Siden er sidst opdateret 23. juli 2017 - kl. 16:54

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjtløbet i Løjt - lørdag d. 3. juni 2017 - kl. 13.45

"Løjtløbet #9"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - første start kl. 13.45 fra adressen: Løjt Skolegade 17, 6200 Aabenraa

- Løjtløbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(20-10-13)

- der er fællestræning på flg. dage: 7/5 - 14/5 - 21/5 - 28/5 - med start kl. 10, foran hallen i Løjt.

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. ??)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

DAF opmålt rute Halvmarathon

3,6 - 6,4 og 11,8k
Børneløb - 400 m
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 3,6 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1061 Kristian Friis Bodum Runners Mand 1 M 1 0.14.53 - Hurtigste mand
2 134 Georg Rasmussen AAIG Dreng 1 M 2 0.15.43 - Hurtigste dreng
3 183 Jonatan Kjølsen Olsen Løjt kirkeby skole Dreng 2 M 3 0.17.51 -  
4 151 Henning Danielsen Dam Frøs Mand 2 M 4 0.18.12 -  
5 347 Sofie Clausen Rødekro Tri & Motion Pige 1 K 1 0.18.59 - Hurtigste pige
6 386 Christine Clausen Rødekro Tri & Motion Kvinde 1 K 2 0.19.02 - Hurtigste kvinde
7 387 Hans Nørgaard Clausen Rødekro tri & Motion Mand 3 M 5 0.19.03 -  
8 102 Carsten Clausen (Løjt) Mand 4 M 6 0.19.22 -  
9 127 Daniel Reinholdt Beck Aabenraa RaceRunning Mand 5 M 7 0.19.43 -  
10 189 Kristian Skov Løjt Kirkeby Skole Dreng 3 M 8 0.20.06 -  
11 147 Lasse Sternkopf ETU Forsikring Mand 6 M 9 0.20.10 -  
12 180 Jonathan Lund Moshage Løjt Kirkeby Skole Dreng 4 M 10 0.20.31 -  
13 1156 Janus Ravn Løjtlands Løbeklub Mand 7 M 11 0.21.03 -  
14 172 Fabian Clausen Løjt kirkeby skole Dreng 5 M 12 0.21.05 -  
15 196 Magnus Tue Schneider Dahl Løjt Kirkeby Skole Dreng 6 M 13 0.21.06 -  
16 166 Buster Gram Løjt Kirkeby Skole Dreng 7 M 14 0.21.53 -  
17 187 Karl-Emil Simonsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 8 M 15 0.21.53 -  
18 109 Jane Gram (Løjt) Kvinde 2 K 3 0.21.58 -  
19 162 Anette Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole Kvinde 3 K 4 0.22.02 -  
20 385 Max Tingleff Juhl Blomster Dreng 9 M 16 0.22.05 -  
21 125 Therese Stenderup Jepsen Schmidt (Løjt) Pige 2 K 5 0.22.58 -  
22 371 Peter Thykjær Løjt Kirkeby Skole Dreng 10 M 17 0.23.36 -  
23 120 Maria Thykjær (Løjt Kirkeby) Kvinde 4 K 6 0.23.44 -  
24 153 Line Baun Christensen Frøs Kvinde 5 K 7 0.23.51 -  
25 1062 Claus Peter Nielsen Løjtlands Løbeklub Mand 8 M 18 0.23.58 -  
26 1097 Bjarne Davidsen Haderslev Politi Idrætsforening Mand 9 M 19 0.24.11 -  
27 185 Julius Frost Hildebrandt Løjt Kirkeby Skole Dreng 11 M 20 0.24.13 -  
28 141 Carsten Krag Hildebrandt Boiskov Natur-og Udebørnehave Mand 10 M 21 0.24.17 -  
29 1074 Hannah Le Fevre Løjt Kirkeby Skole Pige 3 K 8 0.24.29 -  
30 1050 Jacob Todsen Løjtlands Løbeklub Mand 11 M 22 0.24.34 -  
31 1075 Jesper Le Fevra   Mand 12 M 23 0.24.35 -  
32 111 Jonas Dybro (Løjt kirkeby) Dreng 12 M 24 0.24.40 -  
33 108 Jacob Petersen (Løjt kirkeby) Mand 13 M 25 0.24.40 -  
34 178 Ida Oubæk Boysen Løjt Kirkeby Skole Pige 4 K 9 0.24.43 -  
35 181 Johanne Oubæk Boysen Løjt Kirkeby Skole Pige 5 K 10 0.24.44 -  
36 156 Sidsel Oubæk Boysen Hoptrup Efterskole Kvinde 6 K 11 0.24.45 -  
37 122 Nicole Schneider Dahl (Løjt Kirkeby) Kvinde 7 K 12 0.24.52 -  
38 143 Ditte Johnson ETU Forsikring Kvinde 8 K 13 0.24.53 -  
39 121 Merle Stenderup Jepsen Schmidt (Løjt) Pige 6 K 14 0.24.54 -  
40 1053 Caroline Todsen Løjt Kirkeby Skole Pige 7 K 15 0.24.54 -  
41 161 Amalie Pedersen Løjt Kirkeby Skole Pige 8 K 16 0.24.55 -  
42 167 Camilla Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole Pige 9 K 17 0.25.06 -  
43 184 Joshua Dimmock Løjt Kirkeby Skole Dreng 13 M 26 0.25.28 -  
44 1106 Sofus Sørensen Løjt Kirkeby Skole Dreng 14 M 27 0.25.38 -  
45 1107 Allan Sørensen   Mand 14 M 28 0.25.40 -  
46 378 Charlotte Simonsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 9 K 18 0.25.49 -  
47 154 Lisbeth Johansen Frøs Kvinde 10 K 19 0.25.49 -  
48 1054 Lærke Kragh Jepsen Løjt Kirkeby Skole Pige 10 K 20 0.25.57 -  
49 1055 Nielsen Ida Løjt Kirkeby Skole Pige 11 K 21 0.25.58 -  
50 372 Rasmus Paulsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 15 M 29 0.26.02 -  
51 135 Malene Sørensen AAIG Kvinde 11 K 22 0.26.08 -  
52 174 Gustav Johannsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 16 M 30 0.26.24 -  
53 114 Kurt Wommelsdorff (Tinglev) Mand 15 M 31 0.26.25 -  
54 195 Magnus Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 17 M 32 0.26.40 -  
57 176 Ida Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Pige 12 K 23 0.26.41 -  
55 188 Kasper Damm Løjt Kirkeby Skole Dreng 18 M 33 0.26.41 -  
56 113 Karsten Damm (Aabenraa) Mand 16 M 34 0.26.41 -  
58 164 Anton Todsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 19 M 35 0.26.42 -  
59 138 Smilla Rasmussen AAIG Pige 13 K 24 0.26.59 -  
60 137 Silja Gylling AAIG Pige 14 K 25 0.27.00 -  
61 130 Kim Jakobsen Aabenraa RaceRunning Mand 17 M 36 0.27.03 -  
62 132 Ulla Reinholdt Aabenraa RaceRunning Kvinde 12 K 26 0.27.05 -  
63 182 Jonas Berg Moshage Løjt Kirkeby Skole Dreng 20 M 37 0.27.06 -  
65 1088 Tine Petersen   Kvinde 13 K 27 0.27.22 -  
64 106 Frederik Øgendahl (Løjt) Dreng 21 M 38 0.27.22 -  
66 100 Amalie Øgendahl (Løjt) Pige 15 K 28 0.27.23 -  
67 391 Jens Peter Matthiesen Løjt Kirkeby Skole Dreng 22 M 39 0.27.33 -  
68 376 Susanne Nielsen Løjt Løbeklub Kvinde 14 K 29 0.27.39 -  
70 1073 Laura Andreasen Løjt Kirkeby Skole Pige 16 K 30 0.27.40 -  
69 133 Bent Thomsen AAIG Mand 18 M 40 0.27.40 -  
71 112 Jonas Goodall (Aabenraa) Mand 19 M 41 0.27.41 -  
72 186 Karen Oubæk Boysen Løjt Kirkeby Skole Pige 17 K 31 0.27.46 -  
73 155 Jan Duborg Boysen Hoptrup Efterskole Mand 20 M 42 0.27.52 -  
74 1086 Victor Goodall Løjt Børnehus Dreng 23 M 43 0.27.56 -  
75 163 Sebstian Moshage Aarhus 1900 Dreng 24 M 44 0.28.10 -  
76 1057 Villads Kindt Løjt Kirkeby Skole Dreng 25 M 45 0.28.16 -  
77 1070 Sofus Lindenborg Løjt Kirkeby Skole Dreng 26 M 46 0.28.16 -  
78 158 Lene Berg Moshage Løjt IF Kvinde 15 K 32 0.28.17 -  
79 118 Louise Todsen (6200 aabenraa) Kvinde 16 K 33 0.28.24 -  
80 148 Lene Skov ETU Forsikring Kvinde 17 K 34 0.28.26 -  
81 146 Jeanette Skov ETU Forsikring Kvinde 18 K 35 0.28.27 -  
82 136 Signe Grevsen AAIG Pige 18 K 36 0.28.31 -  
83 170 Cecilie Frost Hildebrandt Løjt Kirkeby Skole Pige 19 K 37 0.28.31 -  
84 35 Nikoline Gulstad Oberg Løjt Kirkeby Skole Pige 20 K 38 0.28.33 -  
85 177 Ida Louise Gulstad Oberg Løjt Kirkeby Skole Pige 21 K 39 0.28.33 -  
86 116 Lejla Osmancevic (Løjt Kirkeby) Pige 22 K 40 0.28.33 -  
87 139 Tove Grevsen AAIG Kvinde 19 K 41 0.28.36 -  
88 159 Marianne Olesen Løjt IF Kvinde 20 K 42 0.28.37 -  
89 398 Mia Todsen Løjt Kirkeby Skole Pige 23 K 43 0.28.45 -  
90 171 Clara Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Pige 24 K 44 0.28.49 -  
91 190 Lene Lund Løjt Kirkeby Skole Kvinde 21 K 45 0.28.49 -  
92 1051 Malene Todsen Løjt Kirkeby Skole Kvinde 22 K 46 0.28.58 -  
93 1052 Ida Todsen Løjt Børnehus Pige 25 K 47 0.28.59 -  
94 1056 Malthe Kindt Løjt Kirkeby Skole Dreng 27 M 47 0.29.05 -  
95 1058 Kenneth Kindt Løjt Kirkeby Skole Mand 21 M 48 0.29.06 -  
96 157 Emil Friis Boysen Løjt Børnehus Dreng 28 M 49 0.29.11 -  
98 375 Tanja Johannsen Løjt Kirkeby Skole Kvinde 23 K 48 0.29.15 -  
97 160 Alexander Hekman Løjt Kirkeby Skole Dreng 29 M 50 0.29.15 -  
99 104 Ea Uldall (Løjt) Pige 26 K 49 0.29.43 -  
100 124 Steffan Beck (Løkt) Mand 22 M 51 0.29.44 -  
101 370 Oliver Dimmock Løjt Kirkeby Skole Dreng 30 M 52 0.30.07 -  
102 382 Claus Egholt Ford Mand 23 M 53 0.30.09 -  
103 394 Mikkel Autzen Løjt Kirkeby Skole Dreng 31 M 54 0.30.14 -  
104 393 Anne Autzen   Kvinde 24 K 50 0.30.15 -  
105 392 Henrik Galsgaard Løjt Kirkeby Skole Mand 24 M 55 0.30.16 -  
108 140 Carina Frost Davidsen Boiskov Natur-og Udebørnehave Kvinde 25 K 51 0.30.18 -  
106 1079 Matias Jørgensen Løjt Kirkeby Skole Dreng 32 M 56 0.30.18 -  
107 1078 Felix Pedersen   Mand 25 M 57 0.30.18 -  
109 128 Egon Greve Aabenraa RaceRunning Mand 26 M 58 0.30.23 -  
110 129 Finn Jørgensen Aabenraa RaceRunning Mand 27 M 59 0.30.23 -  
111 1076 Joachim Bie Løjt Kirkeby Skole Dreng 33 M 60 0.30.31 -  
112 1077 Jens Bie   Mand 28 M 61 0.30.34 -  
114 117 Linda Friis Boysen (Løjt Kirkeby) Kvinde 26 K 52 0.30.49 -  
113 37 Noah Friis Boysen Løjt Kirkeby Skole Dreng 34 M 62 0.30.49 -  
115 374 Søren Kristensen Løjt kirkeby skole Dreng 35 M 63 0.30.52 -  
116 1104 Mekkeline Sørensen Løjt Kirkeby Skole Pige 27 K 53 0.30.57 -  
117 1069 Aya Lindenborg Løjt Kirkeby Skole Pige 28 K 54 0.30.58 -  
118 381 Isabella Kloster Kinze Løjtlands Løbeklub Pige 29 K 55 0.31.00 -  
119 377 Birgit Kinze Løjtlands Løbeklub Kvinde 27 K 56 0.31.00 -  
120 198 Naja Krag Adolfsen Løjt Kirkeby Skole Pige 30 K 57 0.31.01 -  
121 119 Margit Krag Adolfsen (Løjt, Aabenraa) Kvinde 28 K 58 0.31.01 -  
122 173 Frederik Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole Dreng 36 M 64 0.31.26 -  
123 179 Jacob Søgaard Lund Løjt Kirkeby Skole Mand 29 M 65 0.31.26 -  
124 103 Dorte Kristensen (Løjt Kirkeby) Kvinde 29 K 59 0.31.34 -  
126 199 Nanna Thulesen Løjt Kirkeby Skole Kvinde 30 K 60 0.32.17 -  
125 115 Laurits Thulesen (Vojens) Dreng 37 M 66 0.32.17 -  
127 168 Casper Brink Løjt Kirkeby Skole Dreng 38 M 67 0.32.49 -  
128 395 Simon Christensen   Dreng 39 M 68 0.32.56 -  
129 396 Anja Matthiesen   Kvinde 31 K 61 0.32.57 -  
130 169 Cathrine Hansen Løjt Kirkeby Skole Pige 31 K 62 0.32.58 -  
131 397 Silas Johanning Løjt Kirkeby Skole Dreng 40 M 69 0.33.03 -  
132 175 Helene Qvist Løjt Kirkeby Skole Pige 32 K 63 0.33.11 -  
133 1090 Karla K Tonderring Løjt Kirkeby Skole Pige 33 K 64 0.33.22 -  
134 1091 Alex Karlskov   Mand 30 M 70 0.33.23 -  
135 105 Elise Qvist (Løjt kirkeby) Kvinde 32 K 65 0.33.29 -  
136 1093 Peter Lildholdt Løjt Kirkeby Skole Dreng 41 M 71 0.33.46 -  
137 194 Mads Brink Løjt Kirkeby Skole Dreng 42 M 72 0.33.49 -  
138 1064 Storm Bøgen Løjt Børnehus Dreng 43 M 73 0.34.02 -  
139 1063 Rasmus Bøgen Løjtlands Løbeklub Mand 31 M 74 0.34.02 -  
140 145 Ilse Madsen ETU Forsikring Kvinde 33 K 66 0.34.06 -  
141 191 Linea Kjestine Klöcker Løjt Kirkeby Skole Pige 34 K 67 0.34.49 -  
142 1094 Line Bjørnskov   Kvinde 34 K 68 0.34.52 -  
143 1068 Sille Poulsen Løjt kirkeby skole Pige 35 K 69 0.34.59 -  
144 197 Maja Goodall Løjt Kirkeby Skole Pige 36 K 70 0.34.59 -  
145 110 Jeanett Hartig (Aabenraa) Kvinde 35 K 71 0.35.00 -  
146 373 Rikke Kristensen Løjt kirkeby skole Pige 37 K 72 0.35.20 -  
147 107 Helena Pedersen (Løjt Kirkeby) Pige 38 K 73 0.36.40 -  
148 1087 Mette Pedersen   Kvinde 36 K 74 0.36.44 -  
149 1065 Freya Fynsk Løjt Kirkeby Skole Pige 39 K 75 0.36.45 -  
150 1059 Wenche Fynsk   Kvinde 37 K 76 0.36.45 -  
151 101 Arthur Thulesen (Vojens) Dreng 44 M 75 0.36.51 -  
152 123 Philip Jespersen (Vojens) Mand 32 M 76 0.36.51 -  
153 367 Philip Hekman Løjt Kirkeby Skole Dreng 45 M 77 0.37.01 -  
155 1089 Aghete K Tonderring Løjt Kirkeby Skole Pige 40 K 77 0.37.02 -  
154 1067 Luca Kroll Løjt Kirkeby Skole Dreng 46 M 78 0.37.02 -  
156 1080 Alva Jacobsen AAIG Pige 41 K 78 0.37.03 -  
157 1072 Aslan Staugaard Løjt Kirkeby Skole Dreng 47 M 79 0.37.04 -  
158 165 Astrid Thykjær Løjt Kirkeby Skole Pige 42 K 79 0.37.06 -  
159 1081 Holger Jacobsen AAIG Mand 33 M 80 0.37.14 -  
160 1071 Charlotte Staugaard   Kvinde 38 K 80 0.37.31 -  
161 126 Ann Sofie Jørgensen Aabenraa RaceRunning Kvinde 39 K 81 0.39.08 -  
162 131 Lone Jørgensen Aabenraa RaceRunning Kvinde 40 K 82 0.39.08 -  
164 390 Mona Sørensen Sportmaster Kvinde 41 K 83 0.40.20 -  
163 389 Oscar Rasmussen Sportmaster Dreng 48 M 81 0.40.20 -  
165 193 Lykke Kruse Brix Løjt Kirkeby Skole Pige 43 K 84 0.41.29 -  
166 1060 Anette Brix first moves Kvinde 42 K 85 0.41.29 -  
167 149 Martin Grau ETU Forsikring Mand 34 M 82 0.45.48 -  
168 142 Bettina Petersen ETU Forsikring Kvinde 43 K 86 0.45.53 -  
169 150 Stine Madsen ETU Forsikring Kvinde 44 K 87 0.45.53 -  
170 388 John Sørensen Sportmaster Mand 35 M 83 1.03.25 -  
171 380 Elias Stehmann Løjtlands Løbeklub Dreng 49 M 84 1.19.04 -  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,4 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 760 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion Mand 1 M 1 0.22.26 0.22.26 Hurtigste mand
2 655 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion Kvinde 1 K 1 0.24.39 0.24.39 Hurtigste kvinde
3 772 John Hansen Rødekro Tri & Motion Mand 2 M 2 0.25.37 0.25.37  
4 770 Betina Detlefsen Rødekro Tri & Motion Kvinde 2 K 2 0.27.06 0.27.05  
5 648 Christian Johansen Løjtlands Løbeklub Dreng 1 M 3 0.27.37 0.27.37 Hurtigste dreng
6 762 Henrik Pryds Sydbank Mand 3 M 4 0.27.57 0.27.55  
7 630 Brian Østergaard Frøs Mand 4 M 5 0.28.35 0.28.31  
8 761 Frederik Pryds Team Chelsea Dreng 2 M 6 0.28.48 0.28.48  
9 640 Lasse Schneider Dahl Løjt Kirkeby Skole Dreng 3 M 7 0.29.04 0.29.04  
10 634 Allan Quist Nielsen Kindergarten Løjtskovby Mand 5 M 8 0.29.32 0.29.28  
11 656 Dorte Clausen Rødekro tri & Motion Kvinde 3 K 3 0.29.33 0.29.33  
12 658 Hans Rasmussen Sportmaster Mand 6 M 9 0.29.52 0.29.44  
13 602 Ebbe Junker Møller (Odense) Mand 7 M 10 0.30.21 0.30.17  
14 638 Jonas Hekman Løjt Kirkeby Skole Mand 8 M 11 0.31.12 0.31.08  
15 649 Christina Stehmann Løjtlands Løbeklub Kvinde 4 K 4 0.32.06 0.32.06  
16 623 Tommy Jensen AAIG Mand 9 M 12 0.34.04 0.33.54  
17 645 Simon Langschwager Hamann Løjt Kirkeby Skole Dreng 4 M 13 0.34.18 0.34.18  
18 657 Tobias Frederiksen Rødekro Tri & Motion Dreng 5 M 14 0.34.22 0.34.21  
19 775 Janne Bennekov   Kvinde 5 K 5 0.34.54 0.34.51  
20 643 Niklas Møller Løjt Kirkeby Skole Dreng 6 M 15 0.34.56 0.34.55  
21 621 Sofie Grevsen AAIG Pige 1 K 6 0.35.14 0.35.06 Hurtigste pige
22 605 Lars O Jørgensen (Aabenraa) Mand 10 M 16 0.35.29 0.35.24  
23 614 Elke Christensen AAIG Kvinde 6 K 7 0.35.30 0.35.22  
24 629 Steffen Rathcke ETU Forsikring Mand 11 M 17 0.35.36 0.35.26  
25 625 Brian Hansen ETU Forsikring Mand 12 M 18 0.36.28 0.36.18  
26 631 Lykke Nustrup Frøs Kvinde 7 K 8 0.36.59 0.36.49  
27 1092 Jonna Jacobsen   Kvinde 8 K 9 0.37.00 0.37.00  
29 612 Conny Schlesinger AAIG Kvinde 9 K 10 0.37.01 0.36.50  
30 610 Birgitte Sørensen AAIG Kvinde 10 K 11 0.37.01 0.36.50  
28 620 Ove Schneider AAIG Mand 13 M 19 0.37.01 0.36.52  
31 633 Viggo Meier Frøs Mand 14 M 20 0.37.18 0.37.11  
32 603 Herdis Friis Møller (Odense) Kvinde 11 K 12 0.37.19 0.37.15  
33 622 Solveig Petersen AAIG Kvinde 12 K 13 0.37.23 0.37.13  
34 611 Birte Geertsen AAIG Kvinde 13 K 14 0.37.25 0.37.17  
35 626 Frank Madsen ETU Forsikring Mand 15 M 21 0.37.35 0.37.29  
36 778 Frederik Heide-Jørgensen Heide-klan Mand 16 M 22 0.37.46 0.37.46  
37 752 Rene Johannsen Løjt Kirkeby Skole Mand 17 M 23 0.38.00 0.37.57  
38 604 Jane Kraak (Holbøl) Kvinde 14 K 15 0.38.10 0.38.07  
39 768 Nicoline Beining Rødekro Tri & Motion Pige 2 K 16 0.38.16 0.38.12  
40 769 Therese Frederiksen Rødekro Tri & Motion Pige 3 K 17 0.38.16 0.38.12  
41 746 William Salomon Jensen Løjt Løbeklub Dreng 7 M 24 0.38.25 0.38.21  
42 747 Morris Christian Jensen Løjt Løbeklub Dreng 8 M 25 0.38.25 0.38.25  
43 777 Ida Heide-Jørgensen Løjt Kirkeby Skole Pige 4 K 18 0.38.30 0.38.26  
44 624 Keld Asmussen AAIG Aabenraa Mand 18 M 26 0.38.32 0.38.20  
45 779 Per Heide-Jørgensen Heide-klan Mand 19 M 27 0.38.34 0.38.29  
46 647 Charlotte Ravn Løjtlands Løbeklub Kvinde 15 K 19 0.38.39 0.38.35  
47 780 Tove Heide-Jørgensen Heide-klan Kvinde 16 K 20 0.38.44 0.38.38  
48 776 Bertram Heide-Jørgensen Løjt Kirkeby Skole Dreng 9 M 28 0.38.52 0.38.47  
49 757 Peter Fynsk   Dreng 10 M 29 0.38.55 0.38.53  
50 758 Jesper Fynsk   Mand 20 M 30 0.39.00 0.38.57  
51 368 Christian Matthiesen Løjt Kirkeby Skole Dreng 11 M 31 0.39.16 0.39.16  
52 608 Preben Nielsen (Løjt) Mand 21 M 32 0.39.17 0.39.12  
53 759 Marius Lundberg Løjt Kirkeby Skole Dreng 12 M 33 0.39.19 0.39.18  
54 755 Malthe Holm Løjt Kirkeby Skole Dreng 13 M 34 0.39.22 0.39.18  
55 756 Klaus Søllingvraa Løjtlands Løbeklub Mand 22 M 35 0.39.26 0.39.22  
56 1099 Oliver Oberg Sundeved Idræt Mand 23 M 36 0.39.33 0.39.26  
57 646 Anita Johansen Løjtlands Løbeklub Kvinde 17 K 21 0.39.37 0.39.25  
58 618 Kristine Grevsen AAIG Pige 5 K 22 0.39.43 0.39.36  
59 613 Dina Gylling AAIG Pige 6 K 23 0.39.43 0.39.36  
60 627 Jannie Beck ETU Forsikring Kvinde 18 K 24 0.39.47 0.39.39  
61 774 Helle Thomsen AAIG Kvinde 19 K 25 0.41.04 0.41.00  
62 607 Olivia Tygsen (Rødekro) Pige 7 K 26 0.41.41 0.41.30  
63 600 Bettina Tygsen (Rødekro) Kvinde 20 K 27 0.41.56 0.41.46  
64 650 Lars Thomassen   Mand 24 M 37 0.45.20 0.45.09  
65 606 Mai-Britt Mørck (Løjt Kirkeby) Kvinde 21 K 28 0.45.47 0.45.36  
66 628 Peer Madsen ETU Forsikring Mand 25 M 38 0.45.55 0.45.45  
67 644 Rosa Simonsen Løjt Kirkeby Skole Pige 8 K 29 0.46.25 0.46.22  
68 748 Trine Beck Løjt skole Pige 9 K 30 0.46.25 0.46.22  
69 773 Milan Boyum Løjt Kirkeby Skole Dreng 14 M 39 0.46.29 0.46.28  
70 632 Susanne Andersen Frøs Kvinde 22 K 31 0.46.39 0.46.29  
71 765 Frederik Barsøe Løjt Kirkeby Skole Dreng 15 M 40 0.46.43 0.46.37  
72 771 Marianne Schulz   Kvinde 23 K 32 0.46.52 0.46.44  
73 753 Noah Johannsen Løjt Kirkeby Skole Dreng 16 M 41 0.47.44 0.47.43  
74 617 Inga Lykke AAIG Kvinde 24 K 33 0.48.53 0.48.42  
75 767 Anna Dimmock Løjt Kirkeby Skole Pige 10 K 34 0.51.24 0.51.15  
76 641 Mette Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Kvinde 25 K 35 0.51.38 0.51.33  
77 639 Jonas Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Dreng 17 M 42 0.51.40 0.51.34  
78 635 Frederikke Sofie Mattesen Løjt Kirkeby Skole Pige 11 K 36 0.52.09 0.52.00  
79 609 Sabrina Jensen (Barsmark) Kvinde 26 K 37 0.52.09 0.52.00  
80 636 Gry Lund Løjt Kirkeby Skole Kvinde 27 K 38 0.52.42 0.52.38  
81 637 Jakob Lund Løjt Kirkeby Skole Dreng 18 M 43 0.52.42 0.52.37  
82 642 Michael Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Mand 26 M 44 0.52.49 0.52.43  
83 749 Trille Barsøe Løjt Kirkeby Skole Pige 12 K 39 0.54.07 0.54.01  
84 766 Tina Barsøe   Kvinde 28 K 40 0.54.08 0.54.01  
85 754 Gaby Schell Løjt Kirkeby Skole Kvinde 29 K 41 0.54.27 0.54.13  
86 750 Hanne Nielsen   Kvinde 30 K 42 0.56.00 0.55.54  
87 751 Camilla Nielsen   Kvinde 31 K 43 0.56.01 0.55.54  
88 652 Carina Lindegaard Luriel Kvinde 32 K 44 1.00.39 1.00.28  
89 653 Nicolaj Carstens Luriel Mand 27 M 45 1.00.39 1.00.29  
90 659 Hjalte Rasmussen Sportmaster Dreng 19 M 46 1.07.28 1.07.28  
91 745 Tanja Rasmussen Sportmaster Kvinde 33 K 45 1.19.38 1.19.38  

 

tilbage til toppen

Resultater 11,8 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1216 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri & Motion Mand 1 M 1 0.49.07 0.47.07 Hurtigste mand
2 1016 Frank Scheller Petersen AAIG Mand 2 M 2 0.52.24 0.50.24  
3 1217 Rhina Ravn Rødekro Tri & Motion Kvinde 1 K 1 0.52.57 0.51.01 Hurtigste kvinde
4 1215 Jannik Hansen Nordborg Løbeklub Mand 3 M 3 0.56.03 0.54.03  
5 1230 Lars Jespersen AAIG Mand 4 M 4 0.56.55 0.54.54  
6 1044 Glenn Barsøe Løjtlands Løbeklub Mand 5 M 5 0.57.03 0.55.01  
7 1023 Ole Rasmussen AAIG Mand 6 M 6 0.57.13 0.55.11  
8 1039 Mads Kjølsen Olsen Løjt Løbeklub Mand 7 M 7 0.57.42 0.55.41  
9 1043 Glenn B. Johansen Løjtlands Løbeklub Mand 8 M 8 0.59.02 0.57.01  
10 1006 Mike Vangsgaard Sørensen (Jels) Mand 9 M 9 0.59.40 0.57.27  
11 1003 Frank Fallesen (Genner) Mand 10 M 10 1.00.05 0.58.04  
12 1144 Jon Midtgaard Niels A. Nielsen Mand 11 M 11 1.00.06 0.58.03  
13 1034 Jens Jørgen Kramer Haderslev Garnisons Idrætsforening Mand 12 M 12 1.01.41 0.59.42  
14 1046 Cathrine Underberg Hansen Rødekro Tri & Motion Kvinde 2 K 2 1.01.42 0.59.37  
15 1014 Bodil Nielsen AAIG Kvinde 3 K 3 1.02.32 1.00.32  
16 1002 Flemming Petersen (Genner) Mand 13 M 13 1.02.41 1.00.40  
17 1025 Preben Petersen AAIG Mand 14 M 14 1.04.02 1.01.56  
18 1019 Jesper Steffensen AAIG Mand 15 M 15 1.04.02 1.01.59  
19 1005 Jens Qvist (Løjt kirkeby) Mand 16 M 16 1.04.08 1.02.04  
20 1009 Steen Hansen (Rødekro) Mand 17 M 17 1.04.49 1.02.45  
21 1218 Erik Døssing Løjt Løbeklub Mand 18 M 18 1.05.50 1.03.42  
22 1024 Poul Erik Sørensen AAIG Mand 19 M 19 1.06.26 1.04.22  
23 1007 Ruben Andresen (Løjt Kirkeby) Mand 20 M 20 1.06.39 1.04.37  
24 1015 Flemming Olesen AAIG Mand 21 M 21 1.06.59 1.04.51  
25 1233 Kaj Schmidt Sønderjysk Forsikring Mand 22 M 22 1.07.40 1.05.34  
26 1040 Jens Boysen Løjt Murer Mand 23 M 23 1.09.10 1.07.08  
27