Siden er sidst opdateret 18. februar 2018 - kl. 21:17

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjtløbet - lørdag d. 30. maj 2015 - kl. 13.45

"Løjtløbet #7"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - første start kl. 13.45 fra adressen: Løjt Skolegade 17, 6200 Aabenraa.

- Løjtløbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- halvmarathon er DAF opmålt - se DAF opmålt rute

Det er fortræning på flg. dage: 18/4 - 2/5 - 14/5 og 25/5 - med start kl. 10, foran hallen i Løjt.

 

- løbsinfo samt tilmelding Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 29/5 - der kan eftertilmeldes på løbsdagen)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

Halvmarathon DAF opmålt rute

3,6 - 6,4 og 11,8k
Børneløb - 400 m
Stavgang - 3,6 - 6,4 og 11,8k
 

 

tilbage til toppen

Resultater 3,6 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot Startnr. Navn Klub Køn Pl M/K Klasse Pl klasse Brutto Netto Bemærkning
1 436 Martin Laursen   M 1 Mand 1 0.12.25 0.12.25 Hurtigste mand
2 502 Victor Paaske Paaskeklanen :-) M 2 Dreng 1 0.13.31 0.13.30 Hurtigste dreng
3 359 Georg Rasmussen AAIG Aabenraa M 3 Dreng 2 0.14.19 0.14.17  
4 330 Casper Pauslen Løjt Skole 4.B M 4 Dreng 3 0.14.43 0.14.41  
5 420 Louise Schøler Randum Nielsen Rødekro Tri & Motion / Dania Bikes K 1 Kvinde 1 0.16.51 0.16.48 Hurtigste kvinde
6 505 Asger Holst Jensen   M 5 Dreng 4 0.17.25 0.17.05  
7 404 Lasse S. Dahl Løjt Skole M 6 Dreng 5 0.17.27 0.17.23  
8 439 Michael Dahl   M 7 Mand 2 0.17.28 0.17.23  
9 524 Peter Søgaard Friis   M 8 Dreng 6 0.17.44 0.17.29  
10 305 Anders Boyum Johansen Løjtlands Løbeklub M 9 Dreng 7 0.17.46 0.17.30  
11 384 Jonas Schmidt Reberholt Løjt Skole M 10 Dreng 8 0.18.09 0.17.55  
12 351 Emil Egholt Jes P. Jessen M 11 Dreng 9 0.18.53 0.18.48  
13 449 Nikolaj Poulsen Løjt skole 6 klasse M 12 Dreng 10 0.18.58 0.18.53  
14 1002 Sille Kloock.jensen   K 2 Pige 1 0.19.00 0.18.50 Hurtigste pige
15 1018 Vicky Damgaard Madsen   K 3 Kvinde 2 0.19.10 0.18.49  
16 1004 Sofie Iversen   K 4 Pige 2 0.19.31 0.19.21  
17 345 Daniel Stehmann Løjtlands Løbeklub M 13 Dreng 11 0.19.32 0.19.17  
18 348 Elias Stehmann Løjtlands Løbeklub M 14 Dreng 12 0.19.36 0.19.21  
19 1000 Isabella Jensen   K 5 Pige 3 0.19.38 0.19.29  
20 453 Oliver Dimmock Løjt skole M 15 Dreng 13 0.19.59 0.19.58  
21 422 Lucas Lind Sandager   M 16 Dreng 14 0.19.59 0.19.58  
22 338 Christina Paaske Paaskeklanen :-) K 6 Kvinde 3 0.20.01 0.19.49  
23 489 Susanne Dimmock Løjt idrætsforening K 7 Kvinde 4 0.20.14 0.20.12  
24 530 Peter Thykjær   M 17 Dreng 15 0.20.16 0.20.14  
25 334 Charlotte Ravn Løjtlands Løbeklub K 8 Kvinde 5 0.20.21 0.20.16  
26 483 Sofie Olsen   K 9 Kvinde 6 0.20.26 0.20.18  
27 1014 Liv From Christensen   K 10 Pige 4 0.20.33 0.20.08  
28 527 Sofie Thykjær   K 11 Pige 5 0.20.33 0.20.06  
29 425 Magnus Tue Schneider Dahl Løjt Børnehus M 18 Dreng 16 0.20.42 0.20.38  
30 447 Nicole Schneider Dahl   K 12 Kvinde 7 0.20.57 0.20.52  
31 435 Martin Brink Dansk Isolering M 19 Mand 3 0.21.06 0.20.58  
32 508 Laura Nielsen   K 13 Pige 6 0.21.07 0.21.00  
33 387 Josefine Kjølsen Olsen   K 14 Pige 7 0.21.08 0.21.00  
34 516 Jacob Todsen   M 20 Mand 4 0.21.31 0.21.04  
35 481 Sofie Geertsen   K 15 Pige 8 0.21.37 0.21.11  
36 487 Steffen Geertsen   M 21 Dreng 17 0.21.43 0.21.16  
37 442 Mille Toft Larsen   K 16 Pige 9 0.21.45 0.21.37  
38 388 Julie Haugstrup Bjerg Math. Hendes K 17 Pige 10 0.21.46 0.21.34  
40 499 Trine Jensen Math. Hendes K 18 Pige 11 0.21.49 0.21.38  
39 418 Louise Haugstrup Bjerg Math. Hendes K 19 Kvinde 8 0.21.49 0.21.37  
41 1005 Frida Lauritzen   K 20 Pige 12 0.22.25 0.22.14  
42 346 Dicte Christensen Løjt skole K 21 Pige 13 0.22.26 0.22.14  
43 323 Carl Kristian Bie Rhinstrøm-Schmidt Løjt Kirkeby Skole M 22 Dreng 18 0.22.32 0.22.11  
44 1016 Noah Christensen   M 23 Dreng 19 0.22.32 0.22.22  
45 1008 Emma Waller   K 22 Pige 14 0.22.37 0.22.28  
46 1007 Frank Waller   M 24 Mand 5 0.22.37 0.22.28  
47 475 Simon Asmussen Løjt M 25 Dreng 20 0.22.44 0.22.42  
48 317 Bertram Heide-Jørgensen   M 26 Dreng 21 0.22.45 0.22.35  
49 458 Per Heide-Jørgensen   M 27 Mand 6 0.22.46 0.22.36  
50 383 Jonas Renkwitz   M 28 Dreng 22 0.22.55 0.22.49  
51 336 Christian Frimer Kjærgård Jørgensen   M 29 Dreng 23 0.23.01 0.22.59  
52 352 Emil Wandahl Løjt Skole M 30 Dreng 24 0.23.02 0.22.54  
53 400 Kristian Skov 3KMskole2015 M 31 Dreng 25 0.23.02 0.22.54  
55 395 Katrine Christiansen   K 23 Pige 15 0.23.09 0.22.42  
54 402 Lars Christiansen   M 32 Mand 7 0.23.09 0.22.41  
56 477 Simone Østergård   K 24 Kvinde 9 0.23.38 0.23.23  
58 401 Lærke Kragh Løjt Skole K 25 Pige 16 0.23.47 0.23.23  
60 405 Laurine Christiansen   K 26 Pige 17 0.23.47 0.23.24  
57 344 Daniel Beck Siig   M 33 Dreng 26 0.23.47 0.23.45  
59 329 Casper Bugge   M 34 Dreng 27 0.23.47 0.23.31  
61 340 Christine Christiansen   K 27 Pige 18 0.23.48 0.23.27  
62 403 Lars Christiansen   M 35 Mand 8 0.23.50 0.23.26  
63 320 Camilla Ries Nielsen   K 28 Kvinde 10 0.23.55 0.23.44  
64 518 Caroline Todsen Løjt skole 0A K 29 Pige 19 0.23.58 0.23.56  
65 517 Malene Todsen   K 30 Kvinde 11 0.23.58 0.23.55  
67 382 Jonas Dybro   M 36 Dreng 28 0.24.01 0.23.56  
66 371 Jacob Petersen   M 37 Mand 9 0.24.01 0.23.58  
68 525 Anne-Line Meldgaard   K 31 Pige 20 0.24.17 0.24.08  
69 360 Gitte Arvedlund   K 32 Kvinde 12 0.24.17 0.24.09  
70 441 Mikkeline Bonde Bojsen   K 33 Pige 21 0.24.18 0.24.10  
71 454 Oscar Teglgaard Rasmussen Team Sportmaster M 38 Dreng 29 0.24.19 0.24.03  
74 472 Sarah Friis-Jepsen   K 34 Pige 22 0.24.20 0.24.01  
73 523 Julius Petersen Løjt Skole 3b M 39 Dreng 30 0.24.20 0.23.59  
72 381 John Teglgaard Sørensen Team Sportmaster M 40 Mand 10 0.24.20 0.24.04  
75 492 Thilde Paaske Paaskeklanen :-) K 35 Pige 23 0.24.21 0.24.07  
76 446 Nanna Paaske Paaskeklanen :-) K 36 Kvinde 13 0.24.22 0.24.09  
77 350 Ella Zeberg Sørensen   K 37 Pige 24 0.24.35 0.24.26  
78 310 Anne Johanning Senger   K 38 Pige 25 0.24.35 0.24.33  
80 440 Mikkel Noer Løjt skole 2A M 41 Dreng 31 0.24.39 0.24.31  
79 465 Rasmus Nielsen Løjt skole 2A M 42 Mand 11 0.24.39 0.24.31  
82 433 Marie Kjeldsen Løjt skole 1 A K 39 Pige 26 0.24.46 0.24.35  
81 380 Joan Marie Kjeldsen   K 40 Kvinde 14 0.24.46 0.24.34  
83 396 Katrine Koefoed- Rasmussen   K 41 Kvinde 15 0.24.47 0.24.33  
84 1015 Marie Koefoed-Toft Nyborg Tri K 42 Kvinde 16 0.24.49 0.24.36  
85 438 Mia Langschwager Hamann Løjt skole 3.A K 43 Pige 27 0.24.51 0.24.36  
86 343 Claus Egholt Jes P. Jessen M 43 Mand 12 0.24.56 0.24.42  
87 1032 Nete Kammeyer   K 44 Pige 28 0.24.57 0.24.26  
88 1041 Michael Kammeyer   M 44 Mand 13 0.25.01 0.24.30  
89 417 Lotus Johansen   K 45 Kvinde 17 0.25.03 0.24.46  
90 361 Gitte Langschwager Hamann Have- og Skovservice v/ Brian Terp K 46 Kvinde 18 0.25.03 0.24.48  
91 473 Sarah Thomsen Løjt Kirkeby Skole K 47 Pige 29 0.25.19 0.25.05  
92 429 Malou Lindegaard Krag Luriel K 48 Pige 30 0.25.19 0.25.04  
93 504 Michael Holst Jensen   M 45 Mand 14 0.25.30 0.25.10  
94 513 Jonas Berg Moshage Løjt Skole M 46 Dreng 32 0.25.31 0.25.14  
95 485 Søren Calløe Kristensen Løjt skole 0A K 49 Pige 31 0.25.32 0.25.26  
96 432 Marianne Olesen Løjt IF K 50 Kvinde 19 0.25.35 0.25.17  
97 514 Lene Berg Moshage First Movers K 51 Kvinde 20 0.25.36 0.25.18  
98 406 Lene Kragh   K 52 Kvinde 21 0.25.38 0.25.14  
100 468 Rikke Calløe Kristensen Løjt skole 4B K 53 Pige 32 0.25.42 0.25.36  
101 479 Smilla Rasmussen Aaig K 54 Pige 33 0.25.42 0.25.34  
99 347 Dorte Eline Calløe Kristensen   K 55 Kvinde 22 0.25.42 0.25.35  
102 331 Cathrine Hansen Hairtoe K 56 Pige 34 0.25.49 0.25.32  
103 470 Sabrina Sofie Jensen Dansk Isolering K 57 Kvinde 23 0.25.52 0.25.49  
104 430 Malou Østergaard Hansen Løjt Skole K 58 Pige 35 0.26.02 0.25.41  
106 354 Emma Jensen Boiskov K 59 Pige 36 0.26.04 0.25.44  
105 448 Niki Sørensen   M 47 Mand 15 0.26.04 0.25.43  
107 459 Peter Fynsk Boiskov Børnehave skolegruppen M 48 Dreng 33 0.26.06 0.25.47  
109 451 Noah Friis Boysen Boiskov M 49 Dreng 34 0.26.12 0.25.53  
108 486 Steffan Beck Boiskov Natur og Udebørnehave M 50 Mand 16 0.26.12 0.25.53  
111 520 Linda Andersen   K 60 Kvinde 24 0.26.14 0.26.10  
110 522 Jonas Q. Andersen   M 51 Dreng 35 0.26.14 0.26.10  
112 463 Randi Andersen   K 61 Kvinde 25 0.26.46 0.26.24  
113 391 Kåre Andersen   M 52 Mand 17 0.26.46 0.26.23  
114 332 Cathrine Toft   K 62 Kvinde 26 0.26.52 0.26.44  
115 363 Hannah Le Fevre   K 63 Pige 37 0.26.53 0.26.29  
116 498 Trine G. Beck   K 64 Pige 38 0.26.53 0.26.39  
117 392 Karin G. Hansen   K 65 Kvinde 27 0.26.53 0.26.39  
118 490 Susanne Paulsen   K 66 Kvinde 28 0.26.54 0.26.49  
119 414 Lisbeth Feld-Jakobsen Løjt skole K 67 Kvinde 29 0.26.58 0.26.37  
120 377 Jesper Le Fevre   M 53 Mand 18 0.27.02 0.26.33  
121 302 Alfred Le Fevre   M 54 Dreng 36 0.27.03 0.26.32  
122 324 Carl Le Fevre   M 55 Dreng 37 0.27.04 0.26.32  
124 358 Frida Voldbjerg Westermann Løjt Skole K 68 Pige 39 0.27.06 0.26.54  
123 469 Rikke Schmidt   K 69 Kvinde 30 0.27.06 0.27.06  
125 415 Lise Westermann   K 70 Kvinde 31 0.27.06 0.26.53  
126 355 Emmelie Poulsen Løjt skole 2 klasse K 71 Pige 40 0.27.08 0.26.59  
127 478 Smilla Hartvig Bach 2B K 72 Pige 41 0.27.08 0.26.47  
128 416 Loa Berg Poulsen   K 73 Kvinde 32 0.27.10 0.27.00  
129 482 Sofie Louise Rønne Hartvig Aaig Aabenraa K 74 Kvinde 33 0.27.11 0.26.49  
130 497 Tommy Bonnichsen   M 56 Dreng 38 0.27.13 0.26.57  
131 374 Jan Bonnichsen   M 57 Mand 19 0.27.13 0.26.57  
132 1003 Victoria Beck   K 75 Pige 42 0.27.15 0.27.13  
133 309 Anna Chloe Dimmock Løjt skole K 76 Pige 43 0.27.19 0.27.17  
134 357 Frederikke Sofie Mattesen Løjt skole 1. A K 77 Pige 44 0.27.21 0.27.18  
135 349 Elise Høyer Qvist   K 78 Kvinde 34 0.27.21 0.27.03  
136 307 Anette Lorentzen Lund   K 79 Kvinde 35 0.27.23 0.27.08  
137 319 Camilla Lorentzen Lund   K 80 Pige 45 0.27.24 0.27.08  
138 494 Tina Hansen Hairtoe K 81 Kvinde 36 0.27.27 0.27.09  
139 431 Malou Riedel   K 82 Pige 46 0.27.35 0.26.43  
140 444 Naja Ravn Løjtlands Løbeklub K 83 Pige 47 0.27.36 0.26.44  
141 326 Caroline Wandahl Boiskov Børnehave K 84 Pige 48 0.27.38 0.27.18  
142 333 Cecilie Hildebrandt Løjt Skole 2.A K 85 Pige 49 0.27.39 0.27.34  
143 325 Caroline Toft larsen   K 86 Pige 50 0.27.39 0.27.33  
144 462 Pia Wandahl Løjt Skole K 87 Kvinde 37 0.27.40 0.27.20  
145 471 Sarah Beck Siig   K 88 Pige 51 0.27.47 0.27.28  
146 501 Vibeke Holm Skau Boiskov Natur og Udebørnehave K 89 Kvinde 38 0.27.47 0.27.29  
148 379 Jette Maria Sebelius   K 90 Kvinde 39 0.27.58 0.27.40  
147 373 Jakob Sebelius Jansen   M 58 Dreng 39 0.27.58 0.27.40  
149 315 Belinda Hansen   K 91 Kvinde 40 0.28.08 0.27.51  
150 466 Rasmus Paulsen Løjt Skole O.A M 59 Dreng 40 0.28.09 0.28.05  
151 428 Malene Sørensen   K 92 Kvinde 41 0.28.10 0.28.06  
153 389 Julie Struck Christiansen   K 93 Pige 52 0.28.24 0.28.22  
152 407 Lene Lind Sandager   K 94 Kvinde 42 0.28.24 0.28.21  
154 450 Nina Rasmussen   K 95 Kvinde 43 0.28.28 0.28.17  
156 426 Maja Amalie Andresen   K 96 Pige 53 0.28.31 0.28.24  
155 511 Søren Moshage Sønderjydsk Autoophug M 60 Mand 20 0.28.31 0.28.13  
157 410 Linda Kramer   K 97 Kvinde 44 0.28.34 0.28.27  
158 342 Christine Zeberg Sørensen   K 98 Pige 54 0.28.36 0.28.35  
159 1006 Lars Momme Lauritzen   M 61 Mand 21 0.28.41 0.28.29  
160 419 Louise Oxholm Lauritzen Løjt Kirkeby Skole K 99 Pige 55 0.28.50 0.28.34  
162 521 Kaya Andersen Løjt skole 3.A K 100 Pige 56 0.29.16 0.29.11  
161 519 Tommy Q Andersen   M 62 Mand 22 0.29.16 0.29.11  
163 311 Anne Kristine Bie Rhinstrøm-Schmidt Løjt Kirkeby Skole K 101 Pige 57 0.29.24 0.29.01  
164 385 Jørgen Bie Rødekro Tri M 63 Mand 23 0.29.26 0.29.04  
166 506 Karen Oubæk Boysen   K 102 Pige 58 0.29.28 0.29.19  
165 507 Sidsel Oubæk Boysen   K 103 Kvinde 45 0.29.28 0.29.18  
167 364 Heidi Mortensen Løjt skole M 64 Mand 24 0.29.32 0.29.11  
168 1013 Jasmin S. Knudsen   K 104 Pige 59 0.29.54 0.29.47  
170 526 Astrid Thykjær   K 105 Pige 60 0.30.02 0.29.49  
169 529 Henrik Thykjær   M 65 Mand 25 0.30.02 0.29.48  
171 1012 Gaby Knudsen   K 106 Kvinde 46 0.30.09 0.30.03  
173 412 Line Lildholdt   K 107 Kvinde 47 0.30.11 0.29.56  
172 460 Peter Lildholdt   M 66 Dreng 41 0.30.11 0.29.56  
174 488 Storm Rosenstand Bøgen Sydbank M 67 Dreng 42 0.30.20 0.29.55  
175 503 Villads Lyngbak Bøgen Sydbank M 68 Dreng 43 0.30.29 0.30.03  
176 464 Rasmus Lyngbak Bøgen Sydbank M 69 Mand 26 0.30.30 0.30.04  
177 421 Luca Kroll Løjt skole 0.B M 70 Dreng 44 0.30.43 0.30.39  
178 300 Agnete Tondering 0. B Løjt Kirkeby Skole K 108 Pige 61 0.30.46 0.30.44  
180 1031 Freja Guldbrandt Ensted Klinik for Fysioterapi og Træning i Vojens K 109 Pige 62 0.30.47 0.30.46  
179 457 Per Ensted Klinik For Fysioterapi i Vojens M 71 Mand 27 0.30.47 0.30.44  
181 510 Claus Peter Nielsen   M 72 Mand 28 0.30.48 0.30.32  
182 509 Ida Nielsen   K 110 Pige 63 0.30.49 0.30.31  
183 515 Sandra Vestergaard   K 111 Pige 64 0.30.51 0.30.32  
184 443 Mille Wind Matzen Løjt Skole K 112 Pige 65 0.31.19 0.31.18  
185 304 Amalie Kathrine Øgendahl Boiskov K 113 Pige 66 0.31.22 0.31.08  
186 365 Heidi Wind   K 114 Kvinde 48 0.31.22 0.31.20  
187 367 Helene Høyer Qvist Løjt skole 2A K 115 Pige 67 0.31.30 0.31.14  
188 376 Jens Qvist Løjt løbe klub M 73 Mand 29 0.31.31 0.31.14  
189 408 Lilly Schäfer Løjt Kirkeby Skole K 116 Pige 68 0.32.00 0.31.54  
190 366 Heike Schaefer   K 117 Kvinde 49 0.32.00 0.31.54  
191 484 Sofus Christian Lindenborg Løjt Skole M 74 Dreng 45 0.32.30 0.32.08  
192 413 Linea Klöcker Løjt skole K 118 Pige 69 0.32.54 0.32.47  
194 409 Lina Hinze Kristensen Løjt Kirkeby skole 0B M 75 Dreng 46 0.33.27 0.33.20  
193 456 Paul Klöcker   M 76 Mand 30 0.33.27 0.33.20  
195 445 Nanna Enemark Damgaard First Movers K 119 Pige 70 0.33.30 0.33.09  
196 314 Aya Kristine Lindenborg Løjt Skole K 120 Pige 71 0.33.31 0.33.10  
197 308 Anita Lindenborg   K 121 Kvinde 50 0.33.41 0.33.20  
198 321 Camille Brand   K 122 Pige 72 0.33.48 0.33.29  
199 312 Anneli Møller Petersen   K 123 Kvinde 51 0.33.48 0.33.29  
200 356 Esther Stehmann HairToe K 124 Kvinde 52 0.34.24 0.34.05  
202 437 Mette Worsøe Løjt skole K 125 Kvinde 53 0.34.24 0.34.12  
201 337 Christian Møller Worsøe 0.b M 77 Dreng 47 0.34.24 0.34.12  
204 411 Line Kristensen   K 126 Kvinde 54 0.34.29 0.34.19  
203 424 Magnus Oubæk Kristensen   M 78 Dreng 48 0.34.29 0.34.19  
205 467 Rebecca Walther- Johansen løjt skole 1 a K 127 Pige 73 0.34.33 0.34.07  
207 339 Christina Walther-Johansen First Movers K 128 Kvinde 55 0.34.35 0.34.09  
206 496 Tobias Walther- Johansen   M 79 Dreng 49 0.34.35 0.34.09  
208 369 Ida Christiansen   K 129 Pige 74 0.35.00 0.34.32  
209 341 Christine Færge   K 130 Pige 75 0.35.11 0.34.57  
210 386 Josefine Iwersen Møller Løjt Skole K 131 Pige 76 0.35.11 0.34.57  
211 500 Ulla Iwersen Møller   K 132 Kvinde 56 0.35.21 0.35.06  
212 316 Berit Færge   K 133 Kvinde 57 0.35.21 0.35.07  
214 399 Klara Enemark Damgaard First Movers K 134 Pige 77 0.35.23 0.34.57  
213 393 Karina Enemark Damgaard First Movers K 135 Kvinde 58 0.35.23 0.34.57  
215 480 Sofie Christiansen   K 136 Pige 78 0.35.32 0.35.03  
216 427 Majbritt Christiansen   K 137 Kvinde 59 0.35.32 0.35.04  
217 313 Arthe Lauritzen   M 80 Mand 31 0.35.42 0.35.19  
218 528 Karla Karlskov Tondering   K 138 Pige 79 0.35.58 0.35.37  
219 301 Alex Karlskov Løjt Børnehus M 81 Mand 32 0.36.00 0.35.39  
220 474 Sille Christine Poulsen Løjt skole 0 klasse K 139 Pige 80 0.37.28 0.37.21  
221 378 Jesper Poulsen   M 82 Mand 33 0.37.31 0.37.22  
222 1079 Lasse W. Bunszey Løjt Skole M 83 Dreng 50 0.38.29 0.38.25  
223 306 Anders Thomsen Kroll Intersport M 84 Mand 34 0.38.37 0.38.33  
224 397 Katrine Le Fevre   K 140 Pige 81 0.38.40 0.38.13  
225 368 Iben Le Fevre   K 141 Kvinde 60 0.38.55 0.38.27  
226 491 Sylvester Hartvig Bach 0A M 85 Dreng 51 0.39.45 0.39.23  
227 398 Kim Bach - Andersen   M 86 Mand 35 0.39.49 0.39.24  
228 327 Carsten Hildebrandt Birktoft I/S M 87 Mand 36 0.41.44 0.41.26  
229 390 Julius Hildebrandt Boiskov Natur og Ude Børnehave M 88 Dreng 52 0.41.47 0.41.30  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,4 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot Startnr.