Siden er sidst opdateret 18. februar 2018 - kl. 21:17

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjtløbet - lørdag d. 4. juni 2016 - kl. 13.45

"Løjtløbet #8"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - første start kl. 13.45 fra adressen: Løjt Skolegade 17, 6200 Aabenraa

- Løjtløbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(20-10-13)

- der er fællestræning på flg. dage: 16/4 - 30/4 - 7/5 - 21/5 og 28/5 - med start kl. 10, foran hallen i Løjt.

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. 3/6 - herefter efter tilmelding på dagen) - se plakat

 

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

DAF opmålt rute Halvmarathon

3,6 - 6,4 og 11,8k
Børneløb - 400 m
Stavgang - 3,6 - 6,4 og 11,8k
 

 

tilbage til toppen

Resultater 3,6 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 1546 Kasper Knudsen   M 1 Dreng 1 0.15.33 0.15.32 Hurtigste dreng
2 18 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 1 Pige 1 0.16.16 0.16.16 Hurtigste pige
3 147 Sofie Clausen Rødekro Tri & Motion K 2 Pige 2 0.16.48 0.16.47  
4 133 Rasmus Christensen Løjt Kirkeby Skole M 2 Dreng 2 0.17.24 0.17.23  
5 127 Olivia Juul Frederiksen   K 3 Pige 3 0.18.20 0.18.03  
6 96 Luckas Müller Bossen Løjt Kirkeby Skole M 3 Dreng 3 0.18.27 0.18.27  
7 34 Daniel Reinholdt Beck AAHI M 4 Mand 1 0.19.01 0.19.01 Hurtigste mand
8 11 Anna Reinholdt Beck AAHI K 4 Kvinde 1 0.19.04 0.18.36 Hurtigste kvinde
9 66 Kåre Andersen   M 6 Mand 2 0.20.05 0.19.59  
10 132 Randi Andersen   K 5 Kvinde 2 0.20.05 0.19.59  
11 126 Oliver Ingeman Dimmock Løjt Kirkeby Skole M 5 Dreng 4 0.20.05 0.20.05  
12 1536 Emil Magnussen   M 7 Dreng 5 0.20.10 0.20.02  
13 45 Hans Peder Callesen   M 8 Mand 3 0.20.11 0.20.02  
14 40 Fabian Clausen Løjt Kirkeby Skole M 9 Dreng 6 0.20.16 0.20.10  
15 22 Carsten Clausen   M 10 Mand 4 0.20.16 0.20.11  
16 153 Sofie Thykjær Løjt Kirkeby skole K 6 Pige 4 0.20.34 0.20.29  
17 149 Sofie Geertsen Løjt Kirkeby Skole K 7 Pige 5 0.20.40 0.20.40  
18 141 Sidsel Madsen Løjtlands løbeklub K 8 Pige 6 0.20.40 0.20.40  
19 82 Laura Vemgaard Lildholdt Løjt Kirkeby Skole K 9 Pige 7 0.20.44 0.20.38  
20 1537 Mogens Hansen   M 11 Mand 5 0.20.52 0.20.34  
21 102 Magnus Tue Dahl Løjt Kirkeby Skole M 12 Dreng 7 0.20.56 0.20.48  
22 1505 Victor Bie Bierne M 13 Dreng 8 0.20.58 0.20.45  
23 122 Nanna Paaske Team Paaske K 10 Kvinde 3 0.21.12 0.21.09  
24 70 Karsten Kaufmann Damm   M 14 Mand 6 0.21.19 0.21.19  
25 143 Simon Holm Nr. Hellet M 15 Dreng 9 0.21.33 0.21.26  
26 124 Nicole Dahl   K 11 Kvinde 4 0.21.41 0.21.33  
27 58 Jens Bie Bierne M 16 Mand 7 0.21.42 0.21.28  
28 54 Ingeborg Brydesen Nr. Hellet K 12 Kvinde 5 0.21.43 0.21.37  
29 144 Simon Rahr Damm   M 17 Dreng 10 0.21.57 0.21.35  
30 81 Laura Bakkegaard Nielsen Løjt Kirkeby skole K 13 Pige 8 0.21.58 0.21.51  
31 1545 Jesper Fynsk   M 18 Mand 8 0.22.07 0.22.02  
32 1544 Peter Fynsk   M 19 Dreng 11 0.22.08 0.22.04  
33 114 Mathilde Nissen Kjer Boiskov Natur og Udebørnehave K 14 Pige 9 0.22.40 0.22.40  
34 161 Steffan Lønager Beck Boiskov Natur og Udebørnehave M 20 Mand 9 0.22.40 0.22.31  
35 1534 Sofie Egholt Jes P. Jessen K 15 Pige 10 0.22.44 0.22.37  
36 1501 Bettina Nørgaard (Løjt) K 16 Kvinde 6 0.23.01 0.22.57  
37 65 Julius Frost Hildebrandt Løjt Kirkeby Skole M 21 Dreng 12 0.23.40 0.23.20  
38 23 Carsten Krag Hildebrandt Birktoft I/S M 22 Mand 10 0.23.40 0.23.21  
39 138 Rosa Simonsen 3 B Løjt Kirkeby Skole K 17 Pige 11 0.23.48 0.23.40  
40 29 Charlotte Simonsen Løjtlands løbeklub K 18 Kvinde 7 0.23.50 0.23.41  
41 79 Lærke Jepsen Kragh Løjt Kirkeby Skole K 19 Pige 12 0.23.53 0.23.51  
42 9 Anna Chloe Dimmock Løjt Kirkeby Skole K 20 Pige 13 0.23.55 0.23.53  
43 62 Joshua Mathias Dimmock Løjt Kirkeby Skole M 23 Dreng 13 0.23.56 0.23.53  
44 21 Caroline Todsen Løjt Kirkeby skole K 21 Pige 14 0.24.04 0.23.49  
45 162 Susanne Nielsen løjt løbeklub K 22 Kvinde 8 0.24.09 0.24.07  
46 1531 Hjalte Rasmussen Sportmaster M 24 Dreng 14 0.24.10 0.23.59  
47 1529 Hans Ramussen Sportmaster M 26 Mand 11 0.24.13 0.24.02  
48 1527 Oscar Rasmussen Sportmaster M 25 Dreng 15 0.24.13 0.24.02  
49 76 Klara Friis Eilrich Løjt Kirkeby Skole K 23 Pige 15 0.24.14 0.24.07  
50 28 Cecilie Nagott Jürgensen Løjt Kirkeby Skole K 24 Pige 16 0.24.14 0.24.08  
51 108 Malene Todsen Løjt Kirkeby Skole K 26 Kvinde 9 0.24.25 0.24.23  
52 116 Mia Todsen Boiskov Natur og Udebørnehave K 25 Pige 17 0.24.25 0.24.23  
53 74 Kim Jakobsen AAHI M 27 Mand 12 0.24.39 0.24.08  
54 1503 Ulla Reinholdt AAHI K 27 Kvinde 10 0.24.41 0.24.10  
55 86 Lene Jepsen Kragh   K 28 Kvinde 11 0.24.55 0.24.52  
56 117 Michael Holst Jensen   M 28 Mand 13 0.25.01 0.24.40  
57 130 Peter Warming-Hansen Løjt Kirkeby Skole M 29 Dreng 16 0.25.11 0.24.55  
58 51 Henrik Warming-Hansen   M 30 Mand 14 0.25.11 0.24.55  
59 1520 Laura Wandahl Schmidt Løjt Kirkeby Skole K 30 Kvinde 12 0.25.22 0.25.10  
60 1519 Caroline Eva Bojtang Wandahl Løjt Kirkeby Skole K 29 Pige 18 0.25.22 0.25.10  
61 64 Julie Vestfall Iversen Løjt Kirkeby Skole 0A K 31 Pige 19 0.25.37 0.25.36  
62 59 Jens Kragh Iversen   M 31 Mand 15 0.25.39 0.25.37  
63 17 Buster Gram Løjt Kirkeby Skole 0A M 32 Dreng 17 0.25.56 0.25.50  
64 56 Jane Gram Løjt Kirkeby Skole 0A K 32 Kvinde 13 0.25.57 0.25.49  
65 32 Claus Peter Nielsen   M 33 Mand 16 0.26.16 0.26.10  
66 156 Sofus Sørensen Løjt Kirkeby Skole M 34 Dreng 18 0.26.19 0.26.11  
67 8 Anja Sørensen   K 33 Kvinde 14 0.26.19 0.26.11  
68 164 Thilde Paaske Team Paaske K 34 Pige 20 0.26.26 0.26.23  
69 1532 Claus Egholt Jes P. Jessen M 35 Mand 17 0.26.37 0.26.31  
70 83 Laurine Christiansen Løjt kirkeby skole K 35 Pige 21 0.26.56 0.26.50  
71 53 Ida Bakkegaard Nielsen Løjt Kirkeby skole K 36 Pige 22 0.26.56 0.26.51  
72 12 Anne-Marie Davidsen Haderslev Politi Idrætsforening K 37 Kvinde 15 0.27.02 0.26.58  
73 20 Carina Frost Davidsen Birktoft I/S K 38 Kvinde 16 0.27.09 0.27.05  
74 106 Majbritt Graugaard Jensen   K 40 Kvinde 17 0.27.11 0.27.03  
75 93 Liva Graugaard Jensen   K 39 Pige 23 0.27.11 0.27.04  
76 1506 Villads Marius Kindt Løjt Kirkeby Skole M 36 Dreng 19 0.27.13 0.27.13  
77 119 Mikkeline Danielsen Eskjær Sørensen Løjt Kirkeby Skole K 41 Pige 24 0.27.14 0.27.12  
78 121 Naja Krag Adolfsen Løjt Kirkeby Skole K 42 Pige 25 0.27.14 0.27.12  
79 90 Line Øgendahl Boiskov Natur og Udebørnehave K 43 Kvinde 18 0.27.16 0.27.16  
80 4 Allan Eskjær Sørensen Løjt Kirkeby Skole M 37 Mand 18 0.27.17 0.27.14  
81 5 Amalie Øgendahl Boiskov Natur og Udebørnehave K 44 Pige 26 0.27.17 0.27.17  
82 16 Brian Ulrik Adolfsen   M 38 Mand 19 0.27.17 0.27.14  
83 103 Maja Amalie Andresen JB 75 K 45 Pige 27 0.27.50 0.27.40  
84 89 Linda Kramer JB 75 K 46 Kvinde 19 0.27.51 0.27.43  
85 1518 Simone Juel Kristensen Team Pferdelunge K 47 Pige 28 0.27.52 0.27.42  
86 1533 Anne Christiansen   K 48 Kvinde 20 0.28.19 0.28.09  
87 159 Søren Warming-Hansen Løjt Kirkeby Skole M 39 Dreng 20 0.28.31 0.28.17  
88 43 Gunda Warming-Jensen   K 49 Kvinde 21 0.28.37 0.28.22  
89 80 Lasse W Bunszey Løjt Kirkeby Skole M 40 Dreng 21 0.28.38 0.28.24  
90 7 Anette Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole K 51 Kvinde 22 0.28.41 0.28.38  
91 19 Camilla Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole K 50 Pige 29 0.28.41 0.28.38  
92 104 Maja Goodall   K 52 Pige 30 0.28.51 0.28.51  
93 57 Jeanett Hartig   K 53 Kvinde 23 0.28.52 0.28.52  
94 77 Klaus Søllingvraa Ahorn M 41 Mand 20 0.28.53 0.28.35  
95 110 Malthe Søllingvraa Holm Ahorn M 42 Dreng 22 0.28.54 0.28.34  
96 1543 Christoffer Woldemar Junioridrætsleder M 43 Dreng 23 0.28.56 0.28.53  
97 99 Mads Warming-Hansen   M 44 Dreng 24 0.28.59 0.28.42  
98 1522 Simon Christensen (Løjt Kirkeby) M 45 Dreng 25 0.29.01 0.28.53  
99 1523 Lena Matthiesen (Løjt kirkeby) K 54 Kvinde 24 0.29.02 0.28.54  
100 55 Irene Warming-Hansen   K 55 Kvinde 25 0.29.07 0.28.52  
101 38 Elias Warming-Jensen Løjt Kirkeby Skole M 46 Dreng 26 0.29.11 0.28.56  
102 113 Mathias Warming-Jensen Løjt Kirkeby Skole M 47 Dreng 27 0.29.11 0.28.55  
103 150 Sofie Seemann Løjt Kirkeby Skole K 56 Pige 31 0.29.15 0.29.12  
104 1540 Malou Riedel   K 57 Pige 32 0.29.23 0.29.23  
105 120 Naja Hee Ravn Løjtlands løbeklub K 58 Pige 33 0.29.23 0.29.23  
106 36 Dorte Eline Calløe Kristensen Løjtlands løbeklub K 60 Kvinde 26 0.29.32 0.29.27  
107 137 Rikke Calløe Kristensen Løjt Kirkeby Skole K 59 Pige 34 0.29.32 0.29.27  
108 63 Julie Gregersen Askhim Løjt Kirkeby Skole K 61 Pige 35 0.29.55 0.29.50  
109 72 Kathrine Balkegaard Nielsen Løjt Kirkeby skole K 62 Pige 36 0.29.55 0.29.50  
110 30 Christine Christiansen Løjt Kirkeby Skole K 63 Pige 37 0.29.56 0.29.52  
111 1535 Hannelore Nielsen   K 64 Kvinde 27 0.30.21 0.30.04  
112 1539 Helene Hertz   K 65 Pige 38 0.30.27 0.30.23  
113 118 Mike Hamann Hjem IS M 49 Mand 21 0.30.28 0.30.10  
114 155 Sofus Danielsen Eskjaer Sørensen Løjt Kirkeby Skole M 48 Dreng 28 0.30.28 0.30.24  
115 88 Linda Friis Boysen   K 66 Kvinde 28 0.30.28 0.30.15  
116 1521 Emil Friis Boysen Boiskov Natur og Udebørnehave M 50 Dreng 29 0.30.29 0.30.16  
117 87 Lilly Schäfer Løjt Børnehus K 67 Pige 39 0.30.44 0.30.28  
118 48 Heike Schäfer   K 68 Kvinde 29 0.30.45 0.30.28  
119 75 Klara Enemark Damgaard Løjt Kirkeby Skole K 69 Pige 40 0.30.53 0.30.31  
120 14 Astrid Thykjær Løjt Kirkeby skole K 70 Pige 41 0.30.53 0.30.31  
121 50 Henrik Thykær   M 51 Mand 22 0.30.54 0.30.30  
122 112 Maria Thykjær   K 71 Kvinde 30 0.30.55 0.30.32  
123 95 Luca Thomsen Kroll Løjt Kirkeby skole M 52 Dreng 30 0.31.01 0.30.48  
124 6 Anders Thomsen Løjt Kirkeby skole M 53 Mand 23 0.31.09 0.30.56  
125 123 Nicolai Bie Bierne M 54 Dreng 31 0.31.13 0.31.00  
126 142 Sidsel Oubæk Boysen   K 72 Kvinde 31 0.31.31 0.31.19  
127 67 Karen Oubæk Boysen Løjt Kirkeby Skole K 73 Pige 42 0.31.32 0.31.20  
128 15 Benjamin Hansen Revisionscentret M 55 Dreng 32 0.31.36 0.31.30  
129 31 Claus Møller Hansen Revisionscentret M 56 Mand 24 0.31.37 0.31.30  
130 42 Frida Voldbjerg Westermann Løjt Kirkeby skole K 74 Pige 43 0.31.42 0.31.28  
131 92 Lise Voldbjerg Westermann Løjt Kirkeby skole K 75 Kvinde 32 0.31.43 0.31.29  
132 68 Karen Storm Petersen lillebælt trail striders K 76 Pige 44 0.31.59 0.31.46  
133 152 Sofie Storm Petersen lillebælt trail striders K 77 Pige 45 0.31.59 0.31.46  
134 73 Katrine Le Fevre Løjt Kirkeby Skole K 78 Pige 46 0.32.03 0.31.46  
135 1526 Frederikke Mattesen   K 79 Pige 47 0.32.03 0.31.45  
136 61 Joachim Bie Bierne M 57 Dreng 33 0.32.03 0.31.50  
137 60 Jesper Le Fevre   M 58 Mand 25 0.32.04 0.31.47  
138 39 Emma Jensen   K 80 Pige 48 0.32.04 0.31.55  
139 24 Casper Brink Løjt Kirkeby skole M 59 Dreng 34 0.32.07 0.31.56  
140 136 Rikke Bie Bierne K 81 Kvinde 33 0.32.16 0.32.03  
141 1524 Luke Bonde Brunhede Boiskov Natur og Udebørnehave M 60 Dreng 35 0.32.25 0.32.15  
142 1504 Vibeke Skau Boiskov Natur og Udebørnehave K 82 Kvinde 34 0.32.25 0.32.15  
143 25 Cathrine Hansen Løjt Kirkeby skole K 83 Pige 49 0.32.58 0.32.40  
144 146 Simone Granlund-Evers Løjt Kirkeby Skole 3a K 84 Pige 50 0.32.59 0.32.41  
145 52 Iben Le Fevre Løjt Kirkeby Skole K 86 Kvinde 35 0.32.59 0.32.50  
146 44 Hannah Le Fevre Løjt Kirkeby Skole K 85 Pige 51 0.32.59 0.32.51  
147 26 Cecilie Frost Hildebrandt Løjt Kirkeby Skole K 87 Pige 52 0.33.05 0.33.04  
148 1541 Lina Hinze Kristensen   K 88 Pige 53 0.33.06 0.33.05  
149 1 Agnete Tondering Løjt Kirkeby Skole K 89 Pige 54 0.34.50 0.34.25  
150 97 Lykke Agertoft-Møhl   K 90 Pige 55 0.34.56 0.34.33  
151 109 Malou Østergaard Hansen Løjt Kirkeby Skole K 91 Pige 56 0.35.19 0.34.58  
152 105 Maja Søndergård Christensen Løjt Kirkeby Skole K 92 Pige 57 0.35.19 0.34.56  
153 41 Frederik Danielsen   M 61 Dreng 36 0.35.53 0.35.35  
154 1542 Hanne Boe   K 93 Kvinde 36 0.36.18 0.36.12  
155 1502 Tina Maria Danielsen   K 94 Kvinde 37 0.36.18 0.36.00  
156 139 Sarah Beck Siig Løjt Kirkeby Skole K 95 Pige 58 0.36.25 0.36.22  
157 157 Søren Beck Siig   M 62 Mand 26 0.36.26 0.36.23  
158 131 Philippa Pilegaard Søndersøløberne K 96 Pige 59 0.36.52 0.36.32  
159 115 Mette Kindt   K 97 Kvinde 38 0.36.55 0.36.37  
160 145 Simon Wessel Boiskov Natur og Udebørnehave M 63 Dreng 37 0.37.37 0.37.27  
161 10 Anna Micski Boiskov Natur og Udebørnehave K 98 Kvinde 39 0.37.38 0.37.27  
162 33 Claus Wessel Boiskov Natur og Udebørnehave M 64 Mand 27 0.37.39 0.37.30  
163 135 Rasmus Paulsen Løjt Kirkeby Skole M 65 Dreng 38 0.37.44 0.37.27  
164 107 Malene Sørensen AAIG Aabenraa K 99 Kvinde 40 0.38.00 0.37.44  
165 94 Lone Jørgensen AAHI K 100 Kvinde 41 0.38.03 0.37.28  
166 13 Anne-Sofie Jørgensen AAHI K 101 Kvinde 42 0.38.03 0.37.28  
167 46 Hans Peter F. Lildholdt   M 68 Mand 28 0.38.17 0.38.04  
168 128 Peter B. Lildholdt Løjt Kirkeby Skole 0A M 66 Dreng 39 0.38.17 0.38.04  
169 125 Noah Friis Boysen Løjt Kirkeby Skole M 67 Dreng 40 0.38.17 0.38.04  
170 1538 Nicole Hertz   K 102 Kvinde 43 0.39.19 0.39.16  
171 85 Lene Danielsen Løjt Kirkeby Skole K 103 Kvinde 44 0.39.19 0.39.17  
172 2 Alex Karlskov Løjt Børnehus M 69 Mand 29 0.39.27 0.39.18  
173 69 Karla Tondering Løjt Børnehus K 104 Pige 60 0.39.27 0.39.03  
174 78 Lærke Hansen-Lildholdt Løjt Kirkeby Skole K 105 Pige 61 0.39.34 0.39.34  
175 3 Alexander Hekman Boiskov Natur og Udebørnehave M 70 Dreng 41 0.39.37 0.39.27  
176 163 Tanja Johannsen Løjt Kirkeby skole K 106 Kvinde 45 0.39.38 0.39.27  
177 1500 Christian Kruse Hansen Løjt Kirkeby skole M 71 Mand 30 0.42.36 0.42.15  
178 98 Lykke Kruse Brix Løjt Kirkeby Skole K 107 Pige 62 0.42.39 0.42.18  
179 101 Magnus Simonsen Løjt Kirkeby Skole M 72 Dreng 42 0.43.21 0.43.01  
180 165 Thorsten Simonsen   M 73 Mand 31 0.43.21 0.43.01  
181 100 Magnus Oubæk Kristensen Løjt Børnehus M 74 Dreng 43 0.44.05 0.43.49  
182 91 Line Oubæk Kristensen Løjt Børnehus K 108 Kvinde 46 0.44.05 0.43.50  
183 111 Margarethe Schäfer Løjt Børnehus K 109 Pige 63 0.44.20 0.44.04  
184 160 Stefan Schäfer   M 75 Mand 32 0.44.20 0.44.04  
185 1528 Julie Christiansen   K 110 Pige 64 0.44.48 0.44.39  
186 84 Leah Andersen   K 111 Pige 65 2.09.14 2.09.09  

 

 

tilbage til toppen

Resultater 6,4 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 1077 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri & Motion M 1 Mand 1 0.24.20 0.24.20 Hurtigste mand
2 1017 Hans Renkwitz Rødekro Tri & Motion M 2 Mand 2 0.26.30 0.26.29  
3 1090 Henrik Pryds   M 3 Mand 3 0.27.43 0.27.43  
4 1007 Christian Johansen Løjtlands løbeklub M 4 Dreng 1 0.28.52 0.28.51 Hurtigste dreng
5 1085 Simon Hamann Hjem IS M 5 Dreng 2 0.29.57 0.29.57  
6 1035 Lasse Dahl Løjt Kirkeby Skole M 6 Dreng 3 0.30.05 0.30.05  
7 1012 Dorte Clausen Rødekro Tri & Motion K 1 Kvinde 1 0.30.09 0.30.09 Hurtigste kvinde
8 1091 Jens Schjerning   M 7 Mand 4 0.30.59 0.30.58  
9 1014 Frederik Pryds Løjt kirkeby skole M 8 Dreng 4 0.31.22 0.31.20  
10 1068 Ulrik Larsen   M 9 Mand 5 0.32.23 0.32.21  
11 1038 Lene Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 2 Kvinde 2 0.32.52 0.32.50  
12 1083 Lasse Egholt Jes P. Jessen M 10 Mand 6 0.32.54 0.32.47  
13 1066 Torben Holm Christensen   M 11 Mand 7 0.33.00 0.32.55  
14 1009 Christina Pilegaard Søndersøløberne K 3 Kvinde 3 0.33.01 0.32.59  
15 1013 Dorthe Gundlach Holm Løjt Kirkeby Skole K 4 Kvinde 4 0.35.08 0.35.06  
16 1040 Lukas Holm Løjt Kirkeby Skole M 12 Dreng 5 0.35.08 0.35.04  
17 1041 Mads Birkemose Nielsen   M 13 Dreng 6 0.35.46 0.35.46  
18 1049 Michael Dahl   M 14 Mand 8 0.35.51 0.35.51  
19 1078 Asmus Schmidt (Rødekro) M 15 Mand 9 0.35.56 0.35.50  
20 1071 Julie Breinholt Madsen Løjt Kirkeby Skole K 5 Pige 1 0.36.06 0.36.05 Hurtigste pige
21 1015 Freja Jepsen Kragh Løjt Kirkeby Skole K 6 Pige 2 0.36.06 0.36.05  
22 1088 Lars Duvel   M 16 Mand 10 0.36.28 0.36.26  
23 1061 Preben Moldt   M 17 Mand 11 0.36.55 0.36.51  
24 1056 Ove Schneider Bolderslev Løb og Motion M 18 Mand 12 0.36.56 0.36.49  
25 1073 Anders Nyborg Pedersen Løjt Kirkeby skole M 19 Dreng 7 0.37.18 0.37.14  
26 1089 Mette Pedersen   K 7 Kvinde 5 0.37.18 0.37.14  
27 1070 Dennis Nissen (Rødekro) M 20 Mand 13 0.37.30 0.37.23  
28 1087 Kevin Mortensen   M 21 Dreng 8 0.37.36 0.37.29  
29 1080 Jonas Gregersen Askhim (Løjt) M 22 Dreng 9 0.37.36 0.37.30  
30 1054 Nikoline Gulstad Oberg Løjt Kirkeby Skole K 8 Pige 3 0.37.37 0.37.33  
31 1047 Marie Granlund-Evers Løjt Kirkeby Skole 3a K 9 Kvinde 6 0.38.25 0.38.21  
32 1004 Bjarne Davidsen Haderslev Politi Idrætsforening M 23 Mand 14 0.38.36 0.38.27  
33 1052 Niklas Møller Løjt Kirkeby Skole M 24 Dreng 10 0.38.52 0.38.49  
34 1062 Preben Nielsen   M 25 Mand 15 0.38.55 0.38.50  
35 1006 Charlotte Hee Ravn Løjtlands løbeklub K 10 Kvinde 7 0.39.09 0.39.05  
36 1055 Noa Warming-Jensen Løjt Kirkeby Skole M 26 Dreng 11 0.39.29 0.39.26  
37 1076 Henriette Molina Rødekro Tri & Motion K 11 Kvinde 8 0.39.32 0.39.26  
38 1020 Ida Heide-Jørgensen Løjt Kirkeby Skole K 12 Pige 4 0.39.46 0.39.41  
39 1023 Jakob Birkemose Nielsen   M 27 Dreng 12 0.40.04 0.40.04  
40 1001 Anita Johansen Løjtlands løbeklub K 13 Kvinde 9 0.40.14 0.40.09  
41 1084 Jeppe Beck Petersen Løjt IF M 28 Dreng 13 0.41.59 0.41.57  
42 1074 Gunhild Nyborg Pedersen (Aabenraa) K 14 Kvinde 10 0.42.03 0.41.51