Siden er sidst opdateret 12. september 2018 - kl. 00:22

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjtløbet i Løjt - lørdag d. 2. juni 2018 - kl. 13.45

"Løjtløbet #10"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - første start kl. 13.45 fra adressen: Løjt Skolegade 17, 6200 Aabenraa

- Løjtløbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(20-10-13)

- der er fortræning på flg. dage: 13/5 - 21/5 - 27/5 - med start kl. 10, foran hallen i Løjt

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. ??)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

DAF opmålt rute Halvmarathon

3,6 - 6,4 og 11,8k
Børneløb - 400 m
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 3,6 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 305 Georg Rasmussen (Aabenraa) Dreng 1 M 1 0.13.57 0.13.55 Hurtigste dreng
2 360 Jonatan Kjølsen Olsen Løjtlands Løbeklub Dreng 2 M 2 0.15.09 0.15.08  
3 345 Lukas Holm Løjt Kirkeby Skole Dreng 3 M 3 0.16.56 0.16.53  
4 362 Simon Stehmann Løjtlands Løbeklub Mand 1 M 4 0.17.18 0.17.14 Hurtigste mand
5 408 Mette Nyborg Pedersen   Kvinde 1 K 1 0.17.40 0.17.34 Hurtigste kvinde
6 397 Jesper Fynsk   Mand 2 M 5 0.17.59 0.17.56  
7 410 Ida Heide-Jørgensen   Pige 1 K 2 0.19.12 0.19.03 Hurtigste pige
8 347 Magnus Tue Dahl Løjt Kirkeby Skole Dreng 4 M 6 0.19.21 0.19.19  
9 409 Peri Heide-Jørgensen   Kvinde 2 K 3 0.19.23 0.19.13  
10 323 Hans Peder Callesen Løjt if Mand 3 M 7 0.19.31 0.19.21  
11 318 Smilla Rasmussen (Aabenraa) Pige 2 K 4 0.20.35 0.20.30  
12 396 Peter Fynsk   Dreng 5 M 8 0.21.04 0.21.04  
13 321 Emilie Beck Jensen ETU Forsikring Pige 3 K 5 0.21.10 0.21.03  
14 322 Jannie Beck ETU Forsikring Kvinde 3 K 6 0.21.19 0.21.12  
15 324 Margit Krag Adolfsen Løjt IF Kvinde 4 K 7 0.21.27 0.21.24  
16 389 Johanne Oubæk Boysen   Pige 4 K 8 0.21.30 0.21.24  
17 388 Sidsel Oubæk Boysen   Kvinde 5 K 9 0.21.34 0.21.28  
18 414 Emil Sørensen   Mand 4 M 9 0.21.36 0.21.36  
19 380 Janus Ravn Team Promille Mand 5 M 10 0.21.36 0.21.36  
20 365 Kim Jakobsen RaceRunning Sydjylland Mand 6 M 11 0.21.37 0.21.33  
21 359 Elias Stehmann Løjtlands Løbeklub Dreng 6 M 12 0.21.39 0.21.34  
22 404 Sofus Sørensen   Dreng 7 M 13 0.21.49 0.21.46  
23 405 Allan Sørensen   Mand 7 M 14 0.21.49 0.21.46  
24 384 Jacob Todsen Team Todsen Mand 8 M 15 0.22.03 0.21.45  
25 341 Jonas Goodall Løjt Kirkeby Skole Mand 9 M 16 0.22.03 0.22.00  
26 387 Ida Todsen Team Todsen Pige 5 K 10 0.22.09 0.21.50  
27 393 Julius Hildebrandt CKH-Byg Dreng 8 M 17 0.22.12 0.22.12  
28 394 Carsten Hildebrandt CKH-Byg Mand 10 M 18 0.22.16 0.22.12  
29 391 Hannah Le Fevre Team Le Fevre Pige 6 K 11 0.22.58 0.22.43  
30 373 Max Tingleff Team Juhls Blomster Dreng 9 M 19 0.23.22 0.23.18  
31 311 Lauritz Møller Larsen (Vissenbjerg) Dreng 10 M 20 0.23.33 0.23.28  
32 416 Milan Boyum Team Juventus Dreng 11 M 21 0.23.40 0.23.40  
33 401 Max Scheel Hnudsen Dreamteam Dreng 12 M 22 0.23.41 0.23.41  
34 334 Emil Friis Boysen Løjt Kirkeby Skole Dreng 13 M 23 0.23.42 0.23.41  
35 407 Gunhild Nyborg Pedersen   Kvinde 6 K 12 0.23.47 0.23.34  
36 331 Casper Brink Løjt Kirkeby Skole Dreng 14 M 24 0.24.20 0.24.16  
37 374 Daniel Siig Løjt Kirkeby Skole Dreng 15 M 25 0.24.23 0.24.18  
38 385 Caroline Todsen Team Todsen Pige 7 K 13 0.24.44 0.24.36  
39 320 Silja Gylling AAIG Aabenraa Pige 8 K 14 0.24.59 0.24.49  
40 319 Theresa Hanquist (Aabenraa) Pige 9 K 15 0.25.00 0.24.50  
41 303 Emma Siriboon Hønholt (Stubbæk) Pige 10 K 16 0.25.00 0.24.50  
42 367 Ulla Reinholdt RaceRunning Sydjylland Kvinde 7 K 17 0.25.27 0.25.22  
44 307 Joan Kjeldsen (Løjt Kirkeby) Kvinde 8 K 19 0.25.44 0.25.37  
43 314 Marie Kjeldsen (Løjt Kirkeby) Pige 11 K 18 0.25.44 0.25.37  
45 361 Karl-Emil Simonsen Løjtlands Løbeklub Dreng 16 M 26 0.25.49 0.25.47  
47 352 Rasmus Paulsen Løjt Kirkeby skole Dreng 17 M 27 0.25.50 0.25.50  
46 358 Charlotte Simonsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 9 K 20 0.25.50 0.25.36  
48 417 Jonas Moshage Sønderjysk Autoophug Dreng 18 M 28 0.25.51 0.25.51  
49 313 Lykke Agertoft-Møhl (Aabenraa) Pige 12 K 21 0.25.56 0.25.56  
50 403 Sørensen Malene Aaig Aabenraa Mand 11 M 29 0.26.06 0.26.01  
51 326 Dorte Eline Calløe Kristensen Løjt Kirkeby Kvinde 10 K 22 0.26.33 0.26.25  
52 327 Hans Peter Kristensen Løjt Kirkeby Mand 12 M 30 0.26.35 0.26.27  
54 383 Marlene Todsen Team Todsen Kvinde 11 K 24 0.26.48 0.26.39  
53 386 Mia Todsen Team Todsen Pige 13 K 23 0.26.48 0.26.40  
55 338 Jakob Lund Løjt Kirkeby Skole Dreng 19 M 31 0.27.25 0.27.07  
56 379 Sille Paulsen Ford Aabenraa Pige 14 K 25 0.28.14 0.28.14  
58 392 Jesper Le Fevre Team Le Fevre Mand 13 M 32 0.28.32 0.28.18  
57 390 Katrine Le Fevre Team Le Fevre Pige 15 K 26 0.28.32 0.28.16  
59 382 Simon Christensen   Dreng 20 M 33 0.29.06 0.28.54  
60 381 Tommi Jensen   Mand 14 M 34 0.29.06 0.28.54  
61 406 Mikkeline Sørensen   Pige 16 K 27 0.29.09 0.29.07  
62 350 Naja Krag Adolfsen Løjt Kirkeby Skole Pige 17 K 28 0.29.11 0.29.08  
63 304 Filuka Jensen (Århus) Pige 18 K 29 0.29.29 0.29.29  
64 395 Matthias Jørgensen Løjt Kirkeby Skole Dreng 21 M 35 0.29.43 0.29.38  
65 371 Oscar Rasmussen Sportmaster Aabenraa Dreng 22 M 36 0.29.51 0.29.49  
66 370 Mette Brodersen Sportmaster Aabenraa Pige 19 K 30 0.29.58 0.29.57  
68 336 Frederik Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole Dreng 23 M 37 0.30.24 0.30.17  
67 325 Anette Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Kvinde 12 K 31 0.30.24 0.30.18  
69 306 Maja Mønster Løjt Spring Pige 20 K 32 0.31.26 0.31.22  
70 402 Jasmin Schell Knudsen Dreamteam Pige 21 K 33 0.31.26 0.31.23  
71 413 Adam Wehner Caspersen   Dreng 24 M 38 0.31.40 0.31.31  
72 349 Maja Goodall Løjt Kirkeby Skole Pige 22 K 34 0.31.50 0.31.48  
74 315 Mette Pedersen (Løjt Kirkeby) Kvinde 13 K 36 0.31.51 0.31.40  
73 329 Amalie Pedersen Løjt Kirkeby Skole Pige 23 K 35 0.31.51 0.31.40  
75 339 Jeanett Hartig Løjt Kirkeby Skole Kvinde 14 K 37 0.31.52 0.31.49  
76 354 Rune Martinussen Løjt Kirkeby Skole Mand 15 M 39 0.32.46 0.32.42  
77 342 Jonathan Martinussen Løjt Kirkeby Skole Dreng 25 M 40 0.32.47 0.32.43  
78 376 Mathilde Terp Team Terp Kvinde 15 K 38 0.33.33 0.33.33  
79 372 Signe Jensen Sportmaster Aabenraa Pige 24 K 39 0.33.40 0.33.29  
80 369 Lene Jensen Sportmaster Aabenraa Kvinde 16 K 40 0.33.41 0.33.29  
81 415 Birgit Juhl Team Juhls Blomster Kvinde 17 K 41 0.33.52 0.33.36  
83 411 Allan Quist Nielsen Løjt Kirkeby Skole Mand 16 M 41 0.34.45 0.34.39  
82 328 Alberte Quist Petersen Løjt Kirkeby Skole Pige 25 K 42 0.34.45 0.34.39  
84 363 Ann Sofie Jørgensen RaceRunning Sydjylland Kvinde 18 K 43 0.35.15 0.34.54  
85 366 Lone Jørgensen RaceRunning Sydjylland Kvinde 19 K 44 0.35.20 0.34.59  
86 412 Berit Wehner   Kvinde 20 K 45 0.35.50 0.35.41  
87 333 Clara Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Pige 26 K 46 0.35.59 0.35.41  
88 343 Julie Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Pige 27 K 47 0.36.00 0.35.41  
89 344 Lene Lund Løjt Kirkeby Skole Kvinde 21 K 48 0.36.15 0.35.57  
91 309 Kenneth Jensen (Århus) Mand 17 M 42 0.37.08 0.37.05  
90 301 Alba Jensen (Århus) Pige 28 K 49 0.37.08 0.37.05  
93 400 Søren Feldthaus Boiskov Natur & Udebørnehave Mand 18 M 43 0.38.08 0.37.52  
92 399 Dagmar Feldthaus Boiskov Natur & Udebørnehave Pige 29 K 50 0.38.08 0.37.53  
94 337 Freja Guldbrandt Ensted Løjt Kirkeby Skole Pige 30 K 51 0.38.10 0.38.10  
95 348 Maja Christensen Løjt Kirkeby Skole Pige 31 K 52 0.38.11 0.38.11  
97 356 Søren Calløe Kristensen Løjt Kirkeby skole Dreng 26 M 44 0.39.08 0.39.08  
96 353 Rikke Calløe Kristensen Løjt Kirkeby skole Pige 32 K 53 0.39.08 0.39.08  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,4 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 652 Alexander Pryds Team Thomas Hans Mand 1 M 1 0.23.01 0.23.01 Hurtigste mand
2 653 Cecilie Marcimak Team Thomas Hans Kvinde 1 K 1 0.25.10 0.25.09 Hurtigste kvinde
3 632 Lasse Dahl Løjt Kirkeby Skole Dreng 1 M 2 0.29.27 0.29.27 Hurtigste dreng
4 613 Oliver Schmidt (Rødekro) Dreng 2 M 3 0.30.21 0.30.21  
5 665 Anders Pedersen   Dreng 3 M 4 0.30.45 0.30.42  
6 633 Marius Emil Lundsberg Løjt Kirkeby Skole Dreng 4 M 5 0.30.52 0.30.51  
7 2117 Helle Malene Kjølsen Olsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 2 K 2 0.30.55 0.30.52  
8 662 Anders Høris Lauritzen   Dreng 5 M 6 0.31.51 0.31.49  
9 669 Betina Marcimak Rødekro Tri & Motion Kvinde 3 K 3 0.32.34 0.32.30  
10 640 Christina Stehmann Løjtlands Løbeklub Kvinde 4 K 4 0.32.56 0.32.50  
11 620 Brian Egeberg Hansen ETU Forsikring Mand 2 M 7 0.33.11 0.33.07  
12 612 Oliver Dimmock (Aabenraa) Dreng 6 M 8 0.33.19 0.33.16  
13 650 Michael Brodersen Sportmaster Aabenraa Mand 3 M 9 0.33.19 0.33.14  
14 630 Julie Breinholt Madsen Løjt Kirkeby skole Pige 1 K 5 0.33.22 0.33.22 Hurtigste pige
15 636 Niklas Møller Løjt Kirkeby Skole Dreng 7 M 10 0.34.45 0.34.44  
16 648 Hjalte Rasmussen Sportmaster Aabenraa Dreng 8 M 11 0.35.00 0.34.50  
17 622 Frank Heitmann Madsen ETU Forsikring Mand 4 M 12 0.35.06 0.35.02  
18 628 Fabian Clausen Løjt Kirkeby Skole Dreng 9 M 13 0.35.10 0.35.10  
19 602 Carsten Clausen (Løjt) Mand 5 M 14 0.35.10 0.35.08  
20 624 Jette Egeberg Hansen ETU Forsikring Kvinde 5 K 6 0.35.15 0.35.10  
21 668 Bertram Heide-Jørgensen   Dreng 10 M 15 0.35.41 0.35.41  
22 667 Tove Heide-Jørgensen   Kvinde 6 K 7 0.35.54 0.35.52  
23 621 Ditte Solberg Johnson ETU Forsikring Kvinde 7 K 8 0.36.36 0.36.34  
24 619 Alice Løfving ETU Forsikring Kvinde 8 K 9 0.36.38 0.36.34  
25 647 Jane Bennekov Sønderjysk Forsikring Kvinde 9 K 10 0.36.43 0.36.38  
26 642 Jette Simonsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 10 K 11 0.36.53 0.36.47  
27 663 Line Øgendahl Løjt IF Kvinde 11 K 12 0.37.17 0.37.12  
28 672 Kenneth Lorenzen AAIG Aabenraa Mand 6 M 16 0.37.39 0.37.31  
29 627 Dorthe Holm Løjt Kirkeby Skole Kvinde 12 K 13 0.37.46 0.37.37  
30 658 Jasmin Brüning (Aabenraa) Kvinde 13 K 14 0.37.53 0.37.50  
31 610 Nicole Schneider Dahl (Løjt Kirkeby) Kvinde 14 K 15 0.38.35 0.38.31  
32 646 Eva Krog Nielsen Sønderjysk Forsikring Kvinde 15 K 16 0.38.44 0.38.39  
33 639 Charlotte Ravn Løjtlands Løbeklub Kvinde 16 K 17 0.39.06 0.38.57  
34 607 Magnus Østergaard-Jessen (Løjt Kirkeby) Dreng 11 M 17 0.39.29 0.39.27  
35 638 Anita Johansen Løjtlands Løbeklub Kvinde 17 K 18 0.39.31 0.39.23  
36 609 Marlene Hoffmann Grøn (Aabenraa) Kvinde 18 K 19 0.39.36 0.39.26  
37 656 Kasper Møller Jensen   Mand 7 M 18 0.40.07 0.40.03  
38 616 Dina Gylling AAIG Aabenraa Pige 2 K 20 0.40.18 0.40.13  
39 626 Christian Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Dreng 12 M 19 0.40.19 0.40.19  
40 670 Paul Klöcker Team Klöcker Mand 8 M 20 0.40.49 0.40.41  
41 631 Kasper Kaufmann Damm Løjt Kirkeby Skole Dreng 13 M 21 0.41.03 0.40.57  
42 605 Karsten Kaufmann Damm (Løjt, Aabenraa) Mand 9 M 22 0.41.04 0.40.56  
43 661 John Momme Lauritzen m Mand 10 M 23 0.41.59 0.41.55  
44 657 Kim Wandahl Team Tunap Mand 11 M 24 0.42.01 0.42.00  
45 649 Magnus Jensen Sportmaster Aabenraa Dreng 14 M 25 0.42.31 0.42.22  
46 651 Tanja Rasmussen Sportmaster Aabenraa Kvinde 19 K 21 0.42.35 0.42.25  
47 673 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa Mand 12 M 26 0.42.44 0.42.36  
48 606 Mads Damgaard (Aabenraa) Mand 13 M 27 0.42.46 0.42.40  
50 659 Carl Kristian Rhinstrøm Team Meins RUNning Dreng 15 M 28 0.43.18 0.43.15  
49 634 Mette Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Kvinde 20 K 22 0.43.18 0.43.16  
51 666 Henrik Simonsen VikingsXL Mand 14 M 29 0.43.35 0.43.30  
52 654 Ellen Egholt Ford Aabenraa Kvinde 21 K 23 0.44.10 0.44.02  
53 643 Rosa Simonsen Løjtlands Løbeklub Pige 3 K 24 0.44.31 0.44.27  
54 641 Trine Beck   Pige 4 K 25 0.44.31 0.44.28  
55 637 Tim Slot Hansen Løjt Kirkeby Skole Mand 15 M 30 0.45.46 0.45.37  
56 611 Ole Pedersen (Løjt Kirkeby) Mand 16 M 31 0.46.11 0.46.08  
57 603 Helena Pedersen (Løjt Kirkeby) Pige 5 K 26 0.46.19 0.46.16  
58 645 Preben Nielsen Nørbyvej 8 Mand 17 M 32 0.46.42 0.46.35  
59 629 Gry Lund Løjt Kirkeby Skole Kvinde 22 K 27 0.47.41 0.47.33  
60 635 Michael Diedrichsen Løjt Kirkeby Skole Mand 18 M 33 0.47.41 0.47.33  
61 617 Inga Lykke Aaig Aabenraa Kvinde 23 K 28 0.49.58 0.49.51  
62 608 Mai-Britt Mørck (Løjt Kirkeby) Kvinde 24 K 29 0.50.02 0.49.53  
63 604 Joshua Dimmock (Aabenraa) Dreng 16 M 34 0.51.37 0.51.32  
64 601 Anna Dimmock (Aabenraa) Pige 6 K 30 0.51.41 0.51.37  
65 615 Susanne Nielsen (Aabenraa) Kvinde 25 K 31 0.51.47 0.51.41  
66 614 Peter Espersen (Genner) Mand 19 M 35 0.53.32 0.53.23  
67 623 Jan Holm Jørgensen ETU Forsikring Mand 20 M 36 0.53.45 0.53.41  
68 618 Lone Callesen AAIG Aabenraa Kvinde 26 K 32 0.55.32 0.55.28  
69 660 Gaby Scheel Knudsen Dreamteam Kvinde 27 K 33 0.55.49 0.55.38  
70 671 Linea Klöcker Team Klöcker Pige 7 K 34 0.57.26 0.57.19  
71 655 Claus Egholt Ford Aabenraa Mand 21 M 37 0.57.49 0.57.49  
72 664 Tove Ivarsen   Kvinde 28 K 35 1.21.45 1.16.24  

 

tilbage til toppen

Resultater 11,8 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1162 Jonas Skau Christensen Rødekro Tri & Motion Mand 1 M 1 0.43.06 0.43.06 Hurtigste mand
2 1010 Kasper Rhinstrøm Team Thomas Hans Mand 2 M 2 0.46.01 0.46.01  
3 1160 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & Motion Mand 3 M 3 0.47.12 0.47.12  
4 1156 Brian Schaadt Hansen Team Thomas Hans Mand 4 M 4 0.49.47 0.49.44  
5 1166 Frederik Pryds Team Chelsea Dreng 1 M 5 0.50.56 0.50.53 Hurtigste dreng
6 1157 Helle Roager Jensen Team Thomas Hans Kvinde 1 K 1 0.52.00 0.51.59 Hurtigste kvinde
7 1149 Claus Auning Rinkenæs løb Mand 5 M 6 0.54.29 0.54.25  
8 1122 Torben Callesen (Løjt Kirkeby) Mand 6 M 7 0.56.31 0.56.27  
9 1161 Bjarne Albers Løjt Murer Mand 7 M 8 0.56.56 0.56.46  
10 1120 Ole Rasmussen (Aabenraa) Mand 8 M 9 0.57.33 0.57.28  
11 1167 Henrik Pryds   Mand 9 M 10 0.58.21 0.58.18  
12 1143 Glenn B. Johansen Løjtlands Løbeklub Mand 10 M 11 0.59.59 0.59.53  
13 1148 Mike Vangsgaard Sørensen Nørbyvej 8 Mand 11 M 12 1.00.45 1.00.35  
14 1139 Svend Hansen Jels If Løbemotion Mand 12 M 13 1.02.18 1.02.08  
15 1151 Henrik Holm Hansen Sønderjysk Forsikring Mand 13 M 14 1.02.23 1.02.13  
16 1141 Mikael Holm Løjt Kirkeby Skole Mand 14 M 15 1.02.36 1.02.32  
17 1125 Lærke Scheller Nissen AAIG Kvinde 2 K 2 1.02.38 1.02.31  
18 1124 Frank Scheller Petersen AAIG Mand 15 M 16 1.02.38 1.02.30  
19 1154 Hans Rasmussen Sportmaster Aabenraa Mand 16 M 17 1.03.09 1.02.58  
20 1146 Jon Midtgaard Niels A. Nielsen Mand 17 M 18 1.04.03 1.03.59  
21 1159 Jens Jacob Madsen   Mand 18 M 19 1.05.06 1.05.00  
22 1153 Mia Schmidt Sønderjysk Forsikring Kvinde 3 K 3 1.06.00 1.05.50  
23 1164 Lars Grüning   Mand 19 M 20 1.06.08 1.05.57  
24 1152 Kaj Schmidt Sønderjysk Forsikring Mand 20 M 21 1.06.40 1.06.30  
25 1163 Torben Freidenhans   Mand 21 M 22 1.07.11 1.07.02  
26 1121 Ruben Andresen (Løjt Kirkeby) Mand 22 M 23 1.09.30 1.09.21  
27 1128 Torben Nissen Aaig Mand 23 M 24 1.10.06 1.10.01  
28 1168 Flemming Olesen AAIG Aabenraa Mand 24 M 25 1.10.08 1.10.01  
29 1147 Mette Nielsen Niels A. Nielsen Kvinde 4 K 4 1.10.24 1.10.17  
30 1145 Andreas Nielsen Niels A. Nielsen Mand 25 M 26 1.10.47 1.10.37  
31 1123 Birgitte Sørensen AAIG Kvinde 5 K 5 1.10.58 1.10.48  
32 1155 Tue Jensen Sportmaster Aabenraa Mand 26 M 27 1.12.10 1.11.58  
33 1138 Grethe Nissen Jels If Løbemotion Kvinde 6 K 6 1.13.08 1.12.58  
34 1142 Anne-Marie Skjerk Løjtlands Løbeklub Kvinde 7 K 7 1.13.17 1.13.10  
35 1133 Henning Olsen Aaig Aabenraa Mand 27 M 28 1.13.23 1.13.14  
36 1126 Solveig Petersen AAIG Kvinde 8 K 8 1.14.19 1.14.11  
37 1130 Bo Davidsen Aaig Aabenraa Mand 28 M 29 1.15.46 1.15.39  
38 1129 Birgitte Jørgensen AAIG Aabenraa Kvinde 9 K 9 1.16.11 1.16.03  
39 1131 Conny Schlesinger Aaig Aabenraa Kvinde 10 K 10 1.16.11 1.16.02  
40 1158 Christian Jørgensen Løjt Kirkeby Skole Dreng 2 M 30 1.17.09 1.17.05  
41 1127 Tina Zornow AAIG Kvinde 11 K 11 1.18.59 1.18.52  
42 1165 Jytte Koch Løjtlands Løbeklub Kvinde 12 K 12 1.19.05 1.18.59  
43 1134 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa Kvinde 13 K 13 1.22.53 1.22.46  
44 1135 Karen Jessen Olsen Aaig Aabenraa Kvinde 14 K 14 1.27.19 1.27.13  
45 1132 Helle Jensen Aaig Aabenraa Kvinde 15 K 15 1.49.48 1.49.39  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 2122 Jesper Meins Team Meins RUNning Mand 1 M 1 1.18.11 1.18.09 Hurtigste mand
2 2113 René Lorenzen Aaig Aabenraa Mand 2 M 2 1.33.57 1.33.57  
3 2123 Morten Wolff Team Meins RUNning Mand 3 M 3 1.36.18 1.36.16  
4 2112 Palle Rosen Madsen Aaig Aabenraa Mand 4 M 4 1.40.50 1.40.50