Siden er sidst opdateret 16. september 2017 - kl. 20:05

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Grænseløbet i Kruså - lørdag d. 16. september 2017 - kl. 14

"Grænseløbet #33"

Grænseløbet Kruså

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Grænseoverskridende motionsløb - den længste rute krydser grænsen.

- i 2017 afvikles Grænseløbet for 33. gang.

- der er fortræning til løbet hver mandag kl. 18 med start fra Grænsehallerne - første gang er mandag d. 1. maj

- i 2017 kan der også løbes stafetløb på den korte rute - der er 3 deltagere på et stafethold, der hver løber 5,15k

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest 6/9)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

5,15k

11,33k

 Stafet 3x5,15k

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,15 km - se også 5,15 km - se også 11,33 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 187 Nicholas Vinther Skov InSport M 1 0.16.25 0.16.24 Hurtigste mand
2 546 Jonas Skau Christensen Rødekro Tri & Motion M 2 0.17.40 0.17.39  
3 344 Pit Silas Stücher WST homeschooling M 3 0.19.51 0.19.48  
4 346 Ralph Boas Stücher WST homeschooling M 4 0.19.59 0.19.56  
5 154 Jannik Steenbergen FLEGGAARD M 5 0.20.40 0.20.36  
6 372 Fabian Rieck TSV Lindewitt M 6 0.20.41 0.20.40  
7 208 Lucas Rosendahl Jeppesen Korsør atletik og motion M 7 0.20.55 0.20.53  
8 319 Silvana Stief Spiridon Schleswig K 1 0.21.10 0.21.07 Hurtigste kvinde
9 358 Georg Rasmussen AAIG M 8 0.21.22 0.21.19  
10 551 Rasmus Harder Henriksen Svendborg SG M 9 0.21.27 0.21.23  
11 341 Manuel Wilde WST homeschooling M 10 0.21.31 0.21.28  
12 323 Lone Anne Düring Pedersen Team Düring K 2 0.21.44 0.21.42  
13 347 Ron Amos Stücher WST homeschooling M 11 0.22.11 0.22.08  
14 257 Mads Hjorth Lyreskovskolen M 12 0.22.19 0.22.15  
15 511 Folke Filskov Zion Runners M 13 0.22.49 0.22.47  
16 534 Mathias Jørgensen Kildevæld M 14 0.23.03 0.22.20  
17 585 Bjarke Karlsen BOV IF Løb & Motion M 15 0.23.05 0.22.57  
18 513 Andreas Lindeborg Kildevæld M 16 0.23.35 0.22.52  
19 352 Simon Skau Christensen (Sønderborg) M 17 0.23.39 0.23.19  
20 277 Noah Muusmann Lyreskovskolen M 18 0.23.41 0.23.35  
21 181 Morten Dixen Søgaard HPT M 19 0.23.45 0.23.36  
22 278 Oliver Køhler Lyreskovskolen M 20 0.24.01 0.23.55  
23 144 Max Mohr FLEGGAARD M 21 0.24.03 0.23.49  
24 82 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 3 0.24.09 0.24.06  
25 501 Bjørn Roschek (Tönning) M 22 0.24.11 0.24.09  
26 271 Nicolai Køhler Lyreskovskolen M 23 0.24.12 0.24.12  
27 421 Casper Dahle Grænseegnens Friskole M 24 0.24.16 0.24.13  
28 570 Jacob Hansen Grænseegnens Friskole M 25 0.24.16 0.23.34  
29 458 Andreas Duus Grænseegnens Friskole M 26 0.24.16 0.23.54  
30 45 Nikolaj Drimer Berg (Sønderborg) M 27 0.24.18 0.23.00  
31 107 Mads Thomsen E3 Spedition-Transport M 28 0.24.28 0.24.10  
32 556 Thomas Kingo (Kollund) M 29 0.24.31 0.24.23  
33 555 Noah Kingo (Kollund) M 30 0.24.31 0.24.23  
34 98 Frederik Schimann Hansen E3 Spedition-Transport M 31 0.24.40 0.24.20  
35 589 Lene Damsgaard Nielsen FitnFun K 4 0.24.47 0.24.16  
36 85 Nils Stahlhut Deutsche Schule Pattburg M 32 0.24.51 0.24.47  
37 99 Jesper Schimann Hansen E3 Spedition-Transport M 33 0.24.53 0.24.41  
38 574 Paprika Møller Urterima K 5 0.24.58 0.24.58  
39 129 Erik Hübner FLEGGAARD M 34 0.25.10 0.24.55  
40 56 Thomas Johannson (Næstved) M 35 0.25.11 0.24.46  
41 497 Alexander Lind Pedersen Lyreskovskolen M 36 0.25.26 0.25.24  
42 216 Bastian Kapela Lyreskovskolen M 37 0.25.27 0.25.27  
43 550 Karoline Henriksen Svendborg SG K 6 0.25.35 0.25.32  
44 130 Finn Møller FLEGGAARD M 38 0.25.38 0.25.15  
45 560 Christian Hallingstad Cousin Lyreskovskolen M 39 0.25.38 0.25.37  
46 67 Jesper Fynsk Arla Foods Kruså Mejeri M 40 0.25.48 0.25.36  
47 73 Tobias Ravn-Rybak Arla Foods Kruså Mejeri M 41 0.25.49 0.25.38  
48 25 Jessica Lange (Flensburg) K 7 0.25.57 0.25.37  
49 339 Christine Stücher WST homeschooling K 8 0.25.59 0.25.55  
50 20 Ida Iversen (Padborg) K 9 0.26.14 0.26.08  
51 179 Louise Therkelsen HPT K 10 0.26.24 0.25.14  
52 183 Peter Therkelsen HPT M 42 0.26.24 0.25.14  
53 370 Fillip From (Aabenraa) M 43 0.26.27 0.25.31  
54 539 Simiyar Fadel Taher Kildevæld M 44 0.26.36 0.25.52  
55 493 Mathias Hansen Lyreskovskolen M 45 0.26.38 0.26.36  
56 313 Anette Hansen Rødekro Tri & Motion K 11 0.26.49 0.26.29  
57 314 Allan Skov skov`s klub M 46 0.27.01 0.26.56  
58 473 Svend Mygind Grænseegnens Friskole M 47 0.27.01 0.26.19  
59 131 Florian Guttmann FLEGGAARD M 48 0.27.05 0.26.48  
60 600 Karsten Nicolaisen Hellinghøj M 49 0.27.10 0.26.13  
61 81 Svend Erik Kramer BOV IF Løb & Motion M 50 0.27.11 0.27.11  
62 309 Marcel Vagt OHL M 51 0.27.12 0.25.56  
63 578 Lucas Ospina (Sønderborg) M 52 0.27.13 0.27.11  
64 315 Kevin Skov skov`s klub M 53 0.27.13 0.27.09  
65 228 Frederik Främbs Lyreskovskolen M 54 0.27.16 0.26.18  
66 434 Elias Rasmussen Grænseegnens Friskole M 55 0.27.17 0.27.01  
67 549 Gustav Harder Henriksen (Rudkøbing) M 56 0.27.18 0.27.08  
68 552 Anders Harder Sørensen (Rudkøbing) M 57 0.27.18 0.27.08  
69 579 Liam Ospina (Sønderborg) M 58 0.27.20 0.27.17  
70 512 Alexander Barbé Kildevæld M 59 0.27.22 0.26.21  
71 150 Timo Fuchs FLEGGAARD M 60 0.27.29 0.27.21  
72 94 Benthe Thomsen E3 Spedition-Transport K 12 0.27.30 0.27.13  
73 113 Troels List-Jensen E3 Spedition-Transport M 61 0.27.32 0.27.20  
74 571 Torben Nielsen   M 62 0.27.35 0.26.45  
75 342 Nathnael Wilde WST homeschooling M 63 0.27.36 0.27.34  
76 412 Kristoffer Festersen Grænseegnens Friskole M 64 0.27.38 0.27.09  
77 602 Lukas Krag Efterskolen Kildevæld M 65 0.27.41 0.26.42  
78 432 Thomas Petersen Grænseegnens Friskole M 66 0.27.41 0.27.24  
79 142 Lukas Sönnichsen FLEGGAARD M 67 0.27.45 0.27.30  
80 84 Line Hempel Deutsche Schule Pattburg K 13 0.27.46 0.27.36  
81 23 Jane Kraak (Holbøl) K 14 0.27.47 0.27.42  
82 620 Claus Petersen (Padborg) M 68 0.27.47 0.27.29  
83 160 Christian Duus Grænseegnens Friskole M 69 0.27.53 0.27.13  
84 318 Victoria Widding Foged Søgård Friskole K 15 0.27.56 0.27.15  
85 146 Nikolai Juelsen FLEGGAARD M 70 0.27.56 0.27.33  
86 15 Hans Christian Larsen (Bevtoft) M 71 0.27.57 0.27.54  
87 217 Bastian Simonsen Lyreskovskolen M 72 0.28.04 0.28.04  
88 491 Andreas Rasmussen lyreskovskolen M 73 0.28.06 0.27.38  
89 221 Christian Nielsen Lyreskovskolen M 74 0.28.08 0.28.06  
90 272 Nikolaj Jørgensen Lyreskovskolen M 75 0.28.08 0.28.08  
91 159 Carsten Festersen Grænseegnens Friskole M 76 0.28.08 0.27.39  
92 441 Samuel Hansen Grænseegnens Friskole M 77 0.28.12 0.27.24  
93 367 Marhias Johannsen Hærvejens TRIM M 78 0.28.16 0.27.48  
94 506 Jakob Jørgensen Lyreskovskolen M 79 0.28.41 0.27.42  
95 252 Line Anaya Jacobsen Lyreskovskolen K 16 0.28.43 0.28.40  
96 42 Michael Moritzen (Harrislee) M 80 0.28.43 0.28.28  
97 114 Britta Joost Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 17 0.28.50 0.27.45  
98 536 Pernille Kousgaard Andersen Kildevæld K 18 0.28.51 0.28.08  
99 443 Casper Jensen Grænseegnens Friskole M 81 0.28.51 0.28.43  
100 345 Prisca Leoni Stücher WST homeschooling K 19 0.28.53 0.28.51  
101 262 Maria K. Wissing Lyreskovskolen K 20 0.28.54 0.28.42  
102 260 Malene K. Wissing Lyreskovskolen K 21 0.28.54 0.28.43  
103 266 Michael Wissing Lyreskovskolen M 82 0.28.54 0.28.42  
104 494 Carina Morsø (Munkebo) K 22 0.28.58 0.28.03  
105 48 Bent Kramer Team Kramer 2017 M 83 0.29.02 0.28.43  
106 469 Laura Momme Grænseegnens Friskole K 23 0.29.03 0.28.46  
107 577 Shannon Ospina (Sønderborg) K 24 0.29.05 0.28.50  
108 559 Louise Diabelez (Sønderborg) K 25 0.29.07 0.28.15  
109 562 Allan Nielsen (Broager) M 84 0.29.07 0.28.15  
110 624 Oliver Nyffeler   M 85 0.29.10 0.26.22  
111 136 Jakob Stelter FLEGGAARD M 86 0.29.10 0.28.55  
112 133 Hans Borst FLEGGAARD M 87 0.29.12 0.29.01  
113 74 Henrik Petersen Bolderslev Løb & Motion M 88 0.29.18 0.28.53  
114 83 Fynn Stahlhut Deutsche Schule Pattburg M 89 0.29.22 0.28.06  
115 58 Thomas Till (Elsdorf-Westermühlen) M 90 0.29.23 0.28.17  
116 185 Anton Nielsen (Sønderborg) M 91 0.29.24 0.28.38  
117 37 Louise Winther (Bramming) K 26 0.29.25 0.28.09  
118 269 Milan Kock Lyreskovskolen M 92 0.29.29 0.28.43  
119 566 Ernst Svensson (Flensborg) M 93 0.29.29 0.28.30  
120 340 Kezia Wilde WST homeschooling K 27 0.29.32 0.29.29  
121 449 Tobias Festersen Grænseegnens Friskole M 94 0.29.35 0.29.09  
122 140 Linda Dueholm Nørgaard FLEGGAARD K 28 0.29.39 0.29.22  
123 7 Birte Nissen (Flensburg) K 29 0.29.40 0.29.25  
124 508 Ida Schultz Hansen Bolderslev Løb & Motion K 30 0.29.40 0.29.12  
125 51 Sabine Till (Elsdorf-Westermühlen) K 31 0.29.41 0.28.35  
126 96 Claus Thomsen E3 Spedition-Transport M 95 0.29.48 0.29.29  
127 212 Alexander Johannsen Lyreskovskolen M 96 0.29.49 0.29.42  
128 284 Patrick Hape Pedersen Lyreskovskolen M 97 0.29.50 0.29.20  
129 193 Keld Loft Hansen kerteminde motions klub M 98 0.29.52 0.29.22  
130 92 Andrea Schlechter E3 Spedition-Transport K 32 0.29.59 0.29.39  
131 134 Helene Dissing FLEGGAARD K 33 0.30.01 0.29.45  
132 172 Noel Emil Grusgaard Holøgska M 99 0.30.04 0.29.11  
133 117 Maren Rohgalf Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 34 0.30.05 0.29.00  
134 442 Tristan Rodgers Grænseegnens Friskole M 100 0.30.06 0.30.05  
135 200 Marius Rungstrøm Martinussen Kerteminde motionsklub M 101 0.30.07 0.29.28  
136 554 Tom Korsholm Pedersen (Kruså) M 102 0.30.08 0.29.20  
137 194 Marius Jensen Kerteminde Motions Klub M 103 0.30.08 0.29.29  
138 563 Oskar Olsen Lyreskovskolen M 104 0.30.14 0.29.53  
139 137 Lars Gydesen FLEGGAARD M 105 0.30.20 0.30.03  
140 10 Christian Momme Brink (Toftlund) M 106 0.30.21 0.30.06  
141 4 Anne-Mette Kildegård Andersen (Kruså) K 35 0.30.22 0.30.08  
142 322 Vicki Damgaard Madsen Team "let på tå" K 36 0.30.27 0.30.01  
143 231 Henrik L. R. Hansen Lyreskovskolen M 107 0.30.29 0.30.20  
144 75 Emma Christensen BOV IF Løb & Motion K 37 0.30.30 0.29.50  
145 256 Lukas Nissen Lyreskovskolen M 108 0.30.30 0.30.29  
146 1 Alexandra Haufe (Harrislee) K 38 0.30.31 0.30.17  
147 530 Josua Johannes Stærk Kildevæld M 109 0.30.33 0.29.55  
148 537 Peter Stidsen Kildevæld M 110 0.30.34 0.29.50  
149 477 Julie Duus Grænseegnens Friskole K 39 0.30.35 0.30.02  
150 307 Dennis Nissen OHL M 111 0.30.35 0.29.17  
151 68 Lea Pedersen Arla Foods Kruså Mejeri K 40 0.30.36 0.30.26  
152 485 Lars Boldt Grænseegnens Friskole M 112 0.30.36 0.29.55  
153 304 Arne Pedersen OGF M 113 0.30.38 0.30.27  
154 46 Nina Ullerup (Aabenraa) K 41 0.30.42 0.29.51  
155 581 Anna Møller Hjermitslev Lyreskovskolen K 42 0.30.43 0.29.40  
156 180 Michael Olsson HPT M 114 0.30.50 0.29.38  
157 197 Dina Rungstrøm Martinussen Kerteminde motionsklub K 43 0.30.54 0.30.25  
158 488 Lasse Bo Kristensen (Padborg) M 115 0.30.58 0.30.06  
159 254 Louise Larsen Lyreskovskolen K 44 0.31.01 0.30.49  
160 490 Hanne Petersen lyreskovskolen K 45 0.31.02 0.30.35  
161 26 Jonas Christiansen (Rødekro) M 116 0.31.03 0.30.40  
162 235 Jeppe Post Lyreskovskolen M 117 0.31.06 0.30.40  
163 280 Oliver Muusmann Lyreskovskolen M 118 0.31.06 0.31.06  
164 101 Karsten Hansen E3 Spedition-Transport M 119 0.31.11 0.30.52  
165 583 Marianne von Qualen (Stevning) K 46 0.31.13 0.30.16  
166 295 Tanja Nissen Lyreskovskolen K 47 0.31.13 0.30.27  
167 148 Stefanie Längricht FLEGGAARD K 48 0.31.16 0.31.00  
168 237 John Kock Lyreskovskolen M 120 0.31.18 0.30.32  
169 320 Charlotte Nissen STV Sörup K 49 0.31.20 0.30.21  
170 507 Tanja Jørgensen Lyreskovskolen K 50 0.31.23 0.30.26  
171 62 Kim Skjoldman 2test M 121 0.31.28 0.31.11  
172 625 Uffe Iwersen (Kruså) M 122 0.31.29 0.28.40  
173 248 Lene Kock lyreskovskolen K 51 0.31.30 0.30.44  
174 177 Jette Olsson HPT K 52 0.31.33 0.30.23  
175 590 Camilla Jensen FitnFun K 53 0.31.34 0.31.03  
176 8 Bo Hougaard (Holstebro) M 123 0.31.35 0.30.18  
177 476 Jonas Deiters Grænseegnens Friskole M 124 0.31.36 0.31.03  
178 317 Nathalie Widding Foged Søgård Friskole K 54 0.31.37 0.30.57  
179 591 Erik Pedersen (Padborg) M 125 0.31.37 0.30.17  
180 470 Oliver Lehné Grænseegnens Friskole M 126 0.31.37 0.31.13  
181 109 Randi List-Jensen E3 Spedition-Transport K 55 0.31.39 0.31.28  
182 234 Jasmin Walter Lyreskovskolen K 56 0.31.41 0.31.31  
183 224 Eline Gosch Lyreskovskolen K 57 0.31.42 0.31.32  
184 296 Tobias Sønnichsen Lyreskovskolen M 127 0.31.54 0.31.40  
185 487 Simon Justesen Lyreskovskolen M 128 0.31.55 0.31.23  
186 371 Michael Justesen (Padborg) M 129 0.31.56 0.31.23  
187 239 Karl Johan Nielsen Ballhorn Lyreskovskolen M 130 0.31.56 0.31.09  
188 502 Tina Schelke Bov if Løb & Motion K 58 0.31.59 0.31.07  
189 604 Lone Aagaard Efterskolen Kildevæld K 59 0.32.00 0.30.53  
190 268 Mikkel Dyngby Lyreskovskolen M 131 0.32.02 0.31.18  
191 544 Jan Bach (Holstebro) M 132 0.32.02 0.30.44  
192 350 Jeppe Kappelgaard Bech (Herning) M 133 0.32.20 0.31.27  
193 21 Inger Marie Christensen (Esbjerg) K 60 0.32.26 0.31.23  
194 213 Anders Perlewitz Lyreskovskolen M 134 0.32.27 0.32.13  
195 362 Bibbi From (Aabenraa) K 61 0.32.30 0.31.34  
196 218 Birgitte Post Lyreskovskolen K 62 0.32.34 0.31.36  
197 59 Tina Mørk Holm (Kollund) K 63 0.32.48 0.32.25  
198 66 Christian Lorenzen Arla Foods Kruså Mejeri M 135 0.33.01 0.31.39  
199 49 Randi Nymand (Ringkøbing) K 64 0.33.07 0.31.49  
200 173 Oliver Gnap Holøgska M 136 0.33.10 0.32.16  
201 505 Pernille Jacobsen Lyreskovskolen K 65 0.33.11 0.32.53  
202 27 Karoline Gregersen (Odense) K 66 0.33.21 0.33.18  
203 61 Vibeke Eddau Kock (Flensborg) K 67 0.33.21 0.32.55  
204 47 Peder Skodborg (Sønderborg) M 137 0.33.21 0.32.21  
205 3 Anja Mygind (Kollund) K 68 0.33.27 0.32.34  
206 576 Patrick Møller Urterima M 138 0.33.27 0.33.24  
207 316 Kim Foged Søgård Friskole M 139 0.33.27 0.32.46  
208 238 Julika Sofie Främbs Lyreskovskolen K 69 0.33.30 0.33.19  
209 308 Kurt Schmidt OHL M 140 0.33.31 0.32.16  
210 60 Tove Christensen (Allerød) K 70 0.33.32 0.32.25  
211 115 Jana Aagaard Emsige Emkendorfer Eichhörnchen K 71 0.33.36 0.32.32  
212 245 Lasse Perlewitz Lyreskovskolen M 141 0.33.39 0.33.26  
213 547 Esben Perlewitz (Kruså) M 142 0.33.40 0.33.26  
214 614 William Tolstrup   M 143 0.33.41 0.33.27  
215 198 Kaj Martinussen Kerteminde motionsklub M 144 0.33.41 0.33.09  
216 55 Stine Østergaard Lorenzen (Haderslev) K 72 0.33.42 0.33.16  
217 186 Malene Nielsen (Sønderborg) K 73 0.33.46 0.33.00  
218 460 Emil Jessen Grænseegnens Friskole M 145 0.33.46 0.33.43  
219 305 Lilian Jespersen OGF K 74 0.33.47 0.33.37  
220 206 Nancy Gerber Kollund Møbler K 75 0.33.48 0.33.12  
221 202 Levke Seehusen Kollund Møbler K 76 0.33.48 0.33.10  
222 205 Loddie Liv Dalgaard Kollund Møbler K 77 0.33.48 0.33.12  
223 204 Kim Wild Kollund Møbler M 146 0.33.48 0.33.10  
224 207 Viggo Jørgensen Kollund Møbler M 147 0.33.48 0.33.11  
225 203 Kim Kaare Christensen Kollund Møbler M 148 0.33.48 0.33.10  
226 326 Kevin Holm-Jensen Team Holm-Jensen M 149 0.33.51 0.32.36  
227 311 Stefan Schmidt OHL M 150 0.33.55 0.32.39  
228 12 Fin Kusch (Flensborg) M 151 0.33.57 0.33.31  
229 545 Malene Larsen (Padborg) K 78 0.33.58 0.33.28  
230 110 Sarah Bjørnskov Hansen E3 Spedition-Transport K 79 0.34.05 0.33.45  
231 599 Laura Haase Lyreskovskolen K 80 0.34.08 0.33.57  
232 119 Michael Chall Emsige Emkendorfer Eichhörnchen M 152 0.34.16 0.33.11  
233 306 Sven Jönsson OGF M 153 0.34.16 0.33.30  
234 88 Manuela Kapela Deutsche Schule Tingleff K 81 0.34.19 0.33.31  
235 89 Molly Kapela Deutsche Schule Tingleff K 82 0.34.20 0.33.33  
236 486 Vicky Nielsen Grænseegnens Friskole K 83 0.34.26 0.33.31  
237 211 Maike Minor Løb med SdU K 84 0.34.26 0.33.32  
238 210 Johanna Andersen Løb med SdU K 85 0.34.26 0.33.32  
239 467 Jens Peter Sørensen Grænseegnens Friskole M 154 0.34.26 0.33.44  
240 408 Ruben Duma Grænseegnens Friskole M 155 0.34.26 0.34.24  
241 244 Lara Meyer Lyreskovskolen K 86 0.34.28 0.33.25  
242 276 Noah Meyer Lyreskovskolen M 156 0.34.28 0.33.24  
243 132 George Jochimsen FLEGGAARD M 157 0.34.32 0.34.20  
244 145 Nadine Jochimsen FLEGGAARD K 87 0.34.33 0.34.20  
245 425 Morten Klingberg Grænseegnens Friskole M 158 0.34.33 0.33.12  
246 158 Carl Klingberg Grænseegnens Friskole M 159 0.34.33 0.33.12  
247 422 Magnus Jessen Grænseegnens Friskole M 160 0.34.33 0.34.30  
248 165 Svend Gundesen Grænseegnens Friskole M 161 0.34.35 0.33.58  
249 259 Maj-Britt Dyngby Lyreskovskolen K 88 0.34.36 0.33.53  
250 357 Ilse Gräber Lemvig Løbeklub K 89 0.34.37 0.33.54  
251 356 Trine Gräber Kiil (Haderslev) K 90 0.34.37 0.33.54  
252 431 Sofie Momme Grænseegnens Friskole K 91 0.34.47 0.34.31  
253 365 Liebeth Johannsen Hærvejens TRIM K 92 0.34.52 0.34.24  
254 429 Sara Duma Grænseegnens Friskole K 93 0.34.53 0.34.50  
255 598 Fogh Rasmus Grænseegnens Friskole M 162 0.34.53 0.34.13  
256 38 Maja Amalie Andresen -6372 K 94 0.34.59 0.34.40  
257 285 Pernille Bindzus Lyreskovskolen K 95 0.34.59 0.34.47  
258 72 Signe Lorenzen Arla Foods Kruså Mejeri K 96 0.35.01 0.33.39  
259 17 Helle Skovgaard (Holstebro) K 97 0.35.04 0.33.47  
260 587 Bettina Hansen (Kollund) K 98 0.35.06 0.34.41  
261 489 Ellen Carstensen BOV IF Løb & Motion K 99 0.35.08 0.34.00  
262 34 Linda Kramer (6372 Bylderup Bov) K 100 0.35.08 0.34.50  
263 558 Katharina Galsgaard (Broager) K 101 0.35.10 0.34.17  
264 557 Martin A. Nielsen (Broager) M 163 0.35.11 0.34.16  
265 499 Lis Christensen (Gråsten) K 102 0.35.13 0.34.28  
266 500 Sahra Christensen (Gråstensen) K 103 0.35.13 0.34.28  
267 364 Peter Nielsen Hærvejens TRIM M 164 0.35.24 0.34.55  
268 343 Persis Jarmila Stücher WST homeschooling K 104 0.35.31 0.35.29  
269 222 Claire Kock Lyreskovskolen K 105 0.35.31 0.35.21  
270 97 Helle Hansen E3 Spedition-Transport K 106 0.35.35 0.35.09  
271 332 Janni Fredslund Team Selma K 107 0.35.38 0.34.41  
272 111 Solvejg Frost E3 Spedition-Transport K 108 0.35.40 0.35.12  
273 561 Susanne Str