 390 Winnie Kruse Winnie & Kjeld K 60 0.33.29 0.33.55  
171 361 Kurt Schmidt OHL M 111 0.32.59 0.33.58  
172 28 Helle Skovgaard (Holstebro) K 61 0.33.19 0.34.04  
173 396 William Fridmann Kerteminde Motions Klub M 112 0.34.02 0.34.04  
174 8 Bo Hougaard (Holstebro) M 113 0.33.18 0.34.04  
175 281 Esther Møller Hjermitslev Lyreskovskolen K 62 0.33.57 0.34.05  
176 72 Benedikte von Münchow AAIG Aabenraa K 63 0.33.21 0.34.15  
177 271 Bente Schwemer Lyreskovskolen K 64 0.34.01 0.34.19  
178 688 Merle Grevsen Pfersdorff Lyreskovskolen K 65 0.33.47 0.34.20  
179 391 Melanie Pfersdorff Lyreskovskolen K 66 0.33.46 0.34.21  
180 439 Thomas Christensen (Aabenraa) M 114 0.33.48 0.34.25  
181 516 Claus Lindgaard (Kruså) M 115 0.33.44 0.34.26  
182 665 Kathrin Søderberg Team Priss K 67 0.33.13 0.34.27  
183 89 Christian Ginnerskov Bov IF Løb&Motion M 116 0.34.02 0.34.34  
184 362 Lars Petersen OHL M 117 0.33.38 0.34.35  
185 117 Jana Aagaard Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 68 0.34.06 0.34.39  
186 333 Ryan Duursema Van Wesemael Lyreskovskolen M 118 0.34.23 0.34.39  
187 21 Emma Bøttger Jensen (Kruså) K 69 0.34.24 0.34.40  
188 41 Kim Jensen (Kruså) M 119 0.34.25 0.34.40  
189 384 Therese Nymand The New run for fun K 70 0.34.09 0.34.54  
190 69 Kim Skjoldman 2test M 120 0.34.22 0.34.56  
191 322 Oliver Sønnichsen Lyreskovskolen M 121 0.34.54 0.34.58  
192 16 Dennis Nissen   M 122 0.34.01 0.34.59  
193 687 Lina Pfersdorff Lyreskovskolen K 71 0.34.59 0.35.06  
194 7 Bjørn Philipsen (Kruså) M 123 0.34.25 0.35.19  
195 681 Jonatan Hallingstad Cousin Lyreskovskolen M 124 0.35.21 0.35.23  
196 99 Rebecca Ginnerskov Bov IF Løb&Motion K 72 0.34.55 0.35.25  
197 165 Jan Eigil Haarløv Grænseegnens Friskole M 125 0.35.21 0.35.25  
198 164 Jacob Meyer Schleussner Grænseegnens Friskole M 126 0.35.02 0.35.25  
199 75 Hanne Jonasson Nielsen AAIG Aabenraa K 73 0.34.31 0.35.27  
200 338 Sebastian Johannsen Lyreskovskolen M 127 0.35.28 0.35.33  
201 88 Monica Hesse Bov if K 74 0.34.37 0.35.35  
202 171 Karina Hansen Grænseegnens friskole K 75 0.34.59 0.35.35  
203 125 Aline Rosenkrands Hansen Grænseegnens Friskole K 76 0.34.59 0.35.35  
204 270 Bastian Borgbjerg Hesse Lyreskovskolen M 128 0.34.37 0.35.35  
205 55 Nadine Møller (Bolderslev) K 77 0.34.56 0.35.40  
206 189 Magnus Rudbeck Grænseegnens Friskole M 129 0.35.09 0.35.42  
207 92 Helle Ginnerskov Bov IF Løb&Motion K 78 0.35.19 0.35.51  
208 435 Jesper Lildholdt Fjordmark M 130 0.34.48 0.35.52  
209 114 Ben Hartmann Emsige Emkendorfer Eichhörnchen M 131 0.35.23 0.35.56  
210 93 Henning Asmussen Bov IF Løb&Motion M 132 0.35.23 0.35.56  
211 97 Marie Andresen Bov IF Løb&Motion K 79 0.35.20 0.35.58  
212 233 Jeppe Kramer Bang Haderslev IF M 133 0.35.42 0.36.09  
213 94 Ida Hald Bov IF Løb&Motion K 80 0.35.46 0.36.11  
214 98 Peter Wasmer Bov IF Løb&Motion M 134 0.35.46 0.36.11  
215 235 Vickie Nellemamn Kramer Haderslev IF K 81 0.35.49 0.36.17  
216 234 Thomas Nellemann Kramer Haderslev IF M 135 0.35.47 0.36.17  
217 469 Leif Jørgensen (Ulfborg) M 136 0.35.32 0.36.19  
218 246 Anders Kümmel-Pedersen ITD/FDE Løb&Motion M 137 0.35.54 0.36.28  
219 672 Tina Petersen Lyreskovskolen K 82 0.35.47 0.36.34  
220 280 Emilie Ejby Petersen Lyreskovskolen K 83 0.35.48 0.36.34  
221 121 Petra Chall Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 84 0.35.48 0.36.37  
222 122 Svenia Ehmke Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 85 0.35.54 0.36.39  
223 317 Nadiia Lorenzen Lyreskovskolen K 86 0.36.36 0.36.43  
224 301 Liam Jacobsen Lyreskovskolen M 138 0.36.43 0.36.56  
225 201 Morten Elias Klingberg Grænseegnens Friskole M 139 0.36.00 0.36.56  
226 436 Marius Foged Lissau Fjordmark M 140 0.35.48 0.36.57  
227 70 Ulla Jepsen 2test K 87 0.36.26 0.36.59  
228 367 Marlies Langmaack Optimisten K 88 0.36.27 0.37.01  
229 30 Inge Petersen (Gråsten) K 89 0.36.24 0.37.02  
230 503 Pernille Jacobsen Lyreskovskolen K 90 0.36.49 0.37.02  
231 358 Marie Bonde Munkevængets løbeklub Kolding K 91 0.36.16 0.37.06  
232 68 William Tolstrup (Aalborg) M 141 0.36.26 0.37.06  
233 694 Nanna Outzen (Kruså) K 92 0.36.39 0.37.14  
234 695 Lene Outzen   K 93 0.36.40 0.37.15  
235 680 Helle Shirzaie Kroman Naturmælk K 94 0.36.46 0.37.34  
236 179 Leonard Klingberg Grænseegnens Friskole M 142 0.36.42 0.37.38  
237 134 Aya Elise Gielstrup Andersen Grænseegnens Friskole K 95 0.37.36 0.37.40  
238 254 Dorthe Nielsen Kerteminde Motions Klub K 96 0.37.01 0.37.43  
239 471 Annika Hansen Lyreskovskolen K 97 0.37.23 0.37.45  
240 149 Emilia Kraak Blaudzun Grænseegnens Friskole K 98 0.37.44 0.37.49  
241 437 Roland Rudbeck Grænseegnens Friskole M 143 0.37.18 0.37.51  
242 184 Mads Rudbeck Grænseegnens Friskole M 144 0.37.19 0.37.51  
243 360 Klaus Schmidt OHL M 145 0.36.59 0.37.57  
244 383 Randi Nymand The New run for fun K 99 0.37.12 0.37.58  
245 33 Jette Buch (Sønderborg) K 100 0.37.26 0.37.58  
246 401 Maria Blaudzun Grænseegnens friskole K 101 0.37.30 0.38.00  
247 266 Afnan Karimzad Lyreskovskolen M 146 0.37.41 0.38.00  
248 493 Niklas Mammen (Kruså) M 147 0.37.58 0.38.01  
249 353 Villads Rudbeck Lyreskovskolen M 148 0.37.53 0.38.04  
250 677 Isabell Carstensen Lyreskovskolen K 102 0.37.47 0.38.08  
251 418 Vanessa Janthuma Kastner Fjordmark K 103 0.37.06 0.38.08  
252 145 Elias Djon Borring Thirup Grænseegnens Friskole M 149 0.37.48 0.38.08  
253 416 Rasmus Erik Clausen Fjordmark M 150 0.36.59 0.38.08  
254 666 Carl Klingberg Grænseegnens Friskole M 151 0.37.15 0.38.10  
255 273 Bo Christian Andersen Lyreskovskolen M 152 0.38.00 0.38.19  
256 348 Tobias Johnsen Lyreskovskolen M 153 0.38.03 0.38.20  
257 11 Caroline Tolstrup (Aalborg) K 104 0.37.47 0.38.25  
258 12 Chresten By Larsen (Aalborg) M 154 0.37.46 0.38.25  
259 519 Pia Vestergaard Team Run2u.dk K 105 0.37.16 0.38.27  
260 27 Helle Hartmann Vilman (Svendborg) K 106 0.37.57 0.38.28  
261 473 Lone Rasmussen Kerteminde Motionsklub K 107 0.37.53 0.38.35  
262 255 Helle Mark Dall Kerteminde Motions Klub K 108 0.37.53 0.38.35  
263 298 Kristoffer Johnsen Lyreskovskolen M 155 0.37.42 0.38.36  
264 299 Lars Johnsen Lyreskovskolen M 156 0.37.43 0.38.37  
265 482 Hana Pedersen Budigova (Agerskov) K 109 0.37.23 0.38.40  
266 492 Olga Petry (Rødekro) K 110 0.37.24 0.38.40  
267 9 Bodil Lykkeskov (Kruså) K 111 0.38.19 0.38.42  
268 124 Alberte Lykkeskov Grænseegnens Friskole K 112 0.38.19 0.38.43  
269 105 Katrina Lentfer Petersen E3 Spedition-Transport A/S K 113 0.38.37 0.38.45  
270 696 Anders Aagaard (Sønderborg) M 157 0.37.59 0.38.47  
271 310 Maria Moesgaard Lyreskovskolen K 114 0.38.25 0.38.59  
272 294 Johan Boddum Lyreskovskolen M 158 0.38.25 0.38.59  
273 156