Siden er sidst opdateret 26. maj 2019 - kl. 09:09

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjtløbet i Løjt - lørdag d. 25. maj 2019 - kl. 13.45

"Løjtløbet #11"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - første start kl. 13.45 fra adressen: Løjt Skolegade 17, 6200 Aabenraa

- Løjtløbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(20-10-13)

- der er fortræning på flg. dage: 27/4 - 4/5 - 11/5 - 18/11 - med start kl. 10, foran hallen i Løjt

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. ??)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

DAF opmålt rute Halvmarathon

3,6 - 6,4 og 11,8k
Børneløb - 400 m
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 3,6 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 380 Anders Boyum Løjtlands Løbeklub Mand 1 M 1 0.13.39 0.13.37 Hurtigste mand
2 384 Søren Mikkelsen Murermestrene Thomas Hans Mand 2 M 2 0.13.48 0.13.46  
3 350 Jonatan K. Olsen Løjt Skole Dreng 1 M 3 0.14.08 0.14.07 Hurtigste dreng
4 396 Jonathan Moshage Sønderjysk Autoophug Dreng 2 M 4 0.16.46 0.16.44  
5 438 Buster Gram   Dreng 3 M 5 0.17.35 0.17.34  
6 315 Daniel Reinholdt Beck Aabenraa RaceRunning Mand 3 M 6 0.17.47 0.17.45  
7 347 Jeppe Moshage Løjt Skole Dreng 4 M 7 0.18.53 0.18.50  
8 376 Simon 3A Løjt Skole Dreng 5 M 8 0.18.54 0.18.53  
9 358 Mads 3A Løjt Skole Dreng 6 M 9 0.18.54 0.18.54  
10 422 Malthe Holm   Dreng 7 M 10 0.18.55 0.18.54  
11 418 Hans Peder Callesen løjt Mand 4 M 11 0.19.02 0.18.55  
12 325 Frederik Pårsgård Johansen Løjt Kirkeby Skole Dreng 8 M 12 0.19.04 0.19.03  
13 407 Jacob Todsen   Mand 5 M 13 0.19.04 0.19.00  
14 336 Caroline 4A Løjt Skole Pige 1 K 1 0.19.29 0.19.25 Hurtigste pige
15 319 Alexander Skrubel ETU Forsikring Dreng 9 M 14 0.19.37 0.19.31  
16 320 Alice Løfving ETU Forsikring Kvinde 1 K 2 0.20.06 0.19.57 Hurtigste kvinde
17 349 Jonas M 4B Løjt Skole Dreng 10 M 15 0.20.34 0.20.32  
18 352 Karl Emil 3A Løjt Skole Dreng 11 M 16 0.20.35 0.20.34  
19 400 Amalie Øgendahl Løjt Skole Pige 2 K 3 0.20.37 0.20.33  
20 395 Sebastian Moshage Sønderjysk Autoophug Dreng 12 M 17 0.20.37 0.20.34  
21 385 Hans Petersen Niels A. Nielsen Mand 6 M 18 0.22.01 0.21.57  
22 351 Julie 3A Løjt Skole Pige 3 K 4 0.22.38 0.22.34  
23 419 Jens Kragh Iversen   Mand 7 M 19 0.22.43 0.22.40  
24 421 Anita Thiemer   Kvinde 2 K 5 0.23.10 0.23.05  
25 340 Emil Thiemer Løjt Skole Dreng 13 M 20 0.23.11 0.23.06  
26 398 Mette Skøtt   Kvinde 3 K 6 0.23.15 0.23.09  
27 399 Frederik Lorentzen Lund Løjt Kirkeby Skole Dreng 14 M 21 0.23.56 0.23.53  
28 363 Mathias Jørgensen Løjt Skole Dreng 15 M 22 0.23.56 0.23.53  
29 439 Augusta Levring   Pige 4 K 7 0.23.57 0.23.55  
30 435 Lauge Kruse Brix   Dreng 16 M 23 0.23.59 0.23.56  
31 381 Charlotte Simonsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 4 K 8 0.24.04 0.23.55  
32 375 Silke 0A Løjt Skole Pige 5 K 9 0.24.34 0.24.31  
33 397 Morten Sloth Lund Pedersen   Mand 8 M 24 0.24.34 0.24.29  
34 431 Kenneth Matzen   Mand 9 M 25 0.24.41 0.24.33  
35 409 Mia Todsen   Pige 6 K 10 0.25.02 0.24.57  
36 391 Maja Goodall Sportmaster Aabenraa Pige 7 K 11 0.25.16 0.25.11  
37 389 Jeanett Hartig Sportmaster Aabenraa Kvinde 5 K 12 0.25.18 0.25.13  
38 429 Bastian Knudsen   Dreng 17 M 26 0.25.30 0.25.23  
39 430 Luka Bonde   Dreng 18 M 27 0.25.30 0.25.23  
40 360 Maja Lilje Callesen Løjt Skole Pige 8 K 13 0.26.06 0.26.00  
41 420 Sabrina Jensen   Kvinde 6 K 14 0.26.11 0.26.01  
42 394 Maria Callesen   Kvinde 7 K 15 0.26.14 0.26.07  
43 427 Amalie Pedersen   Pige 9 K 16 0.26.18 0.26.11  
44 426 Mette Pedersen   Kvinde 8 K 17 0.26.25 0.26.18  
45 440 Max S. Knudsen   Dreng 19 M 28 0.27.10 0.27.05  
46 356 Lucas 4B Løjt Skole Dreng 20 M 29 0.27.12 0.27.06  
47 410 Sabrina de Kievit   Kvinde 9 K 18 0.27.13 0.27.07  
48 390 Magnus Enghave Jensen Sportmaster Aabenraa Dreng 21 M 30 0.27.24 0.27.14  
49 424 Mette Engelbrecht Kohls   Kvinde 10 K 19 0.27.25 0.27.18  
50 344 Gustav Ravn Løjt Skole Dreng 22 M 31 0.27.25 0.27.18  
51 343 Freja 3A Løjt Skole Pige 10 K 20 0.27.28 0.27.22  
52 432 Anette Kruse Brix   Kvinde 11 K 21 0.27.39 0.27.35  
53 357 Lykke 3B Løjt Skole Pige 11 K 22 0.27.39 0.27.35  
54 369 Mille Matzen Løjt Skole Pige 12 K 23 0.27.47 0.27.39  
55 425 Noah Luca Kristiansen   Dreng 23 M 32 0.27.47 0.27.41  
56 332 Aslan 4B Løjt Skole Dreng 24 M 33 0.28.00 0.27.54  
57 348 Jonas 3B Løjt Skole Dreng 25 M 34 0.28.05 0.28.04  
58 301 Alice Fogh   Kvinde 12 K 24 0.28.06 0.28.05  
59 311 Pelle Karl Fogh   Dreng 26 M 35 0.28.06 0.28.05  
60 370 Noah 3B Løjt Skole Dreng 27 M 36 0.28.07 0.28.05  
61 339 Elias 3B Løjt Skole Dreng 28 M 37 0.28.09 0.28.08  
62 322 Rikke Skrubel ETU Forsikring Kvinde 13 K 25 0.28.18 0.28.13  
63 321 Amanda Skrubel ETU Forsikring Pige 13 K 26 0.28.18 0.28.13  
64 368 Mikkeline 3A Løjt Skole Pige 14 K 27 0.28.23 0.28.17  
65 309 Lærke Pedersen   Pige 15 K 28 0.28.25 0.28.20  
66 304 Dorthe Fynbo   Kvinde 14 K 29 0.28.28 0.28.20  
67 373 Sarah 3A Løjt Skole Pige 16 K 30 0.28.28 0.28.22  
68 313 Susanne Paulsen   Kvinde 15 K 31 0.28.39 0.28.35  
69 405 Tina Bøgen   Kvinde 16 K 32 0.28.44 0.28.36  
70 312 Sara Beck   Pige 17 K 33 0.29.08 0.29.06  
71 333 Aya 4A Løjt Skole Pige 18 K 34 0.29.08 0.29.07  
72 354 Klara 4A Løjt Skole Pige 19 K 35 0.29.38 0.29.30  
73 361 Malou 4A Løjt Skole Pige 20 K 36 0.29.38 0.29.30  
74 383 Mette Holm Murermestrene Thomas Hans Kvinde 17 K 37 0.30.39 0.30.34  
75 1187 Alexander Kekman Løjt Skole Dreng 29 M 38 0.31.13 0.31.11  
76 406 Malene Todsen   Kvinde 18 K 38 0.31.20 0.31.12  
77 408 Ida Todsen   Pige 21 K 39 0.31.20 0.31.12  
78 331 Anne Kjeldsen Løjt Skole Pige 22 K 40 0.31.25 0.31.21  
79 306 Joan Kjeldsen   Kvinde 19 K 41 0.31.29 0.31.24  
80 324 Emil Friis Boysen Løjt Kirkeby Skole Dreng 30 M 39 0.31.35 0.31.33  
81 1185 Christian Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Dreng 31 M 40 0.33.45 0.33.42  
82 403 Milas Beck   Dreng 32 M 41 0.34.03 0.33.57  
83 404 Steffan Beck   Mand 10 M 42 0.34.05 0.33.59  
84 327 Mathilde Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Pige 23 K 42 0.34.10 0.34.07  
85 411 Molly Eva Fogh   Pige 24 K 43 0.34.10 0.34.08  
86 328 Mette Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Kvinde 20 K 44 0.34.17 0.34.14  
87 437 Lærke Klöcker   Kvinde 21 K 45 0.34.17 0.34.14  
88 305 Jesper Fogh   Mand 11 M 43 0.34.18 0.34.15  
89 318 Ulla Reinholdt Aabenraa RaceRunning Kvinde 22 K 46 0.34.27 0.34.08  
90 317 Niels Underberg Aabenraa RaceRunning Mand 12 M 44 0.34.28 0.34.08  
91 337 Cilia Martinussen Løjt Skole Pige 25 K 47 0.35.45 0.35.41  
92 415 Jonathan Matinussen Løjt Skole Dreng 33 M 45 0.35.54 0.35.51  
93 412 Rune Martinussen   Mand 13 M 46 0.35.55 0.35.52  
94 413 Elias S. Holm   Dreng 34 M 47 0.39.11 0.39.05  
95 401 Aya Beck   Pige 26 K 48 0.39.23 0.39.18  
96 433 Rie Uldall   Pige 27 K 49 0.39.27 0.39.22  
97 414 Klaus Søllingvrå   Mand 14 M 48 0.39.27 0.39.20  
98 367 Mikkel 3B Løjt Skole Dreng 35 M 49 0.41.17 0.41.16  
99 314 Ann-Sofie Jørgensen Aabenraa RaceRunning Kvinde 23 K 50 0.42.50 0.42.29  
100 316 Lone Jørgensen Aabenraa RaceRunning Kvinde 24 K 51 0.42.51 0.42.30  
101 379 Villads 3A Løjt Skole Dreng 36 M 50 0.43.57 0.43.49  
102 441 Christian B. S   Dreng 37 M 51 0.43.57 0.43.55  
103 387 Didde Enghave Jensen Sportmaster Aabenraa Pige 28 K 52 0.44.07 0.44.05  
104 386 Alice Nicolaisen Sportmaster Aabenraa Kvinde 25 K 53 0.44.14 0.44.02  
105 342 Emmelie Poulsen Løjt Skole Pige 29 K 54 0.44.17 0.44.17  
106 388 Haise Nicolaisen Sportmaster Aabenraa Kvinde 26 K 55 0.44.39 0.44.27  
107 393 Signe Enghave Jensen Sportmaster Aabenraa Pige 30 K 56 0.44.40 0.44.38  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,4 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 648 Oscar Ebbesen AAIG Aabenraa Mand 1 M 1 0.23.21 0.23.21 Hurtigste mand
2 1097 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Team Meins RUNning Mand 2 M 2 0.23.45 0.23.45  
3 698 Anne-Mette Grevsen Niels A. Nielsen Kvinde 1 K 1 0.26.16 0.26.15 Hurtigste kvinde
4 700 Frits Detlefsen Rødekro Tri & Motion Mand 3 M 3 0.26.21 0.26.20  
5 695 Anders Christiansen Murermestrene Thomas Hans Mand 4 M 4 0.26.39 0.26.39  
6 697 Steffen Berdiin Thomsen Murermestrene Thomas Hans Mand 5 M 5 0.26.51 0.26.50  
7 1106 Allan Quist Nielsen   Mand 6 M 6 0.27.06 0.27.01  
8 662 Anders Nyborg Pedersen Løjt Skole Dreng 1 M 7 0.27.58 0.27.56 Hurtigste dreng
9 691 Glenn B. Johansen Løjtlands Løbeklub Mand 7 M 8 0.28.50 0.28.47  
10 674 Lasse Dahl Løjt Skole Dreng 2 M 9 0.29.13 0.29.13  
11 692 Helle Malene Kjølsen Olsen Løjtlands Løbeklub Kvinde 2 K 2 0.29.27 0.29.25  
12 656 Michael Skrubel ETU Forsikring Mand 8 M 10 0.29.33 0.29.25  
13 649 Thomas Ebbesen AAIG Aabenraa Mand 9 M 11 0.30.00 0.29.59  
14 646 Bo Davidsen AAIG Aabenraa Mand 10 M 12 0.30.00 0.29.58  
15 1107 Anja Petersen   Kvinde 3 K 3 0.30.38 0.30.34  
16 1098 Pernille Borgholm Vejle IF Kvinde 4 K 4 0.30.40 0.30.39  
17 681 Marius Emil Løjt Skole Dreng 3 M 13 0.31.08 0.31.08  
18 417 Sofie Iversen   Pige 1 K 5 0.31.16 0.31.11 Hurtigste pige
19 423 Anette Barsøe Friis   Kvinde 5 K 6 0.31.27 0.26.16  
20 1110 Mette Nyborg Pedersen   Kvinde 6 K 7 0.31.56 0.31.54  
21 629 Carsten Clausen   Mand 11 M 14 0.32.26 0.32.25  
22 668 Fabian 4A Løjt Skole Dreng 4 M 15 0.32.35 0.32.33  
23 637 Lasse Damm   Mand 12 M 16 0.32.42 0.32.39  
24 651 Ditte Johnson ETU Forsikring Kvinde 7 K 8 0.32.46 0.32.44  
25 416 Boris Iversen   Mand 13 M 17 0.32.49 0.32.45  
26 652 Frank Madsen ETU Forsikring Mand 14 M 18 0.32.51 0.32.49  
27 631 Henrik Bjerregaard   Mand 15 M 19 0.33.18 0.33.12  
28 677 Magnus Tue 3A Løjt Skole Dreng 5 M 20 0.34.28 0.34.28  
29 642 Nicole Schneider Dahl   Kvinde 8 K 9 0.34.40 0.34.40  
30 659 Steffen Rathcke ETU Forsikring Mand 16 M 21 0.35.37 0.35.34  
31 1103 Frank Lundsberg   Mand 17 M 22 0.35.39 0.35.37  
32 1102 Heidi Thomsen   Kvinde 9 K 10 0.35.56 0.35.51  
33 670 Joshua 3A Løjt Skole Dreng 6 M 23 0.36.07 0.36.00  
34 699 John M. Lauritzen Revisionscentret Aabenraa Mand 18 M 24 0.36.22 0.36.18  
35 1101 Preben Moldt   Mand 19 M 25 0.36.31 0.36.27  
36 1134 Kasper Mørk-Jensen   Mand 20 M 26 0.36.32 0.36.26  
37 1094 Hjalte Rasmussen Sportmaster Aabenraa Dreng 7 M 27 0.36.56 0.36.56  
38 1093 Hans Rasmussen Sportmaster Aabenraa Mand 21 M 28 0.36.56 0.36.50  
39 688 Charlotte Ravn Løjtlands Løbeklub Kvinde 10 K 11 0.37.32 0.37.23  
40 1095 Jonas Goodall Sportmaster Aabenraa Mand 22 M 29 0.37.42 0.37.37  
41 1104 Rasmus Bøgen   Mand 23 M 30 0.37.45 0.37.39  
42 1100 Nina Jansen Rødekro Tri & Motion Kvinde 11 K 12 0.37.50 0.37.46  
43 661 Gunnar Hansen løjt Mand 24 M 31 0.37.54 0.37.49  
44 630 Daniel Koch   Mand 25 M 32 0.38.00 0.37.52  
45 672 Kasper 5A Løjt Skole Dreng 8 M 33 0.39.01 0.38.53  
46 636 Karsten Kaufmann Damm   Mand 26 M 34 0.39.01 0.38.47  
47 663 Anna D 5A Løjt Skole Pige 2 K 13 0.40.13 0.40.06  
48 1108 Paul Klöcker Team Klöcker Mand 27 M 35 0.40.21 0.40.16  
49 644 Susanne Nielsen   Kvinde 12 K 14 0.40.22 0.40.15  
50 632 Jakob Bejerholm Jessen   Dreng 9 M 36 0.40.46 0.40.40  
51 639 Lene Bejerholm   Kvinde 13 K 15 0.40.49 0.40.43  
52 680 Marie Kjeldsen Løjt Skole Pige 3 K 16 0.40.58 0.40.54  
53 627 Anders Kjeldsen   Mand 28 M 37 0.40.58 0.40.54  
54 645 Frede Jespersen AAIG Mand 29 M 38 0.41.18 0.41.14  
55 686 Søren 4A Løjt Skole Dreng 10 M 39 0.41.21 0.41.16  
56 690 Dorte Eline Calløe Kristensen Løjtlands Løbeklub Kvinde 14 K 17 0.41.22 0.41.18  
57 682 Peter 4B Løjt Skole Dreng 11 M 40 0.41.24 0.41.20  
58 660 Preben Nielsen Fa. Nielsen Mand 30 M 41 0.41.31 0.41.26  
59 638 Lauritz Møller Larsen   Dreng 12 M 42 0.41.40 0.41.34  
60 685 Sofus Sørensen Løjt Skole Dreng 13 M 43 0.41.50 0.41.48  
61 667 Emil Ø Hansen Løjt Skole Dreng 14 M 44 0.41.52 0.41.50  
62 1112 Allan Eskjær Sørensen   Mand 31 M 45 0.41.52 0.41.49  
63 657 Nicolai Salling ETU Forsikring Mand 32 M 46 0.42.15 0.42.12  
64 326 Jonas Møller Worsøe Løjt Kirkeby Skole Dreng 15 M 47 0.42.53 0.42.50  
65 428 Jakob Worsøe   Mand 33 M 48 0.42.53 0.42.50  
66 1105 Jeanett Breinholt Søndergaard Murermestrene Thomas Hans Kvinde 15 K 18 0.43.37 0.43.30  
67 1111 Benthe Christensen   Kvinde 16 K 19 0.43.46 0.43.38  
68 436 Gunhild Nyborg Pedersen   Kvinde 17 K 20 0.45.47 0.45.40  
69 1189 Camilla 3B Løjt Skole Pige 4 K 21 0.46.08 0.46.07  
70 647 Inga Lykke Aaig Aabenraa Kvinde 18 K 22 0.47.25 0.47.17  
71 669 Jacob 4B Løjt Skole Dreng 16 M 49 0.48.50 0.48.45  
72 694 Rosa Simonsen Løjtlands Løbeklub Pige 5 K 23 0.49.16 0.49.09  
73 693 Trine Beck   Pige 6 K 24 0.49.16 0.49.09  
74 1194 Margrethe 3B Løjt Skole Pige 7 K 25 1.11.24 1.11.23  
75 675 Linea 4B Løjt Skole Pige 8 K 26 1.11.43 1.11.39  
76 673 Lasse B 4B Løjt Skole Dreng 17 M 50 1.11.51 1.11.47  
77 653 Jeanette Damgaard Skov ETU Forsikring Kvinde 19 K 27 1.42.54 1.36.21  
78 658 Paul Anker Skov ETU Forsikring Mand 34 M 51 1.42.54 1.36.20  
79 654 Lene Skov ETU Forsikring Kvinde 20 K 28 1.42.55 1.36.21  
- 687 Storm Bøgen Løjt Skole Dreng - M - DSQ DSQ  

 

tilbage til toppen

Resultater 11,8 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1207 Søren Schultz Murermestrene Thomas Hans Mand 1 M 1 0.46.34 0.46.34 Hurtigste mand
2 1202 Bjarke Svendsen Murermestrene Thomas Hans Mand 2 M 2 0.47.43 0.47.43  
3 1137 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion // Team Meins RUNning Kvinde 1 K 1 0.47.46 0.47.46 Hurtigste kvinde
4 1206 Frederik Pryds Løjt Skole Mand 3 M 3 0.49.00 0.48.54  
5 1203 Erik Lorensen Murermestrene Thomas Hans Mand 4 M 4 0.49.22 0.49.18  
6 1204 Marc Horkmans Murermestrene Thomas Hans Mand 5 M 5 0.54.21 0.54.17  
7 1186 Kristian Skov Løjt Kirkeby Skole Dreng 1 M 6 0.55.15 0.55.15 Hurtigste dreng
8 1197 Glenn Barsøe Løjtlands Løbeklub Mand 6 M 7 0.55.19 0.55.09  
9 1140 Helle Christensen SlotssøBadet Kolding Kvinde 2 K 2 0.56.36 0.56.32  
10 1172 Kim Meyer Aaig Mand 7 M 8 0.58.07 0.58.01  
11 1184 Mike Vangsgaard Sørensen Fa. Nielsen Mand 8 M 9 0.58.27 0.58.15  
12 1183 Rune Svendsen BUI-Motion Mand 9 M 10 0.59.13 0.59.12  
13 1170 Henrik Asmussen   Mand 10 M 11 1.02.00 1.01.54  
14 1182 Hans Henrik Nissen Bevtoft Løbeklub Mand 11 M 12 1.04.09 1.03.57  
15 1208 Maria Boy Birch   Kvinde 3 K 3 1.05.33 1.05.31  
16 1175 Birgitte Sørensen AAIG Aabenraa Kvinde 4 K 4 1.05.51 1.05.42  
17 1150 Tue Enghave Jensen Sportmaster Aabenraa Mand 12 M 13 1.06.21 1.06.10  
18 1190 Christian Frime Løjt Skole Dreng 2 M 14 1.07.05 1.07.03  
19 1180 Marianne Refslund AAIG Aabenraa Kvinde 5 K 5 1.10.09 1.10.00  
20 1181 Torben Lykke AAIG Aabenraa Mand 13 M 15 1.10.59 1.10.52  
21 1198 Kenn Nielsen Løjtlands Løbeklub Mand 14 M 16 1.11.24 1.11.17  
22 1210 Jan Aagaard   Mand 15 M 17 1.11.36 1.11.27  
23 1209 Lona Skov   Kvinde 6 K 6 1.12.52 1.12.44  
24 1173 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa Kvinde 7 K 7 1.16.48 1.16.40  
25 1177 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa Kvinde 8 K 8 1.19.20 1.19.11  
26 1171 Jens Jørgensen AAIG Mand 16 M 18 1.19.20 1.19.10  
27 1179 Keld Asmussen AAIG Aabenraa Mand 17 M 19 1.19.20 1.19.11  
28 1176 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa Mand 18 M 20 1.19.20 1.19.11  
29 1178 Karen Jessen Olsen Aaig Aabenraa Kvinde 9 K 9 1.23.31 1.23.23  
30 1174 Bent Petersen AAIG Aabenraa Mand 19 M 21 1.23.31 1.23.24  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 3,6 km - se også 6,4 km - se også 11,8 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 2146 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion Mand 1 M 1 1.21.58 1.21.58 Hurtigste mand
2 2142 Lasse Beining