Siden er sidst opdateret 10. december 2018 - kl. 12:12

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Grænseløbet i Kruså - lørdag d. 15. september 2018 - kl. 14

"Grænseløbet #34"

Grænseløbet Kruså

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Grænseoverskridende motionsløb - den længste rute krydser grænsen.

- i 2018 afvikles Grænseløbet for 34. gang.

- der er fortræning til løbet på mandage kl. 18 med start fra Grænsehallerne - første gang er mandag d. 6. august

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (online tilmelding senest 13/9 kl. 12)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5,15k

11,33k

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,15 km - se også 5,15 km - se også 11,33 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 399 Nicholas Vinther Skov In Sport M 1 0.17.20 0.17.20 Hurtigste mand
2 425 Jonas Skau Christensen Rødekro tri og motion M 2 0.18.06 0.18.05  
3 426 Heino Aalling Brørup Løbeklub M 3 0.19.01 0.19.00  
4 518 Lucas Jeppesen Korsør Atletik & Motion M 4 0.19.38 0.19.37  
5 388 Oscar Ebbesen AAIG AABENRAA M 5 0.19.52 0.19.50  
6 521 Søren Liljegren Bov IF Løb&Motion M 6 0.20.36 0.20.35  
7 11 Dennis L. R. Hansen (Padborg) M 7 0.20.38 0.20.37  
8 208 Ron Amos Stücher WST homeschooling M 8 0.21.06 0.21.05  
9 51 Rasmus Bleis (Aabenraa) M 9 0.21.11 0.21.07  
10 480 Sebastian Rogat (Aabenraa) M 10 0.21.12 0.21.09  
11 456 Ute Fanslau LG Flensburg K 1 0.21.23 0.21.22 Hurtigste kvinde
12 192 Lone Anne Düring Pedersen Team Düring K 2 0.21.38 0.21.37  
13 394 Fabian Rieck TSV Lindewitt M 11 0.21.41 0.21.40  
14 423 Ejner Christensen Team SC M 12 0.21.43 0.21.41  
15 385 Manuel Wilde WST homeschooling M 13 0.21.51 0.21.50  
16 461 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo M 14 0.23.03 0.22.14  
17 477 Folke Filskov Zion Runners M 15 0.23.27 0.23.26  
18 443 Marius Lyst (Aabenraa) M 16 0.23.31 0.23.30  
19 438 Nicolai Køhler (Aabenra) M 17 0.23.49 0.23.49  
20 104 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 3 0.24.15 0.24.13  
21 457 Paprika Møller URTERIMA K 4 0.24.19 0.24.19  
22 511 Torben Nielsen (Padborg) M 18 0.24.25 0.23.43  
23 519 Lasse Koefoed Korsør Atletik & Motion M 19 0.24.41 0.24.38  
24 344 Anna Hjermitslev Lyreskovskolen K 5 0.24.46 0.24.39  
25 79 Mads Rossen Andeby M 20 0.24.50 0.24.41  
26 264 Kristoffer Festersen Grænseegnens Friskole M 21 0.24.51 0.24.35  
27 61 Thomas Johannson (Næstved) M 22 0.24.53 0.24.49  
28 303 Michael Wissing Lyreskovskolen M 23 0.25.08 0.25.05  
29 459 Lucas Ospina (Tørsbøl) M 24 0.25.44 0.25.31  
30 163 Frederik Främbs Lyreskovskolen M 25 0.26.05 0.25.57  
31 483 Helle Kramer Team Kramer 2018 K 6 0.26.08 0.25.59  
32 409 Charlotte Pedersen RecordBeater K 7 0.26.14 0.25.57  
33 138 Noel Emil Grusgaard Holøgska M 26 0.26.15 0.25.50  
34 505 Malthe Skov Paulsen Lyreskovskolen M 27 0.26.19 0.26.18  
35 274 Andreas Duus Grænseegnens Friskole M 28 0.26.26 0.25.56  
36 488 Lars Rønning (Sønderborg) M 29 0.26.35 0.26.04  
37 533 Karsten Nicolaisen Lyreskovskolen M 30 0.26.36 0.26.33  
38 88 Peter Fynsk Arla Foods Kruså M 31 0.26.38 0.26.30  
39 345 Casper Jo Nikolajsen Lyreskovskolen M 32 0.26.39 0.26.36  
40 78 Werner Juhl AAIG Aabenraa M 33 0.26.43 0.26.32  
41 84 Jesper Fynsk Arla Foods Kruså M 34 0.26.44 0.26.36  
42 71 Maria Vendelbo Madsen Aaig K 8 0.26.49 0.26.47  
43 190 Victoria Widding Foged Søgaard Friskole K 9 0.26.54 0.26.45  
44 113 Mads Thomsen E3 Spedition-Transport A/S M 35 0.27.09 0.26.34  
45 161 Dirk Hanke Lyreskovskolen M 36 0.27.09 0.26.57  
46 115 Nataliya Rasmussen E3 Spedition-Transport A/S K 10 0.27.13 0.26.35  
47 458 Patrick Møller URTERIMA M 37 0.27.13 0.27.01  
48 201 Allan Skov team skov M 38 0.27.24 0.27.20  
49 243 Tristan Rodgers Grænseegnens Friskole M 39 0.27.29 0.27.29  
50 204 Christine Stücher WST homeschooling K 11 0.27.37 0.27.36  
51 514 Frederik Schimann Hansen Lyreskovskolen M 40 0.27.37 0.27.31  
52 239 Elias Rasmussen Grænseegnens Friskole M 41 0.27.37 0.27.10  
53 393 Mette Bendix Aaig K 12 0.27.39 0.27.12  
54 506 Mathias Paulsen Lyreskovskolen M 42 0.27.48 0.27.48  
55 50 Poul Erik Petersen (Kruså) M 43 0.28.04 0.27.45  
56 58 Sten Davidsen (Nordborg) M 44 0.28.07 0.27.22  
57 363 Line Hempel Lyreskovskolen K 13 0.28.08 0.28.03  
58 387 Nathanael Wilde WST homeschooling M 45 0.28.11 0.28.09  
59 351 Line Jacobsen Lyreskovskolen K 14 0.28.13 0.28.10  
60 531 Henrik Jacobsen Lyreskovskolen M 46 0.28.14 0.28.10  
61 475 Thorsten Dey (Flensborg) M 47 0.28.18 0.28.04  
62 427 Kim Sandager Petersen Lyreskovskolen M 48 0.28.20 0.27.21  
63 242 Samuel Hansen Grænseegnens Friskole M 49 0.28.22 0.27.57  
64 392 Ole Hohlmann Aaig M 50 0.28.34 0.27.49  
65 186 Torben Hansen Region Sønderjylland-Schleswig M 51 0.28.34 0.28.20  
66 454 Priscilla Wilde WST homeschooling K 15 0.28.35 0.28.33  
67 134 Cecilie Gnap Holøgska K 16 0.28.35 0.28.10  
68 543 Niels Peter Mortensen (Asaa) M 52 0.28.41 0.27.43  
69 70 Emilie Vendelbo Madsen Aaig K 17 0.28.43 0.28.41  
70 544 Jonas Mortensen (Asaa) M 53 0.28.43 0.27.46  
71 127 Carsten Festersen Grænseegnens Friskole M 54 0.28.44 0.28.28  
72 202 Kevin Skov team skov M 55 0.28.46 0.28.42  
73 183 Alisha Plambeck Region Sønderjylland-Schleswig K 18 0.28.47 0.28.03  
74 1 Andreas Skovgaard (Holstebro) M 56 0.28.49 0.27.53  
75 347 Jeppe Post Lyreskovskolen M 57 0.28.49 0.28.12  
76 17 Hans Borst (Kruså) M 58 0.28.50 0.28.31  
77 85 Lea Pedersen Arla Foods Kruså K 19 0.28.51 0.28.41  
78 370 Sander Paridaen Lyreskovskolen M 59 0.28.53 0.27.59  
79 189 Nathalie Widding Foged Søgaard Friskole K 20 0.28.55 0.28.46  
80 39 Martin Møller Andersen (Aabybro) M 60 0.28.55 0.28.14  
81 411 Peter Agri (Vedsted) M 61 0.28.56 0.28.28  
82 501 Esben Perlewitz Lyreskovskolen M 62 0.28.56 0.28.02  
83 403 Gitte Petersen AAIG AABENRAA K 21 0.29.07 0.28.55  
84 54 Sebastian Skovgaard (Holstebro) M 63 0.29.07 0.28.11  
85 60 Thomas Hougaard (Holstebro) M 64 0.29.07 0.28.12  
86 15 Freja Bjørnsen (Haderslev) K 22 0.29.08 0.28.51  
87 460 Liam Ospina (Tørsbøl) M 65 0.29.09 0.28.26  
88 128 Christian Duus Grænseegnens Friskole M 66 0.29.09 0.28.26  
89 89 Sara Wiencke Arla Foods Kruså K 23 0.29.12 0.28.53  
90 93 Ulla Møller Arla Foods Kruså K 24 0.29.13 0.28.52  
91 97 Svend Erik Kramer Bov if M 67 0.29.14 0.29.05  
92 356 Esben Skourup Nissen Lyreskovskolen M 68 0.29.19 0.29.19  
93 358 Lukas Nissen Lyreskovskolen M 69 0.29.19 0.29.19  
94 496 Niklas Klein (Flensburg) M 70 0.29.21 0.28.48  
95 462 Jasmin Brüning -20658817 K 25 0.29.22 0.29.12  
96 49 Peter Markussen (Herning) M 71 0.29.28 0.28.24  
97 206 Prisca Leoni Stücher WST homeschooling K 26 0.29.31 0.29.29  
98 87 Morten Larsson Arla Foods Kruså M 72 0.29.34 0.28.35  
99 332 Thea Kümmel-Pedersen Lyreskovskolen K 27 0.29.35 0.29.34  
100 503 Emma Dey   K 28 0.29.37 0.29.22  
101 469 Molly Kapela Deutsche Schule Tingleff K 29 0.29.42 0.28.55  
102 420 Christian Nielsen Lyreskovskolen M 73 0.29.46 0.29.44  
103 467 Manuela Kapela Deutsche Schule Tingleff K 30 0.29.47 0.29.00  
104 472 Jørn Kapela Deutsche Schule Tingleff M 74 0.29.47 0.29.00  
105 10 Christian Rasholt (Hørning) M 75 0.29.56 0.29.09  
106 494 Marius Kanstrup ( Kruså ) M 76 0.29.57 0.29.31  
107 493 Philip Pelle Johannsen ( Kruså ) M 77 0.29.57 0.29.31  
108 492 Hauke Petersen LG Kfz-Service Dau M 78 0.29.59 0.29.50  
109 105 Claus Clausen BUI-Motion M 79 0.30.03 0.29.02  
110 481 Emma Christensen Bov IF Løb&Motion K 31 0.30.05 0.29.51  
111 291 Thomas Petersen Grænseegnens Friskole M 80 0.30.06 0.29.39  
112 297 Lars Boldt Grænseegnens Friskole M 81 0.30.06 0.29.10  
113 268 Sebastian Nielsen Grænseegnens Friskole M 82 0.30.08 0.29.52  
114 500 Bent Kramer Team-Kramer M 83 0.30.08 0.29.50  
115 266 Rasmus Lykkeskov Grænseegnens Friskole M 84 0.30.08 0.29.52  
116 108 Benthe Thomsen E3 Spedition-Transport A/S K 32 0.30.15 0.29.42  
117 14 Frederikke Petersen (Aabenraa) K 33 0.30.28 0.30.00  
118 112 Kenneth Melfsen E3 Spedition-Transport A/S M 85 0.30.28 0.29.54  
119 48 Pernille Petersen (Aabenraa) K 34 0.30.29 0.30.01  
120 371 Alexander Johannsen Lyreskovskolen M 86 0.30.29 0.30.24  
121 199 Sofie Møller Team Møller K 35 0.30.31 0.29.51  
122 198 Morten Møller Team Møller M 87 0.30.31 0.29.51  
123 233 Tobias Festersen Grænseegnens Friskole M 88 0.30.33 0.30.10  
124 20 Ines Meyer (Freienwill) K 36 0.30.34 0.30.11  
125 482 Didde Rohr (København) K 37 0.30.45 0.29.48  
126 74 Gitte Bleis AAIG Aabenraa K 38 0.31.04 0.30.30  
127 131 Jacob Peter Jacobsen Grænseegnens Friskole M 89 0.31.05 0.30.15  
128 396 Claus Petersen (Kollund) M 90 0.31.05 0.30.14  
129 415 Loddie "indretter" Jørgensen (Kollund) K 39 0.31.08 0.30.34  
130 72 Mikkel Vendelbo Madsen Aaig M 91 0.31.08 0.31.07  
131 158 Birgitte Post Lyreskovskolen K 40 0.31.10 0.30.32  
132 82 Cecilie Clausen Arla Foods Kruså K 41 0.31.23 0.30.24  
133 487 Zeno Giulio Morando (Sønderborg) M 92 0.31.26 0.30.44  
134 83 Christian Lorenzen Arla Foods Kruså M 93 0.31.27 0.30.19  
135 139 Oliver Gnap Holøgska M 94 0.31.31 0.30.48  
136 63 Tommi Jensen (Kruså) M 95 0.31.35 0.30.34  
137 269 Oliver Lehné Grænseegnens Friskole M 96 0.31.36 0.31.07  
138 28 Laurits Lindegaard Stentoft (Felsted) M 97 0.31.38 0.31.18  
139 33 Mai Ly Nguyen Haugaard (Aabenraa) K 42 0.31.41 0.30.46  
140 77 Michael Nguyen Haugaard AAIG Aabenraa M 98 0.31.41 0.30.47  
141 384 Henry Johannsen (Vojens) M 99 0.31.44 0.31.16  
142 373 Tobias Sønnichsen Lyreskovskolen M 100 0.31.47 0.31.06  
143 360 Noah Kalager Lyreskovskolen M 101 0.31.49 0.31.14  
144 410 Bente Dall Løbeklubben Tempo K 43 0.31.54 0.31.15  
145 508 Frida Christiansen (Kollund) K 44 0.31.56 0.31.52  
146 509 Emma-Lee Meier (Kollund) K 45 0.31.56 0.31.52  
147 118 Britta Joost Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 46 0.31.58 0.30.57  
148 452 Jeppe Nielsen ITD/FDE Løb&Motion M 102 0.32.02 0.31.36  
149 499 René Kalager Lyreskovskolen M 103 0.32.04 0.31.29  
150 66 Victor Rasholt (Hørning) M 104 0.32.10 0.31.11  
151 412 Line Christensen (Vedsted) K 47 0.32.19 0.31.52  
152 484 Kjeld Clausen ( Kruså ) M 105 0.32.25 0.32.06  
153 62 Thorkild Nielsen (Kollund) M 106 0.32.29 0.32.09  
154 541 Karina Widding Søgaard Friskole K 48 0.32.30 0.32.19  
155 502 Andrea Bonk   K 49 0.32.32 0.32.17  
156 535 Jette Meyer Lyreskovskolen K 50 0.32.34 0.31.51  
157 167 Julika Främbs Lyreskovskolen K 51 0.32.35 0.31.52  
158 123 Maria Effe Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 52 0.32.35 0.31.35  
159 109 Claus Thomsen E3 Spedition-Transport A/S M 107 0.32.38 0.32.02  
160 184 Peter Hansen Region Sønderjylland-Schleswig M 108 0.32.42 0.31.59  
161 428 Anette Damm Christensen Aaig K 53 0.32.49 0.32.09  
162 369 Sara Møller Thomsen Lyreskovskolen K 54 0.32.52 0.32.23  
163 372 Jasmin Møller Thomsen Lyreskovskolen K 55 0.32.52 0.32.23  
164 340 Lina Grevsen Pfersdorff Lyreskovskolen K 56 0.32.52 0.32.23  
165 27 Lars Kristensen (Padborg) M 109 0.32.54 0.32.13  
166 73 Benedikte von Münchow AAIG AABENRAA K 57 0.32.57 0.32.04  
167 386 Tove Christensen (Allerød) K 58 0.32.58 0.32.09  
168 395 Tobias Rieck TSV Lindewitt M 110 0.33.00 0.32.43  
169 4 Anni Kristiansen (4070 Kirke Hyllinge) K 59 0.33.01 0.32.22  
170 152 Keld Loft Hansen Kerteminde Motionsklub M 111 0.33.10 0.32.49  
171 31 Lizette Müller (Vejle) K 60 0.33.14 0.32.43  
172 359 Eline Gosch Lyreskovskolen K 61 0.33.15 0.32.41  
173 25 Kathrine Bjørnsen (Haderslev) K 62 0.33.16 0.32.59  
174 346 Nicklas Aagesen Lyreskovskolen M 112 0.33.20 0.33.17  
175 445 Birgitte Krause ITD/FDE Løb&Motion K 63 0.33.23 0.32.40  
176 350 Signe Hjermitslev Lyreskovskolen K 64 0.33.24 0.32.47  
177 523 Hanne Jensen (Gråsten) K 65 0.33.38 0.32.54  
178 45 Nikoli Bjørnsen (Haderslev) K 66 0.33.39 0.33.22  
179 23 Jerker Bruun (Padborg) M 113 0.33.44 0.33.17  
180 375 Simon Justesen Lyreskovskolen M 114 0.33.52 0.33.07  
181 455 Michael Justesen Lyreskovskolen M 115 0.33.52 0.33.07  
182 517 Bjørn Philipsen (Smedeby) M 116 0.33.56 0.33.41  
183 367 Henrik L. R. Hansen Lyreskovskolen M 117 0.33.57 0.33.41  
184 486 Svevo Sirio Morando (Sønderborg) M 118 0.34.01 0.33.20  
185 485 Alberto Morando (Sønderborg) M 119 0.34.02 0.33.20  
186 281 Nikolaj Paulsen Grænseegnens Friskole M 120 0.34.02 0.33.33  
187 335 Mille Paridaen Lyreskovskolen K 67 0.34.04 0.33.48  
188 327 Milan Kock Lyreskovskolen M 121 0.34.14 0.33.49  
189 185 Thomas Andresen Region Sønderjylland-Schleswig M 122 0.34.16 0.33.37  
190 451 Anders Kümmel-Pedersen ITD/FDE Løb&Motion M 123 0.34.16 0.33.48  
191 522 Silvia Sørensen AAIG Aabenraa K 68 0.34.22 0.33.28  
192 365 Birgit Cortzen klub cortzen K 69 0.34.22 0.33.29  
193 37 Marie Stræde (Hjortshøj) K 70 0.34.24 0.34.14  
194 170 Lena Boysen Lyreskovskolen K 71 0.34.28 0.34.13  
195 333 Isabell Carstensen Lyreskovskolen K 72 0.34.28 0.34.13  
196 308 Aksel Lindgaard Lyreskovskolen M 124 0.34.30 0.33.40  
197 160 Claus Lindgaard Lyreskovskolen M 125 0.34.31 0.33.39  
198 157 Anne Nissen Lyreskovskolen K 73 0.34.33 0.33.53  
199 136 Kaisa Malou Grusgaard Holøgska K 74 0.34.33 0.34.08  
200 251 Jacob Schleussner Grænseegnens Friskole M 126 0.34.33 0.34.20  
201 7 Børge Mortensen (Bjerringbro) M 127 0.34.41 0.34.32  
202 383 Lisbeth Johannsen (Vojens) K 75 0.34.43 0.34.20  
203 319 Esther Hjermitslev Lyreskovskolen K 76 0.34.44 0.34.38  
204 67 Wiebke Hansen (Harrislee) K 77 0.34.44 0.33.59  
205 142 Yvonne Warnke ITD/FDE Løb&Motion K 78 0.34.45 0.33.57  
206 57 Steffan Hansen (Harrislee) M 128 0.34.45 0.33.58  
207 29 Lena Matthiesen (Løjt kirkeby) K 79 0.34.46 0.33.44  
208 3 Anja Matthiesen (Herning) K 80 0.34.46 0.33.44  
209 320 Friis Kasper Koch Lyreskovskolen M 129 0.34.48 0.34.41  
210 69 Ulla Jepsen 2test K 81 0.34.49 0.33.54  
211 13 Flemming Pedersen (Sønderborg) M 130 0.34.53 0.34.19  
212 98 Helle Ginnerskov Bov IF Løb&Motion K 82 0.34.58 0.33.56  
213 47 Peder Skodborg (Sønderborg) M 131 0.35.08 0.34.15  
214 489 Julie Kästner Fog (Gråsten) K 83 0.35.10 0.34.22  
215 42 Monica Borgbjerg Hesse (Padborg) K 84 0.35.11 0.35.08  
216 5 Bastian Borgbjerg Hesse (Padborg) M 132 0.35.11 0.35.11  
217 414 Kim Christensen (Kollund) M 133 0.35.12 0.34.35  
218 205 Persis Stücher WST homeschooling K 85 0.35.14 0.35.12  
219 100 Maiken Thomsen Bov IF Løb&Motion K 86 0.35.15 0.34.14  
220 306 Sif Nolsøe Grünbaum Lyreskovskolen K 87 0.35.15 0.34.43  
221 172 Marianne Stenger Lyreskovskolen K 88 0.35.15 0.34.43  
222 145 Carl Martinussen Kerteminde motionsklub M 134 0.35.31 0.35.11  
223 24 Jonna Thun (Sønderborg) K 89 0.35.36 0.34.43  
224 111 Hanne Rasmussen E3 Spedition-Transport A/S K 90 0.35.38 0.35.07  
225 110 Frank Svendsen E3 Spedition-Transport A/S M 135 0.35.38 0.35.08  
226 355 Bente Schwemer Lyreskovskolen K 91 0.35.41 0.35.06  
227 21 Jennifer Bro (Holstebro) K 92 0.35.42 0.34.45  
228 36 Maria Slyk (Holstebro) K 93 0.35.42 0.34.45  
229 368 Noah Meyer Lyreskovskolen M 136 0.35.42 0.35.05  
230 114 Michael Nielsen E3 Spedition-Transport A/S M 137 0.35.43 0.35.09  
231 249 Filippa Henriksen Grænseegnens Friskole K 94 0.35.44 0.35.16  
232 117 Randi List-Jensen E3 Spedition-Transport A/S K 95 0.35.45 0.35.13  
233 490 Malene Pedersen Kästner (Gråsten) K 96 0.35.47 0.34.58  
234 260 Frederik Schubert Grænseegnens Friskole M 138 0.35.47 0.35.35  
235 259 Marcus Wulff Grænseegnens Friskole M 139 0.35.48 0.35.36  
236 174 Michael Lund Nissen Lyreskovskolen M 140 0.35.48 0.34.58  
237 357 Lauge Lund Nissen Lyreskovskolen M 141 0.35.48 0.34.59  
238 182 Harry Nicolai Nicolai Biler M 142 0.35.50 0.35.30  
239 125 Petra Chall Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 97 0.35.51 0.34.50  
240 240 Magnus Refsgaard Grænseegnens Friskole M 143 0.35.53 0.35.41  
241 299 Harry Hansen AAIG M 144 0.36.00 0.35.11  
242 546 Frederik Ertner Mortensen (Tjele) M 145 0.36.03 0.35.06  
243 252 Lykke Nielsen Grænseegnens Friskole K 98 0.36.04 0.35.44  
244 465 Bjarke Nielsen Grænseegnens Friskole M 146 0.36.04 0.35.43  
245 353 Ryan Duursema van Wesemael Lyreskovskolen M 147 0.36.13 0.36.10  
246 321 Twan Duursema van Wesemael Lyreskovskolen M 148 0.36.13 0.36.10  
247 314 Rasmus Hemmet Jacobsen Lyreskovskolen M 149 0.36.17 0.35.44  
248 398 Pernille Henriksen Grænseegnens Friskole K 99 0.36.19 0.35.50  
249 178 Signe Hemmet Jacobsen Lyreskovskolen K 100 0.36.21 0.35.49  
250 102 Stine Møller Bov IF Løb&Motion K 101 0.36.23 0.35.52  
251 364 Linette Møller Thomsen Lyreskovskolen K 102 0.36.23 0.35.53  
252 95 Despina Christensen Bov if K 103 0.36.24 0.35.21  
253 378 Max Kierek Lyreskovskolen M 150 0.36.28 0.36.28  
254 402 Karina Hansen Grænseegnens Friskole K 104 0.36.29 0.36.03  
255 246 Aline Hansen Grænseegnens Friskole K 105 0.36.29 0.36.03  
256 331 Mikkel Dyngby Lyreskovskolen M 151 0.36.29 0.36.29  
257 18 Helle Skovgaard (Holstebro) K 106 0.36.30 0.35.35  
258 6 Bo Hougaard (Holstebro) M 152 0.36.30 0.35.35  
259 524 Heidi Tychsen Lyreskovskolen K 107 0.36.35 0.36.33  
260 366 Claire Kock Lyreskovskolen K 108 0.36.37 0.36.12  
261 101 Maria Louise Jacobsen Bov IF Løb&Motion K 109 0.36.41 0.36.02  
262 106 Jytte Reitz BUI-Motion K 110 0.36.43 0.35.44  
263 34 Maja Amalie Andresen (Bylderup Bov) K 111 0.36.48 0.36.33  
264 166 John Kock Lyreskovskolen M 153 0.36.49 0.36.24  
265 30 Linda Kramer (Bylderup Bov) K 112 0.36.51 0.36.36  
266 121 Jana Aagaard Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 113 0.36.59 0.35.58  
267 545 Mathias Mortensen (Asaa) M 154 0.37.01 0.36.13  
268 141 René Grusgaard Holøgska M 155 0.37.02 0.36.16  
269 424 Grethe Reitz BUI K 114 0.37.09 0.36.09  
270 515 Sebastian Johannsen Kollund Skole M 156 0.37.15 0.37.10  
271 124 Michael Chall Emsige Emkendorfer Eichhörnchen M 157 0.37.16 0.36.15  
272 255 Stella Arnold Grænseegnens Friskole K 115 0.37.19 0.37.19  
273 120 Hedda Mo Heisig